Złodziej dusz

Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka
Cykl: Śledztwa księcia Setny (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Le voleur d’âmes
9788380620636
Monika Szewc-Osiecka
historyczna
Ag2S

Zamęt na dworze Ramzesa II. Nad królestwo nadciągają chmury podejrzeń, napięć, niepewności. Książę Setna i jego towarzyszka Sekhet nadal prowadzą walkę ze Złem. Jednak obrót zdarzeń komplikuje ich misję. Podczas gdy wszyscy sądzą, że Setna utonął, on żegluje w kierunku świętego miasta bogini-kocicy. Ma nadzieję, że znajdzie tam dzban Ozyrysa, bez którego nie może powstrzymać czarnego maga. Pada jednak ofiarą śmiertelnego mirażu. Czy będzie miał dość odwagi i czy jego miłość do Sekret okaże się wystarczająco silna, by młody skryba oparł się pokusom, które nieubłaganie prowadzą go ku zatracie? Sekhet, przekonana, że jej ukochany żyje, chroni się w przybytku bogini-lwicy. Mimo powziętych środków ostrożności wciąż pozostaje w zasięgu czarownika, który z pomocą swojej syryjskiej siatki przygotowuje potężną ofensywę przeciwko Ramzesowi.

źródło opisu: https://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: https://www.rebis.com.pl/

crouschynca | 2017-10-01

Podobnie jak poprzednie odsłony serii, powieść cechuje się lekkim stylem i galerią wyrazistych bohaterów. Historyczne realia starożytnego Egiptu bratają się tutaj z wątkami fantastycznymi, lecz te ostatnie zostały tym razem jeszcze mocniej zaakcentowane niż w dwóch pierwszych tomach. To zresztą naturalna kolej rzeczy – choćby dlatego, że sprawcą całego zamieszania jest prawdziwy ekspert od czarnej magii.

Szerzej o książce napisałam na swoim blogu:

Fantasy-Bestiarium | 2016-09-15

Trzeci tom z serii "Śledztwa księcia Setny", zabrał mnie znów do magicznego i niebezpiecznego świata. "Złodziej dusz" Christiana Jacqa to świetna kontynuacja, która po raz kolejny pokazuje kunszt autora i jego pomysłowość. Cykl o księciu Setnie od samego początku wywarł na mnie pozytywne wrażenie, za sprawą przystępnego języka i malowniczo opisanego świata. Pisarstwo autora wciąga od pierwszej strony sprawiając, że jego książki są jednymi z lepszych powieści historycznych na rynku.

Książę Setna po raz kolejny zostaje poddany wielu trudnym i niebezpiecznym próbą, za którymi stoi czarna i prastara magia. Wyrusza do świętego miasta bogini-kocicy aby odnaleźć dzban Ozyrysa. Jednak liczne niebezpieczeństwa będą się piętrzyć na jego drodze, a lubieżne pokusy wystawią na próbę jego miłość do Sekhet. Jego wybranka również nie ma lekko i szuka schronienia w świątyni bogini lwicy. W pałacu Ramzesa II panuje chaos, gdzie wrogowie i spiskowcy czają się, za każdym rogiem. Potężny i zły...

eR_ | 2016-10-03
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 02 października 2016

Starożytny Egipt i zagadki kryminalne, czy może być coś lepszego? Jacq specjalizuje się właśnie w takich klimatach.Przenosi nas w tamte odległe czasy i potrafi nas zauroczyć swoimi opowieściami."Śledztwa księcia Setny", to taki właśnie cykl.Czasy Ramzesa II, intrygi dworskie i ciemna, niebezpieczna magia.Czegóż chcieć więcej?

Trzeci tom znowu przenosi nas na dwór faraona, na którym wiele się dzieje.Książę wyrusza na wyprawę po starożytny artefakt, jednocześnie musi się bronić przed zakusami pewnych uwodzicielek, co może wpłynąć na jego relacje z ukochaną.Intrygi pewnego potężnego maga, również mają duży wpływ na intrygę.Jak tym razem poradzi sobie dzielny książę i czy jego związek przetrwa? Przekonajcie się sami.

