Nie czas na pożegnanie

Okładka książki Nie czas na pożegnanie Agnieszka Walczak-Chojecka Patronat LC
Okładka książki Nie czas na pożegnanie
Agnieszka Walczak-Chojecka Wydawnictwo: Filia Cykl: Saga bałkańska (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Saga bałkańska (tom 3)
Filia
2017-09-20
2017-09-20
Bałkany Chorwaci literatura polska miłość poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne saga Serbowie strach szpieg uczucie wojna w Chorwacji

Oficjalne recenzje i

Ludzkie losy biegną ścieżkami, których nie da się przewidzieć

Link do recenzji

5734 638 406

Bardzo lubię tą serię. Szkoda, że już koniec. Na pewno przeczytam jeszcze coś tej autorki, ponieważ spodobał mi się jej styl pisania i historia mnie wciągnęła. Fajni bohaterowie i ciężko było mi się z nimi rozstać.

Trzecia część Sagi Bałkańskiej – „Nie czas na pożegnanie” Agnieszki Walczak-Chojeckiej.
Kolejne zawirowania życiowe młodych bohaterów, zagubienie, poszukiwanie rozwiązań i błędne decyzje, aż wreszcie wszystko wraca na swoje miejsce, choć nigdy nic już nie będzie takie samo – ani ci, którzy przeżyli wojnę, ani kraje bałkańskie.

Według mnie najlepsza ze wszystkich części sagi. Mimo tego, że kończy się pozytywnie, nie daje zapomnieć o wydarzeniach, które działy się podczas wojny na Bałkanach i jaki one miały wpływ na losy bohaterów.

Bardzo podobała mi się cała trylogia z serii Saga Bałkańska. Szkoda , że to jest ostatni tom cyklu. Bardzo polubiłem bohaterów. A w szczególności Dragana , który walczył o swój kraj a dodatkowo darzył uczuciem Jasminę. Naprawdę jest to piękna , mądra i wzruszająca saga nie tylko o wojnie ale przede wszystkim o miłości , marzeniach i nadziejach na lepsze jutro.
Polecam

Ostatnia część sagi bałkańskiej...
Nie czas na pożegnanie...bo bez względu na okoliczności nie pozostawia się ważnych miejsc, nie przekreśla marzeń i nie odwraca się od ludzi. Bohaterowie przekonują się, że warto być wiernym własnym przekonaniom, nawet jeśli wojna zniszczyła wszystkie wartości. Trzeba wierzyć intuicji i nie pozwolić sobie odebrać nadziei. Dokładnie tak jak...

Polecam...Czyta się z dużym zainteresowaniem całą sagę...

Ostatnia cześć sagi bałkańskiej równie dobra jak poprzednie. Czyta sie ciekawie i niby wszystko jest już jasne a za moment okazuje sie być całkiem inaczej. Autorce świetnie udało sie utrzymać czytelnika w niepewności co do losów bohaterów do samego końca. Piekna opowieść,chwytająca za serce i dająca nadzieje

Pierwszą część opisałam wcześniej. Druga i trzecia, mimo kwiecistego języka niektórych recenzji i wysokich not, to przeciętne romansidło, styl i poziom Harlequina - zainteresowani takim gatunkiem będą usatysfakcjonowani.

Od razu zaznaczę, że to zbiorcze wrażenia o 3 tomach łącznie.Styl niezły, lekki, dobrze się czyta, można przeczytać szybko. Widać, że autorka potrafi posługiwać się piórem. Za to duży plus. Ale to trochę za mało przy takim ambitnym temacie i formie. Określenie tej historii, chociaż rozciągniętej na 3 tomy sagą, to zbyt śmiała nadinterpretacja. Poza tym 1 tom powtarza treści...

Ostatnia, trzecia część cyklu "Saga bałkańska". Godna kontynuacja trudnych losów Jasminy i Dragana ukazana na historycznym tle bratobójczej wojny na Bałkanach.
Zdziwiło mnie otwarte zakończenie, bo autorka w Podziękowaniu zdecydowanie oznajmiła, że dalszego ciągu już nie będzie. Polecam, dobra lektura.

• 2018
  • 2017