Wyspa kobiet

2010-06-01
2010-06-01
978-83-7648-404-4
kobieta przyjaźń pałac

To kilka historii o bohaterkach w polskich realiach, życiowe smutki i kiepscy partnerzy. Trochę przygnębiające.

Natłok osób oraz wydarzeń, a także częstych nasiadówek i dyskusji, może kojarzyć się z Joanną Chmielewską :) lecz to zupełnie inna opowieść, a szkoda. Nie będę bardzo narzekać dlatego, że to tylko audiobook do poduszeczki więc może być ale mnie nie porwał, no nie przepadam za opowieściami typu "samo życie, samo życie!" :)

Zaczyna się ciekawie. Wątek Joanny i jej siostrzenicy wciągał mnie lecz pozostałych osób, których było coraz więcej zaczął mnie trochę drażnić. Skakanie z postaci na postać skutecznie mnie wybijało. Było tego za dużo. Schemat jak z telenowel. Nie wiem jak się książka skończy bo nie będę jej dalej słuchać. Moje pierwsze spotkanie z tą pisarką i nie przypadł mi jej styl pisania. Czuć w książce chaos, człowiek zaczyna się gubić a niektóre postacie nudzą.

Powieść typowo kobieca, trochę miłości, trochę małżeńskich problemów, odrobina tęsknoty za czymś lepszym, za zmianą, marzeniami... Dużo się dzieje, dużo postaci, miło i przyjemnie się czyta :) czytając, czuje się ten wiejski, sielski klimat: bujna przyroda w ogrodzie Joanny działa na wyobraźnię i przywołuje ciepłe, letnie wspomnienia :) postaci też przywołują pozytywne skojarzenia, no może za wyjątkiem męża Basi - a to drań!
Na jesienne wieczory lektura w sam raz :)

Chyba za dużo tych kobiet w tej książce. W sumie dosyć ciekawe bohaterki i ich relacje z mężczyznami i z innymi kobietami, ale ponieważ tak dużo tych bohaterek, to trochę za mało o nich po kolei. Zabrakło stron do pisania ;). W każdym razie dosyć szybko się czyta, ale w pamięci raczej nie zostanie żadna z opowieści, bo za krótko i za mało były zgłębione, więc pozostaje uczucie powierzchownego prześlizgnięcia się po ich kłopotach i radościach. A szkoda.

Kupiłam ją dla mojej mamy parę lat temu. Mówiła, że bardzo przyjemna, opowiadająca losy kobiet... no i tak leżała na półce dłuuugi czas, więc sięgnęłam po nią i Ja.
Ciepła opowieść, fajnym i prostym językiem opisana. Można ją przeczytać w jeden dzień lub noc :)
Każda kobieta jak ich historia jest inna. Nie udane związki, codzienne problemy, itd., lecz jedną ich łączy: pałac Joanny - ich azyl, aby pobyć wspólnie razem i podzielić się przeżyciami, problemami.

Polecam na urozmaicenie:) Książka o kobietach dla kobiet :)

Taka sobie lektura. Różne kobiety - przyjaciółki mają swoje życie. Joanna próbuje znaleźć szczęście w remontowanym pałacu. Barbara, w związku z Kamilem, postanawia wreszcie odejść, bo ma dość upokorzeń. Czy z nim pozostanie i spróbuje od nowa, gdy Kamil ulegnie wypadkowi? Martyna mieszkająca z ciotką poznaje Bartka. W zasadzie to książka, którą przeczyta się raz i nie powraca. Mnie nie zachwyciła. Taka trochę smutna, trochę nudna. Ciągle dzielone rozdziały opisują kolejne kobiety. Książka na jeden, dwa wieczory i można ją przekazać innym czytającym. W końcu komuś się spodoba bardziej.

Książka z gatunku łatwych ,lekkich i przyjemnych.Typowe babskie czytadło na jeden wieczór .Niby nic nowego nie wnosi w życie ,a jednak po przeczytaniu jakoś tak się lżej na sercu robi.Polecam.

Jak ja się cieszę że ktoś tak pisze. Autorka porusza problemy kobiet takich jak ja, Ty a nawet Ty. Gratuluję opisu przyjaźni i uczuć genialne :)

Przyjemna książka na wakacyjne wieczory. Prawdziwe historie kobiet. Zwięźle i zarazem przedstawione życiowe problemy w życiu kobiet. Książka w prosty sposób opisuje jak ważna jest przyjaźń w życiu kobiety. Przejrzyste stylistycznie opisy powodują, że książkę bardzo szybko się czyta.

• 2011