Okładka książki Mutacja

wydawnictwo
REBIS
typ
papier
6,07 (58 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Na hawajskiej wyspie Oahu kilkulatek umiera nagle z powodu choroby rozpoznawanej dotąd jedynie u ptaków. Tymczasem w Nowym Jorku zmęczony życiem lekarz prowadzi badania nad genetycznie modyfikowaną żywnością. Bierze udział w burzliwych obradach konferencji naukowej na Hawajach, na której charyzmatyczna doktor genetyki i jej zwolennicy ostrzegają, że wprowadzane przez biotechnologiczne koncerny sztucznie stworzone DNA doprowadzi do chaosu w środowisku naturalnym. Nie wiedzą, że stawką w tej grze jest ich życie. Od rozdartego wojną Bliskiego Wschodu po zaciszne laboratorium w Nowym Jorku, od morderstwa we francuskiej katedrze po akt straszliwej przemocy na hawajskiej farmie a zbrodniczy plan zaczyna nabierać tempa. Pewien człowiek bowiem pojął, że bioinżynieria może służyć nie tylko poprawie jakości roślin uprawnych, ale także stworzeniu najbardziej śmiercionośnej broni masowej zagłady. Peter Clement a były szef oddziału ratunkowego w jednym z największych szpitali nowojorskich. Napisał kilka thrillerów medycznych, które w niczym nie ustępują najlepszym powieściom Cooka, Crichtona czy Palmera. W Polsce wydano zabójczą praktykę oraz Stan krytyczny i Inkwizytora (REBIS).

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
kashiuka | 2012-10-18
Przeczytana: 18 października 2012

Zabijcie mnie, ale nie jestem w stanie doczytać książki do końca.
Męczę ją już od miesiąca i jestem dopiero w połowie (a ma zaledwie 360 str!).
Bardzo się na nią napaliłam, w nadziei że będzie tak samo fantastyczna jak książki Cook'a, jednak myliłam się.

Za dużo szczegółów.. Ewentualnie nie odpowiednia pora na czytanie takich książek? Kiedyś jeszcze do niej wrócę i mam nadzieję, że lepiej mi pójdzie :)

| 2010-10-25
Przeczytana: 24 października 2010

Pomimo wciągającego początku i zapowiadającego się fajnego wątku, książka mnie szczerze mówiąc zawiodła. I o ile pierwsze strony pochłonełam w ciągu paru minut, tak dalej idzie mi znacznie gorzej.Zobaczymy co będzie dalej...
Książka skończona - fabuła nie zachwyciła mnie i niestety przemęczyłam ją do ostatnich stron.A może ja poprostu nie lubię thrillerów medycznych...

kotoj | 2012-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2012

Książka niezła, całkiem przyjemnie sie ją czyta. W miarę czyytania robi się coraz ciekawiej, napięcie rośnie, jednak zakończenie troszkę mnie zawiodło. Zbyt prosto się to skonczylo, na dodatek nie dostajemy pełnego wyjasnienia "jakim cudem" się wszystko dobrze skonczylo. Mimo wszystko godna polecenia pozycja.

Agnes25 | 2012-11-23

Pierwsze strony bardzo mnie zaciekawiły, jednak im dalej tym gorzej mi się czytało. Za dużo specjalistycznych szczegółów:/ Poza tym fabuła ciekawa..

WojteK | 2013-09-14

Dobra pozycja. Mamy zabawy z GMO, sprawę terrorystów, walkę z czasem i sporą dozę akcji. Wszystko ładnie spięte i nieźle napisane.

esoes | 2013-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2013

Dla mnie bomba. Dobra akcja, ciekawe postacie, fajny trzon historii. Gdyby tylko kończyło się ciut inaczej :).

Lady | 2012-06-17

Książka w niczym nie ustępuje książkom Cooka.

AlexDelaware | 2012-09-25

Bardzo dobra. Mi się podobała :)

ebajeczna | 2014-09-23
Paula | 2014-09-08