Zanim wystygnie kawa

Okładka książki Zanim wystygnie kawa Toshikazu Kawaguchi
Zwycięzca w plebiscycie 2022
Okładka książki Zanim wystygnie kawa
Toshikazu Kawaguchi Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja Cykl: Zanim wystygnie kawa (tom 1) literatura piękna
Zanim wystygnie kawa (tom 1)
Kohi ga Samenai Uchi ni
Grupa Wydawnicza Relacja
2022-07-13
2022-07-13
2019-09-19
Joanna Dżdża
Tokio kawiarnia tajemnica podróż w czasie literatura japońska fantastyka
Inne

👉Zanim wystygnie kawa to niezwykła powieść, która zabiera czytelnika do małej kawiarni w Tokio, gdzie można podróżować w czasie. Pod jednym warunkiem: trzeba wrócić, zanim kawa wystygnie. W książce poznajemy cztery historie ludzi, którzy skorzystali z tej okazji, by zmierzyć się z przeszłością, naprawić błędy, odzyskać wspomnienia lub pożegnać się z bliskimi. Każda z nich jest wzruszająca, mądra i pełna emocji.☕☕

Książka Toshikazu Kawaguchi jest napisana prostym i eleganckim językiem, który sprawia, że czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Autor zręcznie łączy elementy fantastyczne z realistycznym obrazem współczesnego Tokio, tworząc niepowtarzalny klimat. Bohaterowie są wiarygodni i sympatyczni, a ich losy wzbudzają zainteresowanie i współczucie. Książka porusza uniwersalne tematy, takie jak miłość, przyjaźń, rodzina, pamięć, żal i nadzieja. Pokazuje, że czasem warto spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy i docenić to, co się ma.

Zanim wystygnie kawa to książka, która bardzo mi się podobała i którą polecam wszystkim, którzy lubią niebanalne i wzruszające historie.
To powieść, która skłania do refleksji nad sensem życia i wartością chwil, które często umykają nam w codziennym pośpiechu. To także książka, która zachęca do wypicia filiżanki aromatycznej kawy i cieszenia się jej smakiem, zanim wystygnie. ☕

Rozumiem, że może się podobać i stąd jej popularność, ale dla mnie tylko pomysł był ciekawy, wykonanie niestety znacznie poniżej oczekiwań

na początku wydawało mi się to dośc trywialne, jednak z biegiem czasu i kolejnymi historiami wciągało coraz bardziej. odległe kulturowo, ale naprawdę ciekawe. histiore smutne, ale dające nadzieję. książka podnosząca na duchu :)

3.5/5

3.5/5

Moje pierwsze zetknięcie z literaturą z Azji. Jestem pozytywnie zaskoczona, zdecydowanie sięgnę po kolejne tomy. Książka oryginalna i ciekawa, fajnie napisana, ale gdzieś w połowie się zgubiłam w tym kto jest kim, przestałam ogarniać co się dzieje. Mimo wszystko nie zmniejszyło to pozytywnych doznań płynących z tej historii, w dalszym ciągu z radością sięgałam po tę książkę. Ryczałam chwilami jak bóbr, a to w mojej ocenie dodatkowy atut.

Pomysł na sposób przenoszenia się w czasie całkiem niezły, ale liczne powtórzenia w tekście to brak szacunku do czytelnika.

Wow. Książka wciąga, ciekawa fabuła. Chce się czytać więcej i więcej.

Wow. Książka wciąga, ciekawa fabuła. Chce się czytać więcej i więcej.

Zanim wystygnie kawa - Toshikazu Kawaguchi. Kawiarnia w której można przenieść się w czasie ? Tak to możliwe w tej powieści. Jest jednak parę zasad i haczyków które osoby zdecydowane na taką podróż muszą przestrzegać :) …
W książce poznajemy cztery różne historie i motywy dla których ludzie chcą podróżować w czasie i porozmawiać z kimś bliskim :)
czy podobała mi się ta książka ? Mi osobiście nie przypadła do gustu. Podoba mi się pomysł na tą opowieść ale nie koniecznie sposób jej przedstawienia. Jak dla mnie 4/10

czy podobała mi się ta...

Cudowna, wzruszająca książka. Realizm magiczny. Oniryczność. Cudo. Nie rozumiem tak niskiej oceny na tym portalu. Może nie do każdego trafia ten rodzaj wrażliwości. Krótkie, piękne, refleksyjne opowieści. Jestem zachwycona. Taki japoński "Mały Książę". Prosty język, czyta się szybko, a jednak wzrusza i daje do myślenia. Kocham.

Jak ja uwielbiam takie klimaty, czytałam jako pierwszy trzeci tom, więc po przeczytaniu tej zrozumiałam kolejne rzeczy na nowo.

• Literatura piękna