fantastyka, fantasy, horror, poezja
czasopisma
electric_cat

Czas zatoczył koło. Wydaje się jakby to wczoraj było, a upłynął przecież okrągły rok, gdy do naszej nowej zabawy zaprosiliśmy kilkudziesięciu świetnych autorów, artystów pióra i klawiatury oraz ołówka, pędzelka, kredek etc. Jej skutkiem był pierwszy, zimowy numer wydania specjalnego „Szortalu Na Wynos” – pięćdziesiąt trzy opowiadania autorów polskich i zagranicznych, dwadzieścia osiem...

polskich i zagranicznych, dwadzieścia osiem bajecznych, nastrojowych grafik, ilustracje do
dwunastu opowiadań. Mnóstwo stron wspaniałej, świąteczno-zimowej zabawy.
Wszystkiemu winny Krzysztof Baranowski alias baranek – barankowi zawdzięczamy
pomysł, bez którego świat literatury mógłby być uboższy o ten jeden wyjątkowy tytuł.
Rok po tamtych wiekopomnych wydarzeniach, mamy już za sobą cztery numery wydania
specjalnego, każde w trzech formatach, oraz niemal dziesięć tysięcy pobrań wszystkich
wymienionych plików. Przez nasze łamy przewinęła się blisko setka autorów.
Nasze pismo się rozwija. I choć do ilości tekstów z pierwszego numeru nie dobiliśmy
w żadnym następującym po sobie przypadku, to jakość zawartości z pewnością utrzymuje
się na stałym wysokim poziomie. Nazwiska, przewijające się przez cały miniony rok, mó-
wią same za siebie: Paweł Paliński, Romuald Pawlak, Jacek Inglot, Andrzej Zimniak, Wiktor
Żwikiewicz… Władimir Arieniew, Michał Gołkowski, Maciej Musialik… Agnieszka
Hałas, Marcin Jamiołkowski, Konrad Staszewski… Ela Graf, Marta Krajewska, Joanna
Maciejewska… Możnaby wymieniać długo. Do piątego, niniejszego numeru, zgodzili się
napisać opowiadania m.in. Sebastian Uznański, Andrzej Miszczak, Rafał Dębski i Andrzej
W. Sawicki.
Jaka czeka nas przyszłość? Jeżeli Świat przetrwa wystarczająco długo, w samych jasnych
barwach. My już wiemy, czyje opowiadania przeczytacie w numerze wiosennym
i czyje być może przeczytacie, Wy dowiecie się tego za trzy miesiące. Nie jest natomiast
nowiną, iż przynajmniej jedna opowieść, począwszy od wspomnianego numeru szóstego,
znaczy wiosennego, dostąpi również łaski druku w powszechnie dostępnej antologii.
Szczegóły akcji pozostawiamy do momentu właściwego ogłoszenia – nastąpi ono, owo
ogłoszenie, znacznie przed premierą numeru.
Święta upłynęły w tęsknocie za bielą. My podarowujemy wszystkim w Noworocznym
prezencie wyobrażenie tego, czego nam pożałowała Natura. Niech śnieg bę-
dzie z Wami!

źródło opisu: wstępniak do numeru

źródło okładki: screen z pliku

• Człowiek tygrys
  • Cienie
  • Koniec i początek
  • Złe serce
  • Legenda o samobójstwie
  • Czy można umrzeć dwa razy?
  • Zaginione Miasto Boga Małp
  • Lata szkolne Jezusa
Człowiek tygrys
Eka Kurniawan

7,78 (9 ocen i opinii)
Uczynki i działania, czyli kury na Madagaskar
Paweł Cieliczko , ks. Radek Rakowski

8,07 (42 ocen i opinii)
Legenda o samobójstwie
David Vann

7,22 (18 ocen i opinii)
Czy można umrzeć dwa razy?
Leif GW Persson

7 (2 ocen i opinii)