Sekret Tatiany

Wydawnictwo: MANDO
The Secret Wife
historyczna
Ag2S

Dwie kobiety. Dwie różne historie. I jedna tajemnica, która je połączyła. 1914. Wielka księżna Tatiana z rodu Romanowów zakochuje się w rannym oficerze kawalerii. Czas im nie sprzyja: wojna przybiera katastrofalny obrót, potężna monarchia chyli się ku upadkowi, a życiu kochanków zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. 2016. Kitty wyjeżdża do odziedziczonego po pradziadku domku, aby uciec od...

Dwie kobiety. Dwie różne historie. I jedna tajemnica, która je połączyła.

2016. Kitty wyjeżdża do odziedziczonego po pradziadku domku, aby uciec od problemów małżeńskich. Tam, nad brzegiem jeziora Akanabee, znajduje niezwykły, wysadzany klejnotami naszyjnik, który odkrywa przed nią rodzinny sekret...

Historia wielkiej miłości, która wymaga wielu poświęceń, lecz jest w stanie przetrwać najcięższą próbę.

źródło opisu: https://wydawnictwowam.pl/prod.sekret-tatiany.13690.htm?sku=79453

źródło okładki: https://wydawnictwowam.pl/prod.sekret-tatiany.13690.htm?sku=79453

Któż z nas nie słyszał o tragicznych losach ostatniego cara Rosji Mikołaja II i jego rodziny. Długo szukano miejsca ich pochówku i długo po ich śmierci znajdowały się osoby, podające się za jednego z członków rodziny, chociażby słynna Anastazja. Bo trudno pogodzić się z faktem,że nikt w rodziny nie przeżył.
Dlatego autorka postanowiła zmienić trochę bieg historii i napisała powieść o tym, co by było gdyby Tatiana, druga córka Mikołaja II jednak uniknęła tragicznego losu swojej rodziny.
W tej powieści fakty i postacie historyczne zostały wymieszane są z fikcją literacką, przez co powieść czyta się z zapartym tchem.
Autorka opisuje wielką miłość Tatiany i Dymitra, która zaczęła się tak przypadkowo a trwała aż do śmierci, chociaż przez wiele lat byli rozdzieleni.
Tragiczne losy tej pary poznajemy stopniowo na przestrzeni kilkudziesięciu lat. W większości są to losy Dymitra, który początkowo stara się uwolnić Tatianę a potem gdy znika z jego domku, szuka jej nie tylko w Rosji ale...

na_marginesie_ksiazk | 2018-10-03
Przeczytana: 02 października 2018

Powieść historyczna? Czemu nie?
Szkoda tylko że te, po które w ostatnim czasie sięgnęłam, najczęściej okazywały się naiwnym, tanimi romansidłami. Dlatego też na jakiś czas porzuciłam tego typu literaturę. W ostatnich dniach rozpoczęłam jednak książkę z gatunku powieść historyczna, a mianowicie "Sekret Tatiany", który ma swoją premierę dzisiaj tj 3 październik.
Książka z jednej strony w piękny i wzruszający sposób opowiada dzieje rodziny Romanowów, koleje losu miłości księżnej Tatiany i oficera Dymitra Malama, a także pełną domysłów i przypuszczeń historię tych dwojga gdyby dane im było przeżyć rewolucję i wojnę.
Z drugiej jednak poznajemy współczesny wątek Kitty Fisher. Wątek ten jest zdecydowanie mniej obszerny niż ten dotyczący rosyjskiej pary. Angielka odkrywa zdradę swojego męża, nie chcąc mierzyć się z problemami, ucieka do odziedziczonego po pradziadku Dymitrze domu. To tutaj budząc w sobie iście detektywistyczną żyłkę odkrywa historię, która mogła zmienić losy...

