Akademia księżniczek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Opowieść o małej dziewczynce Miri, która wraz z siostrą i ojcem mieszka na zboczach góry Eskel, kryjącej w sobie bogate złoża marmuru. Mieszkańcy utrzymują się dzięki wydobywaniu i sprzedaży kamienia.

JeXie | 2010-12-11
Przeczytana: 2008 rok

Książka wspaniała. Opowiada o szesnastoletniej Miri, która mieszka we wsi. Zostaje ona wysłana do szkoły dla panien, które będą w niej szkolone na przyszłą żonę dla księcia. Podobał mi się pomysł z umieszczeniem krótkiego wierszyka naprowadzającego tematycznie przed każdym rozdziałem :) Czyta się ją lekko i szybko.

KaMiLa | 2015-01-03

Bardzo przyjemna i ciepła.

Ania | 2014-05-30

Bardzo przyjemna i ciepła książka. Zwykła opowieść, jednak udzielająca nam paru rad, np. życzliwością najlepiej walczy się ze złem wyrządzonym nam przez innych, trzeba dążyć do celu, trzeba uważać się za osobę wartościową i przekonać do tego innych swoim zachowaniem, a zyskamy szacunek itp.. Ocena zawyżona przez sentyment. :)

BoOkObsession | 2014-08-19

Byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tej książki-niestety. I sama nie wiem dlaczego. Była bardzo fajna szybko się ją czytało rozśmieszyło mnie tylko imię Marda bo jedna dziewczynka w mojej rodzinie mówi tak na siostrę, która ma na imię Magda, a tu takie imię w książce :D Zyskała u mnie wartość sentymentalną :D

Irmina | 2014-02-04

Czytałam tę książkę dość dawno, ale pamiętam, że wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie :) Określiłabym ją jednym słowem: piękna.

Ola | 2013-09-13
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Tytuł książki ? Hmmm ? Większość z nas może stwierdzić ze jest to po prostu zwykła książka , w której jakaś dziewczyna zostaje księżniczką . Na szczęście tak nie jest :)

Książka opowiada o czternastoletniej Miri , która wraz z ojcem i starszą siostrą mieszka u zbocz gory Eksel , która kryje w sobie bogate złoża marmuru . Osadnicy góry utzymują się dzięki wydobywaniu i sprzedaży kamienia . Miri jest skromną dziewczyna , która całe życie gotowała i sprzątała dom aby siostra i ojciec wracjac z kamieniołomów mogli odpocząć . Pewnego dnia jej życie zmienia się o trzysta sześćdziesiąt stopni . Musi opuścić rodzinę i udać się do akademii , gdzie zostanie przygotowana do roli księżniczki. Musi zacząć uczyć się i robić rzeczy o których nie miała wcześniej pojęcia . Dziewczyna szybko się uczy i w sytuacjach kryzysowych potrafi zachować i mądrze .

Warto poznać życie tej czternastoletniej dziewczyna . Książka podkreśla wagę rodziny, pracy i przyjaźnie .Zapewnia również że każda dziewczyna...

asl | 2014-11-22
Przeczytana: 2005 rok

Wspaniała książka, jedna z lepszych które czytałam w dzieciństwie.

Zaczytanaa335 | 2015-03-13
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka opowiada nam o czternastoletniej Miri, która uważa się, za tak zwanego "odmieńca". Nagle jej życie się gwałtownie zmienia, kiedy razem z koleżankami udaje się do akademii, gdzie uczą się wielu rzeczy. Książka jest przepiękna, najlepsze w niej jest to, że każdy przeżywa jej historię inaczej, ponieważ niektórzy sami uważają się za dziwnych,kryją się w cieniu czy nawet znają osoby, które zachowują się jak ona.

Ciepła i wzruszająca, po prostu piękna... Żaden paranormal, zwyczajna opowieść, jednak o wiele bardziej niezwykła, niż mogłoby się zdawać.

Alice | 2013-05-16
Przeczytana: 14 lipca 2011

Książka zwykła i prosta, ale za to jak niezwykła. Podobała mi się ta powieść, choć dawno ją czytałam i niewiele pamiętam. Była ciekawa, nie mogłam przestać jej czytać. Nie jest to dla mnie rewelacja, bo to nie mój gust literacki, ale w sumie całkiem dobrze się czytało.