Moje życie przed tobą

Okładka książki Moje życie przed tobą Anna Ziobro
Okładka książki Moje życie przed tobą
Anna Ziobro Wydawnictwo: Dragon Cykl: Seria Nadmorska (Ziobro) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Seria Nadmorska (Ziobro) (tom 1)
Dragon
2022-05-18
2022-05-18

"Moje życie przed tobą" Anna Ziobro

To historia młodej dziewczyny zranionej przez najbliższych, która postanawia zostawić to co było i wyjechać nad morze. Wakacje to idealny moment na taką zmianę. Nie spodziewa się, że ten wyjazd zmieni jej życie i już nic nie będzie takie jak dawniej. Dostaje pracę, poznaje ciekawego chłopaka, umawia się na randkę i... budzi się w nieznanej sobie okolicy z pustką w głowie. I tu tak naprawdę zaczyna się jej nowe życie.

Jak się potoczy? Warto się tego dowiedzieć czytając tę książkę.

Ta historia jest tak ciepła, jak lato, daje nadzieję i odwagę, że w każdym momencie życia można odnaleźć siebie i tego co dla nas najlepsze. Ważne jest kogo spotkamy na swojej drodze.

Bardzo podobała mi się ta książka, a to dopiero pierwsza część historii Leny i Marcina. Są jeszcze dwie czyli "Nie pozwól mi odejść" i "Domki z kart". Polecam gorąco!

"Moje życie przed tobą" Anna Ziobro

Początek historii Leny i Marcina trochę pokrętny i przez to mało wiarygodny, ale dalej było już lepiej. Książka pełna trudnych tematów, wielowątkowa i budząca ciekawość dalszego ciągu, a przy tym zapewniająca dużą dawkę wzruszeń i emocji. Biorę się za kolejny tom.

"Moje życie przed tobą" stanowi 1 tom Serii nadmorskiej. To historia spokojna, dojrzała, pełna życiowych mądrości. Opowieść o marzeniach i pragnieniach młodych ludzi oraz o przewrotnym losie, który potrafi je zburzyć w jednej chwili.

Autorka w subtelny sposób nakreśla życie Marcina z podstępną chorobą, jego walkę o zdrowie, ogrom cierpienia i samotność. Spragniony czułości i miłości bał się zaufać, bo ludzie często patrzyli na niego przez pryzmat współczucia. Lena dostrzegła w Marcinie mężczyznę, a nie człowieka po ciężkiej chorobie i dała nadzieję, że mimo ułomności może żyć normalnie, kochać i być kochanym.

Tych dwoje nigdy nie powinno się spotkać, jednak przeznaczenie miało inne plany. Ich ścieżki przecięły się po to, by czerpali od siebie siłę i poznali prawdziwy smak uczucia.

To nie jest jednak zwyczajna historia o miłości. Autorka po raz kolejny podejmuje trudne tematy i próbuje oswoić je w myślach czytelnika. Pięknym językiem i całym wachlarzem emocji nas wzrusza, ale i zmusza do refleksji nad życiem i mierzeniem się z ograniczeniami wynikającymi z przeżytych traum. Z delikatnością otula bolesną historią Marcina i Leny, ukazując potęgę miłości wbrew przeciwnościom losu. Daje nadzieję...

Dobrze, że powieść ma kontynuację, bo zakończenie pozostawiło wiele niewiadomych.

Co można powiedzieć o tej książce? To, co o każdej Ani, że jest świetna, piękna, wzruszająca, przemyślana i dająca dużo do myślenia.
Dostajemy historie dwóch osób, Leny i Marcina. Obie są smutne, pełne bólu i samotności. Z jednej strony mamy młodą dziewczynę, kierowaną przez rodziców, zdradzaną przez najbliższych a na deser odurzoną środkami psychoaktywnymi, objawem których jest amnezja wsteczna. Z drugiej jest Marcin, schorowany chłopak, cierpiący od dziecka na poważną chorobę, która doprowadziła do radykalnych zmian w jego życiu, w tym psychicznych i odgradzania się od wszystkich.
Ania stawia ich na swojej drodze. Czy dwa nieszczęścia w jednym miejscu to dobry pomysł? Ocenić musicie sami, moim zdaniem super. Zapomnieć nie możemy o Malwinie, która też przez swoje nieszczęście, doprowadza do tego, co planowała wcześniej. Kochana babcia.

Warto zaznaczyć dokładne przygotowanie autorki do tematu. Opis choroby bohatera czy też działania i skutków ubocznych środków podanych Lenie to świetna i rzetelna praca, research, z jakim nie zawsze się spotykamy.

Podsumowując, 'Moje życie przed tobą' jest świetną pozycją obyczajową opowiadającą o miłości i bólu, z elementami sensacji oraz wiedzy medycznej. Oraz zakończeniem, po którym wręcz trzeba sięgnąć po drugą część.
Polecam gorąco!!!

Marcin to 28-letni mężczyzna, którego życie zostało naznaczone przez chorobę, kiedy to zdiagnozowano u niego chrzęstniaka (chorobę Opliera),gdy był 8-latkiem. Od tego czasu chłopak doświadczył wiele bólu, udręki, przeszedł ciężką operację. Doświadczenie to spowodowało, że Marcin przywdział twardy pancerz - stał się zamknięty w sobie, stroniący od innych i nade wszystko wstydzący się swojej niepełnosprawności szczególnie przed kobietami. Doprowadziło to do tego, że młody mężczyzna nadal był sam.
Przewrotny los stawia na jego drodze Lenę - dziewczynę, która w wyniku uprowadzenia i podania potężnej dawki "pigułki gwałtu" traci pamięć. Kim jest Lena? Co robiła w Gdańsku? Skąd pochodzi? Te pytania nie dają spokoju Marcinowi tym bardziej, że jego babcia postanawia pomóc dziewczynie, gdyż czuje się poniekąd odpowiedzialna, bo to u niej w ogródku została Lena znaleziona.
Czy nieufność Marcina jest w stanie przerodzić się w sympatię do nieznajomej Leny? Czy młoda kobieta odzyska pamięć? Marcina dręczą te dylematy oraz wizja zbliżającej się kontrolnej wizyty i badań. Strach przed lekarzem nasila się, gdyż `mężczyzna zaczyna odczuwać coraz więcej niepokojących objawów.
Niesamowita historia dwojga młodych ludzi. Czy piękna kobieta jest w stanie pokochać przeciętnego i w dodatku niepełnosprawnego mężczyznę? Czy górę weźmie rozsądek, czy serce?
Autorka doskonale przedstawiła to, co dzieje się w psychice młodego człowieka, któremu przychodzi zmierzyć się ze swoją niepełnosprawnością.
Bardzo polecam tę lekturę, a ja biorę się za drugą jej część.

Książkę przeczytalam dzięki Book Tourowi zorganizowanemu przez bloga "Czytam dla przyjemności". To kolejna powieść obyczajowa w dorobku autorki. Tym razem autorka porusza temat tabu jakim są rzadkie i nieuleczalne choroby. Główna bohaterka Lena studentka z Podkarpacia wyjeżdża do pracy nad morzem by zarobić na studia. Wcześniej rozstała się z chłopakiem. W wyniku pewnego zbiegu okoliczności traci pamięć. Znajduje ją przed swoją furtką starsza kobieta Malwina, która postanawia jej pomóc. Ma ona niepełnosprawnego dwudziestoosmioletniego wnuka Marcina., który nie potrafi zapomnieć o swojej przeszłości i żyć tu i teraz. To powieść gdzie bohaterzy poznają siebie na nowo, patrzą na swoje życie oczami innych ludzi. Lena z Marcinem to tacy zwykli bohaterowie jak ja czy Ty. Ze swoimi wadami i zaletami. Opowieść chwyta za serce i skłania nas do refleksji nad ulotnością zdrowia, przypomina o tym co w życiu najważniejsze. To powieść o budowie akceptacji i bezwarunkowej miłości. Jak potoczy się ta historia? Czy Lena odzyska pamięć? Czy Marcin i Lena będą szczęśliwi? Jeśli jesteście ciekawi to gorąco zachęcam do przeczytania tej pięknej książki.

Rzadko sięgam po literaturę obyczajową, a kiedy już się na taką zdecyduję, to oczekuję fajerwerków.
Lena po nagłym rozstaniu z chłopakiem znajduje wakacyjną pracę na drugim końcu Polski - Gdańsku. Praktycznie po pierwszym dniu pracy, jest świadkiem porwania, a porywacze podają jej substancję, po której traci pamięć. Zamroczona przypadkowo znajduje się tuż pod domem Malwiny, uroczej emerytki. U Malwiny poznaje jej wnuka Marcina - cierpiącego na nieuleczalną chorobę wnuka Malwiny.

