Nasz dom płonie

Wydawnictwo: Czwarta Strona
House on Fire
literatura piękna
Ag2S

Tej poruszającej powieści długo nie zapomnisz! Zaskakująca i pełna emocji historia o skomplikowanych relacjach i sile rodzinnych więzi. To tylko nastoletni wybryk. Chociaż Kip wypił na imprezie trochę za dużo i spowodował wypadek samochodowy, wydaje się, że ujdzie mu to na sucho. Jednak nagle umiera jego przyrodnia siostra. Tamtego dnia Chrissy jechała razem z bratem, więc policja szybko...

To tylko nastoletni wybryk. Chociaż Kip wypił na imprezie trochę za dużo i spowodował wypadek samochodowy, wydaje się, że ujdzie mu to na sucho. Jednak nagle umiera jego przyrodnia siostra. Tamtego dnia Chrissy jechała razem z bratem, więc policja szybko łączy fakty, ale Kip zarzeka się, że to wszystko wyglądało inaczej. Czy wzajemne oskarżenia sprawią, że rodzina rozsypie się na kawałki?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

Majka | 2019-09-14

To książka, w której przeczytamy o zaufaniu, stracie, a i z dylematem moralnym będziemy mieć do czynienia.
„Nasz dom płonie” to bardzo zgrabne połączenie powieści obyczajowej z zagadką, którą wszyscy chcemy rozwiązać.
Książka opowiada o rodzinnej tragedii. Leigh i Peter wraz z czwórką dzieci stanowią szczęśliwą rodzinę, ale wszystko się zmienia, kiedy dwoje z nich: Kip i Chrissy, podczas powrotu z imprezy mają wypadek samochodowy.
Z początku wydaje się, że nic poważnego się nie stało, dopóki nagle nie umiera Chrissy z powodu pękniętego tętniaka mózgu. Wszystko wskazuje na to, że tętniak powstał w wyniku wypadku, a Kip prowadził wtedy pojazd pod wpływem alkoholu. Tylko, czy aby na pewno tak było?
Książka porusza temat straty ukochanej osoby i jak ona wpływa na dalsze relacje w rodzinie i co ciekawe - w rodzinie patchworkowej. Tutaj właśnie pojawia się pytanie czy więzy, jakie są w tego typu rodzinie są równie trwałe, jak w rodzinie tradycyjnej, mimo, że we wspomnianych bohaterach...

Zslaboscidoksiazek | 2019-09-12
Przeczytana: 11 września 2019

Powiem wam, że już po pierwszych stronach mi się spodobała. Akcja była dynamiczna od pierwszych stron, dowiadujemy się wtedy o wypadku Kip i jego przyrodniej siostry Chrissy, a następnego dnia dziewczynka umiera. Podejmujemy wątek dlaczego, co się stało a już po chwili znamy diagnozę. Jednak nie spodziewałam się, że już po parunastu stronach akcja zwolni a wszystkie reakcje ludzi wysuną się na pierwszy plan. Związku z śmiercią, dochodzenie rozpoczyna się od początku, a młodemu chłopaku, który za parę miesięcy miał rozpocząć studia i ma najlepsze wyniki w szkole grozi więzienie. Pomimo jego dobrych wyników, nikt nie wierzy Kipowi, że to nie on spowodował wypadek. Już nie raz zdarzało mu się kłamać i w swoim życiu nie raz popadł w kłopoty.

Widzimy do czego może doprowadzić jedno kłamstwo. Autorka bardzo dobrze opisuje uczucia matki po stracie córki, reakcje ojca na wiezie które grozi synowi. Relacje pomiędzy małżonkami i rodzinie patchworkowej. Pod względem zachowania ludzkiego i...

TheLazyDumpling | 2019-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Kip, jak każdy nastolatek, musi czasem odreagować stres, a już zwłaszcza po ciężkiej pracy, by dostać się na wymarzone studia.
Korzysta więc z faktu, że jego rodzice wyjechali na weekend i udaje się na imprezę, nie wiedząc jeszcze, że przez nią może stracić rodzinę, pożegnać się z planami na przyszłość i zostać oskarżony o morderstwo.

Akcja nie leci na łeb, na szyję, a jednak bardzo trudno oderwać się od książki. Wciąga niezwykle mocno, a styl autorki sprawia, że czyta się przyjemnie, a powieść ma niezwykłą atmosferę.
Książka jest jedną wielką drogą prowadzącą do właściwego podjęcia trudnego tematu, jakim jest kłamstwo z perspektywy etyki i moralności oraz stawianie swojego dziecka zawsze na pierwszym miejscu.
Rodzina jest ukazana naprawdę cudownie i realistycznie. Zawiera bohaterów z krwi i kości, których zresztą możemy bardzo dobrze poznać w czasie lektury. Wielkim plusem jest również fakt, że jest to rodzina patchworkowa, przez co między jej członkami jest wiele niezręczności,...

Mim | 2019-09-10
Przeczytana: 10 września 2019

Książka bardzo życiowa. Zdarzenia opisane, ułomności zwykłych ludzi, walka o rodzinę , miłość, waga kłamstwa-to wszystko może wydarzyć się w każdej nawet idealnej rodzinie. Warto przeczytać.

Weronika | 2019-09-07
Przeczytana: 07 września 2019

Bardzo ciekawa historia. Polecam!

