Patrycja

Okładka książki Patrycja Agata Kołakowska
Okładka książki Patrycja
Agata Kołakowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Imiona miłości literatura piękna
Imiona miłości
Prószyński i S-ka
2009-08-06
2009-08-06
9788376481951
Literatura polska

Książka opisuje pewien okres życia Patrycji - głównej bohaterki. O ile zapowiadało się dość zabawnie przez jej naturalny sposób bycia zarówno w życiu jak i wypowiadaniu się, to jednak czegoś mi zabrakło... Było to jednak takie lekkie, przyjemne czytadełko na weekend, bez głębszej fabuły.

Potrzebowałam czegoś lekkiego i śmiesznego i udało się

Potrzebowałam czegoś lekkiego i śmiesznego i udało się

2037

Czytało się całkiem nieźle, choć muszę przyznać, że nie pod wszystkimi mądrościami życiowymi bym się podpisała :-). ale w sumie fajne czytadełko na dwa wieczory.

ciekawa zabawna opowiesc. polecam

ciekawa zabawna opowiesc. polecam

Zabawna, pełna humoru i trafnych spostrzeżeń historia młodej mężatki Patrycji, której najważniejszymi wyzwaniami u progu dorosłego życia jest poskromienie wścibskiej teściowej (na szczęście na stałe mieszkającej o odległości ok. 500 km: Wrocław - Gdańsk) i oraz znalezienie wymarzonej pracy. Nie zawsze wszystko idzie po jej myśli, często zderzenie z rzeczywistością boli, ale małymi kroczkami osiąga swoje cele.
Polecam, szczególnie kandydatkom na panny młode książka napisana prostym i lekkim językiem, miła odprężająca lektura przekazująca z humorem wiele życiowych prawd.

Jedna z gorszych książek, jakie w życiu czytałam. Drażniąca generalizowaniem i nicością. Nomen omen: generalnie o niczym. Gniot i chłam, dawno nic mnie tak nie irytowało podczas czytania. Całą książkę mam w zapiskach na marginesach, podkreślałam teksty, które są absurdalne lub tak trywialne, że nie powinny znaleźć się w żadnej książce. Dialogi są naciągane, sztuczne i nierzeczywiste. Podsumowując: nie mam pojęcia, komu można by tę książkę polecić, bo bardzo wierzę, że czytelnicy są myślący i ambitni, zatem to nie tytuł dla nich.

2090

Dowcipna opowieść o perypetiach młodej mężatki Patrycji.Wybuchy śmiechu gwarantowane.Polecam!

Jak zwykle moja ulubiona autorka mnie nie zawiodła. Uwielbiam lekkość pióra pani Agaty. Może i nie jest to literatura wysokich lotów,ale jest tak przezabawnie napisana,że czas z nią spędzony nie jest zmarnowany

Książkę polecam zwłaszcza wszystkim mężatkom i tym jeszcze "przed" tak ważnym życiowym krokiem. Bardzo podobał się mi i rozbawił opis teściów. Takich teściów jest znacznie więcej niż nam się wydaje. Książka napisana prostym i lekkim językiem z dużą dawka humoru.

Książka, która bardzo mnie zaskoczyła. Nigdy, przenigdy nie dokończyłam żadnej książki polskiej autorki czy autora. (pomijając szkolne lektury) Zawsze dobrnęłam mniej więcej do połowy i okazywała się nudna, monotonna, bez wyrazu. Ta jest całkiem inna. Zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać. Jedna strona za drugą, kolejne rozdziały, aż do samego końca. Dzisiaj niestety się skończyła. Pożegnałam się z wesołą Patrycją i jej mężem Rafałem. Był również sąsiad którego warto spojrzeć ;)

• Przeczytane 2014