"55, czyli Pamiętnik Wariatki"

Okładka książki "55, czyli Pamiętnik Wariatki" Elżbieta Stępień
Okładka książki "55, czyli Pamiętnik Wariatki"
Elżbieta Stępień Wydawnictwo: Elżbieta Stępień literatura obyczajowa, romans
Elżbieta Stępień
2023-11-19
2023-11-19
9788396719713

"55, czyli Pamiętnik Wariatki" autorstwa Elżbiety Stępień to lektura obowiązkowa dla kobiet, które dały sobie wmówić, że w pewnym wieku czegoś nie można, nie wypada, nie przystoi. Tytułowa wariatka, 54-letnia Monika, "rozwiedziona wdowa" po przejściach małżeńskich, matka dwójki dorosłych już prawie synów, burzy tabu! Nuta pozytywnego szaleństwa, które jej w duszy radosną nutą gra, sprawia, że bohaterka nie odsyła do lamusa swoich emocji i potrzeb, daje sobie prawo do ich przeżywania i realizowania, a także mierzy się z nowymi wyzwaniami, pasjami i znajomościami, które jej życie zarówno wzbogacają, jak i wprowadzają do niego chaos, a nawet niebezpieczeństwo. Nasza wariatka przyjmuje prezenty od losu z wdzięcznością, a z ciosów wyciąga naukę, chwieje się pod nimi, ale nie upada, nieustępliwie prze do przodu i bezpardonowo walczy o siebie. Kobieta wykazuje się odwagą i determinacją, pokonuje nieśmiałość i obawy, czy postępuje właściwie, idąc za głosem serca, podsycane uszczypliwymi uwagami zniesmaczonych jej nieszablonowym zachowaniem sąsiadów i karcącymi spojrzeniami jednej z przyjaciółek. Konsekwencją działania Moniki jest wspaniała nagroda - spełnienie jej noworocznego postanowienia i marzenia w jednym, czyli perspektywa szczęśliwego życia u boku idealnego mężczyzny. Warto przeczytać tę nastrajającą pozytywnie, w równym stopniu wzruszającą i zabawną, niosącą nadzieję powieść!

"55, czyli Pamiętnik Wariatki" Elżbieta Stępień.
Wszystko zaczyna się od noworocznego postanowienia. 54-letnia Monika, główna bohaterka, postanawia coś zmienić. Jest samotną matką dwóch dorosłych synów i ma dość swojego przewidywalnego i poukładanego życia. Decyduje, że ten rok przeżyje inaczej i kolejnego sylwestra spędzi z ukochanym. I tu zaczynamy przygodę z WARIATKĄ!
Książka napisana jest w formie pamiętnika co sprawia, że szybko się ją czyta. Autorka porusza ważne tematy; stereotypy, mobbing, zaściankowe myślenie - bo co ludzie powiedzą, pokazuje nam również jak wielką moc ma przyjaźń.
Dlaczego na Monikę mówią wariatka? Czy pozna miłość swojego życia? Jakie niespodzianki przyniesie jej życie?
W książce znajdziecie wątek kryminalny, dużą dawkę humoru, ale też i wzruszające momenty. Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami czy Wariatki się kocha, czy nienawidzi!

"55, czyli Pamiętnik Wariatki" Elżbieta Stępień.

"55, czyli Pamiętnik Wariatki " to książka dla kobiet w każdym wieku , nie tylko 50+.
Główna bohaterka Monika to samotna matka 2 dorosłych synów , spokojna kobieta , rzetelna pracownica i dobra przyjaciółka choć zwana wariatką przez gafy które jej się często zdarzają i pakują ją w kłopoty.
Po samotnym sylwestrze nadchodzi nowy rok który jednocześnie jest dniem 54 urodzin Moniki i bohaterka robi po raz pierwszy postanowienie że do 55 urodzin zmieni swoje życie i kolejnego sylwestra spędzi w towarzystwie ukochanego mężczyzny . Jak postanawia tak zaczyna działać i przy swoim szczęściu do kłopotów zaczyna się w nie pakować. Czy mimo przeciwności losu uda jej się znaleźć miłość swojego życia ?
Książka jest pełna tajemnic z kryminalnymi elementami , wzruszająca oraz z dużą dawką humoru którego dostarczają nam gafy Moniki. Podczas lektury śmiech mieszał się z łzami a napięcie nie pozwalało na odłożenie książki nawet na moment.
Gorąco polecam tę książkę i mimo że to powieść obyczajowa to nie będziecie się przy niej nudzić .
Polecam też sięgnąć po inne książki autorki bo są tego warte.

