Kinga 
Urodzona z karabinem w rękach ^^ Interesuję się bronią, militarią, historią II wojny światowej, podbojami Wikingów, mitologią nordycką, grami i długo by tak można jeszcze wymieniać. Gram na gitarze od paru ładnych lat, a każdy dzień lubię zaczynać od lamienia w World of Warcraft. Słucham głównie heavy, death, thrash i power metalu. Szczególnie uwielbiane przeze mnie zespoły to Arch Enemy, Children of Bodom, Sabaton, Iron Maiden, Megadeth, Motorhead, Pantera, Slayer, Eluveitie, Rammstein, Nightwish i Blind Guardian. Czytanie odkryłam parę lat temu, kiedy po prostu uznałam, że warto by zacząć jeszcze bardziej poszerzać swe horyzonty. W końcu książki każdego gatunku wnoszą coś do naszego rozwoju, prawda? ;)
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 13 książek, ostatnio widziana 5 godzin temu
Teraz czytam
  • W.I.T.C.H. Part 1, Vol. 2: The Twelve Portals
    W.I.T.C.H. Part 1, Vol. 2: The Twelve Portals
    Autor:
    The new Guardians pursue their mission to close the twelve portals to Metamoor that threaten their world. When the prediction that they will be betrayed by someone close to them comes to pass,...
    czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-19 18:37:37
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2019-02-19 18:35:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Hawking chyba osiągnął cel: w tej książce krótko przedstawił swoją opinię na dręczące świat pytania. Takie... streszczenie poglądów. Krótko i na temat, mnie to zachęciło, by sięgnąć po inne jego tytuły - bardziej szczegółowe?

 
2019-02-18 19:00:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Amelka Kieł (tom 1)

Łatwa i szybka w czytaniu. Niby nic wielkiego się nie dzieje, a wciąga. Historia błaha, ale na tyle groteskowa, napisana z uśmiechem, że przyjemna. Uniwersalna, jeśli chodzi o docelową grupę wiekową czytelników. Pomysłowo ilustrowana w stylu Tima Burtona, za co ma ogromny plus. Pasowało to do klimatu fabuły i bohaterów.

 
2019-02-16 20:01:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Flawia de Luce (tom 5)
 
2019-02-16 20:00:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Chwilami naiwna, ale szybka i łatwa w odbiorze książka. Napisana z humorem, dzięki czemu czyta się z uśmiechem, co jednak przełożyło się na rozładowanie napięcia, które w thrillerach jest jednak potrzebne. Propozycja ciekawa, choć z czasem gubiąca sens. Mimo to, warto się za nią rozejrzeć w bibliotece.

 
2019-02-13 23:15:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-13 23:12:25
Dodała do serwisu książkę: Złodziej snów
 
2019-02-13 20:36:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Język prosty, ale nie banalny, porównania ciekawe. Wszystko przedstawione obrazowo, a zdjęcia tak dodane, że nie miałam wrażenia, że to jakiś album.

 
2019-02-13 11:30:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Damian Werner (tom 2)
 
2019-02-09 23:41:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Damian Werner (tom 1)

Zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać. Fabuła rozwijała się szybko i spójnie. Narracja prowadzona z dwóch, właściwie skrajnych, perspektyw to ciekawe rozwiązanie. W pewnym momencie pomyślałam: "no tak, cały Mróz", a kiedy zaczęło mi się wydawać, że w sumie mogłam coś tam przewidzieć... Szok, niedowierzanie. A potem kolejny! Normalnie coś... niecodziennego, jak film akcji w formie książki i... Zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać. Fabuła rozwijała się szybko i spójnie. Narracja prowadzona z dwóch, właściwie skrajnych, perspektyw to ciekawe rozwiązanie. W pewnym momencie pomyślałam: "no tak, cały Mróz", a kiedy zaczęło mi się wydawać, że w sumie mogłam coś tam przewidzieć... Szok, niedowierzanie. A potem kolejny! Normalnie coś... niecodziennego, jak film akcji w formie książki i w dodatku rzucający światło na istotny problem.

pokaż więcej

 
2019-02-09 23:29:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-31 23:41:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione
Cykl: Komisarz Forst (tom 5)

Po "Deniwelacji", która według mnie za bardzo odbiegła od serii i była najmniej udaną częścią, to powrót komisarza Forsta w wielkim stylu. Znani bohaterowie wrzuceni w wir nowych, zaskakujących wydarzeń. Emocje goniły emocje, a akcja wciąż przyspieszała, niespodziewanie zwracając się w zupełnie innym kierunku, niż na to wyglądało. Mróz pokazał, że potrafi - ponownie! Kolejny, świetny tom. Czy... Po "Deniwelacji", która według mnie za bardzo odbiegła od serii i była najmniej udaną częścią, to powrót komisarza Forsta w wielkim stylu. Znani bohaterowie wrzuceni w wir nowych, zaskakujących wydarzeń. Emocje goniły emocje, a akcja wciąż przyspieszała, niespodziewanie zwracając się w zupełnie innym kierunku, niż na to wyglądało. Mróz pokazał, że potrafi - ponownie! Kolejny, świetny tom. Czy ostatni? Wygląda na to, że tak, ale... no właśnie. Wszystko wyszło tak "żywo", że po przeczytaniu człowiek wciąż rozmyśla.

pokaż więcej

 
2019-01-25 13:15:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Reportaż

Za książkę wzięłam się bez większej wiedzy, o czym właściwie jest i zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Trudny temat, opisany w sposób prosty, ale doskonale obrazujący problem mało mi znany. Czeskie społeczeństwo w czasach komunizmu zostało opisane przekrojowo. Poszczególne historie wyszły bardzo spójne. Nie sądziłam, że tak mnie to wciągnie, że zaciekawienie rosło z każdym zdaniem.

 
2019-01-25 13:03:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Kontynuacja tomu pierwszego na jednym poziomie. Autor po prostu tym razem skupił się na literaturze, nie na pracy dziennikarza. Przedstawienie pewnych zjawisk i opinii bardzo klarowne.

 
2019-01-14 23:35:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Ciekawe przeniesienie na dzisiejsze czasy i klimat charakterystyczny dla Nesbo. Intrygująca fabuła, w której niejedno nieźle zaskoczyło, mimo że ogólne ramy łatwo załapać. Bardzo pomysłowa i dobra książka.

 
Moja biblioteczka
475 271 1201
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd