Perfekcyjna żona

Oficjalne recenzje i

Obsesja perfekcji

Link do recenzji

1659 95 28

Abbie budzi się z czegoś co trudno nazwać snem i okazuje się że jest robotem. Repliką człowieka z jego wspomnieniami, z jego wyglądem. Sztuczna inteligencja ktora została etworzona, by odnaleźć prawdziwą Abbie.
Właściciel firmy zajmującej się robotyką Tim zatrudnia artystkę Annie. W rezultacie stają się parą i biorą ślub. Rodzi im się dziecko.
Tim jest facetem pozbawionym...

Czuje lekki niedosyt po końcówce. Całość czytało się dosyć przyjemnie ale mam wrażenie jakby końcówka powieści była pisana na szybko by tylko książkę skończyć. Sądzę że można było z niej wycisnąć więcej :)
Ogólnie pozytywnie będę ja wspominała.

Bardzo lubię książki tego autora. Są troszkę inne, ale sposób pisania bardzo mi pasuje i zawsze nie mogę się doczekać kiedy będzie następna.

Książka o bardzo intrygującej fabule z dość niespotykaną narracją, która mi osobiście przypadła do gustu. Bardzo fajnym doświadczeniem było przeżywanie wydarzeń z perspektywy sztucznej inteligencji.

Gdyby nie element robotów książka byłaby świetna, a tak to była po prostu dobra i ciekawa. Zakończenie przewidywalne. Ogólne wrażenia? Warta uwagi.

Dobry thriller psychologiczny ze świata automatyki, maszyn i sztucznej inteligencji. Abby budzi się po 5 latach. Mąż który ją kocha. Syn Danny, który ją potrzebuje. Rodzina, przyjaciele, wszyscy są oszołomieni. Abby sama musi dojść do prawdy i iść tropem swoich wspomnień. Bardzo dobrze się czyta, choć pozostaje lekki niedosyt.

Uwielbiam tego autora ale ta książka jest dość średnia . Ma chwile uniesień ale nic poza tym . Niestety nie przypadła mi do gustu .

Pomysł na fabułę i kreację "perfekcyjnej żony" przez całą lekturę książki wydawał mi się dziwny. Mimo to, całość oceniam na mocne 7 gwiazdek.
Dobrze się czyta, fabuła wciąga i zaskakuje. Doskonale stopniowane napięcie, oszczędne dozowanie wskazówek oraz liczne zwroty akcji sprawiły, że nie mogłam się oderwać.

Jest to moja czwarta książka tego autora. Mam wrażenie, że Delaney zawsze w swoich książkach pisze o tym samym oraz że bohaterowie w każdej jego książce posiadają takie same cechy charakteru. Podobnie jest z zakończeniami- one nigdy nie sa jakieś niesamowite. To uderzające podobieństwo, niektórych sytuacji oraz postaci może być dla niektórych dużym minusem aby sięgać po...

1925

Wow.Takiego thrillera,w takim wydaniu jeszcze nie czytałam.
Co prawda nie lubię historii z elementami fantazy i si-fi,ale muszę przyznać,że ta książka zrobiła na mnie duże wrażenie .Autor tak dobrze skonstruował intrygę i wcale nie skupił się tylko na robotyce,a bardziej na rozwoju wydarzeń,że czytałam ją z dużym zaciekawieniem.Do tego poruszył też problem autyzmu u...

1 273
    1 145