Agnieszka 
Witaj, drogi, czytelniku, Na, portalu, od, 05.2012, , MÓJ, Blog, kocieczytanie.blogspot.com
Mam na imię Agnieszka, mam 33 lata. Uwielbiam czytać książki, i pisać o nich. Od maja 2012 roku roku recenzowałam na portalu Lubimy czytać i to właśnie stąd niektórzy z Was mogą mnie kojarzyć. Teraz tj.10.10.2017 roku nadszedł ten moment, kiedy poczułam, że chcę spróbować swoich sił w blogowaniu. Moje recenzje nie są jednak w żaden sposób profesjonalne. To, czym chcę się z Wami podzielić, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wrażenia na temat książek, które czytam. Jako że z zawodu i zamiłowania jestem psychologiem, uwielbiam czytać tytuły, które skłaniają do refleksji i przemyśleń, na długo zapadając w pamięć, głównie literaturę faktu z cyklu „Pisane przez życie”. Nie stronkę również od kryminału, literatury współczesnej obyczajowej. Jestem otwarta na propozycję współpracy z wydawnictwami/portalami/autorami. Jeśli chcą Państwo żebym regularnie pisała opinie wydawanych przez Was pozycji literackich proszę o kontakt w wiadomości prywatnej.Zapraszam do odwiedzania mnie na blogu:)
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 28 książek i 5 cytatów, ostatnio widziana 10 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-23 21:58:11
 
2018-10-23 21:57:00
Autor:
 
2018-10-23 21:53:33
Autor:
 
2018-10-23 20:36:56

Witajcie kochani. Nie wiem, jak jest u Was, ale u mnie za oknem szaro, buro i ponuro. Mamy dosłownie oberwanie chmury. Jednak ja postanowiłam poszukać pozytywów nawet w takiej pogodzie i udało mi się. Ciepły kocyk, gorąca herbatka, klimatyczna świeca otulająca całe mieszkanie pięknym zapachem, krople deszczu rytmicznie uderzające w szyby okien i dobra książka. Czego chcieć więcej, czyż to nie... Witajcie kochani. Nie wiem, jak jest u Was, ale u mnie za oknem szaro, buro i ponuro. Mamy dosłownie oberwanie chmury. Jednak ja postanowiłam poszukać pozytywów nawet w takiej pogodzie i udało mi się. Ciepły kocyk, gorąca herbatka, klimatyczna świeca otulająca całe mieszkanie pięknym zapachem, krople deszczu rytmicznie uderzające w szyby okien i dobra książka. Czego chcieć więcej, czyż to nie brzmi pięknie. Jednak zapewne zgodzicie się ze mną, że z wybór książki, którą chcielibyśmy przeczytać, nie zawsze jest taką prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać.

Dlatego dziś wspólnie z wydawnictwem Albatros, chcemy zaprezentować Wam książkę, która z pewnością doskonale sprawdzi się właśnie, teraz kiedy za oknem króluje jesień. A jak najlepiej przywitać jesień oczywiście z niekwestionowanym i doskonale wszystkim znanym mistrzem romansów Nicholasem Sparksem i jego najnowszą książką „Z każdym oddechem”.
Myślę, że o autorze nie będę Wam pisać, ponieważ zapewne większość z Was w większym, bądź mniejszym stopniu już poznała jego twórczość, jeśli nie samodzielnie, to choćby ze słyszenia.

Skupmy się zatem na samej książce. Zanim jednak opowiem Wam o jej fabule, muszę opowiedzieć o okolicznościach powstania książki, bo już one chwyciły mnie za serce, za nim jeszcze poznałam historię, którą skrywają karty utworu. A były one naprawdę niezwykłe. Podczas jednego z wyjazdów na Sunset Beach w Karolinie Północnej autor od tamtejszych mieszkańców dowiaduje się, że nieopodal znajduje się niezwykłe miejsce Bratnia Dusza. Jest to zwykła skrzynka na listy, która pełni niezwykłą funkcję. Otóż każdy może przyjść i wrzucić do niej wszystko, co tylko chce. Każdy też może przeczytać wszystko, co zostawili w niej ci, którzy odwiedzili to miejsce przed nim. Zachęcając autora do odwiedzenia Bratniej Duszy, ludzie, z którymi wówczas rozmawiał, wyrazili przypuszczenie, iż być może znajdzie się tam coś, co stanie się inspiracją i treścią dla jednej z jego książek. I owszem tak właśnie się stało. Nie będę oczywiście dokładnie opisywać, jak doszło do powstania książki, ale oto właśnie kilka dni temu na naszym rynku wydawniczym pojawiła się powieść, która ma swój magiczny, bajkowy klimat.

