Ponieważ wierzę w ciebie

Okładka książki Ponieważ wierzę w ciebie Rebecca Yarros
Okładka książki Ponieważ wierzę w ciebie
Rebecca Yarros Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Great And Precious Things
Filia
2024-04-17
2024-04-17
2020-02-25
Katarzyna Dyrek
romans wpsółczesny fikcja militarna strata śmierć romans 18+ fikcja dorosły

Jedna z tych książek, które może nie są ani wybitne, ani odkrywcze, ale przypomniały mi, co kiedyś kochałam w czytaniu.

„Ponieważ wierzę w Ciebie” to pochłaniający i wzruszający romans wydawnictwo Hype, którego autorką jest niezastąpiona Rebecca Yarros.

Główny bohater jest mężczyzną mocno pokrzywdzonym przez życie. Zawsze przyjmował ciosy za innych.. Choć fakt… Czasami sam na nie zasługiwał.. Nie był ideałem, ale kto nim jest? Camden z dnia na dzień opuścił swoją rodzinną wioskę, zostawiając swoich braci i najlepszą przyjaciółkę dla wojska. Chłopak przywykł do życia w zupełnie innym świecie, bo na wojnie, ale niespodziewana choroba jego ojca sprawiła, że wrócił na stare śmieci.

Jednak powrót wcale nie jest taki prosty. Chłopak spotyka się z odtrąceniem przez kogoś, kto zawsze powinien być jego wsparciem, odpycha go własny ojciec. Ich relacja jest naprawdę skomplikowana i pewna niedopowiedzeń, zwłaszcza jeśli chodzi o to, co stało się z jego bratem. Camden zawsze był pewnym siebie gburem, którego nic nie ruszało i w tym przypadku także, nie daje po sobie poznać, że coś jest nie tak.

Ku jego nieszczęściu szybko trafia na Willow, swoją dawną przyjaciółkę, która zawsze potrafiła zburzyć jego mury i dorwać się do jego wnętrza i prawdziwych emocji. Dziewczyna postanawia mu pomóc, ale sprawa mocno wymyka się spod kontroli, kiedy między bohaterami pojawia się zakazane i na pozór niemoralne uczucie, które nie ma prawa istnieć.

Całość jest napisana naprawdę dobrze. Oczywiście pojawiają się sceny łóżkowe, jak zwykle w romansach, ale zostały napisane z wyczuciem, przez co czyta się je bez skrępowania. Fabuła jest prosta, ale pełna emocjonujących zwrotów akcji.

Opowieść o losach Camdena i Willow jest naprawdę fascynująca. Rebecca Yarros zrobiła to naprawdę dobrze. Już od początku ich historii czytelnik ma wrażenie, że akcja dzieje się tuż obok niego. Bohaterowie zostali skonstruowani tak dobrze, że zdają się istnieć, a to sprawia, że ciężko oderwać się od lektury. Willow i Cam pokazują, że najważniejsze jest postepowanie w zgodzie ze swoimi emocjami. Pokazują, że czasem naprawdę warto zaryzykować.

Nie od dziś wiadomo, że uwielbiam książki Yarros. Wszystkie podobały mi się w większym lub mniejszym stopniu. Moja ukochaną książką autorki jest "Ostatni list" i liczyłam na to, że "Ponieważ wierzę w ciebie" będzie choć w jakiejś małej części na podobnym poziomie. Niestety trochę się zawiodłam. Chociaż może to wynika z tego, że "Ostatni list" tak wysoko postawił poprzeczkę i mało która książka autorki może to przebić. Jednak to nie oznacza, że PWwC mi się nie podobała.

Zdecydowanie nie jest to książka w stylu "Ostatniego listu" czy nawet "Rzeczy, których nie dokończyliśmy". Nie zaliczyłabym jej nawet do typowych romansów. To raczej obyczajówka. W moim odczuciu autorka skupiła się tutaj głównie na więzach rodzinnych. Co samo w sobie było bardzo dobrze poprowadzonym wątkiem.

Camden i Willow, główni bohaterowie książki, ich związek, to wszystko było dla mnie drugoplanowym wątkiem. Dwójka przyjaciół, dla których nadszedł właściwy moment na miłość. Ktoś mógłby powiedzieć, że relacja między nimi była gwałtowna. Owszem, ale powinniśmy pamiętać o dwóch rzeczach. Ta dwójka znała się całe życie. Nawet czas nie zmienił ich uczuć. Do tego trzeba przyznać, że ta książka w porównaniu z innymi książkami Yarros, jest dość krótka. Nie da się zmieścić bardzo rozbudowanej fabuły w takiej ilości stron.

"Ponieważ wierzę w ciebie" to udana książka, która bardzo mi się podobała, ale nie będzie w moim top 3 autorki. Czy jest bardzo wzruszająca? Dla mnie nie. Choć były smutne momenty, to obyło się bez łez. Jest za to piękną historią opowiadającą o rodzinie i o wielkiej stracie. Autorka świetnie uchwyciła małomiasteczkowy klimat i na przykładzie Camdena pokazała jak tak zamknięta społeczność, bazując na błędach młodości, może kogoś odrzucić. Ta książka pokazuje także, ile jesteśmy w stanie dla kogoś zrobić. Mówi o poświęceniu i oddaniu. Uważam, że w PWwC Yarros dalej trzyma wysoki poziom pisania. Polecam💙

Moje pierwsze cspotkanie z Yarros i na pewno nie ostatnie.
Książka pełna emocji i uczuć.
Willow i Cam skradli moje serce.
Nie brak tu wielu trudnych tematów, ale przedstawionych w przystępny sposób dla czytelnika.
Dajcie się porwać tej pięknej historii.

Moje pierwsze cspotkanie z Yarros i na pewno nie ostatnie.
Książka pełna emocji i uczuć.
Willow i Cam skradli moje serce.
Dajcie się porwać tej pięknej historii.

Bycie na polu bitwy jest bardzo trudnym a zarazem niebezpiecznym wyzwaniem.Cam będąc w wojsku doskonale o tym wiedział.Jednak nie wiedział,że przez jedną decyzję może stracić cząstkę siebie. Wrócił z wojny ze swoim bratem jednak brat wrócił w trumnie.
Nie mógł mieszkać tam gdzie zawsze bo wszyscy obwiniali go o tą śmierć , nawet ojciec i brat. Musiał wyjechać bo wiedział,że zawiódł i nic tego nie zmieni.
Jednak gdy pewnego dnia dostaje wiadomość od ojca żeby wrócił i mu pomógł to nie zawahał się. Nie wiedział bowiem w co tak naprawdę musi się wpakować. Będzie musiał stawić czoła tym których zawiódł i będzie musiał stoczyć wojnę, tym razem o honor swojego ojca, który przez większość czasu i tak go nie poznaje bo Alzheimer wyniszcza mu życie. Wracając na stare śmieci nie podejrzewa,że jego życie zmieni się o 180 stopni. Nawet o tym nie myślał ale los tak chciał.Chciał mu wynagrodzić stracony czas i ból ale musi dobrze to rozegrać. Czy poradzi sobie z nowymi wyzwaniami?

Rebecca Yarros po raz kolejny udowadnia,że potrafi grać na uczuciach czytelników. Sięgając po jej książki wiem,że nie obejdzie się bez wzruszeń. I tutaj było tak samo. Opowieść o stracie i bólu, który nadchodzi z każdej strony i o tym,że zawsze warto mieć nadzieję bo po burzy zawsze wychodzi słońce. Decyzje, które podejmujemy mają zawsze swój finał lecz jednak nie zawsze ten finał jest szczęśliwym zakończeniem. Niekiedy nie mamy na to wpływu jednak musimy z tym żyć i wierzyć w to,że przyjdzie lepszy czas.
Ja książki tej autorki biorę w ciemno i polecam Wam zapoznać się z jej twórczośćią o ile jeszcze nie znajcie.
Pamiętajcie tylko żeby mieć pod ręką paczkę chusteczek bo mogą się przydać.

Tragiczna śmierci, ogromny ból i bliscy, który dodatkowo go potęgują... Czy po sześciu latach Camden będzie mógł liczyć na zrozumienie z ich strony?
-----------

Rebecca Yarros, czyli #1 NA LIŚCIE moich ulubionych zagranicznych twórców! 🥵
Za mną już piąta jej książka! BEZAPELACYJNIE chce W I Ę C E J...
"Ponieważ wierzę w ciebie" to jednotomowa powieść z motywem żołnierza. 🪖🎖️
Jeśli znacie twórczość Yarros to wiecie, że ten motyw znajduje się za każdym razem w jej powieściach. 🥵 Smoków nie czytałam 𝑱𝒆𝒔𝒛𝒄𝒛𝒆, ale śmiem twierdzić, że tam tego motywu nie będzie. 🙃

🎖️ Camden ▪️ Willow 🎖️

Prawie 500 stron dobrej powieści! Powieści, która wciąga od pierwszych stron, a momentami łamie serducho.
Rebecca Yarros w #poniewazwierzewciebie porusza wiele istotnych tematów.
Małomiasteczkowy klimat, choroba, ból po stracie bliskiej osoby i dużo innych. Ciekawy pomysł na fabułę, idealna kreacja postaci i tajemnica, która może zmienić wszystko... Pakiet sprawiający, że z każdym rozdziałem chciałam więcej.
Mocny, dobry i trudny wątek choroby najstarszego z rodu Daniels oraz związanych z nią decyzji. Genialnie poprowadzony i wywołujący duże pokłady bólu. 💔
Jeśli nie znacie jeszcze twórczości #rebeccayarros czym prędzej musicie to nadrobić!

-----------

Rebecca Yarros, czyli #1 NA LIŚCIE moich ulubionych zagranicznych twórców! 🥵
Za mną już piąta jej książka! BEZAPELACYJNIE chce W I Ę C E J...
"Ponieważ wierzę w ciebie" to jednotomowa powieść z motywem żołnierza....

