Chłopak dla teściowej

Okładka książki Chłopak dla teściowej Agnieszka Walczak-Chojecka
Okładka książki Chłopak dla teściowej
Agnieszka Walczak-Chojecka Wydawnictwo: Wydawnictwo Luna literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Luna
2022-06-01
2022-06-01
komedia komedia pomyłek

Teoretycznie wątki niby ciekawe, ale nie dopracowane, z pewnością czegoś tu brakuje. Zwłaszcza jeśli chodzi o wnuczkę.

Po opisie liczyłam na historię przy, której popłaczę się ze śmiechu, a tutaj w ani jednej sytuacji nie było mi do śmiechu. Bardzo się męczyłam całą tą historia, tym krętactwem teściowej, brakiem szacunku dla rodzicielki by się do niej odezwać, gdy wiedziała, że się martwi o nią.

Bardzo fajna lekka książka, błyskotliwie napisana , historia pełna zwrotów akcji. Uśmiałam się przy czytaniu.

Trzy kobiety w jednym mieszkanku. Matka Natalia, córka i teściowa. Jak to w życiu bywa ich wspólne mieszkanie jest powodem wielu nieporozumień i kłótni. Natalia postanawia znaleźć teściowej chłopaka i dzięki temu pozbyć się jej. Starsza pani to jednak twarda sztuka...Co z tego wszystkiego wyniknie?

Czasem potrzebuję czegoś lekkiego, idealny przerywnik od mrocznych thrillerów, krwistych kryminałów to komedia. Tym razem sięgnęłam po historię trzech pokoleń kobiet w małym mieszkanku, siedzących sobie na głowie. Teściowa i synowa, to musi być mieszanka wybuchowa.

Natalia postanawia pozbyć się teściowej, nie ma planach jej zamordować, postanawia znaleźć jej chłopaka. Gdy tylko trafia się kandydat, pisarz Alojzy Książek, Natalia postanawia zeswatać go z Igą. Niestety w tym samym czasie świat tych kobiet staje na głowie, córka Natalii nie wraca z sesji zdjęciowej na jordańskiej pustyni, ta musi wyruszyć na jej poszukiwania. Iga jakby coś o wnuczce wiedziała ale synowa nie potrafi nic z niej wyciągnąć, zaczyna się komedia omyłek.

Uwielbiam w tej książce postać Igi, starsza kobieta ale tak pełna wigoru i szalonych pomysłów, iż miałam wrażenie, że jej synowa jest starszą osobą. Przekomarzania, cięty język, tego w tej komedii nie brakuje. Zabrakło mi jednak większego zaangażowania w poszukiwania chłopaka dla teściowej, mógł być bardziej rozbudowanych, chociażby nawet na rzecz wątku zaginięcia córki Natalii, myślałam, że cała historia pójdzie w zupełnie innym kierunku.

Mimo wszystko dobrze się bawiłam przy tej książce i fajnie mi się jej słuchało. Polecam jako przerywnik mocnych książek.

Jest to książka o wszystkim i o niczym. Miałam problem z odnalezieniem się w fabule, nie mogłam wciągnąć się w tę historię. Przesłuchałam tę książkę w formie audiobooka i cieszę się, że nie zakupiłam tej książki w formie papierowej. Nie bawił mnie ani jeden fragment tej powieści.

Potrzebowałam czegoś lekkiego i zabawnego po ostatnich nietrafionych pozycjach, sięgnęłam więc po "Chłopaka dla teściowej". Niestety strasznie się wynudziłam przy słuchaniu audiobooka, nie miałam ochoty na kolejne rozdziały, więc ostatecznie książkę skończyłam słuchać już po innych, które zaczynałam później. Parę razy się zaśmiałam, ale to raczej nie mój humor. Połączenie poważnych sprawi i komedii nie do końca również mi zagrało. Nie bawiłam się tak dobrze jak myślałam, chociaż historia pomyłek i zbiegów okoliczności w całej książce była imponująca.

Nudna jak flaki z olejem! Poddałam się, bo szkoda czasu....

Nudna jak flaki z olejem! Poddałam się, bo szkoda czasu....

Ah...co to była za przygoda❤
Zabawna i nietuzinkowa historia Natalii i jej teściowej Idy, których los połączył po śmierci Krzysztofa mieszkaniem pod jednym dachem.

Co ja się przy tym uśmiałam😂 Myślę, że forma audiobooka i interpretacja lektora wypada zdecydowanie na plus przy tej książce.

Perypetie obu Pań na codziennym gruncie to zdecydowanie komedia, przeradzająca się w dramat, pachnąca nutką kryminału. Czy były trupy? Przy takiej teściowej o trupa nie trudno😂🤷‍♀️
Wszystkie chwyty dozwolone ku dążeniu do osiągnięcia swojego celu.

Przekomarzania Pań robione z klasą to nie lada wyzwanie.Każda z nich walczy o siebie i swoje dobre imię, wielokrotnie kosztem tej drugiej.

Słuchając w formie audiobooka z @czytamzlegimi miałam dodatkową możliwość zatopić się w historii i przeniknąć niezauważona do miejsc, w których toczyła się akcja.

Jednak myślę, że sam wątek swatania teściowej, troszkę się w międzyczasie zagubił.
Natalia, niekoniecznie odnalazła się w roli zmartwionej matki, której córka zaginęła w dalekiej Jordanii i nie daje znaku życia. Mogłaby być bardziej charakterna😈 w końcu ważniejsze dobro córki czy teściowej?
Jako - dla mnie było stworzenie wątku pobocznego postaci w książce Natalii, które wprowadziły chaos do historii.

Jednak to tylko małe minusy na tle całości.
Polecam wszystkim mającym teściowe😅

Ah...co to była za przygoda❤

"Kobiety trzech pokoleń na czterdziestu metrach kwadratowych - to było wyzwanie!"

W "Chłopaku dla teściowej" znajdziecie trzy pokolenia kobiet mieszkające pod jednym dachem. Ida, typowa teściowa z żartów. Natalia, synowa, która po śmierci syna została wręcz zmuszona do zamieszkania z tą pierwszą i Olga, która ma ochotę wyfrunąć z gniazda. Pewnego dnia Natalia wpada na genialny pomysł. Postanawia znaleźć teściowej "kawalera", żeby tą miała jakieś zajęcie. Co z tego wyniknie? Czy kandydat spełni wszystkie oczekiwania?

"Chłopak dla teściowej" to lekka i troszkę romantyczna komedia pomyłek, którą miałam okazję przeczytać jakiś czas temu. Czy spełniła wszystkie moje oczekiwania? Otóż nie do końca, zabrakło mi trochę humoru, którego w takiej książce powinno być nieco więcej. Sama książka nie jest zła, idealna na przeczytanie czegoś w jeden dzień. Oczywiście to jest jedynie moja opinia, więc jeśli macie ochotę, czytajcie, a ja z chęcią poznam Waszą.

• Egzemplarz recenzencki
  • Audiobooki