Perfekcyjna żona

Wydawnictwo: Otwarte
The Perfect Wife
Anna Dobrzańska
Ag2S

Perfekcyjna żona. Perfekcyjne życie. Na zawsze Abbie budzi się w szpitalu. Jest oszołomiona. Nie pamięta, kim jest ani jak się tu znalazła. Mężczyzna przy jej boku twierdzi, że jest jej mężem. Mówi, że jest tytanem nowych technologii, założycielem jednego z najbardziej innowacyjnych start-upów w Dolinie Krzemowej. A Abbie jest utalentowaną artystką, zapaloną surferką, kochającą matką i...

Perfekcyjna żona. Perfekcyjne życie. Na zawsze

Abbie budzi się w szpitalu. Jest oszołomiona. Nie pamięta, kim jest ani jak się tu znalazła. Mężczyzna przy jej boku twierdzi, że jest jej mężem. Mówi, że jest tytanem nowych technologii, założycielem jednego z najbardziej innowacyjnych start-upów w Dolinie Krzemowej. A Abbie jest utalentowaną artystką, zapaloną surferką, kochającą matką i doskonałą żoną. Że pięć lat temu miała straszny wypadek i dzięki ogromnemu przełomowi technologicznemu udało się przywrócić ją do normalnego życia. Teraz jest cudem nauki.

Gdy Abbie dociera do nowych informacji o swojej przeszłości, przedstawiona przez męża wersja wydarzeń coraz mniej do nich pasuje... Czy mąż na pewno mówi jej wszystko?

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/ksiazka/perfekcyjna-zona-jp-delaney-147236

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/perfekcyjna-zona-jp-delaney-147236

Infinifable | 2019-10-20
Przeczytana: październik 2019

Co robi perfekcyjna żona? Sprząta, gotuje, a może bez końca swego męża miłuje?

Sięgając po Perfekcyjną żonę spodziewałam się powtarzalnej historii o idealnym małżeństwie z rysami, jakich wiele na rynku ( i które też swoją drogą lubię czytać ;)) Jednak to co otrzymałam, było zdecydowanie czymś więcej! Takiej książki nie oczekiwałam i JP Delaney kolejny raz pozytywnie mnie zaskoczył (tak jak zresztą w jego pozostałych dwóch książkach Lokatorce oraz W żywe oczy).

Wyobraźcie sobie, że na świecie wśród ludzi można spotkać także roboty. Powiecie, że to już w sumie w niektórych miejscach się dzieje. Ale czy słyszeliście o robocie, który jest repliką człowieka i ma jego zachowania i myśli? Który charakteryzuje się odczuwaniem emocji? A także posiada wspomnienia? I może kierować się uczuciami.

Główny bohater, Scott, pracujący w firmie technologicznej, jest twórcą sobowtóra swojej żony, Abbie. Dlaczego podjął się stworzenia jej podobizny? I co się stało z prawdziwą Abbie? Czy jego dzieło...

Aneta-Wiola | 2019-10-16
Przeczytana: 16 października 2019

Budzisz się w nieznanym miejscu. Nic nie pamiętasz. Mężczyzna, który siedzi przy twoim łóżku mówi ci, że jesteś jego żoną.
Najgorsze jest to, że całe twoje życie opiera się na jego słowach. Intuicja podpowiada ci, że twój mąż nie jest z tobą szczery.
Z początku uświadamiasz sobie, że nie jesteś człowiekiem, tylko cobotem zaginionej kobiety, żony Tima, a całe te idealne życie, jakie próbuje ci wmówić Tim, to jedna wielka farsa.

Trzeba przyznać, że powieść jest nietuzinkowa, jedyna w swoim rodzaju.
Na początku czułam zawód, że będę miała do czynienia z czymś tak dla mnie abstrakcyjnym jak robotyka, na całe szczęście autor nie przesadził z tematem.

Delaney dzięki swoim osobistym doświadczeniom, zbliżył nas do autystycznych dzieci. Terapii na różne sposoby, leczenia które w rezultacie nigdy nie rozwiąże „problemu”.
Autor opisuje trud z jakim borykają się na co dzień rodzice dzieci z takim zaburzeniem i nie czułam, nic innego, jak podziw i współczucie.

