Lokatorka

Data 1. wydania:
2017-01-01
Mariusz Gądek
Otwarte
dziewczyna thriller literatura angielska manipulacja niebezpieczeństwo strach śmierć tajemnica
The Girl Before
kryminał, sensacja, thriller
Mariusz Gądek
Inne

Oficjalne recenzje i

Historia pewnej obsesji

[ 50 ] Link do recenzji

Moja pierwsza tego autora i stwierdzam, że był to bardzo dobrze spędzony czas przy tej książce. Wciąga od pierwszych stron, prosty nieskomplikowany i nieprzekombinowany język powoduje, że czyta się ją bardzo szybko. Dla mnie na wielki plus - krótkie rozdziały :) Fabuła bardzo ciekawa. Szkoda, że tak późno po nią sięgnęłam, kolejne autora już zapisane na liście must have.

Bardzo dobra! Pisana z perspektywy dwóch lokatorek pewnego inteligentnego domu, jedna mieszkała w nim dwa lata temu, druga teraz. Napięcie robi się coraz większe a atmosfera gęstnieje z każdą stroną. Świetny thriller psychologiczny.

Po moim drugim spotkaniu z autorem mogę śmiało stwierdzić, że cechuje go wplatanie w powieść nowinek technologicznych. Stara się ukazać, jak wiele części życia można poprzez nie kontrolować.
I w tej powieści, w tym niezwykłym thrillerze psychologicznym pokazuje jak dom może sterować człowiekiem a człowiek nim. Kolejny raz pokazuje, że technologia jest zawodna. A życie nie...

Książka zdecydowanie warta przeczytana. Rewelacyjna w swojej inności, choć z nieco przewidywalnym zakończeniem.

101/52/2020

Nie można się oderwać.

"[...] nie można opowiedzieć drugi raz tej samej historii i spodziewać się innego zakończenia."

Teoretycznie nie, ale, jak wiadomo, historia zatacza kręgi i lubi się powtarzać. Wtedy możemy powtórzy poprzednie zakończenie, ale stworzyć całkiem nowe.
Prawda?

Książka bardzo starannie napisana, trzymająca w napięciu od pierwszych stron, dawkująca emocje czytelnikowi....

W końcu prawdziwy thriller psychologiczny! Jeden dom, dwie kobiety... Właściciel z mnóstwem zasad wynajmu. Książka zaciekawiła mnie od pierwszej strony i trzymała w napięciu do ostatniej. Dodatkowo bardzo dobrze skonstruowane postacie. Rewelacja!

Inna :)

Książka mimo niecodziennej dla mnie tematyki, na prawdę przypadła mi do gustu oraz sprawiła, że na prawdę zaczynam pałać nieco większym entuzjazmem co do tego gatunku.
Bardzo podobała mi się problematyka powieści, chociaż początkowo trudno było połapać się z perspektywy, której kobiety w tym momencie mamy możliwość poznania historii. Treść była na prawdę przyjemna, sama...

Dyskusje

6 844