Nie mogę zaprzeczyć, że to była piękna i urocza historia rodzącego się uczucia dwóch młodych doświadczonych przez życie osób. Zabrakło mi jednak w tym wszystkim jakieś iskry. Pomimo tego, że jestem zdecydowanie starsza od głównych bohaterów, odniosłam wrażenie że to bardziej historia dla czytelniczek w wieku Malwiny. Bohaterowie, są zbyt idealni i pomimo swoich życiowych problemów cukrowi, że aż mdli. Nie oczekuje od historii obyczajowych namiętnego wybuchu namiętności, ale dobroduszne i ckliwe historie za bardzo mnie nie poruszają. Zdaje sobie jednak sprawę, że to jedna z historii ku pokrzepieniu serc i skupi wokół siebie rzesze fanek.

emocje logiczne.blogspot.com
IG:@mamazaczytana

„(…) życie czasem układało się nieprzewidywalnie. Zaskakiwało troskami w nieodpowiednim momencie, ale też przynosiło dobre rzeczy, gdy już nikt się ich nie spodziewał.”
Kolejny Booktour za mna tym razem z powieścią Anny Ziobro „Moje życie przed tobą". To jedna z tych autorek, której powieści nigdy nie są łatwe, a każda z nich niesie ważne przesłanie.
Marlena to młoda kobieta, która pierwszy raz zdecydowała, że postąpi wbrew woli rodziców i wyjedzie wraz z chłopakiem do Holandii, by tam w wakacje zarobić na opłacenie studiów.
Co wiec się wydarzyło w życiu tej młodej kobiety, że zamiast do Holandii wyjeżdża do Gdańska?
Znaleziona w ogrodzie Malwiny nie pamięta nic ze swej przeszłości.
Jak poradzi sobie w obcym mieście, bez pracy, dokumentów i pamięci?
Dlaczego nikt jej nie szuka?
Czy znajdzie się ktoś kto pomoże jej wrócić do domu i przypomnieć sobie kim jest?
Marcin wiele już przeżył i odgrodził się szczelnie murem od ludzi.
Walczy ze swymi słabościami i kalectwem.
Walczy by nikt nie dowiedział się prawdy.
Czy młoda dziewczyna, która pojawiła się w nocy na ganku jego babci pomoże przebić ten mur?
Czy Marcin nauczy się otwierać na ludzi i na swoje kalectwo?
„Przewracając pierwsze kartki w albumie, zwykle nie mogła powstrzymać się od uśmiechu i myśli, że życie czasem układało się nieprzewidywalnie..."
Anna Ziobro po raz kolejny porwała me serce swą piękna opowieścią. Przemyślana historia ukazująca walkę z kalectwem, walkę z emocjami i samym sobą. Historia pokazująca, że życia nie da się zaplanować, że jest ono nieprzewidywalne i że nie można decydować za innych.
Autorka nie boi się poruszać tematów, które do łatwych nie należą i ze swoboda się po nich porusza sprawiając, że czytelnik idzie przez karty tej powieści z bohaterami. Bohaterami realnymi, z zaletami i wadami, realnymi w swej historii.
Czy ta opowieść ma szanse na happy end?
Za możliwość przeczytania dziękuję autorce i dziewczynom z „Czytam dla przyjemności.”

Marlena to młoda...

Pani Ania w swoich książkach wyciąga trudne tematy, na których opiera losy dwójki bohaterów. Tu spotykamy się z chorobą młodego człowieka, jego buntem, walką, wycofaniem się społecznym, pogodzeniem. Wszystkie te emocje są etapami przechodzenia stanu, w którym się znalazł.
Mimo błędu sięgnięcia po dalsze losy w pierwszej kolejności, książka wydała mi się ciekawa i z przyjemnością poznałam początki znajomości Michała i Leny.

Nie spodziewałam się tego po tej książce. Czego?- spytacie. Nie spodziewałam się, że tak bardzo mnie urzeknie. Byłam przekonana, że historia Leny i Marcina to kolejna opowieść o dwojgu ludziach porządnie poranionych przez los, którą przeczytam i szybko o niej zapomnę. Tak się jednak nie stało. Ta książka zawładnęła mną do cna, czytałam ją z zapartym tchem i choć już skończyłam, to czuję, jakby jej bohaterowie byli ciągle obok mnie. Serdecznie Waz zachęcam do zapoznania się z Leną. Malwiną i Marcinem, na pewno nie pożałujecie.

• Przeczytane 2022
  • Przeczytane 2023