Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
REBIS
typ
papier
6.06 (51 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Na hawajskiej wyspie Oahu kilkulatek umiera nagle z powodu choroby rozpoznawanej dotąd jedynie u ptaków. Tymczasem w Nowym Jorku zmęczony życiem lekarz prowadzi badania nad genetycznie modyfikowaną żywnością. Bierze udział w burzliwych obradach konferencji naukowej na Hawajach, na której charyzmatyczna doktor genetyki i jej zwolennicy ostrzegają, że wprowadzane przez biotechnologiczne koncerny sztucznie stworzone DNA doprowadzi do chaosu w środowisku naturalnym. Nie wiedzą, że stawką w tej grze jest ich życie. Od rozdartego wojną Bliskiego Wschodu po zaciszne laboratorium w Nowym Jorku, od morderstwa we francuskiej katedrze po akt straszliwej przemocy na hawajskiej farmie a zbrodniczy plan zaczyna nabierać tempa. Pewien człowiek bowiem pojął, że bioinżynieria może służyć nie tylko poprawie jakości roślin uprawnych, ale także stworzeniu najbardziej śmiercionośnej broni masowej zagłady. Peter Clement a były szef oddziału ratunkowego w jednym z największych szpitali nowojorskich. Napisał kilka thrillerów medycznych, które w niczym nie ustępują najlepszym powieściom Cooka, Crichtona czy Palmera. W Polsce wydano zabójczą praktykę oraz Stan krytyczny i Inkwizytora (REBIS).

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
kashiuka | 2012-10-18
Przeczytana: 18 października 2012

Zabijcie mnie, ale nie jestem w stanie doczytać książki do końca.
Męczę ją już od miesiąca i jestem dopiero w połowie (a ma zaledwie 360 str!).
Bardzo się na nią napaliłam, w nadziei że będzie tak samo fantastyczna jak książki Cook'a, jednak myliłam się.

Za dużo szczegółów.. Ewentualnie nie odpowiednia pora na czytanie takich książek? Kiedyś jeszcze do niej wrócę i mam nadzieję, że lepiej mi pójdzie :)

| 2010-10-25
Przeczytana: 24 października 2010

Pomimo wciągającego początku i zapowiadającego się fajnego wątku, książka mnie szczerze mówiąc zawiodła. I o ile pierwsze strony pochłonełam w ciągu paru minut, tak dalej idzie mi znacznie gorzej.Zobaczymy co będzie dalej...
Książka skończona - fabuła nie zachwyciła mnie i niestety przemęczyłam ją do ostatnich stron.A może ja poprostu nie lubię thrillerów medycznych...

kotoj | 2012-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2012

Książka niezła, całkiem przyjemnie sie ją czyta. W miarę czyytania robi się coraz ciekawiej, napięcie rośnie, jednak zakończenie troszkę mnie zawiodło. Zbyt prosto się to skonczylo, na dodatek nie dostajemy pełnego wyjasnienia "jakim cudem" się wszystko dobrze skonczylo. Mimo wszystko godna polecenia pozycja.

Agnes25 | 2012-11-23

Pierwsze strony bardzo mnie zaciekawiły, jednak im dalej tym gorzej mi się czytało. Za dużo specjalistycznych szczegółów:/ Poza tym fabuła ciekawa..

WojteK | 2013-09-14

Dobra pozycja. Mamy zabawy z GMO, sprawę terrorystów, walkę z czasem i sporą dozę akcji. Wszystko ładnie spięte i nieźle napisane.

esoes | 2013-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2013

Dla mnie bomba. Dobra akcja, ciekawe postacie, fajny trzon historii. Gdyby tylko kończyło się ciut inaczej :).

Lady | 2012-06-17

Książka w niczym nie ustępuje książkom Cooka.

AlexDelaware | 2012-09-25

Bardzo dobra. Mi się podobała :)

Leena | 2014-01-22

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku