Twój uśmiech

Okładka książki Twój uśmiech Ilona Gołębiewska
Okładka książki Twój uśmiech
Ilona Gołębiewska Wydawnictwo: Muza Cykl: Twoja tajemnica (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Twoja tajemnica (tom 2)
Muza
2022-05-18
2022-05-18

Los bywa bardzo kapryśny. Raz zbiera,a zaś zabiera.
Poznałam Lenę Mazur mieszka ona w Warszawie jest atrakcyjną,piękną,śliczną,mądrą młodą kobietą,wiedzie spokojne,natomiast życie i wychowuje samotnie jednastoletnią córkę Basię.
Pracuje w dziale finansów,w jednej z Warszawskich firm.
Ale jednak mimo tego wszystkiego doskwiera jej samotność.
Przeniosłam się wraz z Lenę cudowne miejsce do Zalesia uroczego zakątka,gdzie z pomocą przyjaciół swoich Lena próbowała tam odpocząć.
Po pewnym czasie powraca do kobiety dawna miłość jej Borys ojciec córki Basii.
Historię mądrą i bardzo życiową oddała mi pisarka Pani Ilona Gołębiewska,jedną z mych ukochanych autorek jest,bardzo cenię jej warsztat pisarski bardzo ładny ma,piórem czaruje mnie pięknym,potrafi pięknie pisać swe historie w powieściach swoich,tą historią urzekająca,wyjątkową mnie zachwyciła,pełną uroku,czaru i ciepła napisana została ta powieść obyczajowa.
Przyjęta prze ze mnie bardzo dobrze książka z zapartym tchem czytalo się mi tą opowieść magiczną,wspaniałą,ciekawie skonstruowana była autorka wniosła w tą książkę wiele emocji prawdziwych,niezwykłych,zagwarantowała mi miłą rozrywkę,odprężenie czułam przy tej książce.
Lenę z jednej strony chciałam mocno przytulić,pocieszyć,a z drugiej strony nakrzyczeć na nią,żeby się wzięła za siebie i ogarnęła.
Ale bohaterka naprawdę bardzo dobrą postacią była,zapałałam do niej sympatią.
Wzruszyłam się przy tej powieści twórczości Pani Ilony,z każdą stroną ksiazki nie można się oderwać tak wciąga ta lektura,że miło się czyta.
Serducho me skradła od początku do końca,rozdarła na sporo części.
Zaskakujące zakończenie powieści.
Naprawdę dozowałam powoli tą książkę.
Porywała mnie zaczytałam się w niej.
Na pewno będę czytała kolejne jej powieści pisarki,ani razu mnie nie zawiodła.
To cudna,śliczna książka❤️❤️

Los bywa bardzo kapryśny. Raz zbiera,a zaś zabiera.
Pracuje w dziale finansów,w jednej z Warszawskich firm.
Ale jednak mimo tego wszystkiego doskwiera jej samotność.
Przeniosłam się wraz z Lenę...

Podobna do pierwszej części, spokojna, miła, odprężająca. Zabrakło klimatu, rozwoju. Ale chętnie przeczytam następną, bo przy nich odpoczywam.

RECENZJA 🤓

Cześć Moliki.

Jak tam Wsze stosiki nieprzeczytanych książek? Powiększają się czy zmniejszają?

Ostatnio mój stosik zmniejszył się o dwie książki, a jedną z nich jest „Twój uśmiech”

Ilona Gołębiowska, wydawnictwo Muza.

Lena jest samotną matką, prowadzi dział finansów w dużej Warszawskiej firmie, wiedzie spokojne życie. W przeszłości jednego dnia plany i marzenia kobiety legły w gruzach i musiała szybko dorosnąć. Teraz jest silniejsza, jednak los ponownie wystawia ją na próbę. Wraca jej dawna miłość Borys, musi zmienić pracę, wplątuje się w romans z szefem i dochodzą jeszcze problemy wychowawcze.

Jak potoczą się losy Leny? Czy odnajdzie szczęście, a samotność dojdzie?

