Rozdeptać pająka 1

Wydawnictwo: Red Horse
Rozdeptać, pająka
okruszek

Rozdeptać pająka Pawła Siedlara to kryminał i powieść erotyczna w jednym. Bohaterów łączą związki o wybitnie toksycznym charakterze. Główny bohater, malarz i poeta wchodzi w damsko-męski trójkąt, który szybko okazuje się czworokątem, a nawet sześciokątem. Pragnienie utrzymania tych związków stopniowo zmienia życie bohaterów w horror. Ich sytuacja zapętla się w węzeł generujący, nadając powieści posmak fantastyczności i niesamowitości.

fiszunia | 2010-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Książka dziwna, ale w tej dziwności wciągająca na tyle, że zanim się spostrzeżemy jestesmy już w połowie.

Główny bohater też jakiś taki jak dla mnie maksymalnie niezdecydowany i mało konkretny, sam nie wie co chciałby zrobić ze swoim życiem...i mimo, że nie lubię takiego ogólnego "rozmemłania" to jednak go polubiłam na tyle, aby mu dobrze życzyć.

Tom pierwszy zaintrygował mnie i pozostawił pewien niedostyt na tyle, aby sięgnąć po kolejny i dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy Bernarda - artysty, poety- malarza.

Pablos | 2011-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Mimo że fabuła “Czekając w ciemności” Pawła Siedlara mnie nie zachwyciła, zdecydowanie odnalazłem w jego prozie coś, co kazało mi zwrócić większą uwagę na tego pisarza. Stąd też kolejnymi książkami, jakie znalazły się na mojej półce jest dylogia “Rozdeptać pająka”, z okładki reklamowana jako połączenie kryminału i powieści erotycznej. I warto od razu zauważyć, że wydawca zachował się bardzo typowo dla naszych czasów, strzelając takim tekstem. Kryminału w części pierwszej “Rozdeptać pająka” nie odnajdziemy, w przeciwieństwie do erotyki, lecz też opisywanej wcale nie tak często, by przyrównywać do niej całą książkę.

Rzecz przedstawia życie Bernarda, malarza i poety. Część pierwsza książki opowiada o wejściu w bohatera w “trójkąt, który szybko staje się czworokątem, a nawet sześciokątem”, co jest blurbem wręcz definicyjnym i ma na celu jedynie zachęcić potencjalnego czytelnika do wydania 29 zł. Cały ten trójkąt okazuje się być romansem z kobietą nieszczęśliwą w małżeństwie, tak jak...

DUSIA | 2014-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Przerwałam lekturę ... jest tyle fajnych rzeczy do przeczytania, że naprawdę nie warto marnować czasu na niektóre książki.
Sięgnęłam po "Rozdeptać pająka" skuszona triadą: tytuł + okładka + nazwisko autora (facet!!!). Przebrnęłam przez część pierwszego tomu i jutro odnoszę całość do biblioteki. Nie polecam.

Jane | 2011-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2011

O wiele więcej spodziewałam się po tej książce. Napis na górnej części okładki informuje, że jest to też kryminał, ale ja nie mogę zrozumieć dlaczego tak w ogóle pisze i co tu niby ma wspólnego z kryminałem. Z kolei z tyłu książki pisze, że jest to historia miłości, która przeradza się w czworokąt, pięciokąt, a nawet sześciokąt. Dochodzę do wniosku, że mam chyba całkowicie inne wyobrażenie na temat tych słów. Jeśli chodzi o sceny miłości to są one opisywane w różnoraki sposób, raz lepiej raz gorzej, czasem jedno zdanie mówi nam o całym zdarzeniu, a ja bardzo nie lubię, kiedy takie sceny są opisane w jednym zdaniu, to odbiera całą przyjemność czytania, wyobrażeń itp. Na podsumowanie dodam, że informacje na okładce książki są ,,przereklamowane" i nie do końca zgodne z prawdą. Trochę żałuję, że zabrałam się za czytanie tej książki.

Marta | 2014-09-18
Przeczytana: 17 września 2014

Wbrew temu, co napisane jest na okładce; ani kryminał, ani erotyk. Książka mnie nie zachwyciła. W pewnych momentach miałam wrażenie, że opowiada ona o wszystkim i o niczym. Brak w niej spójnej historii. Przeczytam drugą część ale tylko dlatego, że nie lubię oddawać do biblioteki nieruszonych książek.

Ania | 2013-09-04
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Nie doczytałam niestety, ale kiedyś wrócę, spróbuję jeszcze raz do niej usiąść :)

atimere | 2016-08-23
Hanek | 2016-07-14