Klub Dobrej Wiadomości

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Zakręty losu, siła przyjaźni i magia niezwykłych miejsc w pełnej ciepła powieści o trzech przyjaciółkach. Olga jest utalentowaną plastyczką. Kocha swoją pracę, ale wciąż nie poukładała sobie życia osobistego. Hanka pracuje jako nauczycielka w remontowanym liceum, lecz zlękniona i rozczarowana postanawia coś w życiu zmienić. Tymczasem życie samo wykonuje dramatyczny zwrot. Weronika to kobieta sukcesu, która nie oglądając się na nic, pnie się po szczeblach kariery. Wydaje się, że jej precyzyjnym planom nic nie może zagrozić... Czy optymistyczny Klub Dobrej Wiadomości, założony przed laty przez przyjaciółki ze studiów, pomoże im teraz uporać się ze złośliwymi niespodziankami losu, rodzinnymi tajemnicami i zawirowaniami uczuciowymi?

diunam | 2012-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

Z wielką przyjemnością przeczytałam „Klub Dobrej Wiadomości” debiut pisarski Anny Piega. Książkę kupiłam dawno temu i spokojnie czekała w kolejce do przeczytania. Tytuł i okładka sugerowały, że będzie to kolejna powieść i sile kobiecej przyjaźni jakich ostatnio wiele. Dlatego też specjalnie nie spieszyło mi się do czytania. Sięgnęłam po nią na potrzeby bloga i jestem zaskoczona jej dojrzałością i pięknym językiem. Z wielką przyjemnością sięgnę po kolejną powieść tej Autorki „Lustro czasu”.

Anna Piega zabiera nas do pięknego Krakowa, gdzie mieszka główna bohaterka oraz jej przyjaciele. Olga jest zdolną malarką. Współpracuje z wydawnictwami tworząc ilustracje do książek i albumów. Projektuje też kartki okolicznościowe. Właśnie rozpada się jej wieloletni związek. Cóż, można powiedzieć, że fabuła jest dość typowa. Co więc sprawia, że powieść jest oryginalna i tak bardzo mnie zachwyciła? Przede wszystkim ogromną jej zaletą jest przepiękny język, którym została napisana. Autorka pisze...

Jula | 2012-02-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Zacznę od stwierdzenia, że książka bardzo mi się podobała, natomiast okładka zupełnie nie! Gdybym nie słyszała o tej powieści pochlebnych opinii i nie przeczytała wcześniej drugiej książki Anny Piegi "Lustro czasu", widząc taką okładkę na pewno nie zainteresowałabym się co jest w środku. Okładka jest brzydka, spłycająca treść, jakby jej projektant poszedł na łatwiznę, nie zapoznał się z treścią powieści, a jedynie przeczytał tytuł.
Natomiast treść bardzo mi się podoba, ładny, plastyczny styl pisania, ciekawe, zaskakujące wątki, bardzo dobrze skonstruowane postacie, w większości sympatyczne, i na koniec pomyślne układanie się wszystkich spraw z nadzieją na szczęśliwe zakończenie.
Mam tylko taką uwagę, że być może całość wypada zbyt cukierkowo, ale ja tak lubię i mnie - w dzisiejszym zbrutalizowanym świecie - absolutnie nie przeszkadza nadmiar słodyczy.
Reasumując: jest to ciepła, wzruszająca i życiowa książka o wiernej przyjaźni, nie tylko babskiej oraz o zawiłościach i...

Kachusek | 2015-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2015

Taka sobie opowieść, niby o uczuciach, niby o górach, niby o różnych perypetiach głównej bohaterki i jej znajomych.. Ale jakoś mnie nie porwało, dobrnęłam do końca z czystej przekory, że skoro już zaczęłam to "trza". Ogólnie średnio..

Olina | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Przyjemnie się czytało, historia ciekawa, wiedziałam że książka będzie dobra bo wcześniej już czytałam jej pierwszą książkę która bardzo mnie zachwyciła. Polecam każdemu kto lubi polską babską literaturę. Może tylko opisy wędrówek po górach mnie trochę nużyły ponieważ nie jestem ich fanką, ale były przystępnie napisane więc jakoś przebrnęłam ;) W opiniach poniżej zauważyłam uwagi co do okładki, że jest nie ciekwawa i nieadekwatna do opisanej historii. Mogę się z tym zgodzić i dodać że sięgnęłam po książkę właśnie dlatego że już poznałam autorkę więc byłam spokojna.

Karolina | 2010-01-19

Książka z serii tych "łatwych". Bardzo miło się czyta.

Izabela | 2010-08-18
Przeczytana: lipiec 2010

lekka i przyjemna lekturka na upalne popołudnie

Asia | 2012-08-15
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Świetna książka. Każdy z nas chciałby mieć takich rodziców jak Olga, taki dom rodzinny. Ania Piega ma lekkie pióro, czyta się Jej zdania z lekkością. Książka skłania do refleksji nas własnym życiem. Polecam z całego serca.

dorka | 2011-08-31
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 31 sierpnia 2011

Książka mało odkrywcza, ale czytało się dość przyjemnie. Najbardziej podobał mi się wątek związany z Zakopanem. Reszta mało orginalna. Gdzieś to już było ... Cóż, może to słabsza wersja "Klubu Mało Uzywanych Dziewic"?

Joanna | 2011-04-06
Na półkach: Przeczytane, Autorzy polscy
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

Tytuł: pasuje do treści, chodzi o opisany w opisie na okładce klub, który sobie założyło kilka przyjaciółek.
Autor: to pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Biografii nie znalazłam, a na portalu o książkach jest tylko ten tytuł wymieniony.
Opis na okładce: sugeruje fajną książkę, lekką literaturę na poprawę humoru. Jest też wątek stowarzyszenia/klubu, a takie lubię.
Ilość stron: 256
Okładka: pasuje do treści
Treść: dobrze się to czyta, wystarczą 2 godziny. Jednak mnie ta książka nie zaciekawiła za bardzo, ponieważ nie było w niej zbyt wielu ciekawych wątków.
Ja czytałam lepsze książki o podobnej tematyce stowarzyszeń czy klubów np. Grażyna Jeromin Gałuszka „Oczy Marzanny M” (w zeszłym roku to przeczytałam) oraz „Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia YA YA” autor Rebecca Wells ( to czytałam jeszcze chyba w liceum, tak dawno, że już nie pamiętam, ale mimo to zapamiętałam o czym była ta książka. Może nawet przeczytam to znowu).

asia_32 | 2012-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Fajna ciepła opowieść o sile kobiecej przyjaźni,rodzinie,oraz o magicznych miejscach i życiowych wyborach.Warto!!