Śniegi

Okładka książki Śniegi Małgorzata Warda
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Śniegi
Małgorzata Warda Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Dziewczyna z gór (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Dziewczyna z gór (tom 2)
Prószyński i S-ka
2021-10-12
2021-10-12
kidnaping literatura polska nastolatka samotność strach thriller trauma

Wyróżniona opinia i

Śniegi

przeczytanych książek 560 napisanych opinii 552

świentie napisana, ciekawy pomysł, czyta się jednym tchem. Wszystkie części dobre. Polecam.

Niestety druga część "Dziewczyny z gór" nie ma polotu i świeżości pierwszego tomu. Nadia wraca do domu rodzinnego, podczas gdy Jakub uciekając przed policją, kluczy w zaspach, próbując przebić się za granicę. Czytało się opornie.

Zaskakująca... Wciągająca ... Tajemnicza... Chłodna a zarazem pełna uczuć....

Zaskakująca... Wciągająca ... Tajemnicza... Chłodna a zarazem pełna uczuć....

Dalszy ciąg " Dziewczyny z gór" polecam.

Dalszy ciąg " Dziewczyny z gór" polecam.

Drugi tom to głownie walka o przetrwanie w górach. Dużo opisów. Czytając odczuwałam to zimno, o którym pisze autorka. Odmrożenia, sople we włosach, i ciągłe zimno. Jakub ucieka, z jego śladami podąża Nadia. I to nie sama. Dołącza do niej Łuka. Jaki będzie ciąg dalszy tej historii?

Nie mój klimat... Chciałam, aby ta książka, jak najszybciej się skończyła; niestety nie jestem zainteresowana 3 częścią. Nie wiem, czy to przez styl pisania czy po prostu znużyły mnie poszukiwania jednego z głównych bohaterów.

Pierwszy tom bardzo mi się podobał, a że zakończenie sugerowało możliwy ciąg dalszy to czekałam z niecierpliwością na kontynuację. Drugi tom również trzyma w napięciu, ale nie wciąga w historię tak jak pierwszy.

Pierwsza część znakomita, bardzo polubiłam głównych bohaterów. W Śniegach za dużo streszczeń, tak jakby autorce brakowało pomysłu co wpleść do fabuły. Niemniej jest i w tej części coś chwytającego za serce, na przykład magia Bieszczad, dlatego polecam.

Przeczytałam tę książkę zaraz po pierwszej części i to było jakieś nieporozumienie. Przez pół książki mamy streszczenie tego, co się działo w poprzedniej części. Napięcia żadnego. W porównaniu z pierwszym tomem - słabizna. Trzeciej części już nie przeczytam.

• Przeczytane 2021

Video