Spirala Pandory

Wydawnictwo: Amber
Pandora's Helix
epidemia, wirus

Zabójczy rak zagraża miastu. Specjaliści bezradnie rozkładają ręce .Histeryczne nagłówki gazet krzyczą o epidemii, jakiej nie zna medycyna: chorobie nowotworowej, która rozwija się w nieprawdopodobnym tempie.Liczba ofiar rośnie, lekarze błądzą po omacku. Prasa oskarża nowoczesne laboratorium badawcze może właśnie tam powstał rakotwórczy wirus. Ale doktor Michael Neef odkrywa, że ktoś chce odwrócić uwagę od prawdziwego źródła choroby i ukryć jej przerażającą przyczynę. Trop prowadzi do najlepszego szpitala onkologicznego...

LoVeandHoPe | 2015-05-05
Przeczytana: 05 maja 2015

To nie jest zwykla powiesc, to niezwykly thriller medyczny.
Mamy watek medyczny, kryminalny i milosny, czyli wszystko to, co wzbudza zainteresowanie czytelnika.
Powiesc porusza wazny temat - rak. Czytelnik staje sie obserwatorem na dzieciecym oddziale onkologicznym, obserwuje walke malych dzieci z potworem,ktory zyje w ich cialach, to walka ze smiercia, bardzo czesto konczy sie przegrana.

Polecam

leśna | 2016-08-26
Na półkach: Sprzedam, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Sprawnie napisany thriller medyczny.
Pod względem rzemiosła pisarskiego bez większych zarzutów, z ciekawą intrygą i kilkoma zaskakującymi elementami.
Być może miejscami jest deko zbyt przewidywalnie, być może ten i ów bohater nieco za mało przekonujący, bez ikry; wątek romansowy (a jakże) dociśnięty ciut na siłę, ale z pewnością można poświęcić te parę godzin na lekturę bez uszczerbku dla zdrowia psychicznego i literackiego smaku.
McClure wydaje mi się być dość nierównym pisarzem, a z takimi warto być ostrożnym, by po jakiejś przypadkowo popełnionej "szmacie" nie przepuścić innej, dużo lepszej książki.
"Spirala" na szczęście literackim szmaciskiem nie jest.

Dominika | 2012-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Na początku czytanie tej powieści szło mi jak krew z nosa... Nie wzbudzała mojego zainteresowania przez pierwsze 150 stron. Jednak jakieś 100 stron przed końcem fabuła tak się rozkręciła, że nie oderwałam się od niej aż do ostatniej strony. Nie spodziewałam się, że włąśnie ta osoba była sprawcą tajemniczych zachorowań!! Zachwycające było to, że terapia genowa zadziałała! Oczywiście nie zabrakło też wzruszających chwil oraz wątku miłosnego :)

wiejskifilozof | 2013-03-01

Epidemia raka ? To arcy ciekawe . Ale autor , daję sobie z tym , dobrze radę .Bo to temat , z jakim się jeszcze nie spotkałem w literaturze . Warto, też przyjrzeć się wątkowi obyczajowemu .Bo też jest dobrze napisany .

ennkaa | 2011-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2011

Rzadko płaczę czytając książki ponieważ jestem miłośniczką innych emocji w literaturze. Nie lubię romansów czy innych wyciskaczy łez.Lubię zagadki, szybką akcję i mrożące krew w żyłach zwroty akcji.
Tutaj to wszystko jest a dodatkowo...ryczałam co chwila.
Mamy więc w książce, to co w opisie, czyli zagadkę związaną z tajemniczo rozprzestrzeniającym się rakiem,lekarza, który zostaje wplątany w jej rozwiązanie a przy tym musi walczyć o życie pacjentów i swoje nie tylko z rakiem, ale też z absurdami urzędniczymi i czasem.
Cała zagadka jest bardzo wciągająca , chociaż dość szybko udało mi się wskazać winnego całego zamieszania, to nie sprawiło to ,że książka się stała nieciekawa.
Ale to nie zagadka kryminalna jest tutaj najciekawsza. Mamy naświetlone rozdzierające serce, dylematy moralne z jakimi musi się mierzyć lekarz. Widzimy co oznacza bezradność wobec choroby i śmierci. I to wszystko podane w najbardziej druzgocącej formie czyli w wydaniu oddziału dziecięcego. Mnie ciężko było...

Niewtajemniczona | 2010-12-29
Na półkach: Przeczytane, Thrillery
Przeczytana: 2010 rok

Pierwsza książka tego autora, którą dorwałam dzięki koledze. Naprawdę trzyma w napięciu, a sprawa, którą opisuje jest interesująca. Polecam fanom dreszczyku emocji i ciekawym medycznych zagadek.

Yourichisan | 2012-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

O wiele lepsza od "Białej śmierci". Zdecydowanie więcej akcji i jakieś napięcie i klimat. Mały motyw miłości i opowieść do czego może doprowadzić żądza sławy.

Matheus | 2015-01-15

Początek książki po trochu zakręcony, aczkolwiek od str ok 150 czyta się rewelacyjnie i szybko, gdzie oczywiście nie brakuje akcji, skupia uwage. polecam!

accuim | 2013-01-06
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Ciekawa książka, trzyma w napięciu. Choć według mnie jest troszkę przewidywalna, ale polecam każdemu kto lubi ten gatunek.

Domi | 2012-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2012

Połączenie zagadek, niejasności z poruszającymi opisami życia na oddziale onkologii dziecięcej. Polecam serdecznie!