lizzy11 
34 lat, kobieta, wałbrzych, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 4 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-13 16:10:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

"...zwroty akcji po których zaniemówisz z wrażenia!..." - to cytat z opisy książki... Serio????!! Ja chyba czytałam coś zupełnie innego niż wskazuje na to opis na okładce... Książka niezła, czytało się lekko i przyjemnie, był jakiś element niepewności, ale według mnie żadnego zwrotu akcji... W zasadzie cały wątek toczył się wokół jednej rodziny i ich tajemnic, ale nie było to coś budzącego... "...zwroty akcji po których zaniemówisz z wrażenia!..." - to cytat z opisy książki... Serio????!! Ja chyba czytałam coś zupełnie innego niż wskazuje na to opis na okładce... Książka niezła, czytało się lekko i przyjemnie, był jakiś element niepewności, ale według mnie żadnego zwrotu akcji... W zasadzie cały wątek toczył się wokół jednej rodziny i ich tajemnic, ale nie było to coś budzącego zgrozę... Myślę, że opis nieadekwatny do treści, niemniej jednak całość na plus - czytałam z zaciekawieniem :)

pokaż więcej

 
2019-01-04 15:57:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Z pewnością bardzo przydatny poradnik :) Napisany dość jasnym, przystępnym językiem, z przykładami, które urozmaicają zrozumienie przekazu autora. Książka pomoże nam zrozumieć zachowania innych i znaleźć dobry sposób jak z nimi skutecznie rozmawiać. Jedyny minus to trochę zbyt długie rozwlekanie autora nad opisami poszczególnych osobowości, czasami można było je zdecydowanie skrócić :) Ale... Z pewnością bardzo przydatny poradnik :) Napisany dość jasnym, przystępnym językiem, z przykładami, które urozmaicają zrozumienie przekazu autora. Książka pomoże nam zrozumieć zachowania innych i znaleźć dobry sposób jak z nimi skutecznie rozmawiać. Jedyny minus to trochę zbyt długie rozwlekanie autora nad opisami poszczególnych osobowości, czasami można było je zdecydowanie skrócić :) Ale warto przeczytać! :)

pokaż więcej

 
2018-12-28 22:57:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Czytając tą historię tylko jedno przychodzi mi na myśl: To nie mogło się wydarzyć naprawdę! Az trudno uwierzyć, że ktoś mógł przeżyć tyle zła... Że w tym wszystkim odnalazł ludzkie uczucia i pragnienia... Łzy się cisną do oczu przez większą część tej opowieści... Serce ściska żal za wszystkich, którzy tam byli i nie przetrwali, ale też za tych którym się to udało - bo do końca życia nie... Czytając tą historię tylko jedno przychodzi mi na myśl: To nie mogło się wydarzyć naprawdę! Az trudno uwierzyć, że ktoś mógł przeżyć tyle zła... Że w tym wszystkim odnalazł ludzkie uczucia i pragnienia... Łzy się cisną do oczu przez większą część tej opowieści... Serce ściska żal za wszystkich, którzy tam byli i nie przetrwali, ale też za tych którym się to udało - bo do końca życia nie zapomną o tym koszmarze... To nie jest książka która zapadnie nam w pamięć... To jest prawdziwa przeszłość, która wdziera się w serce i zostanie tam już na zawsze, czy tego chcemy czy nie...

pokaż więcej

 
2018-12-20 18:00:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Czytając opis na okładce, pomyślałam: Wow! Zapowiada się świetny thriller! Tymczasem szczerze muszę przyznać, że książka nie porywa... Tajemniczy początek zachęca do czytania, ale mniej więcej w połowie, gdy wracamy do momentu z początku powieści, zaczyna wiać nudą i wszystko staje się przewidujące... Nie było źle, ale z pewnością nie jest to książka, która "nie pozwala zasnąć"...

