Syreni śpiew

Tłumaczenie: Iwona Michałowska
Cykl: Kroniki Kronosa (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Siren Song
judy

W szkole Charlotte zjawia się nowy chłopak, Jason Hart i natychmiast wpada jej w oko. Ojciec Charlotte wygrywa rodzinny rejs statkiem połączony ze zwiedzaniem historycznych miejsc na wschodnim wybrzeżu. Na krótko przed wyjazdem Charlotte zauważa, że jej przyjaciel Zee zaczął się dziwnie zachowywać...Tymczasem Filonekron sprzymierzył się też z Posejdonem, który zaplanował rejs. Los jego uczestników zależy od Charlotte, która musi zdobyć trójząb Posejdona aby uratować wszystkich pasażerów, w tym także swoją rodzinę... W drugiej części trylogii rzeczywistość znów miesza się ze światem mitologicznym, pojawiają się jednak nowi bogowie i nowe mityczne stwory, a akcja przenosi się na Morze Śródziemne.

Emisunflower | 2013-12-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

Przeczytałam ją w kilka dni . Jest ciekawa i wciągająca można ją przeczytać jednym tchem :) .

W szkole Charlotte zjawia się nowy chłopak – Jason Hart i natychmiast wpada jej w oko. Ojciec Charlotte wygrywa rodzinny rejs statkiem połączony ze zwiedzaniem historycznych miejsc na wschodnim wybrzeżu. Na krótko przed wyjazdem Charlotte zauważa, że jej przyjaciel Zee zaczął się dziwnie zachowywać. Nie wie, że to sprawka Filonekrona, który go porwał i zamiast niego podstawił Proteusza. Filonekron sprzymierzył się też z Posejdonem, który zaplanował rejs. Wybucha sztorm i statek nagle przenosi się na Morze Śródziemne. Tymczasem okazuje się, że dziwna piosenkarka Talia to syrena, która uśpiła pasażerów i zamknęła ich w jednym z pomieszczeń statku. Jej czarowi nie ulegają jedynie Charlotte i… Jason, który też uczestniczy w rejsie. Chłopak jest synem Proteusza, wysłanym, by szpiegować Charlotte. Ale Jason nienawidzi ojca i pomaga dziewczynie. Namawia ją, by skradła trójząb Posejdona, bo...

Inna1niezwykła | 2013-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2013

W zwykłym gimnazjum w zwykłym amerykańskim mieście pewna rudowłosa uczennica ( 13 lat ) wiedzie zwykłe życie. Co prawda całkiem niedawno ona i jej kuzyny uratowali świat przed Filonekronem ale przecież nie będą się chwalić że wrócili z Hadesu
Charlotte wróciła niedawno wróciła z zaświatów tylko że przez to że uratowała świat ma na pieńku z rodzicami. Ma szlaban, chodzi na terapię a to wszystko przez to że uratowała świat! GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ ?? Kiedy nadarza się okazja ( nagroda jej taty ) rodzina wybiera się na rejs statkiem, a tam dopiero się zacznie .

Książka jet kontynuacją 1 część , przyznam się że pierwszej nie czytałam ale nie trzeba jej czytać by zrozumieć o co chodzi i za to duży plus dla autorki. Książka jest fajna, lekka i przyjemna. Dobrze się ją czyta chodziarz ma parę niedociągnięć. Książka jest podzielona na 4 części, część druga najnudniejsza a reszta fajna :)
Książka w 100% dla fanów mitologi :)
POLECAM

michnar3 | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Od dawna interesowała mnie seria Kroniki Kronosa. Głównym tego powodem było to, że Rick Riordan - autor powieści łączących współczesny świat i mitologię jest według mnie genialny. Niestety pierwszej części już nigdzie dostać nie można. Korzystając z dużej przeceny sięgnąłem po drugi tom. Chyba spodziewałem się czegoś więcej. Główną zaletą tej książki jest humor, ale dużym minusem jest czasami nielogiczna akcja. Trzynastolatkowie, którzy chociażby przeżywają spotkanie z rozgniewanymi bogami to już byłoby szczęście bohaterów. Ta książka oczywiście była także całkiem ciekawa czemu zawdzięcza swoją ocenę. Ale z twórczością Ricka Riordana, z szybko mknącą i bardzo logiczną akcją serii Percy Jackson i bogowie olimpijski nie można Kronik Kronosa porównać.

SatsukiYO | 2012-01-27

Dużo lepsza niż pierwszy tom. Zdecydowanie żywsza fabuła, barwniejsi bohaterowie i miejsce akcji. Poza tym, bardzo podoba mi się styl w jakim książka jest napisana; luźny, płynny, dowcipny, taki trochę Pratchett dla młodszych czytelników. Polecam i ubolewam nad rezygnacją wydawnictwa z 3 tomu.

Ervisha | 2010-10-16

Drugi tom cyklu Kroniki Kronosa.

Autorka wybrała ciekawą tematykę - mitologię i fajnie ją wplotła w realny świat, tak, że wydaje się to rzeczywiste. Całosć czyta się na prawdę dobrze - wciąga, nie nudzi, interesuje. To przyjemna lektura w szczególnosci dla tych, którzy fascynują się mitologią.

Lily_Caroline | 2011-01-11
Na półkach: Przeczytane, Hiperulubione
Przeczytana: lipiec 2009

Uwielbiam mitologie grecką! Już sam ten fakt stawia tą książkę wysoko w moim rankingu.
Wydarzenia układają się we wciągającą fabułę, autorka używa lekkiego, przystępnego języka. Niecierpliwie czekam na kolejne części (o ile takowe będą).

Emila | 2014-11-16
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Książka świetna, wprowadza w świat Bogów i Mitów greckich. Długo czekałam na książkę, która byłaby w stanie mnie zadowolić w ten sposób, czyli będąc przygodówką i zbiorem mitów a nie wypisanymi sztywnym językiem mitami:)

Angela21 | 2012-12-29
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Super książka polecam zwłaszcza tym osobom co nie przepadają za mitologia albo uważają za nudzącą czytając to można lepiej zrozumieć;)

Katarzyna | 2016-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Historia całkiem spoko, ale szału nie ma xD Brakuje mi kotecka :( Biedny Zee po powrocie do szkoły. Czekam na kolejną część :/

Werka | 2014-01-16
Przeczytana: 20 sierpnia 2014