Schronisko niechcianych żon

Okładka książki Schronisko niechcianych żon Liliana Fabisińska, Natasza Socha
Okładka książki Schronisko niechcianych żon
Liliana FabisińskaNatasza Socha Wydawnictwo: Edipresse literatura obyczajowa, romans
Edipresse
2021-06-16
2021-06-16

Czytadło , lekkie łatwe i przyjemne. Nic poza tym dla kogoś kto za wiele nie wie o świecie i nie bardzo myśli. Pomysł może i dobry ale zupełnie nie dopracowany. Realia przedstawione bardzo pobieżnie i z mnóstwem nieścisłości. Bo jak można w Polskim Banku bedąc małżeństwem wziać kredyt wspólnie i dalej będąc tym samym małżeństwem przepisać kredyt tylko na jednego małżonka i to bez pracy? Takie rzeczy z punktu prawa bankowego są nie możliwe, itp . Więc tak .Pomysł może dobry, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Podsumowując jak na wstępie czytadło na jeden wieczór bez zagłębiania się.

* Świetny duet autorski!!!*

Wciągająca obyczajówka z morałem.

Historia czterech kobiet zranionych, zagubionych które trafiają na siebie w najgorszym momencie życia każdej z nich.
Dziewczyny spotykają się, obradują przy okazji zradza się piekna przyjaźń, ale pojawia się także chęć
ZEMSTY...
ale czy warto odgrywać się na niewiernym partnerze? Czy ograniczenie lub pozbawienie byłego męża praw rodzicielskich jest ok? Czy to moralne próbować zniszczyć drugiego człowieka dla własnej satysfakcji?

Ta czwórka kobiet poturbowanych przez życie da Wam wiele do myślenia, ale najważniejsze co warto zapamiętać: nie działaj w gniewie, lepiej ochłonąć...

* Świetny duet autorski!!!*

Wciągająca obyczajówka z morałem.

ZEMSTY...
ale czy warto odgrywać się na niewiernym partnerze? Czy ograniczenie lub...

Bardzo fajna obyczajówka. Cztery kobiety, cztery historie. Wciąga. Czułam się jak z przyjaciółkami na kawie i w sumie chciałabym mieć takie przyjaciółki.
Można byłoby powiedzieć, że to książka z przesłaniem. Życiowym. I choć lekka to daje trochę do myślenia.

Oliwia, Hortensja, Agata i Monika otwierają schronisko niechcianych żon.
Wszystko zaczyna się od momentu, w którym mąż Oliwii - Krzysztof twierdzi, że skończyła się między nimi chemia. Zdruzgotana Oliwia postanawia uciec do swojej kuzynki Hortensji, która mieszka w zaciszu na obrzeżach miasta i co najważniejsze daleko od niej. To właśnie tam wypłakuje swoje żale i stara się dojść do siebie.
Hortensja również została porzucona przez męża oraz córki. Mieszka sama w tym wielkim domu, który jest bliski ruiny. Z jednej strony współczuje Oliwii, że mąż ją porzucił, a z drugiej jest szczęśliwa, że nareszcie ma z kim porozmawiać na tym pustkowiu. Jednak to dopiero początek zawirowań w jej życiu. Nieoczekiwanie w jej domu zjawiają się także Agata i Monika, które także zostały porzucone.
Te cztery kobiety postanawiają zaplanować zemstę na swoich mężach i sprawić, aby gorzko pożałowali swoich czynów. Od tego momentu stają się najlepszymi przyjaciółkami, a przygody, których razem doświadczają tylko umacniają ich więzi. Nic tak nie łączy jak wspólny wróg a Krzysztof, Adam, Sławek oraz Fabian stają się wrogami ich wszystkich, bo przecież wróg przyjaciółki to także twój wróg. W tym całym chaosie odkryją, że zemsta nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Jedno jest pewne - dzięki temu, że życie każdej z nich się zawaliło, spotkały się wszystkie razem w starym domu przy ulicy Poziomkowej. Zyskały nie tylko nowe życie, ale przede wszystkim przyjaźń na dobre i złe.
To taka przyjemna lektura, która pokazuje przede wszystkim siłę kobiecej solidarności oraz prawdziwej i bezinteresownej przyjaźni. Chociaż tematy nie należą do przyjemnych i łatwych, to autorki przedstawiły je trochę w krzywym zwierciadle dodając szczyptę humoru. Nie jest to może szczególnie porywająca lektura, ale bardzo przyjemna i do bólu życiowa, ukazująca problemy w dzisiejszych związkach oraz relacjach między ludzkich. Na początku miałam problem, aby wczuć się w klimat i całą historię, ale różnorodność postaci i lekkie pióro autorek sprawiły, że ostatecznie bardzo miło spędziłam czas z bohaterkami Schroniska Niechcianych Żon.

Oliwia, Hortensja, Agata i Monika otwierają schronisko niechcianych żon.

"Schronisko dla niechcianych żon" duetu Socha-Fabisińska zapowiadało się ciekawiej. Cztery kobiety, które z dnia na dzień tracą stabilność rodzinną, muszą w mgnieniu oka stanąć ponownie na nogi. Niby nie tak wiele, ale jakie to trudne. Wspólne wsparcie, zrozumienie i podobna życiowa sytuacja, to idealne towarzystwo, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Jest plan - bezlitosny, pogrążający i raniący tych, którzy je skrzywdzili.
Taka fabuła miała potencjał- charyzmatyczne bohaterki, zemsta i intrygi. Niestety, w całej tej historii zabrakło mi tej kobiecej drapieżności, zawziętości. Niby coś tam się działo, ale jak dla mnie, było to zbyt delikatne. Miałam wrażenie, że nasza płeć piękna w tej powieści, jedynie dużo gada, bo ich plan zemsty wyglądał diabolicznie. Jednak najsłabsze okazało się zakończenie. Takie bezosobowe, ciepłe kluchy. Szkoda.
Całość średnia, mało zaskakująca , a mimo to czyta się lekko i błyskawicznie. A tuż po lekturze, w mgnieniu oka zapominam o tej pozycji.

1982

Książka na poprawę humoru! Schronisko niechcianych żon, to miejsce dla każdej z nas. Dla każdej kobiety, której związek przechodzi trudne chwile, albo która ma się dobrze, ale potrzebuje chwili oddechu i siostrzeńtwa. Bo ta książka pokazuje, że największą wartością w życiu jest przyjaźń, bezinteresowność i oddanie. Chociaż życia Oliwii, Agaty, Horetnsji i Moniki, się rozpadają, to dzięki wzajemnemu wsparciu i trosce, wiedzą, że nie są same. A na mężczyznach świat się nie kończy.
Książka jest zabawna, z dystansem, podnosi na duchu i dodaje sił. Bardzo fajnie napisana, daje dużo radości podczas czytania.

Mimo niemiłych perypeti bohaterek, czyta się z ciekawością. Duża dawka humoru.

Mimo niemiłych perypeti bohaterek, czyta się z ciekawością. Duża dawka humoru.

Idealna książka na jesienne wieczory przy gorącej herbatce. Książka w ciekawy sposób obrazuje nam życie czterech kobiet, które przez zrządzenia ich losów i "mężczyzn" trafiają na siebie i zacieśniają wzajemną relację. Książkę czyta się przyjemnie, jest niewymagająca i jednocześnie przyjemna.

Bardzo dobra historia czterech kobiet, które muszą przemyśleć, a czasem przebudować swoje życie. Warto przeczytać. I warto mieć takie osoby wśród swoich przyjaciół.

• Audiobooki

Liliana Fabisińska Schronisko niechcianych żon Zobacz więcej