Jak zaczęłam czytać po prostu przepadłam, historia trzymała mnie do ostatniej kartki przez jeden wieczór. Bardzo polubiłam główną bohaterkę Lenę i jej rezolutną córkę. Niestety los nie jest łaskawy dla kobiety i sprawy z przeszłości zaczynają powracać wprowadzając niepokój oraz chaos. Warto zamknąć za sobą drzwi z przeszłości, bo ona zawsze uderzy w nas w najmniej spodziewanym momencie.

Książka dostarczyła mi wielu emocji, nie jest nudno cały czas coś się dzieje, jeden problem goni, problem z którym musi zmagać się Lena. Jednak się nie poddaje, twardo idzie do przodu i stara się problemy rozwiązywać oraz przezwyciężać. Jednocześnie nie tracąc nadziei, że się wszystko ułoży.

„Twój uśmiech” to piękna historia, o realnych problemach, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas.

Polecam.

RECENZJA 🤓

Cześć Moliki.

Jak tam Wsze stosiki nieprzeczytanych książek? Powiększają się czy zmniejszają?

Ilona Gołębiowska, wydawnictwo Muza.

Ilona Gołębiewska "Twój uśmiech" wydawnictwo muza.
Roz.3
Noc nie należała do najlepszych.Lena potwornie się nie wyspała.Miała dziwne sny.Pełno w nich było dzieci,strasznych miejsc i przedmiotów.Ze snu wyrwała się po czwartej nad ranem.Potem już nie mogła zasnąć.Wstała poszła do kuchni,gdzie przygotowała sobie kubek gorącego kakao.Pani Alicja zawsze robiła je Basi,gdy ta miała gorszy dzień.
....

Książka "Twój uśmiech" opowiada o losach Leny przyjaciółki Ewy z książki "Twoja tajemnica".Lena jest samotną matką jedenastoletniej Basi.Po urodzeniu Basi jej świat zmienił się gdyż Borys zostawił je z dnia na dzień.Przy Lenie zawsze była Ewa z którą przyjaźni się od czasów studenckich aż do teraz.
Jest to opowieść o trudnach samotnego macierzyństwa i bezinteresownej miłości do dziecka.Walki o lepsze życie dla dziecka niż miało się swoje w dzieciństwie,żeby dziecku nic nie brakowało.
Czy Lena ułoży sobie życie?
Czy Borys pojawi się ponowie w ich życiu?
Przeczytajcie bo naprawdę warto

Ilona Gołębiewska "Twój uśmiech" wydawnictwo muza.
Roz.3

STAWIĆ CZOŁA PRZESZŁOŚCI

"Twój uśmiech" to druga część cyklu "Tajemnice" Ilony Gołębiewskiej. Sięgnęłam po tę książkę bezpośrednio po lekturze pierwszego tomu i miałam nadzieję poznać dalsze losy Ewy i Marka. A tymczasem główni bohaterowie "Twojej tajemnicy" schodzą na dalszy plan, a my mamy okazję bliżej poznać Lenę Mazur - najlepszą przyjaciółkę Ewy Kuszewskiej. Kobieta ma za sobą trudne dzieciństwo i nieudany związek z mężczyzną, który okazał się manipulantem i prowadził szemrane interesy, a potem zniknął na zawsze. Lena pracuje w firmie konsultingowej podobnie jak jej przyjaciółka Ewa. Stara się jak najlepiej wychować swoją ukochaną córeczkę Basię. Dziewczynka nie zna swojego ojca i razem z mamą rzadko o nim rozmawiają. Sytuacja ulega zmianie, gdy Borys łamie umowę, niespodziewanie pojawia się w Warszawie i chce nawiązać kontakt z Basią. Mężczyzna wywiera presję na Lenę, odgrywa rolę kochanego tatusia przed córką i robi wszystko, żeby zrealizować swój założony plan. Rodzinny dom Ewy w Zalesiu nieopodal Łodzi staje się enklawą i bezpiecznym schronieniem nie tylko dla samej właścicielki, ale także dla Leny i Basi, a przesympatyczna sasiadka Teresa Adamczyk jest gotowa wszystkim nieba przychylić.

