Dziewczyna z Neapolu

2020-10-14
2014-07-03
Marzenna Rączkowska

1971

Piękna historia wielkich pasji i namiętności ,a także obsesyjnej miłości,zdrad,zazdrości,trudnych wyborów i intryg na tle świata muzyki i wielkich światowych oper.
Choć główna bohaterka Rosanna nie zawsze podejmowała dobre decyzje,przeważnie dotyczące swojego męża Roberta,to zyskała moje serce za swoją determinację ,dobre serce i odwagę.Na uwagę zasługuje też jej brat Luck,który wspierał ją i dużo poświęcił ,by mogła się kształcić i mimo ,że sam stał przed trudnym wyborem zawsze stał murem za rodziną.
W książkach Pani Riley uwielbiam,to że dzięki nim odbywam niesamowite podróże w czasie.Tym razem przeniosłam się do Neapolu,Mediolanu,Londynu i Nowego Jorku.Była to jak zwykle niezapomniana przygoda.

Zaczęła się niewinnie, następnie coraz bardziej wciągała mnie w swój świat.... Czemu kobiety są takie naiwne!!!
Warto przeczytać by nie popełniać błędu bohaterów pierwszo i drugo planowych.

Warto przeczytać by nie popełniać błędu bohaterów pierwszo i drugo planowych.

Nie zawiodłam się. Piękna, choć niełatwa historia o miłości, przyjaźni, życiowych wyborach i sztuce wybaczania. Polecam.

Lekkie rozczarowanie ? Sama nie wiem . Mam mieszane uczucia . Z jednej strony wciągająca ,zwłaszcza początek ... A z drugiej irytujące ,miałkie dialogi .

Już się bałam że będzie za dużo wątków operowych ale okazało się że to przecudowna powieść od której trudno się oderwać..

Wzruszająca i wciągająca historia niezwykłego świata opery.
Historia zdrad,zawiści,zazdrości i poświęcenia.
Wielkich namiętności i poczucia samotności.
Bycie na szczycie ma swoje plusy,ale minusów jest równie wiele.
Historia ogromnej i obsesyjnej miłości,która odbiera po części głównej bohaterce wiele.
Autorka zwraca uwagę,że nie należy zatracić własnego ja,zatracić siebie....To niby takie oczywiste,a jednak są osobowości tak silne,że potrafią zdominować drugą osobę i trzeba naprawdę wiele sił i samozaparcia by wyrwać się z takiego układu .
Czy taką siłę znalazła w sobie główna bohaterka?
Oczywiście że nie zdradzę.
O tym musicie przekonać się sami.

Wzruszająca i wciągająca historia niezwykłego świata opery.
Historia zdrad,zawiści,zazdrości i poświęcenia.
Wielkich namiętności i poczucia samotności.
Bycie na szczycie ma swoje plusy,ale minusów jest równie wiele.
Autorka zwraca uwagę,że nie należy zatracić własnego ja,zatracić...

Lubię włoskie historię. Podobał mi się klimat tej historii i wszystkie historie i przygody bohaterów.

Jest to jedna z kolejnych książek, które przeczytałem Ś.P. Lucindy Riley. Autorka jak i tłumaczka wydaje mi się, że dobrze wykonały swoją pracę. Książkę czyta się szybko. Miłość i tajemnice w fabule książki sprawiają, że tak jak w życiu staje się ono zagmatwane.
Czy polecam? Myślę, że tak a jak ktoś lubi Włochy też coś dla siebie wyciągnie.

Czy polecam? Myślę, że tak a jak ktoś lubi Włochy też coś dla siebie wyciągnie.

Kolejna znakomita powieść autorstwa Lucindy Riley, którą miałam przyjemność przeczytać. "Dziewczyna z Neapolu" to niesamowicie wciągająca i poruszająca książka.
Powieść skłania do refleksji na temat tego, czym jest prawdziwa miłość. Czy jest to dążenie do bycia z ukochaną osobą za wszelką cenę i dostosowania do niej planów życiowych czy też może czasem oznacza podarowanie drugiej osobie wolności i cierpliwe czekanie? Gdzie jest granica między miłością a obsesją? Jak wybrać między miłością do Boga a do człowieka? Bohaterowie powieści wybierają różnie i wikłają się w różne skomplikowane sytuacje. W tle ich rozterek są jeszcze tajemnice rodzinne.
Gorąco polecam tą poruszającą powieść.

Opowieść o świecie opery i o wielkiej miłości, która przesłoniła rozum. Dużo emocji , wartka akcja.

Lucinda Riley Dziewczyna z Neapolu Zobacz więcej