Kolejna udana książka tej autorki. Tym razem nieco inna. Oczywiście autorka jak zwykle przemyca w treści ważne tematy, tym razem mobbing, stereotypy, lęk przed oceną innych, ale... Jest to pełna humoru, zabawnych sytuacji opowieść o tym jak noworoczne życzenie zmiana życie Moniki. Jej perypetie wywołują uśmiech na twarzy, a czasem gromki śmiech (uwaga nie czytać w nocy, bo pobudzicie domowników, zupełnie jak ja). Książka zmusza też do refleksji, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla miłości? Przyglądamy się bohaterce mieszkającej w małym miasteczku i widzimy, jak jej życiem rządzą stereotypy. Dlaczego nazywana jest Wariatką? Czy jej zachowanie jest tak szokujące, czy jednak wszystko zależy od miejsca zamieszkania? Forma pamiętnika sprawia, że od powieści nie sposób się oderwać. Nieważne ile ma się lat, każda z nas może utożsamić się z bohaterką. Postacie wykreowane są z dużą dawką humoru i prawdy psychologicznej. Akcja niezwykle ciekawa a język powieści na wysokim poziomie. Szczerze polecam. Przy tej książce nie będziecie się nudzić. Kto wie, może zapragniecie niczym bohaterka zmienić swoje życie? Mnie ta powieść zmotywowała do walki o marzenia.

Jest to historia pełna humoru, tajemnic, miłości i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Główna bohaterka, jest 54- letnia Monika, która postanawia zmienić swoje życie w nadchodzącym roku. Autorka opowiada historię pełną sytuacyjnego humoru, dzięki czemu czytelnicy będą się zarówno śmiać, jak i czuć zaskoczenie, śledząc przygody bohaterki.

Monika, decyduje się na nietypowe postanowienie noworoczne – chce przeżyć nadchodzący rok inaczej, aby na swoje urodziny mieć przy sobie miłość życia. Jednak szybko odkrywa, że czasem to, czego pragniemy, może być równoznaczne z niespodziewanymi tego konsekwencjami. Pisarka snuje historię zaskakującą czytelnika, eksplorując pytania o to, czy miłość budowana na kłamstwie może przetrwać. Jakie niedomówienia i nie potrzebne unoszenie się honorem sprowadzi na Monikę kłopoty?Czy warto zacinać się w swoich przekonaniach? I zamykać w znanym sobie schemacie, czy jednk czasem warto wyjść poza jego ramy?

Powieść nie skupia się wyłącznie na romansie, ale też wprowadza czytelnika w świat reklamy, gdzie bohaterka, niczym współczesny Kopciuszek, stawia pierwsze kroki. Skłonność Moniki do popadania w kłopoty prowadzi do nieoczekiwanych zwrotów, gdy wpada na trop afer związanych z nielegalnymi wysypiskami. To element, który dodaje powieści dynamiki, napięcia i przytrzymuje go przy lekrurze.

Podsumowując

To książka pełna potencjału, ale im dalej w las tym bardziej mnie irytowała... Jednak trzeba przyznać, można się przy niej pośmiać wyluzować i od czasem męczącej codzienności.

Jednak charakter i dziwne niedojrzałe w moim odczuciu nastoletnie zachowania bohaterów, zwłaszcza Moniki mocno dla mnie obniżają wartościowość lektury. Im bliżej końca tym bardziej książka mnie męczyła i zadawałam sobie pytania w stylu: „Jak osoby w tak dojrzałym wieku mogą się tak dziecinnie zachowywać?” „Jak dziennikarz z doświadczeniem może być tak nierozsądny i lekkomyślny”? „Dlaczego Monika jest tak mało błyskotliwa, biorąc pod uwagę fakt, że jest dziennikarką?” To ja dawno się domyśliłam co i jak, a sama bohaterka dalej w ciemnogrodzie... Och, aż bolało, do tego zbyt mocno rozwleczona fabuła, dość mocno mnie drażniła, wszystko można było znacznie skrócić. Czy życzenie Moniki w końcu się spełni? Odpowiedzi na to pytanie poszukajcie, przeglądając kartki z jej pamiętnika.

