Lubimyczytać.pl to:

Wydawnictwo Skrzat
Abonent, czas, niedostępny
typ
papier
7.25 (255 ocen i 42 opinie)

Opis książki

Marta zmaga się z traumatycznymi przeżyciami i za wszelką cenę pragnie uwolnić się od wspomnień z dzieciństwa; przez lata molestowana przez ojczyma, odrzucona przez matkę. Nadzieją na wyrwanie się z piekła przeszłości jest dla niej Michał. Czy stawi czoła swoim lękom i znajdzie w sobie siłę, by zacząć wszystko na nowo?

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Katherina87 | 2012-11-20

„Abonent czasowo niedostępny” to jedna z książek, które potrafią wywrzeć duży wpływ na psychikę czytającego, nie każdy może czytać taką literaturę i nie każdy lubi należy dodać.

Główną bohaterką jest Marta, młoda dziewczyna, której od początku życie nie pieściło. Ojca nie zna, wychowuje ją matka z ojczymem. Ma też siostry- bliźniaczki.
Dziewczyna została bardzo mocno doświadczona przez życie: nocami do jej pokoju przychodzi ojczym i molestuje ją. Najgorsze jest to, że matka nie ma o niczym pojęcia, a gdy Marta przełamuje się i mówi mamie o wszystkim ta nie wierzy, a nawet denerwuje się jak ona może takie głupoty wygadywać o ojcu. Matka bardzo kocha Piotra, tak bardzo, że na oczach ma klapki, miłość sprawiła, że nie ma nic ważniejszego a córka staje się wrogiem bo chce zniszczyć jej wspaniale uczucie. Cala ta sytuacja sprawia, że ojczym staje się coraz bardziej zuchwały, czuje się bezkarny bo przecież nikt nie uwierzy kilkunastoletniej „gówniarze”(jak często nazywa Martę) która zmyśla...

Kar | 2011-03-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2011

Książkę skończyłam wczoraj wieczorem, a potem długo nie mogłam przez nią zasnąć.
Jeśli macie zły okres w życiu - nie czytajcie jej! Ta książka jest tak smutna i dzieje się w niej tyle złego, że potrafi mocno namieszać w głowie, zasmucić a nawet "zdołować".

Mnie się bardzo podobała, ale ja jestem pod tym kątem trochę "spaczona", więc im trudniejszy temat, tym bardziej daję się wciągnąć. Książka pozostawia po sobie ślad i ukłucie w okolicach mostka...

Osobiście bardzo polecam!

eyesOFsoul | 2011-05-18

Książka dość trudna tematycznie. Jednakże już od pierwszej strony czytelnik czuje, jak zatapia się w tą historię. Bohaterka z problemami... Kiedy pojawia się światło w tunelu, nagle okazuje się, że to nadjeżdżający pociąg.

Myślę, że nikt nie będzie zawiedziony, jeśli już po nią sięgnie.

Klaudia | 2012-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Cholernie wciągająca. Mimo okropnego zmęczenia i bólu głowy czytałam ją aż do ostatniej strony zamiast położyć się spać. Uwielbiam opowieści o ludzkich dramatach. Strasznie smutne wnioski na temat ludzi można wyciągnąć z tej książki.

Metalova | 2012-09-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 08 września 2012

Książka pani Ewy Ostrowskiej jest podzielona na dwie części. W pierwszej zderzamy się z brutalną przeszłością bohaterki. Molestowana przez ojczyma, bita przez matkę, obciążona całą masą obowiązków (w tym opieką nad młodszymi siostrami). Poznajemy również historię pierwszej miłości Marty. Niestety wraz z niespodziewaną ciążą się kończy. Dziewczyna nie zyskuje wsparcia matki, zaś jej skargi dotyczące ojczyma są dla matki zwykłymi kłamstwami.
W drugiej części bohaterka zaczyna żyć samodzielnie. Zostaje wyrzucona z rodzinnego mieszkania po tym, jak odkryła tajemnicę ojczyma. W tym samym czasie szef Marty wyznaje jej miłość i tak rozpoczyna się jej nowy etap życia.
W książce ukazany jest chyba najgorszy przykład matki. Szaleńczo i ślepo zakochana w nowym mężu nie zauważa, że jej pierworodna córka cierpi. Zachowuje się jak egoistka. Obarcza ją obowiązkami, nie wspiera. Wyrzuca z domu... Niestety takie rzeczy nie są żadną bujdą i zwykłą fantazją. To przykre, że w tak rozwiniętym społeczeńst...

Fragile | 2012-08-16
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Pierwsza część bardzo mocna, wzbudzająca silne złe emocje – pierwszorzędnie napisana; druga – całkowite zaskoczenie. Nie oparałam się łatwym sądom i myśleniu nieco na skróty, po to tylko by po raz eny okazało się, że nic w życiu nie jest proste, oczywiste i że nie ma szczęśliwych zakończeń i za każdy wybór płaci się czasem zbyt wysoką cenę. Książka kończy się lepiej niż się spodziewałam, ale happy end ma słodko-gorzki smak, zupełnie jak samo życie.

marsilje | 2012-11-06
Na półkach: Polecam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: listopad 2012

Książka o bólu i jego granicach. O tym, ile krzywd, upokorzeń i rozczarowań ze strony najbliższych osób może nieść człowiek. O tym, co się dzieje, gdy granice cierpienia zostaną przekroczone. I o ogromnej sile, która pozwala ciągle od nowa walczyć o siebie i swoje szczęście.
Przeszywająco bolesne studium cierpienia.

Asiatek | 2012-01-25
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Książka porusza trudne tematy życiowe Pokazuje dwie skrajności. Ludzi fałszywych, obłudnych i życzliwych, bezinteresownie pomagających inny. Książka mocno oddziałuje na emocje.

kot_w_butach | 2011-01-13

Autorka porusza bardzo trudny temat molestowania seksualnego. Główna bohaterka jest molestowana przez swojego ojczyma, a matka która powinna stanąć po stronie dziecka, oskarża córkę o kłamstwo i zarzuca jej, że się uwzięła na dobrego przecież tatę. Nóż nam się otwiera w kieszeni gdy czytamy tę część książki. Pani Ostrowska nie stawia gotowych diagnoz, nie przedstawia świata czarno białego, nie potępia i nie wybiela matki. Ocena to zadanie czytelnika. Jesteśmy świadkiem stawania Marty na własnych nogach, wyrywania się z zamkniętego kręgu wspomnień z dzieciństwa. A wszystko to napisane jest w zaskakujący, trudny do przewodzenia, nieszablonowy sposób.

Nie jest to jednak opowieść tylko smutna. Główna bohaterka spotyka na swojej także drodze dobrych ludzi, zakochuje się z wzajemnością, choć początkowo każdy mężczyzna to dla niej to zapowiedź problemów i bólu.

Minusem całości są przydługie monologi głównej bohaterki, wałkowanie po raz n-ty tego samego tematu, jej naiwność. Z jednej strony...

Ewa | 2010-10-07
Przeczytana: czerwiec 2010

Historia pogubionej kobiety, na której dalszych losach zaważyły wcześniejsze traumatyczne przeżycia. Książka pokazuje, jak pewien bagaż doświadczeń może ciążyć na całym naszym życiu. Polecam, bo pozycja skłania do głębszych przemyśleń.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku