Śladami przeznaczenia

Okładka książki Śladami przeznaczenia Elżbieta Stępień
Okładka książki Śladami przeznaczenia
Elżbieta Stępień Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro Cykl: Czego nie wiesz o Aniołach (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Czego nie wiesz o Aniołach (tom 1)
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2020-01-01
2020-01-01

kie Białe Pióro.
"Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju".

To pierwszy tom cyklu o dwóch przyjaciółkach zaopiekowanych przez Anioła do zadań specjalnych.
★Ewa i Marzena przeważnie miały w życiu "pod górkę". Ewę poznajemy , gdy staje przed koniecznością zmiany miejsca zamieszkania i wraz z dziećmi próbuje oswoić dom po dziadkach będący ruiną.
Marzena, pragnie wyjechać nad morze i odpocząć, co nie kończy się dla niej najlepiej.
Dwie przyjaciółki, dwa złamane serca i wysłannik Niebios otaczający je opieką.
Z każdą stroną byłam po prostu zadowolona, bo akcja się rozwijała również za sprawą Anioła, który w zabawny sposób otaczał opieką bohaterki powieści i starał się jak mógł im pomagać.
Czy mu się to udało?
Przekonajcie się sami...

Książkę za sprawą lekkiego pióra autorki czyta się szybko, finały miłosnego zauroczenia są dość przewidywalne, ale nie przeszkadza to w odbiorze całości jako dobrej lektury. Autorka posiada rzadki dar pięknego opowiadania o tym, co w życiu ważne. Przekazuje nam odwieczną prawdę, że wszystko w życiu dzieje się po coś.
Książkę polecam i z przyjemnością dowiem się kogo uszczęśliwi Anioł w tomie drugim, czyli "Czego nie wiesz o Aniołach. Po prostu bądź".

kie Białe Pióro.
"Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju".

Marzena, pragnie...

Książka skusiła mnie tytułem, czyli coś tam o przeznaczeniu i o
aniołach. Ciekawa byłam, co też autorka w tej książce chowa i z
każdą stroną byłam po prostu zadowolona, bo akcja się rozwijała, nowe wątki włączała, igrała na emocjach i co jakiś czas przytaczała
"Słowa - myśli Anioła Stróża". Można było poczuć moc,
szczególnie gdy z czasem w życiu zaczęły się pojawiać pozytywy.
Bohaterki książki to kobiety, które trochę przeszły w życiu, stoją
znowu na rozstaju dróg, mają oparcie w swojej przyjaźni a z czasem i
sąsiedzi wniosą coś dobrego, ale zanim to się stanie, trzeba przejść
długą drogę, która jest wyboista. Gdzieś tam stoi Anioł, oczywiście
skryty a czytelnik, szczególnie ten wierzący ma tutaj przybliżony obraz
opieki Anioła nad człowiekiem.
Jest to tylko opowieść, jednak wnosi dużo pozytywnej energii, daje
nadzieję a przeznaczenie ... No cóż, sięgnijcie po książkę i sami
się przekonajcie co spotkało bohaterów tej książki i czy opowieść
będzie miała dobre zakończenie.

Ja sama uznałam znalezienie tej książki jako przeznaczenie, bo akurat w całym mieście tylko w mojej bibliotece osiedlowej była dostępna ta
książka. Jest ona darem od czytelnika.

Książka skusiła mnie tytułem, czyli coś tam o przeznaczeniu i o
aniołach. Ciekawa byłam, co też autorka w tej książce chowa i z
"Słowa - myśli Anioła Stróża". Można było poczuć moc,
szczególnie gdy z czasem w życiu zaczęły się pojawiać...

Na książki Elżbieta Stępień natknęłam się przez przypadek .
Tajemniczy tytuł " Czego nie wiesz o Aniołach " z racji tego ,że anioły mieszkają u mnie w domu stwierdziłam ,że muszę swoją wiedzę jeszcze bardziej poszerzyć.
Część pierwsza " Śladami przeznaczenia " to ciepła powieść o rodzącym się uczuciu ,o strachu . Czytając tą powieść poznajemy tytułowe Anioły ,które nie ukrywamy z nami ludźmi nie mają łatwo 🤣🤣🤣 .
Polecam na długie jesienne wieczory.
Każdy z nas ma swojego Anioła 😇😇😇😇😇

Na książki Elżbieta Stępień natknęłam się przez przypadek .

Ewa i Marzena są samotnymi matkami i w pojedynkę muszą zmagać się z kłodami jakie rzuca im los. Czytając ich historie od początku trzymamy za nie obie mocno kciuki i kibicujemy ich szczęściu.
Ewa zmuszona jest budować swoje życie na nowo i obawia się zmian jakie ją i jej dzieci czekają. Bohaterowie ewidentnie potrzebuje pomocy I jeszcze o tym nie wie ale czuwa nad nią Anioł. Wysłaniec nieba nie będzie miał lekko gdyż pod opiekę bierze także Marzenę.
Marzena zaś chce odpocząć i posyła syna na obóz a sama udaje się nad Bałtyk. Tam niestety przeżywa traumę.
Powieść jest bardzo poruszająca i życiowa. Jestem pewna, że każdy kto pozna zapisana w książce historie będzie mógł przemyślenia przypisać do własnego życia. Odpowiedzieć sobie na pytania dlaczego tak się potoczyły niektóre sprawy a nie inaczej? Zdamy sobie sprawę dlaczego na Naszej drodze stanęły pewne osoby w naszym życiu. Jaki wpływ na nasze życie mają poznane osoby.
Tytuł oraz treść porusza wiele wartości i jest godna uwagi, refleksji. Bez wątpienia czytelnik zostanie wciągnięty w swój autentyzm sytuacji opisanych w książce. Do tego dochodzą jeszcze emocje oraz swobodny styl pisania. Książkę czyta się w mgnieniu oka tak wciąga.

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez bloga "Zaczytany świat Moni". Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie dzięki prostemu i latwemu stylowi pisarskiemu aktorki. To powieść o dwóch przyjaciółkach które w życiu dużo przeszły i przeważnie miały w tym życiu"pod górkę". Autorka umiejętnie tutaj wplotla postać Anioła do zadań specjalnych który pomaga kobietom znaleźć w życiu szczęście i miłość. Książka bardzo mi się podobała i gorąco zachecam do jej przeczytania. To taka powieść dająca nam pozytywnego kopa gdy czujemy że życie daje nam porządnie w kość. Powinniśmy uwierzyć że nic nie dzieje się bez przyczyny i tam na górze jest Anioł który zawsze nad nami czuwa. Polecam

Wszystko dzieje się po coś. Przynajmniej zazwyczaj. Często w rozmowach z przyjaciółmi śmiałam się, że moje pisanie opowiadań doprowadziło mnie do recenzowania książek. Mimo że początkowo nie miałam na to ochoty. Być może to pewien Anioł Stróż poddał mi ten pomysł. Może to ten sam, który czuwał nad bohaterkami powieści Elżbiety Stępień pt.: “Czego nie wiesz o aniołach. Śladami przeznaczenia”?

Gdybym miała podsumować tę powieść w kilkunastu słowach, to opisałabym ją tak:
Dwie przyjaciółki.
Dwa złamane serca.
Dwie historie.
Jeden Anioł do Zadań Specjalnych.

Marzena i Ewa zostały dość mocno doświadczone przez życie. Na szczęście mogły liczyć na siebie i życzliwych ludzi wokół. Nad kobietami czuwał dodatkowo Anioł do Zadań Specjalnych. Chciał, aby wreszcie odnalazły szczęśliwe zakończenia swoich historii, więc robił wszystko, aby do nich doprowadzić.

Podziwiałam bohaterki za to, że nie poddały się pomimo nieprzychylności losu. Kreacja Anioła była dość zabawna i głównie pojawiał się on wtedy, kiedy w życiu bohaterek działo się coś ważnego. Warto również wspomnieć, że w powieści znajduje się mały przerywnik, w postaci historii starszej pani Zuzanny - sąsiadki Ewy.

“Czego nie wiesz o aniołach? Śladami przeznaczenia” jest idealną powieścią na letnie wieczory, dającą nadzieję na lepsze jutro. Polecam ją szczególnie tym osobom, które czytają zarówno romanse, jak i literaturę obyczajową.

Czego nie wiesz o aniołach."Śladami przeznaczenia" Elżbieta Stępień.

Drogi czytelniku jeśli znajdujesz się w ciężkim dla ciebie momencie życia i czujesz, że przygniotło Cię ono tak mocno, iż nie masz siły sprostać licznym przeciwnościom, które zsyła na twoje barki los, to proszę Cię, zatrzymaj się teraz na chwilę w codziennym natłoku obowiązków, kłopotów i trosk, ponieważ mam wielką nadzieję, że po przeczytaniu tego, co tutaj napisałam, zrozumiesz, że w życiu, nic nie dzieje się bez powodu. Tak, jestem w stanie wyobrazić sobie, co możesz teraz myśleć, czytając moje słowa. Zapewne uważasz, że albo opowiadam jakieś herezje, albo zbyt mało w życiu przeżyłam i nie doświadczyłam zbyt wiele bolesnych przeżyć skoro żywię takie przekonanie. Otóż możesz mi wierzyć, wiem, czym jest ból, strach, lęk i niepewność jutra. Wiele razy też zaznałam poczucia zwątpienia w sens tego, z czym przyszło mi się mierzyć każdego dnia. Jest to w pełni naturalne i zrozumiałe, gdyż jesteśmy tylko ludźmi. Często upadamy, czujemy się bezsilni wobec tego, co nas spotyka, a na nasze usta ciśnie się pytanie: Za co to wszystko mnie spotyka, co ja takiego zrobiłam/em? Nierzadko zdarza się również, że w poczuciu bezradności buntujemy się przeciwko Bogu, nie mogąc tak zwyczajnie po ludzku pojąć, dlaczego mamy ciągle pod górkę. W tym miejscu dochodzimy do bardzo ważnego aspektu, na którym chcę, abyśmy skupili się troszeczkę dłużej. Większość z nas odbiera świat bardzo rzeczowo. Dostrzegamy tylko to, co jest dla nas namacalne i widoczne gołym okiem. Tymczasem to, co naprawdę ważne i znaczące możemy dostrzec tylko wówczas, jeśli zwolnimy, rozejrzymy się wokół i zajrzymy w głąb siebie. Niestety my ludzie często jesteśmy tak bardzo skupieni na tym, co dla nas trudne i bolesne, że nawet gdy nasze szczęście jest niemalże na wyciągnięcie ręki, nie potrafimy go dostrzec. Na szczęście jest ktoś, kto nad nami czuwa i dba o to, abyśmy wreszcie dostrzegli światło w mroku beznadziei, jaką jawi się nam nasze życie. Anioły, to one wskazują nam właściwy kierunek, kiedy znajdziemy się na rozdrożu życiowej drogi, choć trzeba przyznać, że często robią to w bardzo pokrętny sposób i podnoszą nam ciśnienie. Ja wierzę w anioły, jednak nie będziemy dziś mówić o mnie, a o bohaterkach książki Elżbiety Stępień z cyklu Czego nie wiesz o aniołach. „Śladami przeznaczenia”, które nie zdając sobie z tego sprawy, niejednokrotnie doświadczyły w swoim życiu mocy sprawczej anioła do zadań specjalnych.

Ewa i Marzena są wieloletnim sąsiadkami, między którymi narodziła się piękna i szczera przyjaźń. Choć obie kobiety mają zupełnie różne usposobienie i sposób patrzenia na życie, to jednak obie wiele w życiu przeszły. Los ich nigdy nie oszczędzał. Obie są samotnymi matkami i w pojedynkę muszą radzić sobie z kłodami, które podkłada im pod nogi życie. W momencie, kiedy my czytelnicy przystępujemy do lektury książki, niemalże od początku trzymamy za nie obie mocno kciuki i kibicujemy ich szczęściu. Łatwo nie jest. Szczególnie Ewa odczuwa lęk i obawy przed tym, jak za chwilę będzie wyglądało życie jej i dwójki jej dzieci, ponieważ czeka ją wiele zmian. Zmuszona jest zacząć budować swoje życie na nowo. Obawia się tych zmian, co wydaje się w pełni uzasadnione, gdyż perspektywy nie są zbyt obiecujące. Stary wymagający generalnego remontu dom plus brak pieniędzy, nie roztaczają zbyt obiecującej przyszłości. Nasza bohaterka ewidentnie potrzebuje pomocy. Nie wie jeszcze, że niebiosa sprzyjają jej szczęściu i dlatego swoim opiekuńczym anielskim skrzydłem otoczył ją anioł. On wie, że kobietę czeka jeszcze wiele zmagań, ale chce, aby przestała się wreszcie zadręczać i dostrzegła dla siebie nowe możliwości. Macie moje słowo, że posłaniec niebios nie ma łatwego zadania. Co więcej, ma także opiekować się Marzeną.

