Naturalna apteka. Wspomaganie leczenia chorób autoimmunologicznych

Okładka książki Naturalna apteka. Wspomaganie leczenia chorób autoimmunologicznych Iza Czajka
Iza Czajka Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo SBM
2023-10-11
2023-10-11
zdrowie medycyna naturalna

"Naturalna apteka" jest poradnikiem, który cechuje się przede wszystkim strategiami żywieniowymi, a także właściwym leczeniem ziołowym chorób autoimmunologicznych (reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Leśniowskiego-Crohna, toczeń rumieniowaty, stwardnienie rozsiane, łuszczyca, łysienie plackowate, celiakia, choroba Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa, Cukrzyca typu 1)

Każdej chorobie poświęcono osobny dział, w którym znajdziemy informacje na temat leczenia, odpowiedniej diety (zalecane oraz zabronione produkty),strategie ziołowe, aktywności fizycznej, a także tygodniowy jadłospis.

Cała wiedza zawarta w książce jest przekazywana czytelnikowi w sposób przejrzysty i zrozumiały.
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z poradnikiem dotyczacym poprawy stanu zdrowia pacjentów cierpiących na choroby autoimmunologiczne zawierającym, aż tyle przydatnych i jakże pomocnych zagadnień.
Jak wspomina sama autorka, chorzy oprócz konwencjonalnego leczenia potrzebują zmian stylu życia - zdrowej diety oraz odpowiednio dobranej aktywności fizycznej.
Najbardziej zainteresował mnie punkt dotyczący jadłospisów.
Przede wszystkim dlatego, iż przepisy są różnorodne, dostowane do każdej z chorób, a dania prezentowane na załączonych fotografiach wyglądają naprawdę smakowicie.
Przyznam, że posiadanie takowego poradnika byłoby bardzo pomocne w leczeniu wyżej wspomnianych chorób.

"Naturalna apteka" jest poradnikiem, który cechuje się przede wszystkim strategiami żywieniowymi, a także właściwym leczeniem ziołowym chorób autoimmunologicznych (reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Leśniowskiego-Crohna, toczeń rumieniowaty, stwardnienie rozsiane, łuszczyca, łysienie plackowate, celiakia, choroba Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa, Cukrzyca typu...

„Część leczenia zależy od woli wyleczenia.” – Seneka Młodszy
Kolejna pozycja, która idealnie pasuje do moje choroby autoimmunologicznej, ale nie tylko. Ta książka to też idealna pozycja dla osób chorujących na cukrzycę typu 1, celiakię, chorobę Leśniowskiego-Crohna, stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowaty, łuszczycę, łysienie plackowate, chorobę Gravesa- Basedowa.
Wiadomo, że dieta przy tych chorobach musi być idealnie dopasowana. Czasami brak pomysłów na to, aby jeść zdrowo. Ograniczamy się do tego, co znamy i na temat czego mamy wiedzę.

,,Naturalna apteka" Izy Czajki to książka, gdzie znajdziemy wiedzę na temat samej choroby, leczenia, diety, suplementów, strategii ziołowych, aktywności fizycznej oraz przykładowy jadłospis.
Zioła mają moc i to wiemy. Wystarczy też wiedzieć, jak je zastosować, aby rzeczywiście widoczne były efekty.

„Część leczenia zależy od woli wyleczenia.” – Seneka Młodszy

• Chcę mieć!

Dodaj cytat z książki Naturalna apteka. Wspomaganie leczenia chorób autoimmunologicznych