To zdecydowanie książka, którą warto przeczytać dla tych, którzy lubią mieszankę humoru, romansu, tajemnicy i nieprzewidywalnych zwrotów akcji z odrobiną napięcia. Nie jestem pewna czy każdy przebije się przez pewnego rodzaju „rozmemłanie” bohaterów ... Jeszcze dodam, że niestety książka zawiera mnóstwo literówek,dziwnych mytników w środku słów, co zdecydowanie męczy i odbiera przyjemność z czytania.

To wszystko razem sprawiło, że książka ląduje na miejscu...🤔 i tu się waham czy jest to 📚📚📚📚 Spodziewałam się po niej więcej czy 📚📚📚 Przeciętniaczek

Monika, decyduje się na nietypowe...

Monika, dojrzała kobieta, matka dwojga dorosłych synów, samotna i dlatego, gdy kolejny Sylwester nie przynosi zmian, Ona postanawia coś zmienić i teraz się zacznie.
Ileż tutaj zawirowań, pewnych wyborów, które niosą za sobą nieoczekiwane następstwa.
Skąd to przezwisko WARIATKA? Czy pasuje, czy szkodzi, czy jednak ma w sobie dozę humoru?
Jak z uczuciami, z nowo poznanymi mężczyznami? Czy wszyscy na pewno są tacy za jakich uważa ich Monika?
Poznajcie siłę przyjaźni, walkę o uczucia, przeciwności losu. Dużo śmiechu, zbiegów okoliczności, ale także w pewnym momencie wcale nie będzie tak słodko i ... bezpiecznie...

Autorka napisała naprawdę super książkę, w której oprócz podjęcia tematyki pewnego wieku u kobiety, pokazuje inne ważne aspekty w życiu i postrzeganie swojej wartości.
Relacje w rodzinie, przyjaźń, sytuacje w pracy i dużo więcej, czyli życie. Coś tam może wydawać się znajome, coś zaskoczy, ale najważniejsze, że nie można oderwać się od lektury, bo to, co tam ukazane jest z perspektywy Moniki wciąga i daje do myślenia ...

Jak z uczuciami, z nowo...

Monika to 54-letnia kobieta przez swoje przyjaciółki nazywana „Wariatką”. Kłopoty ją po prostu uwielbiają, bo co rusz popełnia jakieś gafy. Jej noworocznym postanowieniem jest przeżycie tego roku całkiem inaczej, a w swoje kolejne urodziny, aby u jej boku był mężczyzna jej życia. Czy spełni się jej postanowienie?

Przyznaję, że lektura tej powieści wciąga już od pierwszych stron i trzyma nas w napięciu przez cały czas. Nasza główna bohaterka Monika, to dorosła kobieta, która czasem (a może i często) wpada na ciekawe pomysły, które niekoniecznie zyskują aprobatę jej dwóch przyjaciółek. Ale wydaje się, że dla naszej bohaterki nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia. Morsowanie w oczku wodnym? Czemu nie. Wspólne wypady z grupą na kijki? Pewnie, że tak. Polubiłam naszą bohaterkę od razu, czuć od niej to jakieś specyficzne ciepło obok którego nie można przejść obojętnie. Monika to kobieta zdecydowana, odważna, kochająca swoich synów, ale też pragnąca znaleźć miłość swego życia, bo ileż można żyć samotnie.

Czy kiedy żegnacie stary rok i witacie nowy robicie jakieś postanowienia? Nasza bohaterka książki takie zrobiła, ale sama w ciągu tego roku, niejednokrotnie przekonała się na własnej skórze, że w życiu czasem idzie się pod górkę lub z górki. Że pojawiają się chwile szczęścia, ale także i zawodu nas kimś, kto miał być dla nas wsparciem. W miłości bowiem nie ważny jest wiek, ważne jest to, że dwoje ludzi się kocha.
„Spacerowaliśmy jak para zakochanych. Wreszcie spełniło się to, o czym marzyłam. Mężczyzna u mego boku. Byłam szczęśliwa, choćby to miało trwać tylko krótką chwilę. Uciszyłam głos, który mnie ostrzegał, że to się źle skończy. Wystarczyło zajrzeć w oczy tego mężczyzny, by się w nich zatracić. Jego spojrzenie było figlarne i pełne… czułości.”