"Twój uśmiech" zachwyca ciekawymi wątkami, dostarcza dreszczyku emocji i sprawia, że najchętniej wcale byśmy się nie rozstawali z bohaterami. Życie Leny dalekie jest od sielanki, problemy niejednokrotnie ją przerastają, ale kobieta zawsze stara się stanąć na wysokości zadania i przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo Basi. Dziewczynka jest nadzwyczaj rezolutna, momentami nawet zbyt dojrzała jak na swoje 11 lat, co dało się zauważyć głównie w dialogach. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, wzbudzają określone emocje. Są to wyraziste osobowości, których się lubi, bądź nienawidzi, ale nigdy nie pozostają nam obojętni.

Lena nie ma łatwego życia. Pogodzenie roli samotnej matki i pracy zawodowej na stanowisku dyrektora d/s finansów wymaga od niej wielu starań i wyrzeczeń. Ciągle doświadczana i wystawiana na próby nie załamuje się nawet w najtrudniejszych momentach. Oczywiście zawsze może liczyć na przyjaciół, ale to jej postawa jest godna podziwu i naśladowania. Kobiecej siły i determinacji można Lenie pozazdrościć.

Historia czaruje swoim niepowtarzalnym klimatem i sprawia, że z niecierpliwością czekamy na każde następne posunięcie bohaterów. Autorka niejednokrotnie nas zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji. Między innymi zakończenie zupełnie rozminęło się z moimi przewidywaniami, co zapisuję pani Ilonie na ogromny plus. Nie ukrywam, że pierwsza część wywarła na mnie większe wrażenie, a losy Ewy po prostu mną wstrząsnęły, ale "Twój uśmiech" to także opowieść warta przeczytania.

Powieść jest emocjonująca, zmusza do przemyśleń i wyciągania wniosków. Dlatego tak bardzo lubię sięgać po książki Ilony Gołębiewskiej. Jej piękne opowieści zawsze pozostają w mojej pamięci na długo. Prawdziwa przyjaźń, romantyczna miłość, traumatyczna przeszłość i nadzieja na lepsze jutro. Te wszystkie elementy odnajdziecie bez trudu w kontynuacji "Twojej tajemnicy". Powieść przeczytałam jedynym tchem i cieszę się, że będę miała okazję jeszcze raz spotkać znanych i lubianych bohaterów. Trzeci tom zatytułowany "Twoje szczęście" już czeka na swoją kolej.

STAWIĆ CZOŁA PRZESZŁOŚCI

Jeśli przeczytaliście "Twoją tajemnicę", to ta książka jest jej kontynuacją. Wprawdzie główną bohaterką jest tutaj Lena Mazur, jednak postać Ewy Kuszewskiej i jej dalsze losy są mocno zarysowane.
Lena samotnie wychowuje swoja córkę Basię. Ojciec dziewczynki zniknął z ich życia, zaraz po jej narodzinach. Chociaż początki były trudne, Lena dzielnie stawia czoło przeciwnościom losu. Ma dobrą pracę, ładne mieszkanie, zapewnia sobie i córce spokojne i stabilne życie. Gdy po 11 latach, niespodziewanie, wraca Borys i domaga się nie tylko kontaktów z dzieckiem, ale również próbuje odzyskać Lenę, ich poukładany świat znowu legnie w gruzach.
Autorka, po raz kolejny, dostarcza czytelnikowi ogrom emocji. Przedstawia życie takim, jakie jest, bez ubarwień i zniekształceń. Wiarygodni są tu nie tylko bohaterowie, ale również ich problemy i zdarzenia.
Serdecznie polecam!

Okładka utrzymana jest w stylu wydawanych książek Ilony Gołębiewskiej. Mamy w samym centrum kobietę, a za nią przepięknie kwitnący sad. Czytałam egzemplarz recenzencki, więc nie wiem, jak wygląda egzemplarz finalny. Ja akurat miałam książkę pozbawioną błędów, z kremowymi stronami, czcionką wystarczającą dla oka, bez skrzydełek.

