Zioła Przeciwwirusowe. Naturalna alternatywa dla leczenia lekoopprnych wirusów.

Okładka książki Zioła Przeciwwirusowe. Naturalna alternatywa dla leczenia lekoopprnych wirusów. Stephen Harrod Buhner
Stephen Harrod Buhner Wydawnictwo: Biały Wiatr zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Herbata Antivirals. Natural remedium for energii resistant and epidemic vital infections.
Biały Wiatr
2019-01-01
2019-01-01
Katarzyna Bartmańska, Aleksandra Kotlęga
Ziołolecznictwo Zdrowie Wirusy Leczenie

Znakomita, rzeczowa i mimo naukowego języka niezwykle interesująca publikacja na temat ziół o najsilniejszym działaniu przeciwwirusowym.

Okazuje się, że epidemiolodzy już od dawna przewidywali pojawienie się pandemii, a antybiotyki, które początkowo były postrzegane jako genialny wynalazek, mający być lekiem na wszystko, co dotąd pozostawało nieuleczalne, nadużywane, przyniosły ze sobą mnóstwo nieprzewidzianych konsekwencji. Stephen Harrod Buhner dokładnie wyjaśnia zarówno budowę jak i aktywności wirusów. Zwraca uwagę czytelnika na fakt, że zarówno bakterie, jak i wirusy istnieją na świecie od początku ludzkości i nie da się ich tak po prostu pozbyć bez wyrządzenia szkody naszemu ekosystemowi. Choć jest to książka naukowa, czytałam ją z prawdziwą przyjemnością, na każdym kroku natykając się na ciekawostki, nieoczywiste wyniki badań, czy zaskakujące wnioski wysnute przez fitoterapeutów.

Autor tej znakomitej publikacji omawia szczegółowo tylko kilka najmocniejszych ziół pomocnych w walce z lekoopornymi wirusami, jednak każdemu z nich poświęca sporo miejsca i dokładnie opisuje zastosowanie każdego z nich w tradycji, ajurwedzie, medycynie chińskiej oraz zachodniej praktyce botanicznej.

Dzięki tej książce wiem, że nie można bagatelizować wirusowych infekcji, ale też mam świadomość, że lekarstwa są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Bardzo polecam tę książkę, jeśli chcecie w trosce o zdrowie swoje i swoich najbliższych zwrócić się w stronę naturalnych metod, stosowanych z powodzeniem już przez naszych przodków.

Nie będę ukrywać, że ziołolecznictwo mnie interesuje od dłuższego czasu. Staram się zgłębiać tę wiedzę w wolnych chwilach. Uważam, że konkretne zioła, które zostaną odpowiednio przygotowane, mogą być lepsze niż leki przepisywane na receptę. I przede wszystkim naturalne! Co prawda z ziołami jest tak, że potrzeba czasu i systematyczności by działały. Jednak myślę, że warto.

Nasz organizm jest już i tak wyniszczony przez ciągłe tabletki, syropy apteczne i inne leki przepisywane przez lekarzy. No niestety ale nie jesteśmy niezniszczalni a leki chemiczne wyniszczają stopniowo organizm. Ja wiem, że w przypadku choroby,na którą w danym momencie nie możemy sobie pozwolić to taki nagły strzał jest czasem na wagę złota. Jednak starajmy się wybierać zioła bo one mogą pomóc podreperować organizm i to w zgodzie z naturą.

W tej książce można znaleźć opisy równych popularnych na całym świecie wirusów, dowiadujemy się jak powstały, skąd się wzięły. Dodatkowo mamy wymienione zioła, jakie mogą na nie pomóc a także receptury, jak je przygotować by działały. Ja uwielbiam takie książki. Lubię zgłębiać wiedzę na takie tematy.

W książce znajdziecie dużo przepisów na różne napary, czy syropy. Będę chemii i zbędnych dodatkowo. Opisane jest jakich ziół potrzebujemy i gdzie je można znaleźć. Oraz opis jak wykonać dana lekarstwo.

Warto mieć takie książki na półce. Teraz mało kto je docenia. Większość ludzi woli iść po antybiotyk do lekarza bo już szybko trzeba lecieć do pracy. Niestety takie są czasy. Myślę jednak, że niebawem takie książki będą bardziej doceniane. Zwłaszcza, że wirusy wciąż ewoluują, chociażby grupa. Co roku są jakieś nowe szczepy i nie poradzimy nic na to. Warto zadbać o odporność i zdrowie zawczasu. Ta książka to kompendium wiedzy.

"W momencie, gdy twoje życie choć raz zostanie ocalone przez roślinę, nic już nie będzie takie samo..."

