Sen demona

Tłumaczenie: Barbara Janicka
Cykl: Peggy Sue i duchy (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Peggy sue et les fantômes: Le sommeil du démon
magia, sen, duchy
Justilla

Niezadowolone z poniesionej porażki duchy postanawiają zemścić się na Peggy i jej rodzinie. Zepchnięty z dachu ojciec dziewczynki ledwie uchodzi z życiem. Niebieski pies stąpa za nią krok w krok i wykorzystuje swoje telepatyczne zdolności, by płatać żarty Julii - jej siostrze. Peggy dowiaduje się o świecie równoległym, do którego porywane są dzieci, i usiłuje im pomóc...

Peggy już nie ma nic przeciwko niebieskiemu psu, ba, nawet się z nim zaprzyjaźnia i od tej pory kundelek jej pomaga. Dziewczyna dowiaduje się od jednego z mężczyzn, że nad pustynią grasuje fatamorgana, do której mogą się dostać jej bliscy, a nawet ona sama. I tak się dzieje - na początku fatamorgana "połyka" rodziców i starszą siostrę Peggy - Julię, a zaraz potem dziewczynka rusza im na ratunek. Towarzyszy jej pies.
Od tego momentu książkę czyta się dosłownie jednym tchem. Nieoczekiwane zwroty akcji, nowi bohaterowie, historie mrożące krew w żyłach i nie taka słodka rzeczywistość w fatamorganie sprawiają, że książka zyskuje same plusy.

Emisunflower | 2013-12-05
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Następna część : Peggy Sue i duchy . Kolejny raz książka wywarła na mnie ogromne wrażenie . Bardzo polubiłam Peggy i już nie mogę się doczekać aż zacznę czytać 3 część. Polecam

Emila | 2014-11-16
Przeczytana: 25 września 2014

Książka miła w czytaniu i dobra jako lektura. Moment w którym uroniłam łzy był jeden. Gdy Peggy musiała zbierać piasek po Sebastianie... Miła i przyjemna, polecam!

PS: Czemu tylko trzy części są przetłumaczone na język polski?! No czemu!

owlsareowls | 2014-02-20

Wywarła na mnie ogromne wrażenie za dzieciaka i niestety gdzieś zagubił mi się egzemplarz jak pozostałe części z resztą. Zamówiłam nową i zabrałam się do czytania. Muszę przyznać, że w wieku 19 lat nieco mnie przeraziła i nadal zachwyca. Wspaniały wykreowany świat, wrócę jeszcze nie raz :)

Julia2603 | 2010-05-23
Przeczytana: marzec 2010

Bardzo fajna książka, pisana zrozumiałym językiem. Bardzo wciąga.

Moje oceny:
Okładka: +
Książka (treść): +
Postacie: +
Zdarzenia: +

Podsumowanie: 4/4

Według mnie rewelacja!

asa111 | 2016-01-11

Druga część bardzo zbliżona do pierwszej.
Podobnie jak ona wciąga i działa na wyobraźnię.

Przynajmniej nie odmóżdża jak pierwsza część.

Manila | 2012-11-18
Przeczytana: 08 kwietnia 2012

Po prostu książka dzieciństwa. :) Kiedyś wszystko wydawało się takie fajne i fascynujące, po powtórnym przeczytaniu: może być, ale mam do niej potworny sentyment.

Ewa | 2010-08-16
Przeczytana: lipiec 2010

Słabe, może dlatego, że myślałam, że będzie coś dla starszych a tu moja wyobraźnia za mało działała. Za mało mhhhroczności, za dużo śmieszności. Nie dla mnie ;p

Anita | 2014-05-31

Czytałam jako dziecko, pamiętam, że bardzo mnie wciągnęła i była zupełnie inna od wszystkiego, co wcześniej przeczytałam. Bardzo mocno działała na moją wyobraźnię.