Sen demona

Tłumaczenie: Barbara Janicka
Cykl: Peggy Sue i duchy (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Peggy sue et les fantômes: Le sommeil du démon
magia, sen, duchy
Justilla

Niezadowolone z poniesionej porażki duchy postanawiają zemścić się na Peggy i jej rodzinie. Zepchnięty z dachu ojciec dziewczynki ledwie uchodzi z życiem. Niebieski pies stąpa za nią krok w krok i wykorzystuje swoje telepatyczne zdolności, by płatać żarty Julii - jej siostrze. Peggy dowiaduje się o świecie równoległym, do którego porywane są dzieci, i usiłuje im pomóc...

Peggy już nie ma nic przeciwko niebieskiemu psu, ba, nawet się z nim zaprzyjaźnia i od tej pory kundelek jej pomaga. Dziewczyna dowiaduje się od jednego z mężczyzn, że nad pustynią grasuje fatamorgana, do której mogą się dostać jej bliscy, a nawet ona sama. I tak się dzieje - na początku fatamorgana "połyka" rodziców i starszą siostrę Peggy - Julię, a zaraz potem dziewczynka rusza im na ratunek. Towarzyszy jej pies.
Od tego momentu książkę czyta się dosłownie jednym tchem. Nieoczekiwane zwroty akcji, nowi bohaterowie, historie mrożące krew w żyłach i nie taka słodka rzeczywistość w fatamorganie sprawiają, że książka zyskuje same plusy.

anika | 2017-12-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Druga część przygód Peggy Sue jest dużo mniej mroczna niż pierwsza, widać, że rzeczywiście jest adresowana do dzieci i już nie sprawiła mi tyle frajdy, co pierwsza część, nadal jednak jest to książka, którą warto przeczytać, chociażby dla uśmiechu jaki wywołują na twarzy niektóre sceny.
Polecam

Adrian Jeżak | 2017-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2017

Minęło dobre 10 lat odkąd przeczytałem pierwszy tom przygód Peggy. Miło było wrócić do bohaterki z nowym nastawieniem i nowym spojrzeniem. Choć początkowo książka wydawała mi się być opcją dla mało wymagających czytelników to w miarę coraz dłuższego czytania nowych przygód, książka stawała się coraz ciekawsza i trudniej było się od niej oderwać.
Co do samej treści, widać że autor czerpał z nowego pomysłu i chociaż mowa tu o tej samej bohaterce przygody są zupełnie inne niż w pierwszej części. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko poszukiwania ostatniego tomu do mojej domowej biblioteczki ;)
Polecam,
Adrian Jeżak

Emisunflower | 2013-12-05
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Następna część : Peggy Sue i duchy . Kolejny raz książka wywarła na mnie ogromne wrażenie . Bardzo polubiłam Peggy i już nie mogę się doczekać aż zacznę czytać 3 część. Polecam

Emila | 2014-11-16
Przeczytana: 25 września 2014

Książka miła w czytaniu i dobra jako lektura. Moment w którym uroniłam łzy był jeden. Gdy Peggy musiała zbierać piasek po Sebastianie... Miła i przyjemna, polecam!

PS: Czemu tylko trzy części są przetłumaczone na język polski?! No czemu!

owlsareowls | 2014-02-20

Wywarła na mnie ogromne wrażenie za dzieciaka i niestety gdzieś zagubił mi się egzemplarz jak pozostałe części z resztą. Zamówiłam nową i zabrałam się do czytania. Muszę przyznać, że w wieku 19 lat nieco mnie przeraziła i nadal zachwyca. Wspaniały wykreowany świat, wrócę jeszcze nie raz :)

Julia2603 | 2010-05-23
Przeczytana: marzec 2010

Bardzo fajna książka, pisana zrozumiałym językiem. Bardzo wciąga.

Moje oceny:
Okładka: +
Książka (treść): +
Postacie: +
Zdarzenia: +

Podsumowanie: 4/4

Według mnie rewelacja!

asa111 | 2016-01-11

Druga część bardzo zbliżona do pierwszej.
Podobnie jak ona wciąga i działa na wyobraźnię.

Przynajmniej nie odmóżdża jak pierwsza część.

Manila | 2012-11-18
Przeczytana: 08 kwietnia 2012

Po prostu książka dzieciństwa. :) Kiedyś wszystko wydawało się takie fajne i fascynujące, po powtórnym przeczytaniu: może być, ale mam do niej potworny sentyment.