 
2018-12-17 10:44:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Przy całej mojej sympatii do Pana Sparksa, tym razem czytałam jego książkę z lekkim znudzeniem... Przez cały czas myśląc: "Hm... Cóż za monotonia... Kiedy coś tu się wydarzy? "... Autor jak zwykle prowadził uczuciowe rozważania, ale tym razem bez jakiejkolwiek akcji... zbliżając się ku końcowi, myślałam: "No tak, wszystko pięknie, ponadczasowe wartości, przypomnienie co powinno być ważne w... Przy całej mojej sympatii do Pana Sparksa, tym razem czytałam jego książkę z lekkim znudzeniem... Przez cały czas myśląc: "Hm... Cóż za monotonia... Kiedy coś tu się wydarzy? "... Autor jak zwykle prowadził uczuciowe rozważania, ale tym razem bez jakiejkolwiek akcji... zbliżając się ku końcowi, myślałam: "No tak, wszystko pięknie, ponadczasowe wartości, przypomnienie co powinno być ważne w małżeństwie itp, ale to wszystko bajka... w normalnym życiu przecież jest inaczej..." No i kiedy nadeszło zakończenie... Autor mnie zaskoczył... Bardzo pozytywnie! Pewnie dlatego, że jestem kobietą :) I mimo iż w głębi duszy wiem, że życie to nie bajka, chyba każda z nas chciałaby przeżyć takie zakończenie :) Dlatego mimo całej tej monotonności powieści myślę, że warto było ją przeczytać, choćby po to żeby móc przeżyć takie zakończenie :)

pokaż więcej

 
2018-12-14 11:25:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Zakupoholiczka (tom 4)

Kiedy byłam nastolatką, to był mój ulubiony typ książek, a zwłaszcza tej autorki :) teraz moje gusta znacznie się zmieniły... Co nie znaczy, że od czasu do czasu do czasu nie lubię sięgnąć po coś lekkiego przy czym się uśmieję i odprężę :) A ta lektura zdecydowanie się do tego nadaje :) Becky rozbawia mnie swoim optymizmem, który przebija jej zakupowy nałóg :) Czekam na kolejną część, na... Kiedy byłam nastolatką, to był mój ulubiony typ książek, a zwłaszcza tej autorki :) teraz moje gusta znacznie się zmieniły... Co nie znaczy, że od czasu do czasu do czasu nie lubię sięgnąć po coś lekkiego przy czym się uśmieję i odprężę :) A ta lektura zdecydowanie się do tego nadaje :) Becky rozbawia mnie swoim optymizmem, który przebija jej zakupowy nałóg :) Czekam na kolejną część, na pewno będzie wesoło :)

pokaż więcej

 
2018-12-07 16:18:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Lekka, ciekawa... specyfika prerii ukazana w taki sposób, że człowiek chciałby tam zamieszkać, mimo wszelkich przeciwności natury z którymi trzeba się tam zmagać na co dzień :) Pana Cejrowskiego lubię za niewymuszony sposób bycia, prostolinijność i umiejętność śmiania się z samego siebie :) Taka właśnie jest jego książka :)

 
2018-11-29 20:03:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka z której uczymy się jak oswajać się ze śmiercią... Jak się pogodzić z tym co nieuniknione, mimo iż tak bardzo niesprawiedliwe i nieoczekiwane... Wszystko ukazane z perspektywy samego lekarza, który kiedyś na co dzień oznajmiał złe wieści, a dziś sam musi zmierzyć się ze swoją chorobą... Przejmująca i naprawdę głęboka... Polecam zdecydowanie.

 
2018-11-25 18:54:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

To moja druga przygoda z Panią Rudnicką. Wcześniejsza powieść zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu...Tutaj...cały czas czegoś oczekiwałam, tej iskierki, która pobudzi moją ciekawość... Czytałam ją troszeczkę z takim znudzeniem... Mimo zabawnych scen i konwersacji to jednak brakowało mi w niej tego "czegoś"...