Ania96 | 2019-09-03

Najbardziej podobało mi się w tej książce to, że historia opowiedziana przez autorkę wydawała mi się być bardzo realna. Wręcz rzeczywista. Bohaterowie posiadają swoje ułomności.
Historia o miłości, ale nie tej często opisywanej w książkach tylko takiej już ustatkowanej, spokojnej, ale mimo wszystko bezgranicznej.
Główni bohaterowie są małżeństwem. Właściwie tworzą posklejaną rodzinę. Ona ma swoje dzieci z pierwszego małżeństwa, i on ma swoje pociechy. Zawsze powtarzała, że to wszystko są ich wspólne dzieci, że tworzą całość, jedność, rodzine. Nagle ich życie wywróciło się do góry nogami. I nie głównym problemem jest Kit, który upił się na imprezie, a potem prowadził samochód. Nawet nie wypadek i auto roztrzaskane na drzewie. Problemem staje się to co dzieje się potem.
Wszyscy są pewni że i tym razem w miarę mu się upiekło. Ale wtedy umiera jego młodsza siostra. I zaczyna się walka, pomiędzy dzieckiem moim a twoim. Dlatego że policja łączy sprawę dziewczyny z niefortunnym...

Nowalijki | 2019-08-28
Przeczytana: 08 sierpnia 2019

Tomasz Radochoński www.nowalijki.com
***
Nauczyłem się już, żeby pod żadnym pozorem nie oceniać książek po okładce. Wciąż jednak muszę pamiętać, że wszechobecny zachwyt nad jakimś tytułem nie gwarantuje udanej lektury. Idealnym przykładem tej sytuacji jest dla mnie debutancka powieść Bonnie Kistler Nasz dom płonie. Sięgnąłem po tę książkę, zachęcony niezwykle pozytywnymi opiniami, zacząłem czytać i niestety, szybko okazało się, że ja tych wszystkich zachwytów nie podzielę. Książka bowiem rozpoczyna się nad wyraz interesująco, ale im dalej w tekst, tym … nudniej. I dziwniej, bo autorka nie potrafiła się zdecydować – po pierwsze dla kogo, a po drugie o czym tak naprawdę ma być jej debiut. Nasz dom płonie to mieszanka gatunków (to akurat lubię), ale i naiwny dydaktyzm, a do tego wygładzony klimat rodem z grzecznych seriali familijnych, dramat sądowy i sensacja w jednym. Oczywiście, to wszystko mogło być strawnie, bo nie takie cuda pojawiają się na półkach księgarskich, ale niestety,...

jakprzezokno | 2019-08-27

Książka, którą trzeba przeczytać. Wciągająca od pierwszej strony, trzymająca w napięciu aż do ostatniej. Końcówka troszeczkę naciągana, ale jednak mimo wszystko całość sprawia świetne wrażenie. Jesteśmy przytłoczeni ogromem płomieni, jakie pojawiają się w tej książce. Bohaterowie są prawdziwi, uczuciowi, zaczynamy wczuwać się w ich sytuację, lubić ich lub nie. Według mnie to książka warta każdej minuty spędzonej na lekturze. Jest świetna, ciekawa, dobrze napisana, a wymyślona historia jest tak spleciona różnymi wydarzeniami, że zachodzimy w głowę jak to mogło się wydarzyć i jak autorka na to wpadła. To lektura, która Was pochłonie - w absolutnej całości.

Everyle | 2019-08-23
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Czy istnieje coś takiego jak usprawiedliwione kłamstwo? Czy można kłamać w dobrej wierze, aby chronić najbliższych?

Peter i Leigh stanowią szczęśliwe i udane małżeństwo. On ma własną firmę budowlaną, ona pracuje jako prawnik specjalizujący się w rozwodach. Wspólnie wychowują dzieci ze swoich poprzednich związków. Gdy wyjeżdżają na weekend poza miasto, ich dzieci uczestniczą w wypadku samochodowym. Mało tego, okazuje się, że Kip prowadził pod wpływem alkoholu. Wszystko mogłoby się skończyć na zwykłym upomnieniu, ale niespodziewanie umiera Chrissy. Chłopakowi zostają postanowione zarzuty wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Niespodziewanie Kip zmienia wersję, zrzucając całą winę na przyrodnią siostrę. Twierdzi również, że istnieje świadek całego zdarzenia. Ale pomimo nagłośnienia całej sprawy, nikt się nie zgłasza, a Leigh ma coraz większe wątpliwości co do prawdomówności swojego pasierba. Co tak naprawdę wydarzyło się w tamtą letnią noc?
Jest takie tureckie przysłowie, które autorka...

biblioteczka_justyny | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

"Nasz dom płonie" to książka, która pokazuje do czego może doprowadzić kłamstwo albo myśl, że druga osoba nas okłamuje... jak uwierzyć osobie, która często kłamie? A z drugiej strony, nie ma pewnie na świecie osoby, która by choć raz nie skłamała... która choć raz w życiu nie popełniła błędu.
Jak pogodzić się ze śmiercią córki i nie czuć urazy do pasierba, który spowodował wypadek, pod wpływem alkoholu...? A może to jednak nie on prowadził i choć początkowo skłamał, by chronić przyrodnią siostrę, to gdy ta umiera, odkręca poprzednie kłamstwo czy może jednak brnie w kolejne, by chronić własną skórę i nie trafić za kratki...? Czy da się po takim czymś ufać i żyć z człowiekiem, który broni syna ze wszystkich sił, ale z którym nie ma się wspólnych dzieci...? Jak silne okażą się więzi w patchworkowej rodzinie w obliczu konfliktu interesów?
Książka, która wciąga i która ma przemyślaną fabułę - warto przeczytać!
Szkoda tylko, że wątek poboczny o szejkini został niedokończony, przez co tak...