Julia i mężczyźni

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Julia i mężczyźni to komedia romantyczna, pełna humoru powieść obyczajowa będąca satyrą nie tylko na stosunki w pracy, ale i na relacje damsko-męskie. Tytułowa bohaterka ma atrakcyjną, pochłaniającą ją całkowicie pracę, która jest źródłem konfliktów i kłopotów małżeńskich. Mężczyźni jej życia to apodyktyczny mąż Piotr i opiekuńczy Mikołaj, dawna młodzieńcza sympatia. Akcja powieści przenosi...

Akcja powieści przenosi się z Gdańska i Sopotu do miasteczek Mazowsza oraz Warszawy, Krakowa, Budapesztu i Wenecji...

KotekWKrate | 2016-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Zbyt dokładne i męczące opisy. Książka niezła jako coś lekkiego w przerwie między ambitną literaturą.

dzjustyna | 2012-03-26
Na półkach: Przeczytane, Porzucone
Przeczytana: 24 marca 2012

Książkę porzuciłam gdzieś w okolicach setnej strony.
Zdaję sobie sprawę, że literatura kobieca nie musi być najwyższych lotów i służy głównie do relaksowania się przy kubku herbaty (bądź innego trunku), no ale... to co pani Hempowicz zaproponowała w swojej książce, jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie jest to nawet dobry środek usypiający.
Nie znalazłam w niej ani humoru, ani satyry. Jedyne co poczułam można określić tylko w jeden sposób- żenada.
Postacie są tak płaskie, że nie jestem w stanie o nich nic powiedzieć. Autorka najzwyczajniej zapomniała o opisach, które bądź co bądź są dla czytelnika ważne. Nie nadrabia też w prowadzonych przez bohaterów dialogach, które są po prostu denne. Każde spotkanie gł. bohaterki z płcią przeciwną sprowadza się do prymitywnych propozycji ze strony mężczyzn które sprowadzają się do prostego: idziesz do łóżka czy będziemy tylko rozmawiać?
Nie wiem, dlaczego autorka zdecydowała się napisać taką powieść oraz czemu wydawca zdecydował się na druk....

Zuzia | 2014-11-09
Przeczytana: listopad 2014

Ciężko było dotrwać do końca książki.

sabi116 | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Lekka i przyjemna, podnosi na duchu.

gacek1 | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016