Kolejne spotkanie z piórem autorki przyniosło kilka godzin relaksu i przyjemności. Barwny styl zdecydowanie wyróżnia autorkę i sięgam po jej powieści w ciemno, bo wiem, że nie zawiodę się. Jedne jej pozycje są lepsze, drugie słabsze, ale zawsze mają sens, wartości, jakimi warto się kierować w życiu oraz puentę, która zmusi nas do przemyśleń. Tym razem nie było inaczej. Po przeczytaniu całości, mogę stwierdzić, że myślałam, że historia potoczy się inaczej. Ale to i dobrze, bo autorka zaskoczyła mnie, szczególnie na samym końcu.

Lena jest kobietą doświadczoną. Nie miała łatwo, teraz też nie ma, ale dla swojej córki musi walczyć ze wszystkimi przeciwnościami losu. I całkiem nie najgorzej jej idzie - jednak najgorsze jest to, że ciągle ma pod górkę.
Postacie są dobrze wykreowane, niczego im nie brakuje. Myślę, że i Wy moglibyście ją polubić. Córka bohaterki też jest urocza. Ogólnie bohaterowie książek tej autorki zawsze mają w sobie coś, co ich rozróżnia i sprawia, że się ich lubi lub nienawidzi. :)

Jest to opowieść o życiu, bez podkoloryzowania, pokazuje jej szarość o trudności, z jakimi przychodzi nam się mierzyć. Lubię niewymyślne historie, tylko takie, które mogą przydarzyć się i nam, a takie wydarzenia jakie spotkały główną bohaterkę - na pewno nie jedna osoba żyjąca na tym świecie przeżyła coś takiego. Wiem, że od książek możnaby wymagać wiele, ale z drugiej zaś strony, czy nie lepiej jest czytać o tym, co przyziemne? Czy nie dzięki temu więcej przemyśleń trafia do naszej głowy? Ja w każdym razie po lekturach Gołębiewskiej zawsze mam pełno różnych myśli, nasuwa mi się wiele wniosków, widzę wartości jakie chce mi przekazać. Dlatego tak lubię sięgać po te powieści. :)

Reasumując myślę, że wiele będziecie w stanie zyskać z tej lektury, przemyśleń będziecie mieć co nie miara. Może nie czułam wielkiego wzruszenia tym razem, które ściskało by mnie za gardło, ale podobała mi się ta historia i na pewno w najbliższym czasie sięgnę po następną powieść autorki, która już czeka na półce. Polecam Wam tę pozycję, naprawdę.

Kolejne spotkanie z piórem autorki...

Książki obyczajowe - lubicie, czytacie?
Ja zawsze mówię, że jestem kobieta czytająca - żadnego gatunku się nie boję, a obyczajówki bardzo lubię za brak trupów, niespieszną akcję, chwilę na oderwanie się od krwi, morderców czy psychopatów. Lubię jednak, gdy powieść tego gatunku zawiera w sobie jakiś poboczny wątek kryminalny czy komediowy, to sprawia, że książka jest JAKAŚ - albo masz ochotę czytać, by rozwikłać tę zagadkę, albo po to by się pośmiać. Tego niestety zabrakło mi w najnowszej książce Ilony Gołębiewskiej.

ILONA GOŁĘBIEWSKA
TWÓJ UŚMIECH

Lena jest samotną matką, którą tuż po porodzie w podejrzanych okolicznościach opuścił jej partner Borys. Kobieta po dotkliwej zdradzie najbliższych ułożyła sobie życie - zdobyła wykształcenie, dobrą pracę, ma świetny kontakt z 11-letnią córką. Demony przeszłości jednak powracają. Po ponad dekadzie nieobecności wraca Borys, utrzymujący, że jest innym, lepszym człowiekiem i domagający się kontaktu z córką. Równocześnie zachodzą u kobiety zmiany w sferze zawodowej - rzuca pracę, by podjąć się nowej, obiecującej rozwój i lepsze warunki pracy. Wszystko znów się komplikuje. Czy Lena zdoła po raz kolejny ułożyć sobie życie całkiem od nowa? A może odnowią się uczucia do jej dawnej, wielkiej miłości?

