Krytyczna terapia

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Albatros
EXTREME MEASURES
raven

Michael Palmer w książce pt. „Krytyczna terapia” opowiada nam sensacyjną historię, dziejącą się w szpitalu w Bostonie. Eric Najarian, młody i utalentowany chirurg, pewnej nocy otrzymuje przez telefon zagadkową propozycję. Miałby przystąpić do tajnego klubu lekarzy, zrzeszającego samych największych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Przystąpienie do klubu miałoby oznaczać awans na...

Eric Najarian, młody i utalentowany chirurg, pewnej nocy otrzymuje przez telefon zagadkową propozycję. Miałby przystąpić do tajnego klubu lekarzy, zrzeszającego samych największych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Przystąpienie do klubu miałoby oznaczać awans na stanowisko zastępcy dyrektora oddziału pogotowia szpitala White Memorial w Bostonie, odmowa zaś... koniec kariery lekarskiej. Eric nie zamierza dać się zastraszyć, mimo że za swoją decyzję może przepłacić życiem.

W szpitalu, w którym pracuje Eric, w dziwnych okolicznościach umiera bezdomny człowiek, a jego ciało znika z kostnicy. Doktor Najarian postanawia rozpocząć prywatne śledztwo. Natrafi przez to na trop niezwykłych eksperymentów medycznych na ludziach...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1151,16...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1151,16...»

słoneczko | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Kolejny dosyć dobry thriller medyczny Palmera. Pomimo, że napisany ponad 20 lat temu, poruszane tematy nie liczenia się z życiem i zdrowiem innych ludzi w imię sukcesu i korzyści wciąż są aktualne. Chociaż przekaz niektórych informacji o komputerach i działaniach medycznych trochę „trąci myszką”.
Medycyna to biznes i to bardzo dochodowy. A co na to pacjenci?.
Plusy:
- ciekawa fabuła (eksperymenty medyczne na ludziach);
- czyta się szybko (brak zbędnych opisów), dobre tempo akcji;
- dobrze budowane napięcie, trzymające do końca;
- wiele zaskakujących zwrotów akcji.
Minusy:
- trochę zbyt mocno zagmatwana intryga, czasami można się było pogubić;
- wątek miłosny między Erikiem a Laurą – zbyt dużo romansu w thrillerze.
Ogółem książka dobra, warta przeczytania.

Madi | 2015-09-21
Przeczytana: 21 września 2015

Super,super,super.
W końcu trafił mi się w ręce mój ulubiony gatunek-thriller medyczny,którego dawno nie czytałam.
Stęskniona od razu wzięłam się za czytanie i już nie mogłam się od niego oderwać-przepadłam na dwa dni.
Czyta się dobrze ze względu na szybką akcję,ciekawą fabułę i narastające napięcie,które towarzyszy nam do samego końca,a przy boczny wątek miłosny rozluźnia nas na jakiś czas.

Justyna Antoniewicz | 2015-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Zaskakujący, świetny thriller medyczny, pełen zwrotów akcji, buduje napięcie przez cały czas, naprawdę rewelacyjny thriller wciągnął mnie natychmiast.
Dla mnie genialny, brawo dla Pana Michaela Palmera bardzo dobry napisał sięgnę z przyjemnością po następne jego książki.
Polecam warto przeczytać!!!

Joanna JJ | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Niesamowicie wciągająca książka. Dramat, zagadka, stres, miłość.... wszystkiego po trochu ale całość trzyma w napięciu do samego końca :) Teraz czas na film z Hugh Grantem, bo lubię takie porównania, co lepsze- książka czy film :)

| 2016-03-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pierwsze wrażenie -co za gniot, nie przebrnę. Drugie odczucie- robi się ciekawie. Ostatnie strony- o co chodzi? I do tej pory nie wiem. Książka jest thrillerem medycznym z romansidłem w tle. Efekt końcowy -zadowalający.

Brat Laury zaginął,siostra wyrusza na jego poszukiwanie. Okazuje się, że relacja z życia mężczyzny wiele z rzeczywistością nie miała wspólnego i zaczynają się schody. Ślad wiedzie do pewnego szpitala gdzie Scott byl tajemniczym pacjentem i taki psikus bo z relacji personelu wynika, że umarł.

Eric, lekarz dostaje dziwne wiadomości od przedstawiciela organizacji Kadyceusza. W końcu stwierdza, ze ma organizacje w 4 literach i wtedy zaczynają dziać się dziwaczne rzeczy. Umarli pacjenci ożywają w kostnicy a właściciel domu pogrzebowego prowadzi intratny interes. A wszystko związane jest z pewna taśmą wideo.

Jak się konczy? Paraliżującą toksyna, gorąca laska i kilo koki. A nasz doktorek trafia do pierdla z dziwnymi zarzutami. Pięknej kobiecie nie warto ufać, ale...

jw23 | 2014-08-11
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Świetna książka na wakacje. Szybka akcja, brak przestojów, dylematy moralne głównego bohatera. Polecam

Marczewek | 2014-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Niedawno wznowiona Krytyczna terapia, jest jedyną o ile się nie mylę, zekranizowaną powieścią autora.
Hmm, nie jest to szczyt możliwości Palmera, bo zdarzało mu się pisać lepiej.
Po początkowych rozdziałach spodziewałem się czegoś innego, niż na koniec dostałem. Mocno zamotana intryga, nie jestem pewien czy wszystko dobrze zostało wyjaśnione.

Na koniec jeszcze straszny tłumaczeniowy klops - antybiotyk przeciwwirusowy. Nie miałem pojęcia że takie coś istnieje.

Inez | 2017-05-12
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

"Krytyczna terapia" to pasjonujący pełen grozy thriller medyczny. Michael Palmer jest niedoścignionym autorem trzymającym w napięciu thrillerów.
Współczesna nauka z mnóstwem dreszczy i dreszczyków po drodze jest dopełnieniem całości książki. Autor bez owijania w bawełnę opisuje morderstwa, tortury i okrucieństwa, o których nie mamy pojęcia, a mogą zdarzyć się na terenie szpitali.
To jedna z najlepszych książek M.Palmera.
Polecam

SenioritaM | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Zapowiadało się super, od początku bardzo wciągający i trzymający w napięciu thriller, jednak potem coś poszło nie tak i się bardzo zepsuło, jakby jakiś kosmita przejął pióro ;o), akcja była przekombinowana a koniec nudny, do końca dotarłam tylko dlatego,że miałam nadzieję,że jednak jeszcze coś mnie zaskoczy i uratuje honor autora. Jednak nie udało się tym razem.

Asia | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

Jako fanka klimatów medycznych i okołomedycznych, zachęcona tytułem i okłądką sięgnęłam po książkę. Zwykle nie czytam kryminałów i naprawdę ciężko jest mi porównać "Krytyczną terapię" do innych, podobnych historii.
Nie chcę źle jej oceniać, bo końcówka była bardzo zaskakująca, nie spodziewałam się tego co się wydarzyło i chyba to jest miarą dobrego kryminału. Dodatkowo wątki w trakcie lektury komplikowały się w sposób mało oczywisty i całą histroię oceniam na plus, ale..
Niestety muszę powiedzieć, że zanim dotarłam do miejsca, w którym coś się zaczęło dziać nieźle się wynudziłam, bo przez pierwszą połowę wszystko się niemiłosiernie ciągnie i nie za bardzo wiadomo o co chodzi autorowi.