"(...) W gronie autorów (nota bene niektórzy już od wielu lat żyją, pracują i mają rodziny za granicą; witaj, globalizacjo!) znalazły się tym razem dwie przedstawicielki płci pięknej. I rzecz znamienna, obie kreują światy, w których miejsce nazywane domem jest co najmniej niezwykłe. O ile więc panowie skupiają się na odkrywaniu tajemnic i niezwykłości świata poza czterema ścianami, o tyle panie przekonują nas, że fantastyka czai się na nas nie dopiero za progiem bezpiecznego mieszkania, ale jest tutaj, zaraz za naszymi plecami. Bawi, kusi, przeraża. Tym razem w jeden tom zebrane zostały Wizje. Zarówno te stworzone na wielką skalę, których bohaterowie w pogoni za marzeniem, wiedzą lub sławą przemierzają przestrzeń kosmiczną, inne światy bądź najdziksze obszary Ziemi, jak i te wywołujące uczucie zagubienia, klaustrofobii, przenoszą czytelnika na zapadłą prowincję, do starego domu czy w ponurą przestrzeń osiedla nie bez powodu nazywanego "Bluźnierczym". Wizje rodem z najbardziej szalonych snów o Przygodzie, tej niebezpiecznej, czasem ocierającej się o horror, czasem o dobrotliwą baśń, gdzie jednak nigdy do końca nie ma gwarancji, że bohater wyjdzie ze wszystkich perypetii cały i zdrowy. Wizje, do których wywołania nie są potrzebne żadne dodatkowe środki wspomagające poza uważnym wczytaniem się. A zatem zapraszam w te fantastyczne światy, życząc miłego odlotu!"

RyhoSlav | 2015-12-19
Jameli | 2015-09-03