Syreni śpiew

Okładka książki Syreni śpiew Anne Ursu
Okładka książki Syreni śpiew
Anne Ursu Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Kroniki Kronosa (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Kronosa (tom 2)
The Siren Song
Wydawnictwo Dolnośląskie
2008-06-05
2008-06-05
Iwona Michałowska-Gabrych
mitologia fantastyka dla młodzieży

Okładka książki The Clone Wars: Stories of Light and Dark Lou Anders, Tom Angleberger, Preeti Chhibber, E. Anne Convery, Zoraida Córdova, Sarah Beth Durst, Jason Fry, Yoon Ha Lee, Rebecca Roanhorse, Anne Ursu, Greg Van Eekhout
The Clone Wars... Lou Anders, Tom Ang...

,,Syreni śpiew” to kontynuacja ,,Złodziei cieni”. Pierwszą część Kronik Kronosa czytałam wiele razy, natomiast ,,Syreni śpiew” udało mi się zdobyć dopiero niedawno. Podobnie jak ,,Złodzieje” jest to powieść pełna humoru i przygody, aczkolwiek pierwszy tom stawiam wyżej. Może dlatego, że mam do niego sentyment?

Charlotte i Zee powracają z Hadesu. Nastolatka dostaje szlaban za opuszczenie domu w środku nocy. Szansą na zrehabilitowanie się w oczach rodziców jest wspólny rejs w czasie ferii wiosennych. Wcześniej jednak Charlotte poznaje przystojnego i bardzo tajemniczego Jasona, a dotąd spokojny i nieco nieśmiały Zee zaczyna się dziwnie zachowywać. Okazuje się, że za tym wszystkim stoi Filenekron, który po wygnaniu z Krainy Umarłych szuka pomocy u swojego dziadka Posejdona. Nie chce już rządzić w zaświatach, postanawia sięgnąć po władzę na samym Olimpie.

Anne Ursu ma talent do opowiadania historii. Jej książki są pełne przygód i tajemnic, które tak bardzo chcemy odkryć, a zarazem ogromnego humoru. W pierwszym tomie autorka przedstawiła nam swoją wizję mitologicznej Krainy Umarłych i Hadesa, natomiast w tym tomie poznajemy Posejdona. O ile Hades był skupiony na sobie, ale ogólnie nieszkodliwy, to Posejdon to prawdziwy tyran, który uważa ludzi za coś, czym można się bawić i wykorzystywać. W ,,Złodziejach cieni” została pokazana w krzywym zwierciadle współczesna biurokracja, natomiast ,,Syreni śpiew” to swego rodzaju satyra na dzisiejszych celebrytów. Nie ukrywam, że to ta seria służy głównie rozrywce, ale mimo wszystko można z niej coś wynieść. Już sama postać Charlotte, która nie lubi się angażować i nie wierzy w siebie, ale jednak okazuje się być jedyną osobą zdolną do powstrzymania złośliwych bogów, daje do myślenia. Natomiast Filenekron, którego poznajemy jako nieco zakompleksionego mieszkańca Hadesu, staje się tu prawdziwym geniuszem zła.

,,Syreni śpiew” wciąga i porywa czytelników. Mimo z pozoru prostej fabuły, mamy tu do czynienia z wieloma ekscytującymi wydarzeniami i do końca trudno powiedzieć, co jeszcze zaserwuje nam autorka. Kroniki Kronosa mają w sobie wszystko czego oczekuję od powieści przygodowych – wartką akcję, ciekawych bohaterów, humor i niezwykłe przygody. Obie części są całkowicie godne polecenia. Szkoda tylko, że ostatnia część ,,The Immortal Fire”(,,Nieśmiertelny ogień”) nie została wydana w Polsce.

,, Nikt od ciebie nie wymaga, żebyś wszystko robił sam. Musisz się nauczyć liczyć na innych.”

Charlotte i Zee powracają z Hadesu. Nastolatka dostaje szlaban...

