W żywe oczy

Otwarte
Believe Me
kryminał, sensacja, thriller
Inne

intrygująca, polecam gorąco :)

Bardzo dobra książka, sama musiałam co jakiś czas się zastanowić co jest fikcją, a co prawdą i kto jest mordercą. Polecam.

"W żywe oczy"
Claire od najmłodszych lat nie ma lekko. Samobójstwo matki, rodziny zastępcze, nieudane związki. Jednym słowem ciągle z deszczu pod rynnę. Jej największym życiowym marzeniem jest zostanie aktorką. W tym celu ucieka z UK do Nowego Yorku pełna nadziei, iż dostanie się do szkoły aktorskiej i zrobi karierę.
Los jednak nadal zamyka przed nią drzwi. Claire dorabia...

W niektórych momentach zastanawiałam sie na absurdem tej książki... Potem jednak fabuła wciągnęła mnie na tyle, ze przestałam zastanawiać się nad sensem i dalam sie poniesc historii :) nie wiem kiedy zleciały mi wszystkie strony, wiec chyba warto? :)

Claire to młoda studentka aktorstwa, która dorabia sobie współpracując z detektywem, przy okazji ćwicząc swój warsztat aktorski .Pomaga mu przy sprawach rozwodowych udowadniając niewierność mężów. Dziewczyna podrywa a następnie tak prowadzi rozmowę aby to mężczyznę zaproponował jej wspólną noc , podczas gdy ona rejestruje całą rozmowę.
Claire dostaje nowe zlecenie, ma...

„W żywe oczy” to wciągający i pełen zaskoczeń thriller psychologiczny, który napisał JP Delaney. Jest zupełnie inna niż wszystkie książki, której do tej pory przeczytaliście i nie przejdziecie obok niej obojętnie. Zabierze Was do świata, w którym nic nie jest pewne.

Claire jest początkującą aktorką, która kłamie zawodowo. Żeby zarobić, podejmuje się nietypowego zajęcia –...

Motyw poetycki jak najbardziej na plus, ale wydaje mi się, że pewne niedociągnięcia w opowieści daje się zauważyć i autor nie wyjaśnia wszystkiego, a pytania na koniec pozostają. I do tego taki trochę fabularny przekładaniec.

Świetna. Porywająca.
Polecam

Przy ostatnich stronach moje nastawienie do tej książki zmieniało się diametralnie. Od „Całkiem ciekawe...”, przez „Ale pójście na łatwiznę…”, do „Rewelacyjne!”. I to ostatnie wrażenie pozostało ze mną już do samego końca.

Bardzo lubię takie thillery, które są tak nieoczywiste, posiadają drugie "dno". Fabuła, która trzyma czytelnika w niepewności na każdej stronie. Nieoczywisty ciąg wydarzeń, co zaskakuje czytelnika.

Dyskusje

1 981