IDEALNA ŻONA wywoła w Twoim...

Dominika P-k | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

To moje trzecie spotkanie z tym autorem i niestety najmniej udane, a po przeczytaniu opinii i recenzji spodziewałam się, że będzie odwrotnie. Ogólnie jest to dobra książka, troszkę inna niż pozostałe z tego gatunku. Nie nazwałabym jej też thrillerem psychologicznym, a raczej thriller em sci-fi. I dla mnie to największy minus tej powieści, ponieważ nie oglądam filmów ani nie czytam książek z takimi motywami. Wiedziałam, że będzie tu poruszony temat robotów, ale myślałam, że w innej formie i że będzie to temat poboczny. Ci, którzy taka tematyką się interesują, mogą być tą książką zachwyceni, poniewa mało jest chyba thrillerów z takimi wątkami. Mnie ciężko było się zaangażować w lekturę, ponieważ w literaturze interesują mnie ludzie i to o nich chcę czytać. Na pewno dużym jej plusem jest to, że zmusza do myślenia i skupienia w trakcie czytania, ponieważ łatwo można się pogubić. Ogólnie polecam tę powieść, ale też jestem przekonana, że nie wszystkim przypadnie do gustu.

_my_world_book_ | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

"Każdego dnia zakochujesz się i każdego dnia masz złamane serce. Matka dziecka z autyzmem wie, że jej uczucia do niego niegdy nie zostaną odwzajemnione. Jej dziecko nie powie "kocham Cię" [...] A jednak zawsze będzie Cię potrzebował, bardziej niż jakiekolwiek inne dziecko, bo sam nie wygra własnych walk."

Świat nieustannie prze do przodu, tak samo jak czas, który nieubłaganie swoje wskazówki przesuwa dalej, ani na moment nie zwalniając. Tak samo jest z robotyką, która z każdym dniem jest ulepszana i doprowadzana do perfekcji. Książka "Perfekcyjna żona" to rzeczywistość, która lada moment ma szansę zaistnieć.

Abbie utalentowana artystka pięć lat temu miała wypadek, budzi się zdezorientowana w szpitalu i nie pamięta niczego sprzed wypadku. Jej mąż - Tim - który siedział przy niej, gdy się obudziła informuje ją, że jest założycielem firmy, która zajmuje się innowacyjną technologią, a ona jest Cobotem, którego stworzył, ponieważ nie potrafił pogodzić się z jej stratą.
Kiedy Abbie...

żurawie_origami | 2019-10-14
Przeczytana: 13 października 2019

Dawno nie czytałam tak dobrej książki z kategorii: kryminał/ thriller/ sensacja. Znów JP Delaney mocno mnie zaskoczył i zszokował. Długo po przeczytaniu tej książki nie moglam dojść do siebie.
Fabuły nie będę zdradzać w ogóle, bo nie da się w zasadzie za dużo powiedzieć, żeby nie spojlerować. Mogę tylko powiedzieć, że w tej książce niewiele jest tak, jak się czytelnikowi na pierwszy rzut oka wydaje. Ja wiele razy miałam tak, że już wydawało mi się, że "złapałam króliczka",że już wszystko zrozumiałam i rozgryzłam tą zagadkę, a tu nagle trach... Autor znów miesza i wyprowadza w pole.
"Perfekcyjna żona" to świetnie skonstruowany thriller. Autor pokusił się o stworzenie własnej wizji, jak może wyglądać przyszłość w przemyśle technologiczno-informatycznym. Do tego jestem wdzięczna za przedstawienie życia z dzieckiem chorującym na autyzm. Przejmujący i mocny obraz.
Czytając "Perfekcyjną żonę" miałam przed oczami kilka odcinków serialu "Black mirror", który porusza kwestie...

