Córka fałszerza tom I

Cieszę się, że po długiej przerwie znowu sięgnęłam po książkę jednej z moich ulubionych pisarek. Przyznaję, że przez pierwsze strony ciężko było się przebić, autorka dosyć skrupulatnie wprowadziła czytelnika w atmosferę tragicznych czasów, które zaowocowały najgorszą ze współczesnych wojen. Trudno zapamiętuje się również niemieckie imiona i nazwiska. Od mniej więcej połowy książki akcja mocno przyspiesza i już czuję, że w drugim tomie będzie wartko płynęła, dlatego z największą przyjemnością do niej powrócę. Polecam

Genialna książka. Jak każda wychodząca spod pióra Joanny Jax. Niesamowite losy różnych ludzi których los połączył ze sobą.
Lecę po tom drugi :)

Lecę po tom drugi :)

Początek książki zapowiadał się dość nudno, przeskakiwanie w czasie i miejscach w których w danej chwili przebywają bohaterowie, to mnie trochę zniechęcało. Jednak gdzieś od połowy zaczyna się akcja i zaczyna wciągać czytelnika. Czytałem rozdział za rozdziałem, ciekaw byłem co będzie dalej. Skończyłem tom pierwszy i zabieram się za tom drugi zaciekawiony co będzie dalej z Judith K i co się stanie z Maxem G.

Książka, która bardzo wciąga i człowiek jest jej ciekawy, bo nijak nie można odgadnąć co będzie dalej (prócz podstawowych rzeczy, ponieważ są to czasy miedzywojnia). Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, bo jakieś pierwsze 100 stron, to bardziej nakreślanie tła, przedstawienie i charakterystyka bohaterów. Trochę mnie to męczyło, bo podczas czytania czułam, że muszę się skupić, żeby spamiętać wszystkie nazwiska. Poza tym bardzo dużo wzmianek z niemieckimi nazwami własnymi, do tego w tle autorka wciąż nakreślała cały rozwój NSDAP i dojście nazistów do władzy. To wszystko podnosi walory książki, bo czytając, wiem, że to nie tylko fikcja literacka.
Mam wrażenie, że kolejny tom to będzie prawdziwa gratka. Dlatego zabieram się za czytanie.

Majstersztyk! Kapitalna fabuła plus rzetelna wiedza to świetny mix!

Majstersztyk! Kapitalna fabuła plus rzetelna wiedza to świetny mix!

Bardzo mnie zaciekawiła historycznie jak to było, że ludzie byli tak mocno zapatrzeni w Hitlera. Od razu wypożyczyłam sobie z biblioteki dwa kolejne tomy. Wciągająca i wcale nie taka oczywista.

Czasy narodzin faszyzmu. Miłość i jej narodziny w trudnych czasach. Talent wpleciony jak barwne nici w tkaninę. Piękna i wciągająca powieść.

Pierwsza część opowieści o grupie ludzi, których młodość przypada na burzliwe czasy schyłku Republiki Weimarskiej i początku istnienia III Rzeszy. Joanna Jax, autorka poczytnych sag, proponuje nam napisaną z rozmachem historię o powstaniu III Rzeszy, jej związkach z okultyzmem i żądzy władzy tak wielkiej, że doprowadza do najokrutniejszej wojny w dziejach ludzkości i tragedii milionów istnień.
Młoda Żydówka o niezwykłym talencie malarskim, policjant usiłujący zachować prawość w okrutnych czasach, majętny mężczyzna zarażony ideą nazizmu i człowiek ogarnięty ezoterycznym szaleństwem to bohaterowie powieści, którzy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kiedy nadchodzą rządy Hitlera, żadne z nich nie spodziewa się, że właśnie narodziło się czyste zło.

Wciągająca historia skomplikowanych losów człowieka, w mrocznych czasach narodzin faszyzmu. Piękne opisy procesu tworzenia-malowania obrazów. Polecam dla miłośników historii, zawiłej miłości i pasjonatów malarstwa.

Połączenie kryminału, literatury historycznej i przepięknie opisanej drogi do stworzenia dzieła malarskiego!