 
2018-11-21 11:09:50
Została fanką autorki: Grażyna Bąkiewicz
 
2018-11-21 10:56:54
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Korniszonek (tom 1) | Seria: Z parasolem

Kolejny konkurs mojego dziecka i kolejny raz miałam przyjemność zapoznać się z dziecięcą literaturą współczesnych autorów. Pani Bąkiewicz mnie tak ubawiła postacią Korniszonka, że śmiałam się do łez :) On jest bardziej komiczny w swych przemyśleniach niż dobrze nam znany Mikołajek :) Mimo, że już nie muszę, to ze szczerą chęcią sięgnę po inne przygody Korniszonka, bo bardzo mnie ciekawi co on... Kolejny konkurs mojego dziecka i kolejny raz miałam przyjemność zapoznać się z dziecięcą literaturą współczesnych autorów. Pani Bąkiewicz mnie tak ubawiła postacią Korniszonka, że śmiałam się do łez :) On jest bardziej komiczny w swych przemyśleniach niż dobrze nam znany Mikołajek :) Mimo, że już nie muszę, to ze szczerą chęcią sięgnę po inne przygody Korniszonka, bo bardzo mnie ciekawi co on jeszcze nawywija :) świetna powieść dla dzieci i dorosłych :)

pokaż więcej

 
2018-11-21 10:54:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Historia o historii :) Musiałam ją przeczytać przygotowując dziecko na konkurs :) Ale nie żałuję - w świetny sposób uczy historii, podając proste przykłady wzbogacone mini komiksami, wszystko wplecione w fabułę wyprzedzającą nasze czasy :) Bardzo dobry pomysł autorki na zachętę dzieci do dalszych odkryć historycznych :)

 
2018-11-13 21:00:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Mocna.... W każdym znaczeniu tego słowa... Ukazuje piękno, brzydotę, szczęście, rozpacz... Wszystkie emocje pięknie i charakterystycznie ukazane... Porusza tak bardzo, że nie jest się w stanie od niej oderwać... Czułam się tak, jakbym sama również przemierzała wojenne ulice i znała bohaterów powieści, a na koniec płakałam z żalu.... Do tego nietypowa narracja... Całość niezwykła i z pewnością... Mocna.... W każdym znaczeniu tego słowa... Ukazuje piękno, brzydotę, szczęście, rozpacz... Wszystkie emocje pięknie i charakterystycznie ukazane... Porusza tak bardzo, że nie jest się w stanie od niej oderwać... Czułam się tak, jakbym sama również przemierzała wojenne ulice i znała bohaterów powieści, a na koniec płakałam z żalu.... Do tego nietypowa narracja... Całość niezwykła i z pewnością zostanie głęboko w mojej pamięci...

pokaż więcej

 
2018-11-11 10:34:54
Została fanką autorki: Magda Stachula
 
2018-11-11 10:30:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka, która mnie zachwyciła! Po raz pierwszy czytam dobry thriller psychologiczny i w ogóle książkę, która nie jest przekombinowana, która od początku wzbudza iskrę zainteresowania, która rozpala się podczas dalszego czytania, bez nadzwyczajnych wydarzeń, bez pogmatwanych, zawiłych powiązań... Ale mimo wszystko trzymającą w napięciu! Autorka trafia do moich ulubionych i od razu szukam... Książka, która mnie zachwyciła! Po raz pierwszy czytam dobry thriller psychologiczny i w ogóle książkę, która nie jest przekombinowana, która od początku wzbudza iskrę zainteresowania, która rozpala się podczas dalszego czytania, bez nadzwyczajnych wydarzeń, bez pogmatwanych, zawiłych powiązań... Ale mimo wszystko trzymającą w napięciu! Autorka trafia do moich ulubionych i od razu szukam kolejnych jej powieści :)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
349 221 1144
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

Ulubieni autorzy (8)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd