Złodzieje cieni

Tłumaczenie: Iwona Michałowska
Cykl: Kroniki Kronosa (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The shadow thieves

Czyżby dziwna choroba panująca wśród uczniów z różnych szkół miała jakiś związek z grecką mitologią? Czyżby potomkowie greckich bogów żyli wciąż wśród nas? A może istnieje jakieś tajemne przejście między światem współczesnym a mitycznym? Te i wiele innych zagadek będą musieli rozwiązać, nie bez narażania się na rozliczne niebezpieczeństwa, trzynastoletnia Amerykanka Charlotte i jej angielski kuzyn Zee. Wciągająca, dowcipna, pełna fantastycznych przygód, mitów i magii powieść, która wkrótce zostanie sfilmowana, pierwsza część trzytomowego cyklu.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Emisunflower | 2013-12-05
Przeczytana: 14 czerwca 2012

Przeczytałam 2 części , dość szybko "Złodzieje Cieni ' jak i "Syrenii Śpiew " . Wątki mitologii były fascynujące .

Tam gdzie koszmar zamienia się w jawe

"Za wielu, wielu rzekami, za wielu, wielu górami, na ostatnich krańcach zachodu, gdzie ziemia się już kończy, gdzie nigdy nie dociera najsłabszy promień słońca - jest wejście do podziemia, czyli do piekieł..."
Szukasz oderwania od szaro-burej rzeczywistości?? Chcesz choć na chwilę zapomnieć o niekończących sie stertach zadań domowych?? A może po prostu lubisz wciągające opowieści pełne zagadek, odznaczające sie lekka dozą grozy i humoru?? "Złodzieje cieni" to książka właśnie dla Ciebie!!
Autorką powieści jest mieszkająca w Minnesocie Anne Ursu. Wydała juz dwie nagrodzone w USA powieści dla dorosłych. Obecnie pisuje do czasopism oraz pracuje nad kolejnymi powieściami z cyklu Kronik Kronosa.
Jedną z części wyżej wymienionego cyklu są właśnie "Złodzieje cieni". Poszczególne elementy powieści idealnie się z sobą komponują dając...

Gwen | 2014-07-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Główną bohaterką książki ,, Zło dzieje cieni" jest Charlotte Mielswetzki 13 latka, będąca zazwyczaj w złym humorze. Cała historia rozpoczyna się, kiedy Charlotte przygarnia pod swój dach małą kocicę. Chwilę później dziewczynka dowiaduje się, że niebawem przyjedzie jej kuzyn z Anglii, imieniem Zee, który przez jakiś czas będzie mieszkał z nią oraz jej rodzicami. Zee, pomimo, że miły i dobrze wychowany okazuje się nieco dziwaczny, gdyż twierdzi, że sprowadza ze sobą tajemniczą epidemię , na którą zapadają tylko dzieci. Okazhje się, że ma rację, a Charlotte wyrusza z nim na wyprawę w Hadesu...
Powieść fajna, w dodatku nawiązują ca do mitologii. Oczywiście kończy się happy endem. Czyta się szybko, bez wielkiej filozlfii, bardzo przyjemna. :)

dzosefinn | 2012-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2012

Książka dla nastolatków, choć i starsi czytelnicy znajdą w niej rozrywkę. Mnie niestety już takie historie nie kręcą. Choć wątek mitologii wpleciony w fabułę kusi. Postać Hadesa to jedna wielka porażka, natomiast reszta - niczego sobie. I tyle.

Lily_Caroline | 2011-01-11
Na półkach: Przeczytane, Hiperulubione
Przeczytana: czerwiec 2009

Mitologia grecka w najlepszym, bo niecodziennym wydaniu. Intryga, zagadka i odrobina magii. Jakże niewiele trzeba, by mnie zadowolić...

aliska | 2012-10-31

Czy jest tutaj osoba, która nie kocha mitologii? Greckiej, rzymskiej, egipskiej, nordyckiej, nieważne jakiej. Na pewno nie ma tutaj takiej osoby! Szczerze w to wierzę. No, ale wracając do dzisiejszej recenzji… Właśnie dlatego poruszyłam temat mitologii. Cerber, Hades, Persefona. Już po tytule można wnioskować, że to oni będą nam towarzyszyć przez pewien czas podczas czytania tej pozycji. Ale ale, nie mogę teraz za dużo zdradzić!

„Złodziei cieni” pierwszy raz czytałam w pierwszej lub drugiej klasie gimnazjalnej, czyli dwa lub trzy lata temu. Dość dawno, jeśli by się nad tym zastanowić, dlatego też by cokolwiek jako-takiego wyszło spod moich dłoni o tej książce, musiałam przebrnąć przez nią jeszcze raz. Zamazana opinia młodej gimnazjalistki jest tak bardzo różna od mojej teraźniejszej oceny. A szkoda, bo wolałabym nie zniechęcać Was do zapoznania się z jej treścią. No cóż. Tak chyba musi być, ale nieważne. Zacznijmy więc od samego początku.

Wydana w dwa...

Ervisha | 2010-10-16

Powieść Anny Ursu: "Złodziej cieni" przenosi nas w świat greckich bogów i całego mitycznego świata.

Akcja toczy się bardzo dynamicznie a fabula świetna! Czytając ją na pewno nie zmarnujecie czasu i nie będziecie żałować, zwłaszcza jeśli fascynuje was mitologia.

Alyss | 2014-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2014

Ciekawa książka, nie wciągnęła mnie jakoś specjalnie ale polecam. :3

Marta | 2014-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2014, Wypożyczone
Przeczytana: 07 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Recenzja na: http://wachajac-ksiazki.blogspot.com/2014/11/zodzieje-cieni-anne-ursu.html

Charlotte to trzynastoletnia dziewczynka, która jest zimna i chłodna, ale ona tak nie uważa. Ma nadopiekuńczych rodziców. Tata jest nauczycielem w szkole, a mama pisze książki. Kiedy pewnego dnia wraca do szkoły nie spodziewa się tak druzgocących wieści - jej kuzyn, Zachary, przyjeżdża do nich z Londynu. Na pozór brzmi cudownie, ale wcale tak nie jest. Wokół chłopaka dzieje się coś niepokojącego, wszyscy jego znajomi zapadają na przedziwną chorobę. Nikt nie spodziewa się, że to wszystko za sprawą młodego Brytyjczyka. Kiedy mała Char odkrywa tajemnicę swojego kuzyna, nie wie czy on nie zwariował, żartuje czy mówi prawdę. Kiedy dwoje trzynastolatków ma przed sobą misję, wejście do Kariny Umarłych, poznanie samego wielkiego Hadesa, który ma uratować świat. Czy wrócą żywi z zaświatów i uratują świat? Jak radzić sobie w świecie, gdzie mitologia grecka okazuje się prawdą?

Niektóre książki wymagają...

Sasia_ | 2012-08-02
Przeczytana: 09 października 2010

Książka jest ciekawa, ma fajny pomysł. Autorka dała tutaj trochę za dużo opisów, co z biegiem czasu robi się nudne. Myślę, że książkę, warto było przeczytać i warto ją również polecić.

Platine | 2012-11-16

Uwielbiam tę książkę. To dzięki niej zainteresowałam się mitologią i dzięki niej rozpoczęłam swoją przygodę z fantastyką. Często do niej powracam i bardzo miło wspominam.