Dwie kobiety. Dwie różne historie. I jedna tajemnica, która je połączyła. 1914. Wielka księżna Tatiana z rodu Romanowów zakochuje się w rannym oficerze kawalerii. Tym dwoje los nie sprzyja, zaczyna wojna przybierać katastrofalny obrót, potężna monarchia chyli się ku upadkowi, młodym kochankom zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.
A w 2016.Kitty wyjeżdża do odziedziczonego po pradziadku domku, aby uciec od problemów małżeńskich. Tam nad tym brzegiem jeziora Akanabee, znajduje niezwykły, piękny wysadzany klejnotami naszyjnik, który przed nią rodzinny sekret, musi go odkryć.
Lubię takie książki historyczne czytać, bardzo dobre, piękne są, a ta mnie urzekła, zachwycona jestem, sama historia życiowa, ciekawa zainteresowała mnie.
Z zapałem i to z przyjemnością czytałam tą piękną, świetną książkę

WielkiBuk | 2018-09-28
Przeczytana: wrzesień 2018

„Sekret Tatiany” to piękna, wzruszająca opowieść, która niesie w pewnym sensie ukojenie dla spragnionego emocji czytelnika. Dzieje wielkiej miłości, spełnione na papierze, zamknięte w powieści Gill Paul pozwalają snuć domysły jak by wyglądało nowe życie Dymitra i Tatiany, gdyby porzucili Rosję, gdyby udało im się zbiec i spełnić snute podczas wojny marzenia. Jest w tej historii sporo naiwności, ale ona jest ewidentnie potrzebna przy takich powieściach, bo pozwala zapomnieć o tragediach i niesprawiedliwościach, jakie przynosi prawdziwa historia. A ta nikogo nie oszczędza, zabija kochanków, rozpruwa całe rodziny, grzebie rodziców i dzieci. Dzięki Gill Paul można na chwilę zamknąć oczy, przenieść się w czas tamtej skomplikowanej epoki i wierzyć, że jeszcze jest nadzieja.

Dla romantycznych dusz na jesienny wieczór jak znalazł!

Aniaczyanka | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

Piękna opowieść o miłości z historią w tle. Idealna na jesień! Poruszająca historia z przeszłości, ale też bardzo ciekawy wątek "teraźniejszy". Polubiłam obie bohaterki, a w zasadzie wszystkie trzy :) a zakończenie wątku Tatiany... Dawno tak nie płakałam. Pękło mi serce! Na co dzień nie czytam takich romantycznych, sentymentalnych historii, a mimo to, ta bardzo mi się podobała i poruszyła. Piękna książka!

Annam | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

Sekret Tatiany jest cudowną powieścią historyczną która pochłonęła mnie bez reszty i zapadła głęboko w serce.
Piękne historie dwóch kobiet żyjących na przestrzeni 100 lat. Tatiana,księżna z rodu Romanowów oraz Kitty,krewna i spadkobierczyni, odkrywająca tajemnicę która doprowadzi ją do zaskakującego finału.
Oprócz okładki,która zachwyca,urzekła mnie treść powieści a raczej to w jaki sposób jest napisana. Dawno nie spotkałam się z tak napisaną książką,która nie pozwala na opuszczenie nawet jednego słowa. Treść przyciąga swoją prostotą i pięknym piórem za co jestem wdzięczna autorce.
Dziękuję bardzo wydawnictwu za propozycję przeczytania książki i napisania recenzji. Zrobiłam to z ogromną przyjemnością i zachęcam bardzo czytelników,aby sięgnęli i przeczytali "Sekret Tatiany" bo jest tego warta.
Bardzo polecam

mirabelka01 | 2018-10-05
Przeczytana: 05 października 2018

Wszystkie recenzje Sekretu Tatiany, jakie czytałam były pozytywne. Obawiałam się jednak, że opinia o tej książce jest trochę na wyrost, że nie ma w niej nic szczególnego. Okazało się , że jest to powieść, która mocno zapada w pamięć i serce. Gill Paul idealnie przeplata ze sobą wątek współczesny i historyczny, oparty na losach rodu Romanowów.
Sekret Tatiany to historia dwóch kobiet, które dzielą dziesiątki lat, a łączy jeden mężczyzna. Kitty, współczesna bohaterka, odkrywa historię swojej rodziny, która zahacza o carską Rosję , losy Romanowów. Choć sama przeżywa trudne chwile i leczy złamane serce, historia jej pradziadka wciąga ją i aprobuje wszystkie myśli.
Książka Gill Paul nie jest może pozbawiona naiwności, ale czyta się ją wyjątkowo dobrze. Historia Tatiany i Dymitra przenosi nas do świata, który już nie istnieje, mocno angażuje i zapada w serce. To idealna powieść na długie, jesienne wieczory.