Każdy z nas ma swoje plany marzenia i pragnienia. Marzenia i plany Hope od zawsze były klarowne. Dobre wykształcenie, praca, rodzina i dzieci. Część planu udało się zrealizować, ale niestety upragnionej stabilizacji rodzinnej nadal nie udało się naszej bohaterce osiągnąć. Mimo że ma już trzydzieści sześć lat i mężczyznę, którego kocha, nadal nie jest żoną i matką. Jej związek ma bardzo luźny charakter i choć trwa już sześć lat, nic nie wskazuje na to, by miała się on stać formalny. W momencie, kiedy, my czytelnicy poznajemy postać naszej bohaterki, jest rok 1990, a kobieta właśnie przyjechała do Karoliny Północnej na ślub przyjaciółki z czasów studenckich. Niestety nie ma przy niej jej chłopaka, ponieważ ich związek właśnie przeżywa kryzys. Na jednej z tamtejszych plaż los, a może przeznaczenie krzyżuje jej drogi z Tru. Mężczyzna jest w Ameryce po raz pierwszy i nawet nie przypuszcza, jak ten zaledwie siedmiodniowy wyjazd odmieni jego życie. Ten wyjazd jest dla Tru dosłownie podróżą do innego świata, bowiem jego miejscem na ziemi jest Afryka, a dokładnie Zimbabwe, gdzie pracuje jako przewodnik safari. Jak się możecie domyślać, między tą dwójką rodzi się uczucie. Jednak oboje wiedzą, że nie są już nastolatkami. Każde ma swoje ustabilizowane życie i zobowiązania wobec bliskich i rodziny. Jeśli zdecydują się być razem, któreś z nich zmuszone będzie ponieść ofiarę dla tej miłości i zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia. Czy dane będzie im być razem? Sprawdźcie sami.

Historia Hope i Tru została podzielona na dwie części. Nie będę opisywała Wam części drugiej, gdyż poznając jej treść, za spolerowałabym Wam zakończenie części pierwszej. Dlatego niech pozostanie ona dla Was niespodzianką.

Chcę jednak zaznaczyć, że choć, jak pisze sam autor, „Z każdym oddechem” jest fikcją literacką, to znajdziemy w niej elementy literatury faktu. Jednym z takich elementów jest, chociażby Bratnia Dusza, która należy do wszystkich i do nikogo w Karolinie od 1983 roku, także zachęcam Was, abyście jeśli kiedykolwiek będziecie w Karolinie Północnej, sami poszukali tego wyjątkowego miejsca, a może nawet zostawili w niej zapis swojej własnej historii życia.

Jak już wcześniej wspomniałam, polecam Wam „Z każdym oddechem”. Co prawda, jest to książka, która nosi znamiona typowego romansu. Wielu rzeczy można się domyślić, ale mnie to zupełnie nie przeszkadza, bo jest to opowieść, która dostarczyła mi wielu emocji i wzruszeń. Poruszyła i rozgrzała moje serce, a tego właśnie teraz potrzebowałam.

Mam nadzieję, że pomogłam Wam wybrać lekturę idealną na jesienne, chłodne wieczory. Jeśli tak nie zwlekajcie z jej przeczytaniem. Ja tymczasem umilę sobie wieczór, jedząc lizaka, który był prezentem dołączonym od wydawcy.

https://kocieczytanie.blogspot.com/2018/10/bratnia-dusza.html

pokaż więcej

 
2018-10-22 23:26:06
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-20 23:24:46
 
2018-10-20 23:22:06
Autor:
 
2018-10-20 23:09:09
 
2018-10-18 18:25:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-18 18:23:02
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-18 13:11:51
 
2018-10-18 13:09:45
Autor:
Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 3) | Seria: Mroczna strona
 
2018-10-18 13:08:19
 
2018-10-17 23:12:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Poszukuję, XYZ - Listopad
Cykl: Małe tęsknoty (tom 3)
 
2018-10-17 23:09:37
 
Moja biblioteczka
9800 309 27933
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (767)

Ulubieni autorzy (30)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (31)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd