Bez wybaczenia

Wydawnictwo: Skrzat

Fabianów. Miasto skorumpowanych polityków i biznesmenów, gdzie sprawiedliwość trzyma się w kieszeni, a prawda kupowana jest za pieniądze. zamordowano nastolatkę. Czy prowadzącym śledztwo uda się ująć sprawców i ujawnić kulisy zbrodnia Morderstwa, korupcja, sieć intryg, zemsta. Przenikliwy i mroczny obraz ludzkiej natury. Pasjonująca historia kryminalna łącząca wątki polityczne z dramatem. Autorka mistrzowsko posługuje się suspensem, sprawiając, że książkę czyta się jednym tchem.

Jusia | 2011-10-10
Przeczytana: 07 października 2011

"Bez wybaczenia" to książka opisująca świat ludzi bogatych, na odpowiednio wysokich stanowiskach, żyjących w zamkniętym świecie, dostępnym tylko dla VIPów oraz ludzi tworzących pewien układ, tak mocno broniący dostępu do ich brudnych interesów, że potrafią bez skrupułów zniszczyć każdego kto, naruszy ich teren.
"Bez wybaczenia" to kryminał, w którym już na samym początku poznajemy sprawców bestialskiego zabójstwa młodej dziewczyny, jednak wiedza ta, nie psuje nam lektury, ponieważ zostaje nam jeszcze do odkrycia droga, do zlokalizowania morderców, oraz śledzenie ich dalszych losów, działań i zachowań psychicznych, natomiast same opisy zbrodni przedstawione są przez autorkę w sposób niezwykle brutalny, wrażliwym czytelnikom mogą te fragmenty pobudzić wyobraźnie.
Zabrakło mi tylko bardziej rozbudowanego zakończenia, w książce występuje wiele postaci, do końca nie wiemy co dzieje się z poszczególnymi osobami, zakończenie jest tak jakby urwane i zbyt szybko napisane w porównaniu z...

serana1 | 2014-04-02
Przeczytana: październik 2013

Książka bardzo dobra, jednak nie dla osób o słabych nerwach.

BeataBe | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czytałam już różne książki, ale ta wydała mi się wyjątkowo obrzydliwa. Z kilku powodów. Opis zabójstwa dziewczyny - poczułam tu jakąś chorą ekscytację makabrą, wielokrotne epatowanie chorymi momentami zbrodni, perwersyjne wracanie do nich w różnych momentach powieści - zupełnie bez szacunku dla ofiary. Nie zawsze miało to wg mnie uzasadnienie. Opis powrotu mordercy do domu - ojciec znajduje go pijanego, we krwi, z jelitami ofiary owiniętymi wokół szyi i bez wahania przystępuje do zacierania śladów zbrodni i ratowania syna... Ten moment powieści sprawił, że postanowiłam zakończyć czytanie. A wszystko to dzieje się w środowisku vipów, bogatych ludzi, ludzi na stanowiskach, na świeczniku społecznym. Ta cała historia jest zbyt chora i zwyrodniała, żebym mogła ją pojąć i w nią uwierzyć.

Katherina87 | 2012-11-20

Fabianów. Miasto skorumpowanych polityków i biznesmenów, gdzie sprawiedliwość trzyma się w kieszeni, a prawda kupowana jest za pieniądze. Zamordowano nastolatkę. Czy prowadzącym śledztwo uda się ująć sprawców i ujawnić kulisy zbrodni? Morderstwa, korupcja, sieć intryg, zemsta. Przenikliwy i mroczny obraz ludzkiej natury. Pasjonująca historia kryminalna łącząca wątki polityczne z dramatem. Autorka mistrzowsko posługuje się suspensem, sprawiając, że książkę czyta się jednym tchem.

Zuela | 2016-06-14

Fabianów.Małe miasteczko,gdzie zostaje brutalnie zamordowana nastolatka,a druga brutanie zgwałcona.Synowie notabli uważają,że wszystko mogą.Miato,w którym rządzą układy,prokurator,szef policji,ksiądz.Chyba to znamy.To nie Fabianów,tak wygląda cała Polska.