Ale czy warto budować swój związek na kłamstwie? Czy w imię miłości, warto udawać kogoś, kim się tak naprawdę nie jest? Czy nie lepiej od razu stawiać na szczerość?
Wybranek Moniki bierze ją za kogoś, kim ta nie jest, jednak ona się do tego nie przyznaje, aby móc mieć u swego boku tego mężczyznę, w którym bardzo szybko się zakochuje. Przez niedopowiedzenia nie raz jest wystawiana na cierpienie, które tak naprawdę funduje sobie na własne życzenie.
Tymon, to mężczyzna sukcesu, który na brak zainteresowania ze strony kobiet nie może narzekać. Kiedy jednak poznaje Monikę, zbliżoną do niego wiekiem, coś się w nim zmienia. W końcu sam pragnie kochać i być kochanym. Niewłaściwie jednak ocenia profesję kobiety, która nie ma w sobie na tyle odwagi, aby od razu to sprostować. Wydaje się, że ich uczucie z każdym spotkaniem staje się coraz mocniejsze, jednak pewne nieporozumienia skomplikują ich relację, która nie raz zostanie wystawiona na próbę. Czy zatem ich miłość okaże się prawdziwą, taką która pokona wszelkie przeciwności losu?

„Miłość zniesie wiele, ale nie można udawać kogoś, kim się nie jest, aby zadowolić ukochaną osobę.”

Elżbieta Stępień napisała piękną powieść, pokazującą nam wszystkim, że miłość nie ma ważności peselu i może nam się przydarzyć w każdej chwili życia. Ukazuje nam świat dwójki bohaterów, ich wzloty i upadki, lepsze i gorsze chwile. Z całą pewnością niejedna z nas choć w jakimś ułamku mogłaby utożsamić się z Moniką. Powieść niejednokrotnie mnie rozbawiła, ale także i wzruszyła. Czytało mi się wyśmienicie i dlatego ubolewam, że tak szybko dobrnęłam do jej końca. Język autorki jest spójny, lekki i przyjemny, a kreacja bohaterów doskonała. To ludzie z krwi i kości, którzy tak samo jak my popełniają w swoim życiu błędy. Czytając tę książkę złapiemy również chwile zadumy i refleksji nad własnym życiem.

"55, czyli Pamiętnik Wariatki" to porywająca powieść przedstawiająca nam świat dwójki zakochanych a jednocześnie zagubionych osób, które kochają się nad życie, a jednak czasem zachowują się jak małe dzieci nie mogąc ze sobą porozmawiać. Gwarantuję wam, że jak zaczniecie czytać, nie będziecie mogli przestać, dopóki nie dobrniecie do końca. To powieść pełna emocji oraz trzymająca w napięciu od początku do końca. Polecam.

Przyznaję, że lektura tej powieści wciąga już od pierwszych...

Wszystko zaczęło się niewinnie, bo od postanowienia noworocznego które jak wiadomo w wielu przypadkach szybko tracą na aktualności. Jednak nie u Moniki osoby tak samo szalonej co i zdeterminowanej. Kobieta chce znaleźć miłość życia i być szczęśliwą a wszystko to ma się wydarzyć w ciągu jednego roku. Nierealne? Ależ skąd! Wszystko w życiu jest możliwe... Jednak życie to życie i ma to do siebie, że raz toczy się z górki a raz pod górkę. Bohaterka na własnej skórze doświadczy niebezpiecznych zakrętów i życiowych rond z których czasem trudno zjechać we właściwą drogę. Jednak Monika ze wsparciem rodziny i przyjaciółek dzielnie idzie przez życie.
Choć odnosi się wrażenie, że kłopoty kochają tą sympatyczną wariatkę.
Ta powieść ma w sobie moc. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że pokazuje, iż pragnie kochania i bycia kochanym dotyczy wszystkich bez wyjątku. I choć niektórzy wypierają się tego z całych sił to, to pragnienie noszą w swym sercu. Miłość nie zważa na nasz PESEL.
Ona rządzi się własnymi prawami. U niej na pierwszym miejscu jest serce a potem dopiero rozum.
Perypetie Moniki wywoływały bardzo często uśmiech na mojej twarzy a także skłaniały do refleksji nad życiem.
I nad tym co w nim najważniejsze.
W tej powieści odkryłam nowy literacki pazur naszej autorki i powiem wam, że bardzo mi się spodobał. Specjalistka od Aniołów napisała nam historię nieco inną choć...z pewnością Anioł Miłości też miał tu dużo do roboty.🙂
Czytając tą książkę pod nosem nuciłam piosenkę Maryli Rodowicz "Wszyscy chcą kochać" która według mnie idealnie oddaje sedno tej powieści.
Chuda jak słomka cizia blond
I z lichym torsem starszy pan
Tęga madame co z psiną
Przez osiedle mknie
Ruda z parteru i jej mąż
Zrzęda w berecie lila-róż
Jak we śnie
Wszyscy chcą kochać
Do utraty tchu
Zmysły postradać bezpowrotnie
Choćby raz, jeden jedyny raz
(fragment)
Polecam serdecznie ❤️

