Królowa gwiazd

literatura obyczajowa, romans
Edipresse
2018-10-17
2018-10-17
aktorka dziewczyna literatura polska marzenie powieść obyczajowa relacje damsko-męskie romans rywalizacja show-biznes uczucie

dobrze się czyta. Lekka lektura na chłodne wieczory.

dobrze się czyta. Lekka lektura na chłodne wieczory.

Ja To przeczytałam... Uf w końcu. Statszne czytadło. Z całej książki może 20 stron jest ciekawych i dotyczą historii Malty. Historyjka "przyjaciółek" jest tak nudna jak flaki z olejem. Przyjaciółek, które rywalizując między sobą o rolę i sa zdolne do wszystkiego. Przeczytałam tę książkę z braku innej pod ręką na nudnej 2 zmianie w pracy.

Sięgnęłam po tę książkę tylko dlatego, że miałam bardzo ciężki ostatni tydzień i chciałam poczytać wieczorami coś lekkiego. Po przeczytaniu „Królowej Gwiazd” już wiem dlaczego tak mało czytam kobiecej literatury.

Cztery przyjaciółki aktorki wylatują na festiwal filmowy na Maltę aby walczyć o rolę w filmie sławnego reżysera. Jakie to było nudne i nierzeczywiste. Już pomijam fakt, że polki mówią po angielsku tak jakby się urodziły w Anglii (i to nie mówią – mówią tylko rozprawiają na temat historii zakonów maltańskich i badań genetycznych) to sersbki reżyser i jego brat, którzy używają polskich powiedzeń w języku angielskim mnie rozwalił. Poza tym same wydarzenia, które się tam dzieją…. Facet, wysyła cztery dorosłe kobiet, żeby przyniosły mu jakieś wartościowe rzeczy związane z zakonami maltańskimi a te jakby nigdy nic zgadzają się i planują kradzież eksponatów z muzeów albo woluminy z bibliotek. A co, jak się bawić to się bawić. I sama końcówka… Przez 300 stron prawie nic się nie dzieje a jak zostało 40 stron do końca to było bardziej sensacyjnie niż niejeden film amerykański. I znów, tak nierealnie i abstrakcyjnie, że chciałam jak najszybciej skończyć tę książkę i mieć ją z głowy.
Jedyne co zostało trafnie pokazane w „Królowej Gwiazd” to relacja dziewczyn i ich prawdziwe charaktery. Jak tak, to przyjaciółki na śmierć i życie od czasów studiów, a jak przyszło walczyć o jedną rolę to by sobie oczy powydrapywały i szły po trupach do celu.

Gdyby nie to, ze potrzebowałam się odmóżdżyć i przeczytać coś bardzo lekkiego, nigdy bym nie sięgnęła po tę książkę. Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że obyczajówki kobiece nie są już dla mnie. A przynajmniej nie takie na podobnym poziomie jak "Królowa Gwiazd"

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nudna, czytanie była męczarnią.

Nudna, czytanie była męczarnią.

Bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu.
Opowieść o przyjaźni i jej ogromnej sile.
Polecam bardzo gorąco!!!

"Zdawała sobie sprawę z tego, że ucieka. Już nieraz wybierała podobne wyjście. Zamiast zmierzyć się ze ścianą wiatru, która nagle stawała na jej drodze, wolała się skulić i przeczekać..."

Bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu.
Opowieść o przyjaźni i jej ogromnej sile.
Polecam bardzo gorąco!!!

Ile jesteś w stanie zrobić, poświęcić dla roli, którą pragniesz zdobyć? Nie bacząc na konsekwencje, jesteś w stanie dojść do celu po trupach? Ciężko utrzymać się powierzchni, więc będziesz walczyć jak lwica o najmniejszą chęć uwagi? Czy wszystkie chwyty są dozwolone?

Ta lektura musiała długo czekać na swoją kolej, bym ją wreszcie przeczytała. I muszę przyznać, że dobrze się stało. Przez wakacje mój mózg odpoczął, nie musiałam zamartwiać się uciekającym czasem. Mogłam w spokoju się wyciszyć, odprężyć i miło spędzić czas w towarzystwie rozmaitych książek. Po ,,Królową Gwiazd'' sięgnęłam ze względu na ciekawy opis, a także przez to, że uwielbiam pióro autorki. Zastanawiałam się, czym mnie tym razem zaskoczy, czym urzecze, zaciekawi.

Czekała rok na przeczytanie, a raptem wystarczyły dwa dni, bym pochłonęła ją w całości. To taka historia na raz, ale pozostaje w pamięci i w sercu na długo. Cztery przyjaciółki, wiele je dzieli, ale łączy pasja i miłość do aktorstwa. Gdy w Polsce nie udaje się im zdobyć upragnionej roli, wyruszają na podbój Malty. Muszę przyznać, że sama chciałabym przeżyć taką przygodę, jaką miały bohaterki. Pomijając niektóre wydarzenia i sytuacje chciałabym zobaczyć na własne oczy uroki Malty i usłyszeć o jej historii. Zwiedzić piękne zakątki, poczuć ciepło słońca, poznać tamtejszą kulturę, smaki i upodobania.

Jedne bohaterki polubiłam mniej, inne bardziej. Z całej czwórki irytowała mnie postać Miśki. Zazdrosna, zaborcza, wszyscy muszą się kręcić wokół niej, najlepiej, żeby wszystko miała podane na tacy, a jeśli coś nie idzie po jej myśli, obraża się, bo to ona powinna triumfować, a nie ktoś inny. Do samego końca nie zmieniłam o niej zdania, ma swoje zalety, jednak ja widziałam w niej same wady, które mnie od niej odpychały. A najbardziej zaskarbiła sobie moją sympatię Dominika. To taka serdeczna przyjaciółka, która widzi szklankę do połowy pełną, roztacza wokół siebie ciepło i radość. Jest skromna, przyjacielska i zawsze wyciąga pomocną dłoń, gdy ktoś tego potrzebuje, nawet jeśli sama zmaga się ze swoimi demonami.

Każdą postać poznajemy z osobna. To dobry zabieg, bo możemy zobaczyć, z czym się zmagają, o czym myślą i jakie muszą pokonać przeszkody, by spełnić swoje marzenia. Są dylematy, rozterki, emocje, trudne decyzje, wybory, które trzeba podjąć. Malta i przygoda z nią związana to ogromna próba dla czterech przyjaciółek. Wejdzie niczym drzazga i jeśli w porę się jej nie wyciągnie, nic już nie będzie można odratować.

,,Królowa gwiazd'' jest lekka, przyjemna, na jeden wieczór, idealna na jesienne wieczory pod kocem. Gorąco polecam!

Powieść Królowa Gwiazd rozgrywa się w środowisku czterech przyjaciółek aktorek ,Klaudi, Miśki , Dominiki i Malwiny.
Każda z nich marzy o roli przy boku prestiżowego reżysera Zorana Mrvica ,więc aby go zapoznać i dostać wymarzona rolę wyruszają na Maltę ,gdzie trwa własnie festiwal filmowy.
Miśka , czyli Mirosława jedzie ze swoją nadopiekuńczą matką Barbarą, która ma za cel główny, aby córa dostała rolę nie zawaha się zatem do intryg, aby wyeliminować inne dziewczyny z gry .
Tymczasem sam reżyser i jego barat blizniak Milan oprocz wybrania głównej roli kobiecej w castingu mają również inny cel
Co odkrył genetyk , brat Zorana Milan, jaką mają misję i jakie zadania maja do spełnienia cztery młode kobiety tego nie mogę przedwczesnie Czytelnikowi zdradzić bo chcę zachęcic do przeczytania książki a nie ją jedynie streścić.
Wspaniała, dojrzale napisana powieść przez Pania Autorkę o zdradzie, rywalizacji , poczatkach miłosci ,wreszcie o przyjazni wystawionej na próbę przez rywalizację , to wszystko sprawia ze od kart książki wprost nie można się oderwać .Doskonała lektura, gorąco polecam!

Zwykle tę relację z drugim człowiekiem buduje się wolno, czasami nawet mozolnie. Niekiedy zostaje wystawiana na próbę, dlatego należy ją pielęgnować, by trwała jak najdłużej. On jest jednym z piękniejszych prezentów, jaki dostajemy od losu. Z nim zawsze można porozmawiać, wymienić swe refleksje, spędzić czas i obdarzyć zaufaniem. Można na niego liczyć, kiedy pojawiają się chwile radosne, jak również kłopoty. Dotrzymuje słowa. Zawsze wysłucha – nigdy nie ocenia! Przyjaciel...

Królowa gwiazd to moje pierwsze spotkanie z twórczością naszej rodzimej autorki, dlatego nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Niemniej po wielu optymistycznych opiniach innych książek, liczyłam na pozytywne wrażenia z lektury i wiele skrajnych emocji, dlatego zdecydowałam się na przeczytanie tej powieści (...)
Całość na blogu: https://www.nowehoryzonty.eu/2019/04/recenzja-krolowa-gwiazd-agnieszka.html

Wciągająca książka, która pokazuje w dość łagodny sposób,że nawet największa przyjaźń kiedy każdy walczy o to samo bywa zachwiana. Bo człowiek walczy dla siebie. W mniejszym lub większym stopniu dzisiejszy świat nas nauczył, że trzeba być twardym i myśleć o sobie i się rozpychać. Na szczęście książka się kończy w pozytywny sposób.

Zapraszam na blog -> https://witchmargoczyta.blogspot.com/
W młodości chciałam kiedyś, zostać osobą popularną. Głównie moja kariera miała rozpocząć się w sporcie, jako siatkarka. Chciałam zapisać się do klubu, gdzie będę mogła pokazać swoją wartość i talent. Kiedy w moim życiu, nagle - niespodziewanie, zapukał ból kolana. "Hej, hej! Możesz zapomnieć o sporcie." Niestety, tak się stało. Ból kolana nie ustępował i musiałam zrezygnować z marzeń. Dlaczego, o tym mówię tu? Bo nasza czwórka bohaterek, ma marzenie, które je wszystkie łączy - chcą zostać sławnymi aktorkami!

Malwina, beztroska i wiecznie uśmiechnięta osoba, która mimo przeciwności losu, zawsze stara się widzieć w tym plusy. Życie dla niej to być tu i teraz, i chłonąc z niego jak najwięcej w każdej chwili.
Miśka, która jak sama twierdzi, jej życie kładzie pod jej nogi same kłody. Nieustająco, za swoje niepowodzenia, obwinia pecha, który nie chcę się od niej odkleić, i niezaprzeczalnie do celu chcę dotrzeć pierwsza.
Klaudia, jak sama twierdzi najbrzydsza z dziewczyn, do tego mało kobieca, i przez to zrezygnowana. Pragnie dziewczyn, to i jej pragnienie, wciąż i wciąż próbuje udowodnić sobie, że potrafi być w czymś dobra.
Dominika, uważa że jest szczęśliwą mężatką, której facet spełnia się w roli aktora. Jak dziewczyny dąży do celu, jednakże z mniejszym zapałem z powodu nadmiernych obowiązków, narzuconych głównie przez małżonka, jak opieka nad chorym bratem.
Te cztery kobiety, łączy jeden cel! Stać się w przyszłości zauważoną i zaistnieć w świecie celebrytów. A w tym, może im pomóc, pewna rola, w której tylko jedna z nich ma szansę! Zaczyna się walka, między czterema kobietami!

Przed Wami książka, w której dąży się do swoich celów, sławy, niełatwym życiu, i przyjaźni, która zostaje poddana próbie. Autorka, dokładnie w każdym calu, opisuje nam osobowości i perypetie naszych bohaterek z osobna. Nie uświadczycie tutaj, tylko historii opowiadanej przez jedną z nich. Tutaj zobaczycie, co każda z nich odczuwa w danej chwili, i jak sobie z tym radzi. Idealne stwierdzenie będzie, że nigdy tak naprawdę nie wiesz, czy jak ktoś się do Ciebie uśmiecha, robi to szczerze, czy w głębi siebie tak naprawdę cię nie wyzywa, czy też żałuje wspólnej chwili spędzonej z tobą. Pani Walczak-Chojecka, zdecydowanie chciała ukazać nam czytelnikom, że wcale słowo przyjaźń, nie jest tak jednoznaczne jak nam się wydaję. Zwykle to znaczy, że dwie osoby mają ze sobą bliskie kontakty, wspomnienia oraz pewność, ze mogą na siebie liczyć w każdym calu. Ale właśnie tu, ta przyjaźń zostanie zachwiana, i czy przetrwa?

Dużym plusem, zdecydowanie jest tutaj opis samego miejsca Malty, w którym głównie nasze bohaterki przebywają. Historia i ciekawostki, jakie nakreśliła tu autorka, są naprawdę zdumiewające! Aż, mam ochotę odwiedzić to miejsce, jak nie teraz to w przyszłości, by samej się przekonać, czy jest tam tak pięknie, jak podkreśla nam autorka.

Wszystko byłoby piękne i ładne, gdyby nie to, że właśnie za mało ciepłych uczuć jak do kobiet, które od wielu lat się przyjaźnią. Zrozumiałym jest, że gdy pojawia się szansa jedna na milion, to człowiek może robić różne rzeczy, jednak tutaj nie zrozumiałym jest dla mnie, gdy na początku historii dostrzegamy zażyłość bohaterek, do siebie, by za chwilę ona kompletnie zniknęła. Jakby te kobiety, znały się ale jako dobre znajome. Dla mnie to było zaskakujące, bo to nie dotyczyło jednej, czy dwóch kobiet, ale wszystkie z osobna.

Z pewnością to nie jedna taka historia, która czeka mnie w przyszłości. Nie raz spotykałam się z powieścią, w której bohaterowie wystawiali swoją przyjaźń na próbę, bo i tutaj to się dzieje. Nawet nie tylko w tej książce, ale i w życiu, ciągle przyjaźń zostaje poddana czasem próbie. Sama mogę tak powiedzieć, o mojej przyjaźni z 9-letnim stażem, i nie raz zdarzały się nam kłótnie, przez które nie odzywałyśmy się do siebie, nawet przez 2-3 tygodnie! Ale ostatecznie, zawsze się godziłyśmy i o tym rozmawiałyśmy. Tu jest podobnie, jednakże gorzej, bo czy kariera ma być ważniejsza od przyjaźni? Ja osobiście nie byłabym w stanie postąpić jak nasze bohaterki, ale ja to ja. Dlatego, zachęcam Was, byście sami się przekonali, i na własne oczy zobaczyli, w co może przerodzić się przyjaźń, i czy w takich okolicznościach, jest w stanie przetrwać.

Zapraszam na blog -> https://witchmargoczyta.blogspot.com/

Agnieszka Walczak-Chojecka Królowa gwiazd Zobacz więcej