Ta z kolei chce wreszcie odpocząć i pomyśleć trochę o sobie. Wysyłając syna na obóz, sama postanawia udać się na zasłużony urlop nad Bałtyk. Tam niestety przeżywa ogromną traumę, ale również paradoksalnie ten wyjazd może odmienić jej życie. Nasz anioł ma pełne ręce roboty, a podopieczne nie ułatwiają mu zadania, ale o tym musisz już przeczytać sam, do czego serdecznie Cię zachęcam.

Na kartach powieści znajdziesz poruszającą i bardzo życiową historię dowodzącą temu, że nawet jeśli w danym momencie swojego życia nie znajdujesz wyjaśnienia dla tego, czemu układa się ono tak, a nie inaczej, a co najgorsze nie po twojej myśli, to w perspektywie czasowej często okazuje się, że tak właśnie miało być, bowiem wszystko w życiu ma swój cel. Kiedy już poznasz opisaną na kartach książki historię, jestem pewna, że odniesiesz ją także do własnego życia i zrozumiesz, że gdyby potoczyło się ono inaczej, na twojej drodze mogłyby nigdy nie pojawić się osoby, które teraz są dla Ciebie tak bardzo ważne i wnoszą w każdy Twój dzień tak wiele szczęścia, radości i poczucia bezpieczeństwa.

W ten sposób płynnie przechodzimy do kolejnej kwestii, na którą chcę zwrócić twoją uwagę, a o której oczyścicie, przeczytasz w książce. Przez całe swoje życie poznajemy bardzo wielu ludzi. Jedni pojawiają się w nim tylko na chwilę inni na dłużej. Jedni nie wywierają na nie większego wpływu, za to inni odmieniają je na zawsze. Musimy jednak przyznać otwarcie, że niestety często ulegamy pozorom i wyrabiamy sobie błędny obraz i osąd danej osoby, co może być zgubne także dla nas samych. Pamiętaj, każdy z nas ma własną przeszłość i własne przeżycia, które nas kształtują. Najważniejsza jest szczerość i otwartość na drugiego człowieka.

Jak widzisz, tytuł ten porusza bardzo wiele cennych wartości, co czyni tę książkę bardzo dobrą, godną uwagi i refleksji lekturą. To jednak jeszcze nie wszystko, co przygotowała dla swoich czytelników autorka. W fabułę zostały bowiem wplecione inne bardzo istotne i trudne wątki. Nie będę oczywiście zdradzała zbyt wiele, ale nie mogłabym przejść obojętnie obok jednego z nich. Mianowicie traktowania osób starszych przez dzieci czy ich współmałżonków. Powiedzmy sobie wprost, często człowiek starszy jest traktowany w swoim własnym domu jak zbędny przedmiot, który wszystkim przeszkadza. Gdy człowiek traci siły i potrzebuje nie tylko opieki, ale przede wszystkim serdeczności i dobrego słowa od swoich najbliższych, automatycznie dla nich staje się bezużyteczny. Często traktowany jest tylko jak przysłowiowa skarbonka, której zabierany jest każdy grosz. Taka osoba odzierana jest z poczucia godności i prawa do spokojnej starości. To przykre i wstrząsające, jak bardzo szybko zapominamy o tym, jak wiele dobra, serdeczności i pomocy otrzymaliśmy od tych dziś bezbronnych ludzi, kiedy jeszcze cieszyli się pełnią sił i dobrym zdrowiem. Proszę cię, nigdy nie pozostawaj bierny na tego rodzaju postępowania wobec seniorów. Być może ktoś bardzo blisko ciebie boi się poprosić o pomoc.