Asia Szarańska | 2018-09-30

Odziedziczony po nieznanym pradziadku domek nad jeziorem staje się dla Kitty schronieniem, gdy kobieta próbuje uciec przed problemami małżeńskimi. Wydaje się, że będzie idealnym miejscem, by choć na chwilę zapomnieć o zdradzie męża i przemyśleć dalsze kroki. Kitty rzuca się w wir pracy, aby przywrócić domek do jakiego takiego stanu. Gdy natrafia na cenny, wysadzany klejnotami stary naszyjnik, postanawia dowiedzieć się więcej o człowieku, po którym odziedziczyła chatkę. Rodzinny sekret sięga głębiej, niż mogłaby przypuszczać. Do 1914 roku, gdy wielka księżna Tatiana z rodu Romanowów zakochała się w rannym oficerze kawalerii…

Któż z nas nie słyszał o dramatycznej historii Romanowów, bestialsko zamordowanych pewnej lipcowej nocy. Przez lata nie milkły spekulacje dotyczące członków rodziny carskiej. Zastanawiano się, czy możliwe jest, aby ktokolwiek z rodu Romanowów przetrwał tę masakrę, pojawiały się osoby podające się za cudownie ocalałe księżne, przeprowadzano badania,...

Ania | 2018-10-02

Dwudziestoparoletni Dymitr pewnego dnia, podczas pobytu w szpitalu, poznaje piękną pielęgniarkę Tatianę, która jest Wielką Księżną z rodu Romanowów. Mężczyzna dostrzega w niej anioła i nieobliczalnie zakochuje się. Kobieta żywi do niego te same uczucia, jednak kochankowie wiedzą, że nie mogą ujawnić swojej miłości. Troska o ukochanego, a także zazdrość ze strony Dymitra przyczyniają się do tego, że bohaterowie biorą w tajemnicy ślub. Niestety sytuacja w kraju ulega gwałtownym zmianom, rodzina Tatiany zostaje wzięta do niewoli, a dla bezpieczeństwa żony Dymitr nie może ujawnić małżeństwa. Pewnego dnia wpada na pomysł, aby Tatiana zamieniła się miejscem ze sprzątaczką i mogła odwiedzić go w domu. Plan niestety nie powiódł się, ponieważ Księżna zostaje porwana z leśnego domku, a chwilę później rodzina Romanowów zostaje brutalnie zabita.
Sto lat później Kitty odkrywa zdradę męża i wyjeżdża do domku w Ameryce, który odziedziczyła po pradziadku. W miejscu tym czeka ją wiele pracy i...

Lady Margot | 2018-10-03

LADYMARGOT.PL

Chyba tylko ja jedna wiem, jak bardzo kocham powieści historyczne. Być może moja „stara” dusza odnajduje w nich miejsce dla siebie, koi tęsknotę za tym, co przeminęło. Nie wiem. Fakt jest jednak następujący: kiedy w moje ręce trafia pozycja z tego gatunku, wszystkie inne przestają się liczyć. Możecie więc domyślać się, że po przeczytaniu w opisie na okładce, iż jedną z głównych bohaterek powieści jest Wielka księżna Tatiana z rodu Romanowów, na dodatek zakochana w oficerze kawalerii (uwaga: obie postaci są autentyczne!), musiałam szybko zaparzyć sobie melisę, by uspokoić kołatanie serca 🙂 A następnie zabrać się czym prędzej za lekturę.

***

POSTACI

Wielka księżna Tatiana Romanowa – druga w kolejności córka carskiej rodziny Romanowów, uznana za „tę najpiękniejszą”.

Dymitr Malama – oficer kawalerii, którym, po tym jak został ranny, opiekowała się w szpitalu Tatiana.

Kitty Fisher – młoda Brytyjka, która zdradzona przez męża, ucieka do odziedziczonego po pradziadku...