Mutacja

wydawnictwo
Rebis
typ
papier
6,09 (68 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Na hawajskiej wyspie Oahu kilkulatek umiera nagle z powodu choroby rozpoznawanej dotąd jedynie u ptaków. Tymczasem w Nowym Jorku zmęczony życiem lekarz prowadzi badania nad genetycznie modyfikowaną żywnością. Bierze udział w burzliwych obradach konferencji naukowej na Hawajach, na której charyzmatyczna doktor genetyki i jej zwolennicy ostrzegają, że wprowadzane przez biotechnologiczne koncerny sztucznie stworzone DNA doprowadzi do chaosu w środowisku naturalnym. Nie wiedzą, że stawką w tej grze jest ich życie. Od rozdartego wojną Bliskiego Wschodu po zaciszne laboratorium w Nowym Jorku, od morderstwa we francuskiej katedrze po akt straszliwej przemocy na hawajskiej farmie a zbrodniczy plan zaczyna nabierać tempa. Pewien człowiek bowiem pojął, że bioinżynieria może służyć nie tylko poprawie jakości roślin uprawnych, ale także stworzeniu najbardziej śmiercionośnej broni masowej zagłady. Peter Clement a były szef oddziału ratunkowego w jednym z największych szpitali nowojorskich. Napisał kilka thrillerów medycznych, które w niczym nie ustępują najlepszym powieściom Cooka, Crichtona czy Palmera. W Polsce wydano zabójczą praktykę oraz Stan krytyczny i Inkwizytora (REBIS).

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
WojteK | 2013-09-14

Dobra pozycja. Mamy zabawy z GMO, sprawę terrorystów, walkę z czasem i sporą dozę akcji. Wszystko ładnie spięte i nieźle napisane.

Karolina | 2014-12-11

Ciekawa, lecz nie czytałam z zapartym tchem. Dużo zdarzeń można było przewidzieć wcześnie.

kashiuka | 2012-10-18
Przeczytana: 18 października 2012

Zabijcie mnie, ale nie jestem w stanie doczytać książki do końca.
Męczę ją już od miesiąca i jestem dopiero w połowie (a ma zaledwie 360 str!).
Bardzo się na nią napaliłam, w nadziei że będzie tak samo fantastyczna jak książki Cook'a, jednak myliłam się.

Za dużo szczegółów.. Ewentualnie nie odpowiednia pora na czytanie takich książek? Kiedyś jeszcze do niej wrócę i mam nadzieję, że lepiej mi pójdzie :)

| 2010-10-25
Przeczytana: 24 października 2010

Pomimo wciągającego początku i zapowiadającego się fajnego wątku, książka mnie szczerze mówiąc zawiodła. I o ile pierwsze strony pochłonełam w ciągu paru minut, tak dalej idzie mi znacznie gorzej.Zobaczymy co będzie dalej...
Książka skończona - fabuła nie zachwyciła mnie i niestety przemęczyłam ją do ostatnich stron.A może ja poprostu nie lubię thrillerów medycznych...

kotoj | 2012-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2012

Książka niezła, całkiem przyjemnie sie ją czyta. W miarę czyytania robi się coraz ciekawiej, napięcie rośnie, jednak zakończenie troszkę mnie zawiodło. Zbyt prosto się to skonczylo, na dodatek nie dostajemy pełnego wyjasnienia "jakim cudem" się wszystko dobrze skonczylo. Mimo wszystko godna polecenia pozycja.

Agnes25 | 2012-11-23

Pierwsze strony bardzo mnie zaciekawiły, jednak im dalej tym gorzej mi się czytało. Za dużo specjalistycznych szczegółów:/ Poza tym fabuła ciekawa..

esoes | 2013-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2013

Dla mnie bomba. Dobra akcja, ciekawe postacie, fajny trzon historii. Gdyby tylko kończyło się ciut inaczej :).

Lady | 2012-06-17

Książka w niczym nie ustępuje książkom Cooka.

AlexDelaware | 2012-09-25

Bardzo dobra. Mi się podobała :)

marlen | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jeffery Deaver
    65. rocznica
    urodzin
    Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać.
  • Stanisław Grzesiuk
    97. rocznica
    urodzin
    Pomocną rękę należy podać tym, którzy mądrze walczą, a nie mogą dać sobie rady.
  • Sigmund Freud
    159. rocznica
    urodzin
    Gdy niebo mi oporne, piekło wzruszę do dna.
  • Stanisław Grzybowski
    85. rocznica
  • Ariel Dorfman
    73. rocznica
  • Sergio Kokis
    71. rocznica
    urodzin
    Przypomnij sobie, co mówił Augustyn, parafrazując Cycerona: ludzie stworzyli Boga na swoje podobieństwo.
  • Yasushi Inoue
    108. rocznica
  • Lyman Frank Baum
    96. rocznica
    śmierci
    - Tak czy owak - oświadczył Strach - ja poproszę o rozum, a nie o serce. Głupiec nie wiedziałby przecież, co robić z sercem, nawet gdyby je miał.
    - A ja o serce - zdecydowanie powiedział Blaszany Drwal - Bo rozum nie zapewnia szczęścia, a szczęście to najlepsza rzecz na świecie
  • Henry David Thoreau
    153. rocznica
    śmierci
    Uważam, że zdrowo jest być samemu przez większość czasu. Przebywanie w towarzystwie, nawet najlepszym, szybko staje się nużące i wyczerpujące. Uwielbiam być sam. Nigdy nie spotkałem przyjaciela, który byłby równie przyjazny jak samotność. Jesteśmy zwykle bardziej samotni, kiedy wychodzimy między lud... pokaż więcej
  • Maurice Maeterlinck
    66. rocznica
    śmierci
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Farley Mowat
    1. rocznica
    śmierci
    Żeglarze wszystkich czasów mają ze sobą więcej wspólnego mimo dzielących ich stuleci niż ich żyjący na lądzie bracia,(...)

Znajdź nas na Facebooku