Whisper. Nawiedzony dom

Tłumaczenie: Anna Wziątek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Whisper
dom, duchy

Whisper – tak Noa nazywa pięćsetletni dom na wsi, w którym wraz z matką ma spędzić wakacje. W starym budynku panuje dziwna atmosfera, jakby czaiło się w nim coś niesamowitego, wyczekującego, ale nikt poza Noą tego nie czuje. Nagle jednak rusza lawina wydarzeń... Najpierw spotkanie Davida, zielonookiego chłopaka ze wsi, na widok którego serce Noi bije szybciej. Potem seans spirytystyczny, który wszystko zmienia.

David i Noa wywołują duchy. Zabawa ze szklanką przestaje być niewinna, gdy duch przemawia do nich naprawdę. Jest to duch zmarłej dziewczyny – Elizy, która twierdzi, że dokładnie trzydzieści lat temu została zamordowana na strychu Whispera. Noa i David są przerażeni – czy mieli halucynacje, czy może ten dom rzeczywiście skrywa tajemnicę zbrodni? I czym jest zagadkowy, ulubiony "klejnot" Elizy? Wszystkie ślady prowadzą w jedno miejsce – na zamknięty na cztery spusty strych domu.

[opis wydawcy]

miete | 2016-01-18

Jak dla mnie dno i wodorosty

Dominka1 | 2016-07-22
Przeczytana: 14 lipca 2016

Lubicie czytać powieści o wakacjach ,w których pojawiają się nowe miejsca, tajemnice i duchy? Jeżeli tak, to warto zapoznać się z ''Whisper". Nawiedzony dom'' autorstwa Isabel Abedi. Książka skierowana jest raczej do młodzieży, jednak i starszy odbiorca może z zainteresowaniem otworzyć klucz do tego mrocznego domu.
Główną bohaterką powieści jest szesnastoletnia Noa, córka znanej aktorki, Kat. Dziewczyna spędza wakacje w nowym domu na wsi razem z matką, przyjacielem domu Gilbertem i dwoma kotami o wdzięcznych imionach Pancake i Hitchock. Niepokojąca atmosfera, zagadkowi tubylcy, a w końcu seans spirytystyczny motywują nastolatkę do prywatnego śledztwa i odkrycia tajemnicy śmierci pięknej Elizy. Czy wśród nowo poznanych ludzi kryje się zabójca? Kto nim jest?
Autorka trafnie przedstawia problemy małej społeczności, której mentalność różni się od światopoglądu szesnastolatki i jej bliskich. Pomimo elementów horroru (duchy, zdarzenia irracjonalne) powieści bliżej jest do...

Yumeka | 2011-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2011

Historia jest dość przerysowana, mamy tu ducha, który pragnie sprawiedliwości oraz dwójkę nastolatków, którzy na własną rękę rozwiązują tajemnicę morderstwa.
Ale czyta się bardzo przyjemnie, autorka wykorzystała właściwie wszystkie pojawiające się w narracji uwagi, nie ma tam praktycznie żadnego zbędnego elementu.
Kolejnym plusem są postaci. Już dawno nie miałam styczności z tak świetnymi projektami charakterów, są oni starannie dopracowani, mają przeszłość i oczekują przyszłości, co widać, nawet jeśli narracja oscyluje wokół Noi.
Poza tym wpisy z pamiętnika Elizy na początkach rozdziału - cudo, bo nawet jeśli stanowią integralną część historii, to są dowodem, że nie trzeba wygrzebywać sentencji innych pisarzy, by dobrać cytat do rozdziału.
Jedyny minus z powodu seansów spirytystycznych. Może nie tego, że w ogóle są, a tego, że duchy, których spokój został naruszony, robią się mściwe, a Gilbert, skoro z niego taki znawca rzeczy nadnaturalnych, powinien o tym wiedzieć. Co z tego...

Ciasteczko17 | 2014-07-20
Przeczytana: czerwiec 2010

Gdy miałam tą książkę w rękach byłam nastawiona do niej sceptycznie. Nie przepadam za autorką a książka nie wydawała mi się na dobrą. Do przeczytania przekonała mnie koleżanka, która wcześniej już ją przeczytała i wychwalała. Wiec usiadłam i zaczęłam czytać. Z początku nie była ciekawa, dopiero potem jak się rozkręciła akcja. Nie mogłam się oderwać czytałam i czytałam. Duchy, tajemnice no i miłość to jest coś co lubię a ta książka to ma. Sami przeczytajcie a nie pożałujecie.

| 2012-07-23
Przeczytana: 15 lipca 2012

Jest to troszkę taki kryminał, ponieważ dwóch nastolatków rozwiązuje tajemnicę morderstwa :) Zakończenie jest zaskakujące, ale nie będę spoilerować :D. Po przeczytaniu żałowałam, że już się skończyła.
Czuję, że jeszcze do niej powrócę.
Podobają mi się fragmenty z pamiętnika Elizy na początku każdego rozdziału. Jest też kilka świetnych cytatów.
jest też wątek miłosny :D
Książka trafia od moich ulubionych :)