Od jakiegoś czasu zgłębiam temat ziołolecznictwa. Przeczytałam i mam w swojej biblioteczce, kilka dobrych pozycji dotyczących wpływu tych cudownych roślin na zdrowie człowieka. Z ciekawością sięgnęłam więc po tę książkę, która szczegółowo wyjaśnia jak przygotować i stosować ziołowe specyfiki przy infekcjach wirusowych.

Przez ostatnie lata byliśmy karmieni strachem. Z mediów płynęły do nas komunikaty ile było zachorowań na wirusa, ile osób zmarło. Co dały nam te informacje? Oczywiście strach, lęk, panikę a jeśli człowiek się boi to spada jego odporność i choruje, więc koło się zamyka. Czy słyszeliśmy o tym, że aby nie zachorować należy dbać o odporność?

Autor książki od kilkudziesięciu lat jest zainteresowany tematem takiego podejścia do leczenia, które może być bardziej efektywne niż leczenie chemicznymi farmaceutykami. Każdy lek sprzedawany w aptece, nawet ten bez recepty ma jakieś działania niepożądane, opisane na ulotce, nie wspomnę już o kwotach jakie musimy tam zostawić. Zioła zawierają ogromną ilość unikalnych, przeciwwirusowych składników a zaletą naturalnych terapii jest duża skuteczność przy małych skutkach ubocznych i niższych kosztach bo niektóre zioła możemy sami zerwać i przetworzyć.
W poradniku znalazłam wyjaśnienie, skąd wzięły się wirusy, przegląd kilku popularnych wirusów, gatunki najlepszych roślin przeciwwirusowych wraz z recepturami ich stosowania oraz wskazówki jak wzmocnić swoją odporność w bezpieczny i naturalny sposób. Jeśli więc chcecie zadbać o siebie i swoich bliskich, zachęcam do lektury i poszerzania swojej wiedzy.

Z wymienionych w książce roślin, stosuję herbatkę z kwiatów dzikiego bzu wraz z imbirem, miodem i cytryną. Działa rewelacyjnie jako mocne uderzenie na początku infekcji, skutecznie ją łagodząc, więc bardzo polecam.

Od dawna wiemy, że w naturze tkwi ogromna siła. Jestem fanką wszystkiego, co naturalne, dlatego też poniższa książka jest dla mnie źródłem wielu cennych informacji. Jest skarbnicą wiedzy na temat ziół i ich działania. Nie jest to pozycja, którą czyta się od deski do deski.

Stephen Harrod Buhner, autor książki ,,Zioła przeciwwirusowe" stworzył niesamowitą treść, która dotyczy naturalnej alternatywy leczenia lekoopornych wirusów. Ta pozycja ukazuje, że w czasie, kiedy leki już nie działają, zioła mogą zdziałać cuda. W swojej książce krok po kroku wprowadza nas w świat wirusów. Czym są, skąd się wzięły, jak i co atakują. Wyszczególnił kilka chorób, ich przebieg od łagodnego po stan ciężki i uwzględnił w tym zioła, które działają na daną chorobę w różnym jej stadium. Poza tym znajdziemy tu wykaz roślin przeciwwirusowych, ich wygląd, siedlisko, sposób ich przyrządzenia, sposób uprawy, działanie, ewentualne skutki uboczne, ale przede wszystkim również informacje jak wzmocnić nasz układ odpornościowy za pomocą ziół. Całość jest dokładnie i szczegółowo opisana. Każdy dylemat wzięty jest pod uwagę i wyjaśniony. Poparty jest badaniami prowadzonymi przez przeróżnych naukowców.
Nie spodziewałam się, że niektóre rośliny,mają takie pozytywne działanie i mogą zastąpić antybiotyki.
To, co tutaj przeczytałam, jest tak niesamowite, że aż trudno w to uwierzyć. Ta pozycja powinna być w każdym domu. Osobiście znam też kilka osób, które wyleczyły się ziołami z bardzo ciężkich chorób. Uważam, że głównym powodem naszego stanu zdrowia jest też nasza niewiedza na różne tematy, bądź strach i brak zaufania. Bierzemy lek, aby pomóc sobie w różnych stanach, mając świadomość, że z działaniem idą również skutki uboczne. Trudniej jest nam wysilić się, poczytać i spróbować leczyć się ziołami, które na ogół nie mają skutków ubocznych, ale wymagają czasu i wiedzy. Przywykliśmy do tego, że lepsze jest dla nas to, co jest łatwiejsze.
Myślę, że ta książka zmieni myślenie nie jednego z Was. Podsumuje moją recenzję cytatem.

,,W momencie, gdy twoje życie choć raz zostanie ocalone przez roślinę, nic już nie będzie takie samo."

• Zdrowie
  • Poradniki