Nie czas na pożegnanie

Oficjalne recenzje i

Ludzkie losy biegną ścieżkami, których nie da się przewidzieć

[ 4 ] Link do recenzji

Trzecia część Sagi Bałkańskiej – „Nie czas na pożegnanie” Agnieszki Walczak-Chojeckiej.
Kolejne zawirowania życiowe młodych bohaterów, zagubienie, poszukiwanie rozwiązań i błędne decyzje, aż wreszcie wszystko wraca na swoje miejsce, choć nigdy nic już nie będzie takie samo – ani ci, którzy przeżyli wojnę, ani kraje bałkańskie.

Według mnie najlepsza ze wszystkich części sagi. Mimo tego, że kończy się pozytywnie, nie daje zapomnieć o wydarzeniach, które działy się podczas wojny na Bałkanach i jaki one miały wpływ na losy bohaterów.

Bardzo podobała mi się cała trylogia z serii Saga Bałkańska. Szkoda , że to jest ostatni tom cyklu. Bardzo polubiłem bohaterów. A w szczególności Dragana , który walczył o swój kraj a dodatkowo darzył uczuciem Jasminę. Naprawdę jest to piękna , mądra i wzruszająca saga nie tylko o wojnie ale przede wszystkim o miłości , marzeniach i nadziejach na lepsze jutro.
Polecam

Ostatnia część sagi bałkańskiej...
Nie czas na pożegnanie...bo bez względu na okoliczności nie pozostawia się ważnych miejsc, nie przekreśla marzeń i nie odwraca się od ludzi. Bohaterowie przekonują się, że warto być wiernym własnym przekonaniom, nawet jeśli wojna zniszczyła wszystkie wartości. Trzeba wierzyć intuicji i nie pozwolić sobie odebrać nadziei. Dokładnie tak jak...

Polecam...Czyta się z dużym zainteresowaniem całą sagę...

Ostatnia cześć sagi bałkańskiej równie dobra jak poprzednie. Czyta sie ciekawie i niby wszystko jest już jasne a za moment okazuje sie być całkiem inaczej. Autorce świetnie udało sie utrzymać czytelnika w niepewności co do losów bohaterów do samego końca. Piekna opowieść,chwytająca za serce i dająca nadzieje

Pierwszą część opisałam wcześniej. Druga i trzecia, mimo kwiecistego języka niektórych recenzji i wysokich not, to przeciętne romansidło, styl i poziom Harlequina - zainteresowani takim gatunkiem będą usatysfakcjonowani.

Od razu zaznaczę, że to zbiorcze wrażenia o 3 tomach łącznie.Styl niezły, lekki, dobrze się czyta, można przeczytać szybko. Widać, że autorka potrafi posługiwać się piórem. Za to duży plus. Ale to trochę za mało przy takim ambitnym temacie i formie. Określenie tej historii, chociaż rozciągniętej na 3 tomy sagą, to zbyt śmiała nadinterpretacja. Poza tym 1 tom powtarza treści...

Ostatnia, trzecia część cyklu "Saga bałkańska". Godna kontynuacja trudnych losów Jasminy i Dragana ukazana na historycznym tle bratobójczej wojny na Bałkanach.
Zdziwiło mnie otwarte zakończenie, bo autorka w Podziękowaniu zdecydowanie oznajmiła, że dalszego ciągu już nie będzie. Polecam, dobra lektura.

Trzecią część sagi bałkańskiej przeczytałam migiem. Wciąga niesamowicie.
Kolejne stronie nie dają ukojenia, a raczej frustracje.
Dragan niby się odnajduje, a jednak nie.
Daleka ich droga do siebie.

Dyskusje

• 2018