Królowa gwiazd

Agnieszka Walczak-Chojecka Wydawnictwo: Edipresse literatura obyczajowa, romans
Edipresse
2018-10-17
2018-10-17
aktorka dziewczyna literatura polska marzenie powieść obyczajowa relacje damsko-męskie romans rywalizacja show-biznes uczucie

O ludzie! Jakie to było słabe i nudne!

Zmuszałam się, bo zawsze staram się doczytać książkę do końca, ale była to ogromna męczarnia.

Więcej już nie napiszę, bo żal mi czasu na wspomnienia tego gniota.....

O ludzie! Jakie to było słabe i nudne!

Więcej już nie napiszę, bo żal mi czasu na wspomnienia tego gniota.....

Ja To przeczytałam... Uf w końcu. Statszne czytadło. Z całej książki może 20 stron jest ciekawych i dotyczą historii Malty. Historyjka "przyjaciółek" jest tak nudna jak flaki z olejem. Przyjaciółek, które rywalizując między sobą o rolę i sa zdolne do wszystkiego. Przeczytałam tę książkę z braku innej pod ręką na nudnej 2 zmianie w pracy.

Sięgnęłam po tę książkę tylko dlatego, że miałam bardzo ciężki ostatni tydzień i chciałam poczytać wieczorami coś lekkiego. Po przeczytaniu „Królowej Gwiazd” już wiem dlaczego tak mało czytam kobiecej literatury.

Cztery przyjaciółki aktorki wylatują na festiwal filmowy na Maltę aby walczyć o rolę w filmie sławnego reżysera. Jakie to było nudne i nierzeczywiste. Już pomijam fakt, że polki mówią po angielsku tak jakby się urodziły w Anglii (i to nie mówią – mówią tylko rozprawiają na temat historii zakonów maltańskich i badań genetycznych) to sersbki reżyser i jego brat, którzy używają polskich powiedzeń w języku angielskim mnie rozwalił. Poza tym same wydarzenia, które się tam dzieją…. Facet, wysyła cztery dorosłe kobiet, żeby przyniosły mu jakieś wartościowe rzeczy związane z zakonami maltańskimi a te jakby nigdy nic zgadzają się i planują kradzież eksponatów z muzeów albo woluminy z bibliotek. A co, jak się bawić to się bawić. I sama końcówka… Przez 300 stron prawie nic się nie dzieje a jak zostało 40 stron do końca to było bardziej sensacyjnie niż niejeden film amerykański. I znów, tak nierealnie i abstrakcyjnie, że chciałam jak najszybciej skończyć tę książkę i mieć ją z głowy.
Jedyne co zostało trafnie pokazane w „Królowej Gwiazd” to relacja dziewczyn i ich prawdziwe charaktery. Jak tak, to przyjaciółki na śmierć i życie od czasów studiów, a jak przyszło walczyć o jedną rolę to by sobie oczy powydrapywały i szły po trupach do celu.

Gdyby nie to, ze potrzebowałam się odmóżdżyć i przeczytać coś bardzo lekkiego, nigdy bym nie sięgnęła po tę książkę. Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że obyczajówki kobiece nie są już dla mnie. A przynajmniej nie takie na podobnym poziomie jak "Królowa Gwiazd"

Bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu.
Opowieść o przyjaźni i jej ogromnej sile.
Polecam bardzo gorąco!!!

"Zdawała sobie sprawę z tego, że ucieka. Już nieraz wybierała podobne wyjście. Zamiast zmierzyć się ze ścianą wiatru, która nagle stawała na jej drodze, wolała się skulić i przeczekać..."

Bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu.
Opowieść o przyjaźni i jej ogromnej sile.
Polecam bardzo gorąco!!!

Ile jesteś w stanie zrobić, poświęcić dla roli, którą pragniesz zdobyć? Nie bacząc na konsekwencje, jesteś w stanie dojść do celu po trupach? Ciężko utrzymać się powierzchni, więc będziesz walczyć jak lwica o najmniejszą chęć uwagi? Czy wszystkie chwyty są dozwolone?

Ta lektura musiała długo czekać na swoją kolej, bym ją wreszcie przeczytała. I muszę przyznać, że dobrze się stało. Przez wakacje mój mózg odpoczął, nie musiałam zamartwiać się uciekającym czasem. Mogłam w spokoju się wyciszyć, odprężyć i miło spędzić czas w towarzystwie rozmaitych książek. Po ,,Królową Gwiazd'' sięgnęłam ze względu na ciekawy opis, a także przez to, że uwielbiam pióro autorki. Zastanawiałam się, czym mnie tym razem zaskoczy, czym urzecze, zaciekawi.

Czekała rok na przeczytanie, a raptem wystarczyły dwa dni, bym pochłonęła ją w całości. To taka historia na raz, ale pozostaje w pamięci i w sercu na długo. Cztery przyjaciółki, wiele je dzieli, ale łączy pasja i miłość do aktorstwa. Gdy w Polsce nie udaje się im zdobyć upragnionej roli, wyruszają na podbój Malty. Muszę przyznać, że sama chciałabym przeżyć taką przygodę, jaką miały bohaterki. Pomijając niektóre wydarzenia i sytuacje chciałabym zobaczyć na własne oczy uroki Malty i usłyszeć o jej historii. Zwiedzić piękne zakątki, poczuć ciepło słońca, poznać tamtejszą kulturę, smaki i upodobania.

Jedne bohaterki polubiłam mniej, inne bardziej. Z całej czwórki irytowała mnie postać Miśki. Zazdrosna, zaborcza, wszyscy muszą się kręcić wokół niej, najlepiej, żeby wszystko miała podane na tacy, a jeśli coś nie idzie po jej myśli, obraża się, bo to ona powinna triumfować, a nie ktoś inny. Do samego końca nie zmieniłam o niej zdania, ma swoje zalety, jednak ja widziałam w niej same wady, które mnie od niej odpychały. A najbardziej zaskarbiła sobie moją sympatię Dominika. To taka serdeczna przyjaciółka, która widzi szklankę do połowy pełną, roztacza wokół siebie ciepło i radość. Jest skromna, przyjacielska i zawsze wyciąga pomocną dłoń, gdy ktoś tego potrzebuje, nawet jeśli sama zmaga się ze swoimi demonami.

Każdą postać poznajemy z osobna. To dobry zabieg, bo możemy zobaczyć, z czym się zmagają, o czym myślą i jakie muszą pokonać przeszkody, by spełnić swoje marzenia. Są dylematy, rozterki, emocje, trudne decyzje, wybory, które trzeba podjąć. Malta i przygoda z nią związana to ogromna próba dla czterech przyjaciółek. Wejdzie niczym drzazga i jeśli w porę się jej nie wyciągnie, nic już nie będzie można odratować.

,,Królowa gwiazd'' jest lekka, przyjemna, na jeden wieczór, idealna na jesienne wieczory pod kocem. Gorąco polecam!

Powieść Królowa Gwiazd rozgrywa się w środowisku czterech przyjaciółek aktorek ,Klaudi, Miśki , Dominiki i Malwiny.
Każda z nich marzy o roli przy boku prestiżowego reżysera Zorana Mrvica ,więc aby go zapoznać i dostać wymarzona rolę wyruszają na Maltę ,gdzie trwa własnie festiwal filmowy.
Miśka , czyli Mirosława jedzie ze swoją nadopiekuńczą matką Barbarą, która ma za cel główny, aby córa dostała rolę nie zawaha się zatem do intryg, aby wyeliminować inne dziewczyny z gry .
Tymczasem sam reżyser i jego barat blizniak Milan oprocz wybrania głównej roli kobiecej w castingu mają również inny cel
Co odkrył genetyk , brat Zorana Milan, jaką mają misję i jakie zadania maja do spełnienia cztery młode kobiety tego nie mogę przedwczesnie Czytelnikowi zdradzić bo chcę zachęcic do przeczytania książki a nie ją jedynie streścić.
Wspaniała, dojrzale napisana powieść przez Pania Autorkę o zdradzie, rywalizacji , poczatkach miłosci ,wreszcie o przyjazni wystawionej na próbę przez rywalizację , to wszystko sprawia ze od kart książki wprost nie można się oderwać .Doskonała lektura, gorąco polecam!

Zwykle tę relację z drugim człowiekiem buduje się wolno, czasami nawet mozolnie. Niekiedy zostaje wystawiana na próbę, dlatego należy ją pielęgnować, by trwała jak najdłużej. On jest jednym z piękniejszych prezentów, jaki dostajemy od losu. Z nim zawsze można porozmawiać, wymienić swe refleksje, spędzić czas i obdarzyć zaufaniem. Można na niego liczyć, kiedy pojawiają się chwile radosne, jak również kłopoty. Dotrzymuje słowa. Zawsze wysłucha – nigdy nie ocenia! Przyjaciel...

Królowa gwiazd to moje pierwsze spotkanie z twórczością naszej rodzimej autorki, dlatego nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Niemniej po wielu optymistycznych opiniach innych książek, liczyłam na pozytywne wrażenia z lektury i wiele skrajnych emocji, dlatego zdecydowałam się na przeczytanie tej powieści (...)
Całość na blogu: https://www.nowehoryzonty.eu/2019/04/recenzja-krolowa-gwiazd-agnieszka.html

Nudna, czytanie była męczarnią.

Nudna, czytanie była męczarnią.

dobrze się czyta. Lekka lektura na chłodne wieczory.

dobrze się czyta. Lekka lektura na chłodne wieczory.

Malta ładna wyspa. Ładna ksiązka

Malta ładna wyspa. Ładna ksiązka