9788376481951
Literatura polska
Ag2S

Większość książek przedstawia to, co dzieje się przed sakramentalnym "tak", pozostawiając czytelniczki w niewiedzy, jak później wygląda "i żyli długo i szczęśliwie". "Patrycja" zabawnie opisuje blaski i cienie życia młodej mężatki. Patrycja ma dwa główne problemy: jednym jest sztuka poskromienia teściowej. Drugim - znalezienie wymarzonej pracy po wymarzonych studiach. Konfrontacja z rzeczywistością bywa bolesna.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Ela | 2014-03-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 marca 2014

Lektura tej książki znacznie poprawiła mi humor. Na myśl o tym, że jak ją przeczytam, to już nie będę miała do czynienia z jej bohaterką zrobiło mi się naprawdę przyjemnie. Tytułowa Patrycja to osoba, z którą za żadne skarby nie chciałabym mieć nic wspólnego w realu. To Ostatnia Sprawiedliwa, Pani Perfekcyjna, znająca się najlepiej na wszystkim, co oczywiście daje jej prawo do ciągłego krytykowania całej otaczającej rzeczywistości i wszystkich bliźnich.

To nie jest zła książka – napisana sprawnie, ładnym językiem, czyta się szybko, a gdzieś od połowy robi się nawet interesująca. Tylko właściwe nic nie wnosi. Wszystkie postaci jednowymiarowe, białe zawsze jest białe, a czarne – czarne. Odcienie szarości nie istnieją.

Przeczytane – zapomniane.

gosia123 | 2015-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Jak zwykle moja ulubiona autorka mnie nie zawiodła. Uwielbiam lekkość pióra pani Agaty. Może i nie jest to literatura wysokich lotów,ale jest tak przezabawnie napisana,że czas z nią spędzony nie jest zmarnowany

izabela81 | 2015-04-06
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane
Przeczytana: 26 marca 2015

Książkę polecam zwłaszcza wszystkim mężatkom i tym jeszcze "przed" tak ważnym życiowym krokiem. Bardzo podobał się mi i rozbawił opis teściów. Takich teściów jest znacznie więcej niż nam się wydaje. Książka napisana prostym i lekkim językiem z dużą dawka humoru.

dilbi | 2014-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2014

Książka o problemach młodej żony napisana z dużym dystansem i poczuciem humoru.
Opis teściów - bezbłędny (bo niestety, ale takich jednostek jest więcej niż się wydaje) - daje do myślenia na przyszłość ;)
Czyta się rewelacyjnie, szybko i bardzo przyjemnie.

liaguszka | 2016-09-14
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2016

Czytało się całkiem nieźle, choć muszę przyznać, że nie pod wszystkimi mądrościami życiowymi bym się podpisała :-). ale w sumie fajne czytadełko na dwa wieczory.

BetiFiore | 2014-10-05
Przeczytana: 03 października 2014

Nie jest to wielkie dzieło lietrackie, ale do poprawienia humoru na pewno się nada :) Dużo podobnych książek już przeczytałam, wiele sytuacji bardzo przwidywalnych a wręcz lekko irytujacych; jakoś mnie nie przekonują ci niezwykle przystojni, romantyczni, samotni, "wszystkopotrafiący" i świetnie rozumiejący kobiety faceci, którzy jakoś tak całkiem niespodziewanie zakochują się w głownych bohaterkach ;) Ale podchodząc zupełnie na luzie, można się nawet uśmiać :)

asia_32 | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Dowcipna opowieść o perypetiach młodej mężatki Patrycji.Wybuchy śmiechu gwarantowane.Polecam!

Kasiulek | 2011-10-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2011

"Patrycja", to książka z serii "Imiona miłości". Patrycja tytułowa bohaterka, to młoda mężatka, póki co bezrobotna. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, poszukująca odpowiedniej redakcji, która pozna się na jej talencie.
Jednak nie tylko to jest jej problemem. Wbrew pozorom największy jej problem stwarza teściowa, twierdząca, że Patrycja jest "bluszczem" oplatającym jej biednego, zapracowanego synka i jak to jest możliwe, że po studiach do tej pory nie może znaleźć sobie dobrze płatnej pracy. Wszystko byłoby w porządku gdyby teściowa (mieszkająca w innym mieście) tylko dzwoniła i utyskiwała na dole i niedole jej małego, biednego synka. Ona nawet przyjeżdża do młodego małżeństwa na kilka tygodni, aby gotować synkowi pożywne obiadki, cerować skarpetki (bo kto jak kto, ale ona robi to najlepiej).

Ta powieść to zbiór zabawnych historyjek z życia. Patrycja poprzez "przepychanki słowne" z teściową dojrzewa z czasem do tego, aby powiedzieć głośno, że nie podoba jej...

Katherina87 | 2012-11-22

Zabawne perypetie świeżo upieczonej mężatki.

Większość książek przedstawia to, co dzieje się przed sakramentalnym "tak”, pozostawiając czytelniczki w niewiedzy, jak później wygląda "i żyli długo i szczęśliwie”. "Patrycja” zabawnie opisuje blaski i cienie życia młodej mężatki.

Tytułowa bohaterka ma dwa główne problemy: jednym jest sztuka poskromienia teściowej bez spowodowania nadmiernych zniszczeń w małżeństwie. Drugim - znalezienie wymarzonej pracy po wymarzonych studiach. Konfrontacja z rzeczywistością zarówno na polu zawodowym, jak i małżeńskim bywa bolesna.

Kachusek | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Pani Kołakowska pisze rewelacyjnie, dużo w jej słowach mądrości i to podanych z humorem :) Swoją drogą poradnik dla młodych mężatek mogłaby też napisać i serwować jako lekturę obowiązkową!