#Premierawydawnicza

"55, czyli Pamiętnik Wariatki" Elżbieta Stępień / Recenzja patronacka premierowa

Moi drodzy dziś porozmawiamy o życiowych zmianach i zastanowimy się, dlaczego w wielu z nas już sama myśl o nich budzi silne i często mocno sprzeczne emocje. Każdy z nas ich potrzebuje, ale jednocześnie bardzo się ich boimy, a co za tym idzie w naszej głowie rodzi się mnóstwo przeszkód i wątpliwości przed podjęciem próby wcielenia ich w nasze życie. Nie da się ukryć, że jednym z głównych czynników leżących u podłoża naszego strachu jest środowisko, w jakim żyjemy. Łatwiej jest bowiem zdobyć się na odwagę, by coś zmienić w swojej codzienności, będąc mieszkańcem dużej miejscowości, która w pewien sposób daje nam anonimowość i większą swobodę bycia sobą, niż w przypadku kiedy jesteśmy częścią niewielkiej społeczności. Wówczas wszyscy wszystko o sobie wiedzą, a sąsiedzi to darmowy monitoring, który patrzy na nas krytycznym okiem. Wtedy nachodzą nas myśli: "Co ludzie powiedzą? Czy w moim wieku, to jeszcze wypada, a może już za późno, żeby cokolwiek zmieniać?"
Jednak bez względu na to, jak usilnie bronimy się przed zmianami, są takie chwile, które skłaniają nas do swego rodzaju życiowych podsumowań, a także podjęcia nowych postanowień. Takim czasem zdecydowanie jest Sylwester i Nowy Rok. Wraz z nastaniem nowego roku tworzymy listę noworocznych postanowień i życzeń, które mają zmienić nasze życie i sprawić, że ten rok, będzie lepszy od poprzedniego. Pamiętajcie, jednak, by uważać, czego sobie życzycie, bo jeszcze się spełni, a wtedy... Zresztą co, ja wam będę pisała, poznajcie historię głównej bohaterki najnowszej powieści Elżbiety Stępień "55, czyli Pamiętnik Wariatki" - Moniki, która na własnej skórze przekonała się, jak wielką siłę sprawczą ma moc noworocznych życzeń i czym może skutkować ich urzeczywistnienie.

Zanim jednak opowiem wam o tym trochę więcej, a raczej opowie wam Monika, pozwalając poznać zapiski w swoim pamiętniku, pozwólcie, że opowiem wam o niej samej. Jest to 54-letnia kobieta, która od wielu lat samotnie idzie przez życie. Wspaniała matka dwóch dorastających synów, oddana przyjaciółka i przykładna pracownica. Słynie z ciętego języka i szalonych pomysłów, dlatego przyjaciółki Sylwia i Karolina często twierdzą, że jest wariatką. My czytelnicy poznajemy naszą bohaterkę w Sylwestra. Podczas gdy tego wieczoru ludzie się bawią ona, jak ma to miejsce od wielu lat i w tym roku spędza go samotnie. Życiowy bilans nie wypada najlepiej, a w sercu Moniki rodzi się pragnienie, by przeżyć coś nowego i ekscytującego, a przede wszystkim otworzyć się na miłość i kolejnego sylwestra spędzić z ukochaną osobą.

