Okładka książki Mutacja

wydawnictwo
REBIS
typ
papier
6,08 (60 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Na hawajskiej wyspie Oahu kilkulatek umiera nagle z powodu choroby rozpoznawanej dotąd jedynie u ptaków. Tymczasem w Nowym Jorku zmęczony życiem lekarz prowadzi badania nad genetycznie modyfikowaną żywnością. Bierze udział w burzliwych obradach konferencji naukowej na Hawajach, na której charyzmatyczna doktor genetyki i jej zwolennicy ostrzegają, że wprowadzane przez biotechnologiczne koncerny sztucznie stworzone DNA doprowadzi do chaosu w środowisku naturalnym. Nie wiedzą, że stawką w tej grze jest ich życie. Od rozdartego wojną Bliskiego Wschodu po zaciszne laboratorium w Nowym Jorku, od morderstwa we francuskiej katedrze po akt straszliwej przemocy na hawajskiej farmie a zbrodniczy plan zaczyna nabierać tempa. Pewien człowiek bowiem pojął, że bioinżynieria może służyć nie tylko poprawie jakości roślin uprawnych, ale także stworzeniu najbardziej śmiercionośnej broni masowej zagłady. Peter Clement a były szef oddziału ratunkowego w jednym z największych szpitali nowojorskich. Napisał kilka thrillerów medycznych, które w niczym nie ustępują najlepszym powieściom Cooka, Crichtona czy Palmera. W Polsce wydano zabójczą praktykę oraz Stan krytyczny i Inkwizytora (REBIS).

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
kashiuka | 2012-10-18
Przeczytana: 18 października 2012

Zabijcie mnie, ale nie jestem w stanie doczytać książki do końca.
Męczę ją już od miesiąca i jestem dopiero w połowie (a ma zaledwie 360 str!).
Bardzo się na nią napaliłam, w nadziei że będzie tak samo fantastyczna jak książki Cook'a, jednak myliłam się.

Za dużo szczegółów.. Ewentualnie nie odpowiednia pora na czytanie takich książek? Kiedyś jeszcze do niej wrócę i mam nadzieję, że lepiej mi pójdzie :)

| 2010-10-25
Przeczytana: 24 października 2010

Pomimo wciągającego początku i zapowiadającego się fajnego wątku, książka mnie szczerze mówiąc zawiodła. I o ile pierwsze strony pochłonełam w ciągu paru minut, tak dalej idzie mi znacznie gorzej.Zobaczymy co będzie dalej...
Książka skończona - fabuła nie zachwyciła mnie i niestety przemęczyłam ją do ostatnich stron.A może ja poprostu nie lubię thrillerów medycznych...

kotoj | 2012-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2012

Książka niezła, całkiem przyjemnie sie ją czyta. W miarę czyytania robi się coraz ciekawiej, napięcie rośnie, jednak zakończenie troszkę mnie zawiodło. Zbyt prosto się to skonczylo, na dodatek nie dostajemy pełnego wyjasnienia "jakim cudem" się wszystko dobrze skonczylo. Mimo wszystko godna polecenia pozycja.

Agnes25 | 2012-11-23

Pierwsze strony bardzo mnie zaciekawiły, jednak im dalej tym gorzej mi się czytało. Za dużo specjalistycznych szczegółów:/ Poza tym fabuła ciekawa..

WojteK | 2013-09-14

Dobra pozycja. Mamy zabawy z GMO, sprawę terrorystów, walkę z czasem i sporą dozę akcji. Wszystko ładnie spięte i nieźle napisane.

esoes | 2013-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2013

Dla mnie bomba. Dobra akcja, ciekawe postacie, fajny trzon historii. Gdyby tylko kończyło się ciut inaczej :).

Karolina | 2014-12-11

Ciekawa, lecz nie czytałam z zapartym tchem. Dużo zdarzeń można było przewidzieć wcześnie.

Lady | 2012-06-17

Książka w niczym nie ustępuje książkom Cooka.

AlexDelaware | 2012-09-25

Bardzo dobra. Mi się podobała :)

laszka | 2014-12-09

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku