Dom pełen miłości

Okładka książki Dom pełen miłości Katarzyna Janus
Okładka książki Dom pełen miłości
Katarzyna Janus Wydawnictwo: Filia Cykl: Błękitny dom... (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Błękitny dom... (tom 3)
Filia
2021-06-16
2021-06-16
9788381955287
literatura polska

Po pierwszy tom tej serii sięgnęłam już dość dawno. Natomiast kolejne dwa przeczytałam po sobie. Trzeci, recenzowany, jest moim zdaniem najlepszy. Mamy w nim prawdziwy rollercoaster uczuć. I pomimo swej nieprzewidywalności, to ta część daje nam się zanurzyć w życiu takim, jakie może być naprawdę. Z jego blaskami i cieniami naszych życiowych wyborów, ale też emocjami jakie fundują nam wszyscy napotkani ludzie.

Zofia Jankowska kobieta wamp. Zmienna w uczuciach i biorąca z życia to co jej daje. A jednak samotna, tym bardziej, że jej przyjaciółki pozakładały rodziny i mają dzieci. Zosia tęskni za kimś obok. Całą sobą oddaje się gotowaniu. Goście w pensjonacie chwalą ją. Kobieta bierze udział w konkursie kulinarnym, który wygrywa. Wspiera ją w jej kulinarnych przepisach niezastąpiona pani Kazia, która ma co do jej przyszłości swój własny plan.
Bardzo podobał mi się wyjazd Zosi do Grecji i gotowanie lokalnych potraw. Dźwięki Zorby słyszałam i czułam aromat świeżej oliwy z oliwek. A to za sprawą plastycznych opisów autorki.

To już trzecia część trylogii o mazurskim domu. Teraz Zosia jest główną postacią. Dziewczyna długo szukała szczęścia i miłości. Ta część podobnie ,jak pozostałe, niesie optymistyczne zakończenie, podkreśla siłę miłości i przyjaźni. Miłośnicy dobrego jedzenia także znajdą coś dla siebie.

Ksiązka opowiada głównie o trzeciej z przyjaciółek - Zosi. Czy znajdzie miłość? Kogo Zosia wybierze na swojego życiowego partnera. Kandydatów paru jest - Jan, Tomasz, a może ktoś nowy. Jak chcesz wiedzieć musisz przeczytać.

Z okazji urlopu na Mazurach chciałam książkę w tym klimacie a trafiła mi się miłosna opowieść z Grecja w roli głównej...może żebym przeczytała dwie poprzednie książki byłoby łaskawiej

🌼OPINIA 🌼
Tytuł: " Dom pełen miłości"
Autor: Katarzyna Janus
Wydawnictwo: @wydawnictwofilia
( Książka pochodzi z prywatnej kolekcji)

"Dom pełen miłości" to trzecia część serii "Błękitny dom". Poznajemy w niej losy ostatniej z przyjaciółek. Zosia jest po nieudanym związku. Szuka miłości i akceptacji w ramionach przygodnie poznanych mężczyzn.W wolnym czasie w pięknym mazurskim domu oddaje się swojej pasji, jaką jest gotowanie. Udaje jej się nawet wygrać konkurs kulinarny. W rzeczywistości Zosia cierpi na samotność i niedowartościowanie . Ma świadomość upływającego czasu,ale boi się zaufać i otworzyć na drugiego człowieka,na mężczyznę. A ma do wyboru aż trzech adoratorów. Aleksa- przystojnego Greka, dużo starszego od nie Jana i Tomka z którym kiedyś się spotykała i bojąc się miłości po prostu z nim zerwała z nim kontakt. Który z tych mężczyzn podbiję jej serce i sprawi że będzie szczęśliwa?

To bardzo piękna opowieść o poszukiwaniu szczęścia i o uroczym mazurskim domu, który swoim mieszkańcom daje nadzieję i natchnienie. Powieść wzbudza całą gamę emocji. Są chwile szczęścia, ekscytacji ale i chwilę załamania, niepewności i zwątpienia. Autorka porusza tu tematy które do łatwych nie należą. Mamy tu problem tolerancji wśród najbliższych, akceptacji osób innej orientacji.Ta historia udowadnia że czasem obcy ludzie mogą stać się dla nas największym oparciem,a nawet rodziną. Idealna propozycja na lato☺️ Polecam ❤️

🌼OPINIA 🌼
Tytuł: " Dom pełen miłości"
Autor: Katarzyna Janus
Wydawnictwo: @wydawnictwofilia
( Książka pochodzi z prywatnej kolekcji)

Najsłabsza z wszystkich trzech części. Wątek grecki - zbyt długi/naciągany?

Najsłabsza z wszystkich trzech części. Wątek grecki - zbyt długi/naciągany?

Zosia pracuje, jak i mieszka w pensjonacie, który szczególnie w lato ma wiele mieszkańców. Kobieta uwielbia gotować, gdyby mogła cały czas spędzała by w kuchni. Zgłasza się na konkurs kulinarny, który wygrywa. Wspierają ją trzej mężczyźni, którzy odegrają ważną rolę w życiu Zosi. Kobieta nie miała łatwego dzieciństwa i cały czas o tym pamięta. Co wydarzyło się u Zosi, gdy była młodsza? Czy dziewczyna wreszcie odnajdzie miłość?

Ta powieść nie przypadła mi do gustu. Nie polubiłam głównej bohaterki. Często denerwowało mnie jej zachowanie, myśli, czy wypowiadane słowa. Już w pierwszym rozdziale nie spodobała mi się historia Zosi. Książka leżała u mnie na półce przez wiele miesięcy, gdy zaczynałam czytać zaraz ją odkładałam. Każdy może uważać inaczej, dla Was może okazać się, że jest to jedna z lepszych książek. Nie zniechęcam Was do przeczytania, a nawet zachęcam, ponieważ chciałabym poznać Wasze opinie.

Zapraszam was znów na mazury do wioski Mrówki,jest to powieść o Zosi która zapewni wiele emocji od radości po smutek.
Zosia nie miała łatwo kiedy zmarła jej mama musiała dać sobie radę.Nie wierzy w to że może ją ktoś pokochać taką jaką jest z powodu jej przeszłości.Popada w przelotne znajomości które nic nie wnoszą do jej życia.
Kiedy poznaje Jana starszego od siebie zastanawia się czy to ma sens,czy może widzi to czego brakowało jej od własnego ojca?
Pojawia się Alex który zabiega o jej względy ale tylko dlatego żeby zadowolić swojego ojca.Kiedy poznaje jego sekret postanawia mu pomóc.Czy ta przyjaźń jest możliwa?
Po dłuższej przerwie spotyka Tomka do którego czuła coś więcej lecz odrzuciła go bo bała się zobowiązań.Czy uczucia się pojawią a może nigdy nie wygasły?
Zosia jest kobietą z którą każdy z nas może iść na wino i poznać jej losy do czego serdecznie zachęcam 😉

Kiedy poznaje Jana starszego od siebie...

Ta część niestety była najsłabsza .

Ta część niestety była najsłabsza .

• Przeczytane 2021