Nie czas na pożegnanie

Ludzkie losy biegną ścieżkami, których nie da się przewidzieć

Lekka mimo że wojna,brak takiego pazura że chce się jeszcze.

Lekka mimo że wojna,brak takiego pazura że chce się jeszcze.

Świetna cała saga, utrzymana na dobrym poziomie literackim i w bardzo dobrym tempie. Bohaterowie ciekawi, wydarzenia fikcyjne doskonale wplecione w fakty. Polecam.

Dragan i Jasmina po wielu przejściach w końcu mogą być razem. Wojna pozostawiła swoje piętno.

Bardzo lubię tą serię. Szkoda, że już koniec. Na pewno przeczytam jeszcze coś tej autorki, ponieważ spodobał mi się jej styl pisania i historia mnie wciągnęła. Fajni bohaterowie i ciężko było mi się z nimi rozstać.

Trzecia część Sagi Bałkańskiej – „Nie czas na pożegnanie” Agnieszki Walczak-Chojeckiej.
Kolejne zawirowania życiowe młodych bohaterów, zagubienie, poszukiwanie rozwiązań i błędne decyzje, aż wreszcie wszystko wraca na swoje miejsce, choć nigdy nic już nie będzie takie samo – ani ci, którzy przeżyli wojnę, ani kraje bałkańskie.

Według mnie najlepsza ze wszystkich części sagi. Mimo tego, że kończy się pozytywnie, nie daje zapomnieć o wydarzeniach, które działy się podczas wojny na Bałkanach i jaki one miały wpływ na losy bohaterów.

Bardzo podobała mi się cała trylogia z serii Saga Bałkańska. Szkoda , że to jest ostatni tom cyklu. Bardzo polubiłem bohaterów. A w szczególności Dragana , który walczył o swój kraj a dodatkowo darzył uczuciem Jasminę. Naprawdę jest to piękna , mądra i wzruszająca saga nie tylko o wojnie ale przede wszystkim o miłości , marzeniach i nadziejach na lepsze jutro.
Polecam

Polecam

Ostatnia część sagi bałkańskiej...
Nie czas na pożegnanie...bo bez względu na okoliczności nie pozostawia się ważnych miejsc, nie przekreśla marzeń i nie odwraca się od ludzi. Bohaterowie przekonują się, że warto być wiernym własnym przekonaniom, nawet jeśli wojna zniszczyła wszystkie wartości. Trzeba wierzyć intuicji i nie pozwolić sobie odebrać nadziei. Dokładnie tak jak Mejra, która godzinami ćwiczyła na pianinie utwory ukochanego Ravela, mimo pocisków przelatujących nad głową, by rok po wojnie zagrać koncert w "Paryżu". Tak jak Jasmina i Dragan którzy w końcu po przebyciu długiej drogi spotykają się. Tak jak wielu tych, którzy przeżyli, ale ich życie nie będzie już nigdy takie samo. Nie czas na pożegnanie...bo nie można zapomnieć wojny i tego co po sobie pozostawiła...Jednak bez względu na wszystko Bałkany pozostają na zawsze w sercu i pamięci.

Ostatnia część sagi bałkańskiej...

Ostatnia cześć sagi bałkańskiej równie dobra jak poprzednie. Czyta sie ciekawie i niby wszystko jest już jasne a za moment okazuje sie być całkiem inaczej. Autorce świetnie udało sie utrzymać czytelnika w niepewności co do losów bohaterów do samego końca. Piekna opowieść,chwytająca za serce i dająca nadzieje

Pierwszą część opisałam wcześniej. Druga i trzecia, mimo kwiecistego języka niektórych recenzji i wysokich not, to przeciętne romansidło, styl i poziom Harlequina - zainteresowani takim gatunkiem będą usatysfakcjonowani.

• 2017
  • Przeczytane w 2018