Ziemia ludzi zapomnianych

Okładka książki Ziemia ludzi zapomnianych Joanna Jax
Okładka książki Ziemia ludzi zapomnianych
Joanna Jax Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Zanim nadejdzie jutro (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Zanim nadejdzie jutro (tom 2)
Ziemia ludzi zapomnianych
Wydawnictwa Videograf S.A.
2023-06-23
2023-06-23
głód Kresy Wschodnie literatura polska łagier odmiana losu przemoc saga strach śmierć terror walka o przetrwanie zsyłka
Inne

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Wstrząsająca i smutna.Trzymajaca w napieciu do końca.

Wstrząsająca i smutna.Trzymajaca w napieciu do końca.

Drugi tom trzyma poziom. Czytałam komentarz, że książka jest nudna. No nie wiem, ja się bardzo wkręciłam. Czytałam do drugiej czy trzeciej nad ranem, bo tak byłam ciekawa dalszych losów bohaterów. Polubiłam prawie wszystkich, a już na pewno się w jakiś sposób z nimi zżyłam. Wartością dodaną była dla mnie wiedza o tym, jak wyglądało życie przesiedleńców, bo nigdy się w tę kwestię nie zagłębiałam.

"Ziemia ludzi zapomnianych" to 2 tom serii o losach ludzi przesiedlonych z Kresów Wschodnich w nieprzyjazne rejony Związku Radzieckiego i nie tylko. Towarzyszy im głód, smród i choroby łączą ludzi. Tu rodzi się nowe życie, tam ktoś umiera. Warto przeczytać

Wstrząsająca.

Wstrząsająca.

Kolejny tom bohaterów poznanych z książki Podróż do krainy umarłych. Tym razem przenosiny się na Syberię. Jak przeżyć zesłanie. Jak zmieniają się ludzie i do czego są zdolni? Warto przeczytać

Bardzo cenię sobie twórczość Joanny Jax. Ta książka także mnie nie zawiodła. Zdecydowanie jest to ciekawa saga i warto po nią sięgnąć!

Bardzo wciągająca fabuła, nie pozwala na czekanie ani chwili dłużej, by przeżyć kolejne wątki z bohaterami.....

Napisana z rozmachem saga z historią w tle.

Napisana z rozmachem saga z historią w tle.

Jak ja uwielbiam Joannę Jax! Jej literatura porusza💓!!

,,Ziemia ludzi zapomnianych'' to drugi tom, drugiego cyklu tej autorki który mam okazję odsłuchiwać.
P. Joanna porusza tu ważny temat ludzi zesłanych na Syberię, zesłanych tylko po co? żeby pomału w cierpieniach odejść? Hm sam niewiem ale bohaterom książki Jax, nie brakuje hartu ducha i silnej nadzieji że ich męki kiedyś się skończą i to szczęśliwie.....
Trudna tematyka i pomyśleć że piekło wojny i w dzisiejszych czasach jest blisko nas...
Książkę polecam i to szczególnie w wersji audio bo lektorka p. Kijowska jest genialna w swojej roli.

Jak ja uwielbiam Joannę Jax! Jej literatura porusza💓!!

Po prostu przeżyli tylko nieliczni.

Po prostu przeżyli tylko nieliczni.