Książka poprawna, sympatyczna, język i styl autorki bez zarzutu, jednak nie czułam większych emocji, czytając ją. Było mi wszystko jedno jak potoczą się losy bohaterki, nie potrafiłam poczuć z nią żadnych więzi. Nie drżałam z ekscytacji na to, co wydarzy się w kolejnym roździale. Wiadomo, że jest to gatunek, w którym nie spotyka się jakichś szalonych zwrotów akcji, ale pamiętam jak rok temu czytałam książkę Jak ja jej nie kochałem Marlena Semczyszyn, też obyczajowka, a do tej pory siedzi mi głęboko w głowie i sercu, nie mogę jej zapomnieć i wciąż przeżywam ją na nowo. Tutaj natomiast myślę, że zaraz zapomnę bohaterów, a wątki i fabuła szybko się zatrą w pamieci. Przyjemna lektura, ale nie wzbudzająca większych emocji, a te jednak przy czytaniu są bardzo ważne, prawda?

Książki obyczajowe - lubicie, czytacie?

"Miłość, zdrowie, rodzina, szczęście - o nie należy zabiegać każdego dnia"

Lena jest matką nastoletniej Basi. Jest również samotną matką odkąd tylko jej córeczką przyszła na świat. Borys wielką miłość zostawił ją przed laty aby po jedenastu latach wrócić i rozwalić jej życie w drobny mak. Ale aby przy okazji odzyskać Lenę za wszelką cenę. Nie licząc się z tym, że kobieta mówi "Nie". Borys chce aby córka go pokochała najbardziej na świecie i myśli, że jak sprawi jej drogie prezenty to zapomni o tych latach jego nieobecności. Lena nie może sobie poradzić z uporem i natarczywoś ią byłego partnera i za namową przyjaciółki Ewy i jej męża udaje się do prawnika.
Lena nie chce odbierać Basi ojca, ale nie może pozwolić sobie na takie zachowanie ze strony Borysa.

"Miłość, zdrowie, rodzina, szczęście - o nie należy zabiegać każdego dnia"

"Twój uśmiech" to drugi tom serii Autorki, pierwszy to książka „Twoja tajemnica ". Książki można jednak czytać oddzielnie jako osobne historie, są luźno powiązane.

Lena Mazur mieszka w Warszawie, wychowuje samotnie 11-letnią córkę, pracuje jako dyrektor finansowy w dużej firmie. W życiu nie miała łatwo ale obecnie czuje się szczęśliwa, chociaż coraz częściej doskwiera jej samotnosc. Niespodziewanie po latach pojawia się ojciec Basi, do tego Lena musi zmienić pracę i pojawiają się problemy wychowawcze z córką. Pomocy szuka wśród przyjaciół oraz w spokojnym domu w niewielkiej miejscowości Zalesie.

Autorka opowiedziała historie cudownej Leny, którą od pierwszych chwil obdarzyłam sympatią. Chwilami miałam ochotę ją przytulić i pocieszyć, a chwilami potrząsnąć i postawić do pionu. Ta książka to niezwykle mądra i ciepła lektura, ukazująca cienie i blaski konsekwencji, każdej z życiowych decyzji. Ilona Gołębiewska w piękny sposób połączyła kilka ważnych wątków, tworząc wciągającą fabułę. Wielka przyjaźń, miłość, trudna przeszłość i nowa, lepsza przyszłość to tylko niektóre z nich. To książka, którą z czystym sumieniem polecam każdemu, kto lubi zatopić się w wciągającej powieści obyczajowej. Każemu kto wie, że czasami nasze życie może się całkiem skomplikować, wtedy kiedy jest idealnie poukładane.

• Obyczajowe
  • Przeczytane 2022