Tropy

Okładka książki Tropy Małgorzata Warda
Okładka książki Tropy
Małgorzata Warda Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Dziewczyna z gór (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Dziewczyna z gór (tom 1)
Prószyński i S-ka
2021-10-07
2018-10-02

Czytadełko na miłe wieczory. Biegamy od szkoły/pracy do domu i z powrotem. Przy tej książce można się chwilkę zatrzymać. Zagłębić się w przyrodzie Bieszczad. Bardzo miła pozycja. Totalnie nie mogłam przewidzieć zakończenia.

#mojaopinia #dziewczynazgór #malgorzatawarda
Niezwykle poruszająca książka która pochłonęła mnie całkowicie. Opowieść napisana w formie pamiętnika lub bardziej sprawozdania, gdzie główną bohaterką jest młoda kobieta Nadia. Opowiada ona nam swoją historię i historię jej bliskich. Czytając tę książkę nie wszystko co wydaje się białe jest białe a czerń ma kilka odcieni.Bo czegóż tu nie ma? Cały kram nieszczęść niczym koszmarny sen przewija się w tej powieści. Samotność aż krzyczy z jej stron, bezradność i niesprawiedliwość aż kipi i wlewa się w nasz umysł. M.Warda pojechała po ,,bandzie" w swojej książce. Bo i tematy poruszyła bardzo trudne, a jest tu wszystko, wszystko co złe i niedobre. Wszystko to co może uczynić zły dorosły, bezbronnemu dziecku. Są więc i rodziny zastępcze gdzie jest przemoc, gwałt, znęcanie się fizyczne i psychiczme. Jest też molestowanie seksualne nastolatka przez opiekunkę. No i to co najważniejsze porwanie 11- letniej dziewczynki przez ... no właśnie przez kogo?. ,,Porwanie rodzicielskie" tak to się nazywa. Warda nie boi się trudnych tematów sprawia że czym głębiej idziemy w książkę tym szybciej zmieniamy zdania o bohaterach powieści. Nasze uczucia ewolułują wraz z poznawaniem ich tajemnic. Polecam, polecam i to bardzo. 100/10 i to nie jest błąd.

#mojaopinia #dziewczynazgór #malgorzatawarda

Jakub ma niezbyt ciekawe dzieciństwo, po śmierci matki trafia do kilku rodzin zastępczych. Jedną z nich jest rodzina Okołotowiczów, u której również zbyt długo nie " zagrzewa" miejsca. Jednak przeżycia Kuby powodują, że po 11 latach uprowadza córkę Okołotowiczów- Nadię.

Wciągająca, lekka ale emocjonująca książka.

Wciągająca, lekka ale emocjonująca książka.

Książka wciągająca już od początku, świetne opisy gór, lasów. Przyjemnie się ją czytało, a na końcu pozostaje mały niedosyt, co dalej. ;)

Poprawne czytadło bez głębszych refleksji. Nieprawdopodobna historia o niczym ważnym.

Historia wciągnęła mnie tak naprawdę od początku, ale domyśliłam się wszystkiego naprawdę bardzo szybko i znałam powody działań Jakuba. Trochę dla mnie dziwne było to, że dziecko po 11 latach bycia z rodziną tak szybko o nich zapomina. Czytało się przyjemnie i z chęcią sięgnę po kolejny tom tej historii. Polecam : )

Sięgając po tą książkę myślałam ,, aaa pewnie taka sobie, pewnie dla starszych Pań" (mój egzemplarz znalazłam w biblioteczce mamy, a na okładce ma wielką pieczątkę z napisem- pamiątka z Kołobrzegu) 🤪
Bardzo się pomyliłam! Przepadłam od pierwszego rozdziału!
Nadia porwana jako 11-letnia dziewczynka opowiada swoją historię już jako 25 letnia kobieta.
A historia jest naprawdę niebanalna!
Smutna a jednocześnie pozytywnie poruszająca. O specyficznej więzi między ofiarą a oprawcą.
Bardzo ważna pozycja. Czytajcie! 🥰

Bardzo się pomyliłam! Przepadłam od pierwszego rozdziału!
A historia jest...

Poruszająca historia,dająca do myślenia.
Autorka świetne ma pióro,ładnie napisała tą powieść kryminalną.
Emocje zagwarantowała i to duże podczas czytania.
Wspaniali bohaterowie,cudowna,wciągająca to książka.

Poruszająca historia,dająca do myślenia.
Autorka świetne ma pióro,ładnie napisała tą powieść kryminalną.
Emocje zagwarantowała i to duże podczas czytania.
Wspaniali bohaterowie,cudowna,wciągająca to książka.

Bardzo dobra, przejmująca i dająca do myślenia opowieść.

Bardzo dobra, przejmująca i dająca do myślenia opowieść.

Bardzo ciekawa książka.
Jestem ciekawa dalszego ciągu.
Polecam.

Bardzo ciekawa książka.
Jestem ciekawa dalszego ciągu.
Polecam.

Małgorzata Warda Dziewczyna z gór Zobacz więcej