Jak się przekonacie czytając książkę, kobieta będzie musiała stoczyć walkę z samą sobą, ale podejmuje wyzwanie. I tak przypadek, a może przeznaczenie sprawia, że w życiu Moniki pojawia się Tymon. Ta znajomość przeradza się w płomienne uczucie, ale Monika i Tymon pochodzą z dwóch skrajnie różnych światów i odmiennych środowisk, co w pewnej mierze prowadzi do pewnego nieporozumienia, w którego skutek mężczyzna uznaje Monikę za kogoś, kim nie jest. Ta jednak decyduje się niczego nie wyjaśniać z obawy przed stratą ukochanego, w momencie kiedy ten pozna prawdę o jej zwyczajnym życiu i uzna, że nie pasuje do jego życia. Oczywiście nie zdradzę, co z tego postanowienia wyniknie, ale zapewniam was, że brak miejsca na szczerą rozmowę i szereg niedopowiedzeń sprawi, że ta historia nie okaże się bajką, a prawdziwym życiem, które nie szczędzi trosk, niepokojów i wielu rozterek bohaterom powieści.

Ta książka to zupełnie nowe oblicze twórczości Elżbiety Stępień, które wyraźnie pokazuje, jak bardzo warsztat twórczy autorki się rozwinął. "55, czyli Pamiętnik Wariatki", to w znacznej części romans, ale w książce odnajdziemy również elementy kryminału. Każdy z nas chce kochać i być darzony szczerą miłością, jednak niestety zdarza się, że to pragnienie odbiera nam zdolność prawidłowego osądu ludzi i ich intencji wobec nas, co może prowadzić do naprawdę niebezpiecznych sytuacji.

Decydując się na lekturę tego tytułu czytelnik spędzi czas z naprawdę wspaniałą książką, w której życiowe problemy, wybory i decyzje skłaniające nas do refleksji i przemyśleń także na płaszczyźnie własnego życia, przeplatają się ze świetnym humorem. Tutaj bardzo dużo się dzieje, a to, o czym napisałam wam do tej pory nie jest wszystkim, co czeka na czytelników na kartach powieści. Przeczytacie również o relacjach i miłości rodzicielskiej, poświęceniu dla dobra kogoś, kogo kochamy, a także kobiecej przyjaźni, która bywa dość osobliwa.

Wciągająca, niepozwalająca się nam oderwać od lektury książki fabuła w połączeniu z wyrazistymi i różnorodnymi portretami bohaterów, a także płynnym i bardzo przyjemnym stylem pisania autorki sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Natomiast zapewniam was, że długo o niej nie zapomnicie. Co więcej, na pewno wiele osób odnajdzie w tym pamiętniku cząstkę siebie, własnych potrzeb i pragnień. Nie jest to jednak historia adresowana wyłącznie kobietom, wszak wszyscy pragniemy uczucia i bliskości kogoś, komu ofiarowujemy swoje serce

Pisarka poprzez swoją powieść chce nam powiedzieć, że na miłość nigdy nie jest za późno, bo ona nie liczy lat. To my sami bardzo często ją komplikujemy, bojąc się zdobyć na szczerość i otwartość. A tylko na tak solidnym fundamencie możemy zbudować coś pięknego. Ela zdaje się mówić "Nie bójcie się zaryzykować dla miłości. Nikt nie obieca wam, że nie poznacie smaku cierpienia z jej powodu, ale ona, choć czasem wiedzie nas krętymi ścieżkami, to jeśli jest prawdziwa, pokona wszelkie przeciwności i zawsze nas odnajdzie. A nawet jeśli, coś nie wyjdzie, to każde doświadczenie czegoś uczy. Pozwala spojrzeć na siebie i swoje życie z zupełnie innej perspektywy, obudzić się z życiowego letargu i docenić siebie".

Z tym pięknym i niezwykle wartościowym przesłaniem płynącym z książki was kochani zostawiam, gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę powieść, a także do dzisiejszego świętowania jej premiery.

Na ten moment książkę możecie kupić bezpośrednio u autorki, a co za tym idzie, macie możliwość zdobycia egzemplarza z autografem i dedykacją. Jako ciekawostkę zdradzę wam, że na końcu książki znajdziecie strony, na których każdy może spisać swoje noworoczne postanowienia, marzenia, przemyślenia, po to, by za rok do nich wrócić i przekonać się ile z nich udało się zrealizować.

#Premierawydawnicza

• W mojej domowej bibliotece
  • Egzemplarz recenzencki
  • 0 0 NAST
  • PRZECZYTANE 2023
  • Z autografem

Dodaj cytat z książki "55, czyli Pamiętnik Wariatki"