Lokatorka

Data 1. wydania:
2017-01-01
Mariusz Gądek
Otwarte
dziewczyna thriller literatura angielska manipulacja niebezpieczeństwo strach śmierć tajemnica
The Girl Before
kryminał, sensacja, thriller
Mariusz Gądek
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Historia pewnej obsesji

49 Link do recenzji

Kolejny dobry thriller na jaki można się natknąć na swojej drodze czytelniczej.

Historia nietuzinkowa, ciekawa. Świat jest dobrze przedstawiony, czuć niezwykłość domu przy Folgate Street 1. Autorowi udało się przemycić nowoczesność, surowość, minimalizm okazać w stylu jakim pisał.

Bohaterzy są żywi. Każdy ma swój charakter, nie są ,,papierowi" i prości. Emma, Jane są tak...

Świetny pomysł na książkę! Nielatwo sie oderwać więc pochłonęłam ją w kilka dni:) zawiodło mnie tylko zakończenie, poza tym cudeńko! 8/10

Na półkach: , , , ,

6,5

Zapowiadało się świetnie, niestety w połowie poziom spada, a końcowe rozwiązanie rozczarowuje. Szkoda.

Niezły thriller, wciągający udaje mu się choć trochę uciec schematom. Do końca wciąga.

Piękne mieszkanie z restrykcyjnymi warunkami najmu, odizolowane od świata zewnętrznego przypomina luksusową celę więzienną. Ale wcześniej Emma z Simonem, a teraz Jane zdecydowali się na jego wynajem. Wszyscy chcieli zacząć od nowa.
„Może to jakiś rodzaj eksperymentu. Eksperymentu z życia.”
Emma zastanawia się nad swoim związkiem z Simonem. Przeżyła traumatyczne włamanie. ...

Świetna książka, ciężko się oderwać. Jak dla mnie nie do końca przewidywalna, co bardzo lubię :)

Grey wsadzony w thriller. To nie mogło się udać

Po przeczytaniu tej ksiazki ciagle rozmyslam jak umenlowac swoj dom tak aby przypominal ten a ksiazki. Jesli ktos szuka szuka wciagajacej lektury I dobrze nakreslonych postaci to bardzo polecam .....choc kto jest tym zlym policjantem domyslilam sie grubo przed koncem ksiazki.

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Fabuła jest poprowadzona w bardzo interesujący sposób, nie czytałam nigdy wcześniej podobnej książki. Momentami miałam ochotę poukładać w "scenariuszu" po swojemu i napisać "Lokatorkę" od nowa, z moimi pomysłami. Całość bardzo spójna i rewelacyjnie się czytało - wystarczył jeden dzień.
Minusy... moim zdaniem niepotrzebny wątek...

Mam mieszane uczucia po tej lekturze. Dwie kobiety (Emma i Jane) mieszkały w tym samym miejscu (w odstępie czasu). Nie rozumiem jak można się "godzić' na takie "chore" wymogi mieszkając w takim domu. Edward też miał taki sam schemat postępowania wobec każdej z nich.

Dyskusje

6 421