W zwykłym gimnazjum w zwykłym amerykańskim mieście pewna rudowłosa uczennica ( 13 lat ) wiedzie zwykłe życie. Co prawda całkiem niedawno ona i jej kuzyny uratowali świat przed Filonekronem ale przecież nie będą się chwalić że wrócili z Hadesu
Charlotte wróciła niedawno wróciła z zaświatów tylko że przez to że uratowała świat ma na pieńku z rodzicami. Ma szlaban, chodzi na terapię a to wszystko przez to że uratowała świat! GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ ?? Kiedy nadarza się okazja ( nagroda jej taty ) rodzina wybiera się na rejs statkiem, a tam dopiero się zacznie .

Książka jet kontynuacją 1 część , przyznam się że pierwszej nie czytałam ale nie trzeba jej czytać by zrozumieć o co chodzi i za to duży plus dla autorki. Książka jest fajna, lekka i przyjemna. Dobrze się ją czyta chodziarz ma parę niedociągnięć. Książka jest podzielona na 4 części, część druga najnudniejsza a reszta fajna :)
Książka w 100% dla fanów mitologi :)
POLECAM

Przeczytałam ją w kilka dni . Jest ciekawa i wciągająca można ją przeczytać jednym tchem :) .

W szkole Charlotte zjawia się nowy chłopak – Jason Hart i natychmiast wpada jej w oko. Ojciec Charlotte wygrywa rodzinny rejs statkiem połączony ze zwiedzaniem historycznych miejsc na wschodnim wybrzeżu. Na krótko przed wyjazdem Charlotte zauważa, że jej przyjaciel Zee zaczął się dziwnie zachowywać. Nie wie, że to sprawka Filonekrona, który go porwał i zamiast niego podstawił Proteusza. Filonekron sprzymierzył się też z Posejdonem, który zaplanował rejs. Wybucha sztorm i statek nagle przenosi się na Morze Śródziemne. Tymczasem okazuje się, że dziwna piosenkarka Talia to syrena, która uśpiła pasażerów i zamknęła ich w jednym z pomieszczeń statku. Jej czarowi nie ulegają jedynie Charlotte i… Jason, który też uczestniczy w rejsie. Chłopak jest synem Proteusza, wysłanym, by szpiegować Charlotte. Ale Jason nienawidzi ojca i pomaga dziewczynie. Namawia ją, by skradła trójząb Posejdona, bo tylko dzięki niemu uda jej się uciszyć śpiew syreny...

Polecam !!!!

Od dawna interesowała mnie seria Kroniki Kronosa. Głównym tego powodem było to, że Rick Riordan - autor powieści łączących współczesny świat i mitologię jest według mnie genialny. Niestety pierwszej części już nigdzie dostać nie można. Korzystając z dużej przeceny sięgnąłem po drugi tom. Chyba spodziewałem się czegoś więcej. Główną zaletą tej książki jest humor, ale dużym minusem jest czasami nielogiczna akcja. Trzynastolatkowie, którzy chociażby przeżywają spotkanie z rozgniewanymi bogami to już byłoby szczęście bohaterów. Ta książka oczywiście była także całkiem ciekawa czemu zawdzięcza swoją ocenę. Ale z twórczością Ricka Riordana, z szybko mknącą i bardzo logiczną akcją serii Percy Jackson i bogowie olimpijski nie można Kronik Kronosa porównać.

Super książka polecam zwłaszcza tym osobom co nie przepadają za mitologia albo uważają za nudzącą czytając to można lepiej zrozumieć;)

Naprawdę super książka!!! :D

Naprawdę super książka!!! :D

Może to książka średnio napisana, a może 10 lat to za duży odstęp czasu, by powrócić do młodzieżowej serii fantasy?

Książka świetna, wprowadza w świat Bogów i Mitów greckich. Długo czekałam na książkę, która byłaby w stanie mnie zadowolić w ten sposób, czyli będąc przygodówką i zbiorem mitów a nie wypisanymi sztywnym językiem mitami:)

Bardzo przyjemna i wciągająca powieść, skierowana jednak bardziej do młodzieży, podobnie, jak pierwsza część, lecz myślę, że i starszym się spodoba ;)

2078

Mega mi się podobala! Bardzo żałuję, że nie wyszły żadne dalsze tomy :(