Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki. Tom 2

Okładka książki Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki. Tom 2 Dagmara Rek
Okładka książki Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki. Tom 2
Dagmara Rek Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Powieść Komediowa (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Powieść Komediowa (tom 2)
Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki. Tom 2
Wydawnictwo WasPos
2024-04-24
2024-04-24
sąsiedzi przygody telewizja Literatura obyczajowa

Cudownie bawiłam się czytając o przygodach Halinki, uśmiech na schodził mi z twarzy 😎

Któż z nas nie zna starszej Pani, która jest przebojowa i wydaje jej się, że wie wszystko najlepiej?

Swoją chartzmą i pomysłami ze spokojem mogła by obdarować kilka osób.
Sytuacje z życia wzięte, opisane w zabawny sposób, sporo akcji, świetne dialogi i bohaterzy, których nie sposób nie polubić 😉

Życie na osiedlu toczy się swoim rytmem i według zasad... Dzięki Halince wszystko jest dopilnowane, każda informacja musi do niej dotrzeć, ale plotkami się brzydzi 😎
Ciepła relacja z mężem po wielu latach wspólnego życia i przyjaźń z Jadźką to dwie ostoje naszej głównej bohaterki. Bezkompromisowość, parcie do przodu i chęć osiągnięcia celów oraz szczerość do bólu - te cechy najlepiej określają Halinę.
A monitoring z okna lub zza firanki to jej praca, charytatywna oczywiście 😁

▫️Jak zachowują się starsze panie, gdy podejrzewają męża o zdradę?
▫️W jaki sposób można pilnować porządku na osiedlu?
Jak współpracować z policją i rozwiązywać nurtujące sprawy?
▫️Czy na spełnienie marzeń może być za późno?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w książce?

Jestem pewna, że będziecie nią zachwyceni 😉

"Ja niczego się nie boję!
A mówienie prawdy to mój obowiązek"
Halinka

Swoją chartzmą i pomysłami ze spokojem mogła by obdarować kilka osób.

Halinka stoi na straży dobra osiedlowego i choć sąsiedzi widzą to inaczej i uważają, że starsza pani uprzykrza im życie. Jednak Halina się tym nieprzejmuje i godnie wykonuje swoje zadania i obserwuje życie sąsiadów i osiedla. Kiedy trafia wygraną w zdrapce i wyjeżdża na wycieczkę do Sandomierza, tam spełnia swoje największe marzenie i to całkiem przypadkiem. Zrządzenie losu i zbieg okoliczności sprawiają, że Halina zostaje okrzyknięta osiedlową celebrytką.
Co takiego wydarzyło się w Sandomierzu?
Jak zareagują na to mieszkańcy osiedla Halinki?

Po przeczytaniu pierwszego tomu historii byłam ciekawa co wydarzy się dalej i z ciekawością sięgnęłam po kolejne przygody Halinki. Historia przy której nie można się nudzić, gdyż postać Halinki jest tak barwna i zaskakująca, że czytelnik wpada w jej zwariowany świat. Humor w książce sprawia, że ta historia sama się czyta. Lektura jest lekka i przyjemna i pozwala oderwać się od problemów i zrelaksować się zatapiając się w tej opowieści. Główna bohaterka może być inspiracją dla wielu starszych ludzi, aby spełniali marzenia, aby wychodzili do znajomych, aby żyli pełnią życia, no może nie koniecznie siedzieli w oknie i tak skrupulatnie obserwowali swoich sąsiadów jak Halina, ale żeby nie zamykali się w domach i byli szczęśliwi.
Ciekawa i zabawna historia przy której będziecie się dobrze bawić i którą wam serdecznie polecam.

Halina Marchwicka z domu Konfitura powraca!Jest to już druga część przygód przebojowej babci więc warto zapoznać się z pierwszą częścią,aby lepiej poznać bohaterów.Halinka jest postacią nieszablonową albo się ją kocha albo nienawidzi,ale zdecydowanie wzbudza emocję,niekoniecznie zawsze te pozytywne co moim zdaniem jest bardzo na plus.Tym razem nasza przekorna babcia będzie miała okazje zaprezentować się nie tylko na swoim osiedlu,ale dzięki przypadkowemu wyjściu ze swoją przyjaciółką Jadzią do galerii handlowej,spacer ten zaowocuje wywiadem dla lokalnej telewizji,a to z kolei rozbudzi apetyt Halinki na więcej.Postanawia skorzystać ze swojej dobrej passy i wykupuje los w osiedlowym sklepie,a to już będzie zalążek do wielkiej przygody.A jakiej to już sami musicie sprawdzić.
Mimo swojego wieku Halinka jest nadal w formie i nic na osiedlu się przed nią nie ukryje chociaż od wywiadu ma głowe w chmurach i bardziej skupia się na sobie niż innych,to wcale nie znaczy,że mieszkańcy mogą odetchnąć.Odiedlowy monitoring to świetna pozycja jeśli chcemy odpocząć od cięższych tematów zarówno tych czytelniczych jak i życiowych.Duża dawka humoru czasem wydawać by się mogło że wręcz przerysowanego sprawia,że możemy oderwać się od codzienności.Autorka kolejny raz chce nam pokazać ,że seniorka to już dawno nie jest osoba,która siedzi w domu i robi na przysłowiowych drutach,ale ma swoje plany i marzenia.Na przykładzie Halinki pokazuje nam,że warto zwracać uwage na starszych którzy potrzebują czuć się ważni i zauważalni,a przede wszystkim zwraca uwagę na to,że marzenia są po to aby je spełniać niezależnie od wieku.Nie jest tajemnicą,że kocham Halinke całym serduszkiem,ale mam świadomość,że nie każdemu Halinkowy humor przypadnie do gustu więc sami musicie sprawdzić do której grupy należycie.

Czytajcie pełne humoru nowe przygody Haliny – chodzącej bomby emocji. Tym razem szalona sąsiadka wszystkich sąsiadów wybierze się w podróż. Czekają na nią życiowe zmiany. Jesteście ciekawi jakie?
Dagmara Rek kreuje zabawną postać starszej pani. Podobne osobowości zapewne można spotkać na niejednym osiedlu. Halina Marchwicka z domu Konfitura jest jednak kumulacją wszystkich cech troskliwych i zaangażowanych w życie bloku sąsiadek. Na pierwszy rzut oka może nie wzbudzać sympatii, jednak przy bliższym poznaniu jej osoba zyskuje dzięki nieskrywanej miłości do męża i umiejętności wybrnięcia z trudnych sytuacji.

Książka jest pełna humorystycznych scen i zwrotów, zdecydowanie warto ją przeczytać. Szkoda, że to już jej koniec, ale zawsze można przeczytać sobie jeszcze raz tą serię, kiedy będziecie potrzebowali pocieszenia, rozbawienia czy oderwania się od złych myśli. Bardzo fajna powieść komediowa.

• Współpraca
  • W planach