Camden to nasz główny bohater, jest żołnierzem. Jednak sześć lat temu, wrócił do domu z wojny, z bratem... Niestety z bratem, który tej wojny nie przeżył .. Mieszkańcy małego miasteczka nie potrafili się pogodzić z taką tragedią, a już na pewno nie ojciec chłopaków.. Camden obiecał sobie, że już nigdy więcej nie wróci do miasteczka, a już na pewno nie do domu ojca. Jednak jak wiadomo, życie zaskakuje i mężczyzna jednak zjawia się i to na dłużej..

Na miejscu od razu wpada w gąszcz wydarzeń.. choć jego powrót zdecydowanie nie należy do tych prostych, przyjemnych... Co mimo wszystko mnie szokuje, bo nie tak mieszkańcy powinni witać bohatera wojennego .. Tym bardziej takiego, który sam się tym nie chwali!

W miasteczku spotkał też Willow, dziewczynę o której myślał przez wiele lat, lecz ta była i jest dla niego niedostępna, czemu? Och, po prostu przeczytajcie!

Co to była za książka! Uwielbiam ją... Naprawdę jej potrzebowałam! Autorka porusza szalenie ciekawe tematy i to trudne! Zdrada, żałoba, choroba, miłość, walka o ukochanych ..

Wiele razy podczas lektury zastanawiałam się co ja bym zrobiła na miejscu braci .. Zdecydowanie mieli trudny wybór... Ale oczywiście jestem całym sercem za Camem ❤️ Wątek miłosny stanowi takie piękne tło, tej historii, a zarazem dopełnia całość, wywołując szybsze bicie serduszka 🌸💓. Ta książka będzie satysfakcjonująca dla wszystkich czytelników, którzy szukają głębi w książkach, ciekawych wydarzeń i głębszych przemyśleń! Ja polecam ogromnie! Jestem totalnie zauroczona! ❤️ Teraz rozumiem fenomen tej Autorki! 😍

Kolejna powieść Rebecci Yarros urzekła mnie dogłębnie. Chociaż książka jest dość przewidywalna czyta się ją przyjemnie i szybko.
Bardzo wzruszające więzy rodzinne synów z ojcem chorym na aizhalmera, relacje społeczności miasteczka, tajemnice oraz piękną miłość między dwojgiem przyjaciół. Polecam serdecznie

[współpraca reklamowa z wydawnictwem hype]

Ponieważ wierzę w Ciebie to na ten moment moja ulubiona książka od Yarros z gatunku obyczaj. Chociaż nie do końca zgadzam się z tytułem po polsku, bo lepiej brzmiałoby Wszystko co wspaniałe i cenne tak jak w oryginale to i tak uważam że jest to wyjątkowa pozycja.

"Poczułem się jakbym wrócił do domu".
Camden nie miał łatwego życia, a to co go spotkało jest zarazem trudne jak i bolesne. Oprócz tego musi wrócić do miasteczka w którym wszyscy go nienawidzą, a wspomnienia są dobre, złe i najgorsze. Jednak to co z tego wyniknie, przerośnie jego najśmielsze oczekiwania. Książka zaczyna się dość trudną sceną gdy jego ojciec celuje do niego z broni. Ale dzięki tej scenie widzimy jak bardzo to jakie decyzje zostały podjęte, nawet nieświadomie rzutują na życie.

"Wszystko, co wspaniałe i cenne zawiera w sobie samotność".
Jest to cytat z innej książki, która często przewija się w tej. Jest tu dual pov od strony Willow i Camdena, pisany w 1 osobie. Krajobraz jest niezwykle piękny, przesycony historią i przeszłością. Ma się trochę wrażenie, że to książki królowej slow burn Mariany Zapaty. Od pierwszych stron łatwo jest się zauroczyć historią jak i bohaterami. Camden jest idealnym książkowym chłopakiem, który bycie romantycznym przeniósł na kolejny poziom.

Książka jest nie tylko emocjonalna ale i zawiera w sobie trudne tematy odrzucenia przez społeczeństwo, przez wybryki młodości. A także decyzję o życiu najbliższej osoby, która jest chora i nie może w pełni o sobie decydować. Poniekąd jest to konflikt moralny, czy ratujemy kogoś pomimo wszystko czy jednak akceptujemy to co chce druga strona. Końcówka książki ma najwięcej zwrotów akcji, niektóre sprawy wychodzą na jaw, szokując ale dzięki temu wiele wątków jest domkniętych.

Ponieważ wierzę w Ciebie nie jest łatwą książką. Opowiada o bólu po stracie, decyzji nieodwracalnej i drugiej szansie którą należy się każdemu. Ze wszystkich książek do tej pory wydanych ta ma specjalne miejsce w moim sercu. Bohaterowie skradli moje serce i jeśli ktoś z Was chciałby przeczytać książki autorki po fantastyce to właśnie ta będzie idealnym wyborem.

Polecam ♥ ♥ ♥

[współpraca reklamowa z wydawnictwem hype]

"Poczułem się jakbym wrócił do domu".
Camden nie miał łatwego...

Kolejna moja książka od Rebecci i nadal jestem w miłości. Uwielbiam jej opowieści i mimo, że są one dość do przewidzenia to i tak można się super bawić i wyczekiwać następnych rozdziałów!

• Przeczytane 2024
  • Do kupienia