Dopuszczalne ryzyko

Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Acceptable Risk
8371209657
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook
dona

Biochemik Edward Armstrong prowadzi badania nad lekiem antydepresyjnym o roboczej nazwie Ultra. Po dobrze rokujących eksperymentach na zwierzętach postanawia przetestować środek na sobie oraz współpracownikach. Próby wypadają pomyślnie, ale niektórzy żalą się na chwilowe zaniki pamięci, a wkrótce potem w pobliżu laboratorium zostają odnalezione ciała zmasakrowanych zwierząt. Kimberly Steward,...

Kimberly Steward, dziewczyna Armstronga, zaczyna podejrzewać, że Ultra wywołuje zaskakujące i straszliwie niebezpieczne skutki uboczne...

Agnieszka | 2019-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2019

Fantastyczna! Wątek czarownic bardzo ciekawy. Bardzo dobrym pomysłem było połączenie medycyny z wierzeniami ludności. Historia Elizabeth sama w sobie bardzo interesująca i nie mogłam się doczekać żeby dowiedzieć się co stało się przodkini bohaterki. Na początku nie sądziłam, że książka aż tak mnie wciągnie. Powoli strona po stronie coraz bardziej wsiąkałam w historię.
Autor stworzył wspaniały klimat starego zamku i tajemniczości jaka w nim panuje. Bardzo spójnie połączył ze sobą epoki.
Medycyny było w książce nie za wiele, ale mi osobiście to nie przeszkadzało.

Paulina | 2019-03-03
Przeczytana: 27 września 2017

Jedna z najlepszych książek w moim życiu. Żałuję że już ją skończyłam, bo ciężko będzie znaleźć inną tak fantastyczną.

To jeden z najlepszych thrillerów mistrza Cooka z 1996r., w którym odnajdziemy również elementy horroru tj. stwory "niby" wampiry. Autor w ciekawy sposób połączył historię o procesach czarownic w Salem z 1692r., z czasami współczesnymi. Akcja rozgrywa się w starej posiadłości, w której mieszkała kiedyś jedna z straconych czarownic. Znalezienie nieznanego grzyba o właściwościach halucynogennych w piwnicy domu skłoniło biochemika Edwarda do postawienia tezy, że grzyb będzie doskonałym lekiem na depresję. I zaczynają się badania.... Byłaby to zwyczajna historia z thrillerów medycznych, gdyby nie przygody bohaterki Kimberly, współwłaścicielki majątku, której pra...babka była straconą czarownicą. Kim postawiła sobie cel, że pozna prawdę o swojej antenatce i oczyści jej niesławne imię w rodzinie. Konsekwentnie go realizuje ubarwiając strony powieści pozamedycznym wątkiem. Oba wątki się ze sobą mieszają trzymając czytelnika cały czas w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
Książkę...

wCzepkuUrodzona | 2018-12-29
Przeczytana: luty 2006

Kolejna książka Robina Cooka, po którą sięgnęłam. Uwielbiam te dreszczowce. Mimo, że ta pozycja jest trochę mniej zaskakująca i dreszczowca w dreszczowcu jest mniej to nadal pozostanę fanką tego autora.

Marcin Gardeła | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Całkiem przystępne, drugie tego autora czytadło "medyczne". Ciekawe pomysły na fabułę, ale czasem słabe zabiegi literackie, czasem mam wrażenie, że gubi wenę i pisze na odwal się. Zbyt szybko rozwiązuje niektóre odnogi fabularne, niektóre z kolei ciągnie bez celu. Mimo wszystko fajna książka.

mery_bells | 2018-07-12
Przeczytana: lipiec 2018

Wciągnęła mnie! Moje klimaty - trochę magii, trochę medycyny, ucieczka na wieś. Mam jednak wielkie zastrzeżenie - opis z okładki absolutnie nie pasuje do książki! Moje wydanie miało 400 stron i opis zaczął pasować od strony ok. 300-nej! Dla mnie to akurat było miłe rozczarowanie, ale nie wiem czy inni się nie zawiodą.

Justa | 2018-03-04

Trochę to trwało zanim wkrecilam sie w historię, ale udało się. Co prawda motyw końcowy dość mocno abstrykcyjny i jak dla mnie trochę odbiegający i niepasujacy do całej reszty ale pozostała historia jak najbardziej ciekawa i trzymająca w napięciu. Obudziło się we mnie zainteresowanie Czarownicami z Salem, świetne połączenie czasów średniowiecza z teraźniejszymi, historia Elizabeth i jej pra pra pra ....... wnuczki stanowił dla.mnie o wiele ciekawsza część niz produkavja leku Ultra, ale ujdzie :P

psychol_1990 | 2017-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Mój pierwszy thriller medyczny... i nie zawiódł mnie;)
Ciekawe połączenie przez autora dwóch różnych historii, a jednak zazębiających się- polowanie na czarownice w Salem i poszukiwanie nowego leku psychotropowego na bazie nieznanego alkaloidu produkowanego przez grzyba, gatunku podobnego do Claviceps purpurea.
Thriller jak najbardziej spełniał swoje zadanie- wciąga i trzyma w napięciu. Myślę, że to nie jest ostatnia książka Cook'a, którą przeczytałam:)

Jarosław Prusiński | 2017-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2017

Ile gwiazdek? Jak zwykle ten dylemat. Książka niezła, solidnie zbudowana historycznie (mam nadzieję, że fakty nie zostały wyssane z palca), końcówka mnie zaskoczyła, ale i postawiła w lekkiej konsternacji. Dlaczego? Bo w pewnym stopniu usprawiedliwia łowców czarownic - no bo skąd oni biedni mogli wiedzieć, że to jednak nie było opętanie? Mam odruch wymiotny. W średniowiecznej Europie spalono na stosach setki tysięcy niewinnych kobiet. Z powodu zabetonowanych, skostniałych poglądów. Coś Wam to przypomina?
A z innej beczki - czy naprawdę musimy takie książki tłumaczyć? Ta akurat chyba nie była warty honorarium, które wypłacono tłumaczce.

marta87 | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Książka dobra, choć akcja wyjątkowo długo się rozkręca. Mimo tego warto przeczytać. Polecam