Córka fałszerza tom I

Okładka książki Córka fałszerza tom I
Joanna Jax Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Seria: Córka fałszerza powieść historyczna
powieść historyczna
Córka fałszerza
Córka Fałszerza
Wydawnictwa Videograf S.A.
2020-10-17
2020-10-17
antysemityzm III Rzesza Niemiecka literatura polska literatura współczesna manipulacja nacjonalizm nazizm niebezpieczeństwo powieść historyczna

więcej Więcej

Tom I powieść historyczna
Tom II literatura obyczajowa, romans
Tom III powieść historyczna
Więc co to ma być ? Przeczytałam więc spieszą sprostować, z pewnością nie jest to powieść historyczna. Niestety.
Po tytule i opisie obiecywałam sobie o wiele więcej. Zderzyłam się z tanim romansem. To może rozczarować :(

Początek dla mnie trochę trudny. Jednak dalej wciągająca treść.

Wszystkie jej książki są podobne. Dobre do odpoczynku po czymś mocnym.

Dobrze się czyta. Ale jak na powieść historyczną, to ta autorka pisze dla mnie zbyt płytko, powierzchownie.

Historia interesująca i z potencjałem. Zobaczymy jak się rozwinie.

Przeczytałam nie tylko pierwszy tom, ale całą serię. Pierwszy tom podobał mi się najbardziej, bo i tło historyczne zarysowane najciekawiej i plejada bohaterów różnorodna, a sytuacja historyczna taka, że było wiadomo: dobrze być nie może. W następnych tomach moja sympatia zblakła, bo autorka wykorzystała motywy, których użycie w literaturze rozrywkowej mnie drażni - obóz...

Z książkami Pani Jax nie miałam dotychczas doczynienia. Biorąc do ręki ,,Córkę fałszerza" wiedziałam tylko, że bardzo podoba mi się okładka. Ale, ale... nie ocenia się przecież książki po okładce.
Powieść, którą otrzymałam zachwyciła mnie. To opowieść osadzona w latach 20-30 XX wieku w Niemczech, w Republice Weimarskiej i potem Trzeciej Rzeszy. To opowieść osnuta wokół...

Trochę cięzkawy początek, człowiek brnie dalej i czeka na rozwinięcie akcji potem na II część, na III i w sumie na końcu rozczarowanie. Ogólnie autorka mnie zawiodła, seria trochę nudna, przeciagnieta na 3 części, bez zwrotów akcji.

Jak zwykle Joanna Jax zachwyca, powracając z kolejną historyczną sagą.
,,Córka fałszerza” jest opowieścią o młodych ludziach z nietuzinkową osobowością, pochodzących z różnych środowisk a których wkraczanie w dorosłość przypada na lata narodzin III Rzeszy.
Tytułowa malarka, niesłychanie utalentowana, pochodzenia żydowskiego usiłuje przetrwać pogrom Żydów .....

Faktycznie pierwsze 150 stron to test zaciętości, później jest już odrobinę lepiej. Przenosimy się do przedwojennych Niemiec, gdzie Hitler i NSDAP dochodzi do władzy i tam poznajemy głównych bohaterów, których losy są ze sobą splątane przez całą powieść. Ten okres w historii Niemiec to na pewno nie był spokojny okres, dzięki czemu mamy okazję obserwować, jak te wydarzenia...

• 2021
  • 2020