Chyba nie masz najmniejszych wątpliwości, że gorąco zachęcam Cię do przeczytania książki. Bez wątpienia wciągnie Cię bez reszty z uwagi na swój autentyzm nie tylko opisywanych wydarzeń, ale także jej bohaterów, z którymi każdy z nas może się utożsamić. To wszystko w połączeniu z gamą emocji, jakich dostarczają nam ich perypetie oraz przystępnym i swobodnym stylem pisania, którym posługuje się Pani Elżbieta, sprawi, że nie będziesz mógł się od książki oderwać i przeczytasz ją z ogromną przyjemnością w mgnieniu oka.

Gdybym miała w jednym zdaniu powiedzieć Ci, o czym jest ta książka, powiedziałabym, że poczujesz w niej siłę kobiecej przyjaźni, pragnienie miłości, a także moc, jaka tkwi w nas kobietach. Masz moje słowo, że ta książka wleje w twoje serce nadzieję i wiarę. Da ci motywację do tego, aby na nowo uwierzyć w siebie i zawalczyć o swoje szczęście.
Mam nadzieję, że przekonałam Cię, że choć nasze życie nie zawsze jest łatwe, lekkie i przyjemne, a raczej rzadko takie jest, to nigdy nie zostajemy z naszymi problemami sami. Opaczność nad nami czuwa i przysyła swoich wysłanników, aby podali nam pomocną dłoń i rozproszyli samotność. Aniołów także w ludzkiej skórze.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji sięgnąć po tę pozycję, to koniecznie zrób to teraz, bo już 15.06 2021 swoją premierę będzie miała kontynuacja cyklu Czego nie wiesz o aniołach „Po prostu bądź".

Czego nie wiesz o aniołach."Śladami przeznaczenia" Elżbieta Stępień.

Poznajcie Ewę i Marzenę, dwie kobiety po przejściach, każda inaczej nastawiona do życia. Mimo wielu doświadczeń jakie miały w swoim bagażu życiowym nie poddawały się, w końcu miały dla kogo żyć, dla swoich dzieci. Akcja przeskakuje między jedna a drugą bohaterką, które są pod pieczą Anioła. Na początku poznajemy kobiety i ich los do momentu w którym je spotykamy.

Ewę z dwójka dzieci czeka przeprowadzka do domu po babci, której nie znała. Niestety dom jest zaniedbany i oprócz dachu nad głową który jej zapewni czeka ją remont. A to na samotną matkę spore wyznanie finansowe. W nowym miejscu poznaje wielu życzliwych ludzi i ma tajemniczego sąsiada.
Marzena jest optymistycznie nastawiona do życia. Kocha nasze polskie morze. Kiedy jej 8-letni syn wyjeżdża na obóz ona korzysta z urlopu i jedzie odpocząć nad swoje ukochane morze, cudem znajdując kwaterę w trakcie sezonu.
Anioł…
Czytając co jakiś czas do akcji wkrada się Anioł czuwający nad kobietami. Czasem musi się wiele natrudzić by kobiety dostrzegły to co chce im przekazać. Anioł jest bardzo kreatywny. Chowa lub rozrzuca różne przedmioty. To znów zrzuci gazetę otwierając ją na odpowiedniej stronie. Tu podstawi nogę, tu szepnie słowo otuchy i otuli skrzydłami.
całość:

Ewę z...

Piękna, optymistyczna opowieść o przyjaciółkach - Marzenie i Ewie, które po różnych przejściach życiowych powoli, mimo przeciwności, ufają w przyszłość.
Podobały mi się te historie, bo dużo w nich dobrych ludzi, bo pokazane wydarzenia mogły być prawdziwe, a więc i optymistyczny wydźwięk powieści jest realny. Całość bardzo dobrze mi się czytało, wręcz odpoczywałam przy tej historii, co nie oznacza, że uda się tę książkę szybko zapomnieć.
Bardzo fajna lektura na dobrze spędzony czas.
Polecam!

Lubię i wierzę w anioły, dlatego podoba mi się pomysł wprowadzenia anioła na karty powieści. Opisane życiowe komplikacje bohaterek z pomyślnym zakończeniem dają czytelniczce, rzadziej czytelnikowi, nadzieję. Ale... W moim przekonaniu powieść jest niedopracowana. Dotyczy to języka, nad którym należałoby jeszcze popracować. Dlatego nie zgadzam się z poprzednimi opiniami, że jest dobrze napisana.

• Proza
  • Obyczajowe