Jula | 2011-02-21
Przeczytana: grudzień 2010

Jest to świetnie napisana, ale wstrząsająca w swojej wymowie książka. Ewa Ostrowska stworzyła bardzo dobry kryminał, pokazując w nim przerażający obraz polskiej sceny władzy i biznesu. Na tym tle autorka dokładnie zarysowała postacie bestii w ludzkiej skórze, które nie wahają się przed użyciem narkotyków, broni palnej czy rozlicznych narzędzi tortur. Historia jest o tyle przerażająca, że nie ma tu starych, doświadczonych zabójców czy zwyrodniałych recydywistów. „Bez wybaczenia” mówi o nastolatkach, jakich wielu spotyka się na każdym kroku, chociaż bardziej zasługują oni na miano bestii/potworów/zwyrodniałych zboczeńców. Aż strach pomyśleć, że ktoś taki może mieszkać obok nas. Polecam ludziom o bardzo mocnych nerwach.

Asia Szarańska | 2014-05-02

Ewa Ostrowska zalicza się w poczet moich ulubionych autorek. Tę pozycję zdobyła nie tylko za pomocą lekkiego pióra, ale również wybitnego realizmu swoich książek, pełnych refleksji, przemyśleń, trafnych obserwacji. Jednak do tej pory znałam prozę autorki jedynie z gatunku powieści obyczajowej, młodzieżowej. Byłam bardzo ciekawa, jak też sprawdziła się w kryminale, który jest mi najbliższym gatunkiem. I co tu dużo mówić: pani Ewa kolejny raz wbiła mnie w krzesło i sprawiła, że czytałam, póki nie skończyłam. Nie byłam w stanie oderwać się od tej historii...

Fabianów. Miasto, w którym rządzi pieniądz. Powiązane cieniutką siateczką układów. Miasto wpływowych, skorumpowanych polityków i biznesmenów, w którym bogate elity wyznaczją "być albo nie być".
Dokonano makabrycznego morderstwa na nastolatce. Niemal od samego początku wiadomo, kto... Czy prowadzącym śledztwo uda się ująć sprawców i sprawić, że poniosą zasłużoną karę? A może kolejny
raz "sprawiedliwość"...

Agnieszka | 2013-08-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013 r
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Bez wybaczenia pokazuje historie, z którą spotykamy się na codzie morderstwa, korupcja, drobne wykroczenia, a przede wszystkim to, że znajomości i układy to potężna bariera do pokonania "kto ma znajomości ten ma lżej".

Ewa Ostrowska pokazuje mam życie z innej strony strony, której prawdopodobnie nie znamy życie, którego nie powinno być życie pełne przekrętów i morderstw. Jednak i w tej przerażającej książce jest nadzieje nadzieja na sprawiedliwość i uczciwość ludzką :)

Książkę " Bez wybaczenia" jak najbardziej polecam :P

Jacek Lipski | 2011-09-27
Przeczytana: 27 września 2011

Kolejny kryminał, który wyszedł spod kobiecej ręki (a właściwie pióra) i kolejny wart przeczytania! W przeszłości zdarzyło mi się już natrafić na powieść Ewy Ostrowskiej („Pamiętaj o róży”), ale sporo słabszą niż „Bez wybaczenia”.

Jeżeli miałbym porównywać „Bez wybaczenia” Ewy Ostrowskiej do poprzednio recenzowanych książek, to na myśl przychodzą mi dwie pozycje: „Gracze” Karoliny Obary (podobne ujęcie tematu, skupienie się na emocjach bohaterów) oraz „Uwikłanie” Zygmunta Miłoszewskiego (zbliżona wizja świata oplecionego przez wszechmocny układ ciemnych sił).

Story
W małym prowincjonalnym miasteczku dochodzi do szokująco brutalnej zbrodni. Grupa zdegenerowanych nastolatków z bogatych i wpływowych rodzin gwałci i morduje 16-letnią dziewczynkę. Lokalni decydenci starają się zatuszować całą sprawę, zwalając winę na jakiegoś kozła ofiarnego z marginesu społecznego. Tylko grupa sprawiedliwych walczy z mackami lokalnych powiązań, uparcie dążąc do ujawnienia prawdy.

Opinia
Ostrowska...

Boisfarine | 2011-07-17

Bardzo mnie ta książka rozczarowała. Niby kryminał ale od początku wiemy kto zabił, niby jakaś próba analizy psychologicznej postępowania bohaterów ale bardzo powierzchowna i nieudana... Do tego drętwe dialogi i zbędne epatowanie okrutnymi opisami zdarzeń. Postępowanie matek ofiar miało wyjść tragicznie a wyszło wręcz groteskowo. Dziwią mnie tak wysokie oceny książek tej autorki. Ale coś pewnie jeszcze przeczytam, żeby się w stu procentach przekonać, że to książki nie dla mnie.

Znak kryminał 300x500