Świetna intryga, arcyciekawe czasy, to największe atuty tej powieści.Dodatkowo znakomicie przedstawiono mity egipskie, oraz warunki jakie panowały w Egipcie oraz na dworze faraona.Jednym słowem-powieść warta jak najbardziej uwagi.

Z niecierpliwością oczekuję na czwarty,...

Zuela | 2016-10-04

Wszystko się gmatwa.Mimo odnalezienia tajemniczej księgi Setna dalej jest rozdzielony z narzeczoną,a chmury nad Egiptem gęstnieją/////

Wielbicielka-książek | 2016-09-06

"Złodziej dusz" jest trzecim tomem i zarazem kontynuacją cyklu "Śledztwa księcia Setny". Jak już wspomniałam przy okazji recenzji pierwszej książki cyklu, zawsze wzbraniałam się i celowo unikałam czytania literatury historycznej. I oczywiście nadal tak jest. Jednak powieści Christiana Jacqa stanowią wyjątek. Dlaczego? Każda bowiem książka tego autora wciąga już od pierwszej strony i pochłania się je zaledwie w jedno popołudnie. Ponadto każda z tych książek jest napisana z lekkością, łatwo przyswajalnym stylem i prostym językiem, dzięki czemu czyta się je z przyjemnością. Ale muszę przyznać, że niestety III tom serii nie wywarł na mnie takiego wrażenia, jak to było w przypadku I i II części serii. Dlaczego? Zapraszam na krótką recenzję.

O czym opowiada III tom cyklu "Śledztwa Księcia Setny"?

Setna żegluje w celu odnalezienia Księgi Thota. Kiedy udaje mu się do niej dotrzeć i zdobyć, nagle pojawia się sztorm. Żeglarze obawiając się, że ich statek zatonie, a oni stracą życie,...

Krysztyna | 2016-09-11
Przeczytana: 11 września 2016

Trzecia część "Śledztw Księcia Setny" nie wciągnęła mnie tak, jak poprzednie. Okropnie denerwowała mnie postać księcia Ramesu, który cały czas próbuje narzucić swoją wolę innym. Czekam na ostatnią część sagi, może ona okaże się bardziej porywająca.

liv87 | 2017-07-15
Przeczytana: 08 maja 2017

Po pierwszych dwóch częściach wiedziałam już czego mniej więcej mogę się spodziewać po kolejnych, chociaż przyznam, że najlepszą z całego cyklu była część pierwsza, w której nie wiedziałam czego się mogę spodziewać, a przez to przedstawiała najwyższy poziom. Ksiażka dla młodzieży, która może pozwolić zainteresować się młodym ludziom starożytnym Egiptem.

Nefer | 2016-11-01
Przeczytana: 30 października 2016

Pozwolę sobie przytoczyć treść SMS-a, którego napisałam do mojego faceta pod koniec czytania tego tomu (będzie leciuteńki spoiler):

"W książce główny bohater stanął naprzeciw demona wysłanego z dna piekieł przez samych bogów. Niepokonany demon otworzył paszczę pełną kłów i już miał mu zmiażdżyć czaszkę, ale co to? Bohater wypowiedział zaklęcie i cudem uniknął śmierci! No JA PIER***Ę! Ciągle wypowiada te zaklęcia i daje radę, ale nie potrafi ogarnąć głównego problemu, czyli typa-czarnoksiężnika, który sobie mieszka w willi w środku miasta. Poza tym, skoro młody, dopiero co wprowadzony w jakieś pierwsze misteria kapłan potrafi pokonywać potężne demony, to arcykapłan pewnie jeździ na tyranozaurze miotając laserami z oczu. Po prostu... Jezu!".

I tyle w temacie.

Bernadeta | 2018-08-26