Katarina | 2015-05-28
Przeczytana: maj 2015

"Whisper..." nie jest typową książką o duchach. Dla mnie książka raczej była thillerem,a może nawet kryminałem?
Aby tytuł za bardzo nie odbiegał od książki to mamy do czynienia z duchem dziewczyny o imieniu Eliza. No i na tym oraz na seansach spirytystycznych rola ducha się kończy. Nie ma krwawych napisów na ścianach oraz przesuwania mebli. Cała książka oparta jest na rozwiązaniu tajemnicy,której Eliza nie chce za bardzo wyjawić.
Szczerze powiem,że myślałam o tej książce jak o czytadle dla młodzieży 14-16 lat. Byłam bardzo mile zaskoczona,kiedy ta książka wciągnęła mnie. Te napięcie,tajemnica,kto jest kim... I przede wszystkim odkrycie prawdy,które zwaliło mnie totalne z nóg. Autorka po prostu mnie zaskoczyła. W życiu nie domyśliłabym się takiego obrotu sprawy.Super,po prostu super. Jedyna rzecz,która mnie irytowała to relacje matka-córka. Odczuwałam to raczej jak relacje między dwoma koleżankami.
W każdym razie książkę polecam :)

Yuki | 2014-08-23

"Łatwo jest kochać drugiego człowieka takim, jaki on jest. Trudno jest kochać drugiego człowieka takim, jaki nie jest. Widzieć w nim to wszystko, czym mógłby być, ale jeszcze nie potrafi."

Sięgnęłam po tę książkę w czasie szkolnej przerwy. Z braku czasu na przeglądanie i czytanie okładek, przyjaciółka wybrała mi ją na chybił trafił. Zaciekawiła mnie okładka i wzmianka o nawiedzonym domu więc bez żadnego "ale" wzięłam ja od niej. Okazała się być strzałem w dziesiątkę. Mimo iż moja ocena o kryminałach jest...no nie najlepsza ta książka zaskoczyła mnie zupełnie. Oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.

Autorką jest Isabel Abedi, tworzącą głównie dzieła dla dzieci. Jej marzenie o zostaniu pisarką spełniło się i dzisiaj jej książki są tłumaczone na wiele języków.

Główną bohaterką jest szesnastoletnia Noa, która razem ze swoją matką Kat i jej przyjacielem Gilbertem przyjeżdża na czas wakacji na wieś. Decydują się oni wynająć i remontować pewien stary, i tajemniczy dom. Noa jest...

Kuloodporna | 2010-11-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Rewelacyjna książka.
Wspaniali bohaterowie.
Wciągająca historia.

meggie | 2011-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 13 lipca 2011

„Whisper – tak Noa nazywa pięćsetletni dom na wsi, w którym wraz z matką ma spędzić wakacje. W starym budynku panuje dziwna atmosfera, jakby czaiło się w nim coś niesamowitego, wyczekującego, ale nikt poza Noą tego nie czuje…” Już po tych słowach wiedziałam, że jest to książką dla mnie. Lekka nutka grozy, zagadkowość, miłość, duchy… Po prostu rewelacja! Czytając książkę czułam całą tajemniczość, jakiej szukałam w lekturze. A zakończenie było dla mnie największą niespodzianką, ponieważ sama w życiu bym się go nie domyśliła. Ogółem mówiąc „Whisper…” czyta się szybko, łatwo i przyjemnie, czyli tak, jak to ludzie lubią najbardziej.
Noa, jej matka Kat oraz ich przyjaciel Gilbert wspólnie wyjeżdżają na wieś, aby tam spędzić wymarzone wakacje. Na miejscu okazuje się, że domek, który był niezamieszkany od lat, wymaga małej renowacji – zerwania starych tapet, otynkowania i pomalowania ścian. Postanawiają więc zatrudnić miejscowego chłopca – zielonookiego Davida, który pomoże im we...

Monika | 2015-08-08

Będąc całkowicie szczerą, powiem, że wypożyczając z osiedlowej biblioteki "Whisper" oczekiwałam dużo więcej.
Ponieważ lubię książki z nutką grozy i tajemniczości spodziewałam się, że historia o nawiedzonym domu w pełni zaspokoi moją potrzebę "pobania się".
Niestety rozczarowałam się, włos na karku nie zjeżył mi się nawet na chwilę, a występujący w książce duch był mało przekonujący.
Dziwne jest również zachowanie głównych bohaterów, którzy po "na szybko" wykonanym seansie spirytystycznym, błyskawicznie zaakceptowali, że w domu jest zjawa i przeszli do porządku dziennego, tak jakby posiadanie w domu upiora było czymś normalnym.
Podsumowując "Whisperowi" brakuje jakiejkolwiek grozy. Brak mu również tych wszystkich cech, które charakteryzują dobrą książkę z dreszczykiem. Szybki i łatwy w przeczytaniu, dobry na nudny weekend. Niemniej jednak nie jest to książka do której się wraca.