Wiola | 2019-10-13
Przeczytana: 12 października 2019

Jest to moje drugie spotkanie z tym autorem i niestety muszę przyznać, że bardzo podobna książka do poprzedniej. Małżeństwo-dobrze sytuowane, mające dziecko, pieniądze, ładny dom, własną firmę. A jednak w tym sielankowym życiu nie do końca wszystko gra...
Nagle na jaw wychodzą sekrety, okazuje się, że cudowny mąż i ojciec Tim zdradza swoją ukochaną. Ona do końca też nie jest bez winy ponieważ między terapeutą jej dziecka a nią dochodzi do pocałunku aż w końcu Abby w dziwnych okolicznościach znika-przepada bez śladu. Na początku podejrzany o jej zniknięcie zostaje jej mąż Tim ale bardzo szybko zostaje oczyszczony z zarzutów.
Co dziwniejsze po jakimś czasie konstruuje on sobowtór swojej żony ponieważ działa w branży IT i wie jak to zrobić. Jest on taki sam jak jego żona, ten sam wygląd, te same cechy osobowości tylko bez uczuć... Nie może odczuwać nic, płakać...
Wydaje się, że wszystko zaczyna wracać do normy a jednak tak nie jest. Cudowny robot jakim jest ala jego żona Abby zaczyna...

ania__zaczytana | 2019-10-08
Przeczytana: 08 października 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Muszę Wam powiedzieć, że takiej książki to jeszcze nie czytałam. I mam nadzieję, że ją dobrze zrozumiałam. A mowa o "Perfekcyjnej żonie"
Fabuła książki krąży wokół postaci Abbie. Kiedy budzi się w szpitalu jest w szoku i nie wie co się z nią dzieje. Ma problemy z pamięcią a mężczyzna obok niej twierdzi, że jest jej mężem. Abbie pięć lat wcześniej miała wypadek. Kobieta, o której mowa w książce to tak naprawdę robot. Robot, który ma pamięć i ciało owej Abbie. Jest wyposażony w sztuczną inteligencję. Znajdziemy tu dużo opisów nowoczesnej technologii. A co tak naprawdę się z Abbie? Dlaczego zostawiła swoją rodzinę i syna?
"Perfekcyjna żona" to coś nowego, coś świeżego, coś innego od czytanych książek. Powieść jest napisana w tempie gdzie nie ma przyspieszenia. Wszystko dzieje się powoli ale za to mamy do czynienia z ciekawymi problemami. Może nie każdemu przypaść do gustu świat technologii gdzie ludzi można zastąpić robotami i cobotami. Ciekawe podejście autora do tych spostrzeżeń....

w_swoim_żywiole | 2019-10-07

Muszę przyznać że czytając opinie o książce, byłam prawie pewna że są mocno naciągane. Kiedy sięgnęłam, dosłownie od pierwszych stron przepadałam!
Książka zaskoczyła mnie całkowicie. Od pomysłu po wykonanie. Przede wszystkim, nie spodziewałam się tego, co zostanie mi zaserwowane. Było to ogromne, bardzo pozytywne zaskoczenie.
Może nie było zawrotnych zwrotów akcji, jednak nic a nic mi to nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie, mam wrażenie że dzięki temu, łatwiej było mi się wczuć w klimat. Dość futurystyczny. Mocno inspirujący. Niepokojący. Zaskakujący.

Dawno nie czytałam czegoś tak nieoczywistego!

📌
Kiedy Abbie budzi się w szpitalu, nie pamięta kim jest i jak się w nim znalazła. Z pomocą w odzyskaniu swojego życia przychodzi jej mąż, założyciel najbardziej innowacyjnego start-up. Abbie, utalentowana artystka, kochająca matka i perfekcyjna żona, dowiaduje się że pięć lat temu miała wypadek i tylko wizjonerstwo jej męża Tima, sprawiło że z zastosowaniem wymyślonych przez niego...

Daga | 2019-10-03

Książka na swój sposób interesująca, jednak mi nie przypadła aż tak bardzo do gustu. "Lokatorka" jest moją faworytką spośród trzech pozycji autora...

Czytelniczka | 2019-10-03
Przeczytana: 03 października 2019

Widzę same pozytywne opinie i zastanawiam się czy tylko mi się ta książka nie podobała.
Czytałam "Lokatorkę", nie przypadła mi do gustu zupełnie. Po zobaczeniu recenzji tej pozycji stwierdziłam, że po jednej książce nie warto określać autorki.
Niestety zawiodłam się drugi raz.
Styl pisania oraz pomysł na fabułę zupełnie nie w moim klimacie.