Córka zegarmistrza

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Albatros
The Clockmaker's Daughter
Anna Dobrzańska

Ojciec wołał na mnie Birdie, mawiał, że jestem jego małym ptaszkiem. Dla wszystkich byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Edward nazywał mnie swoją muzą, przeznaczeniem. Ludzie pamiętają mnie jako złodziejkę, oszustkę, tę, która miała się za lepszą od innych i nie była niewiniątkiem. Nikt już nie pamięta mojego prawdziwego imienia. I nikt nie wie, co naprawdę stało się tamtego...

Nikt już nie pamięta mojego prawdziwego imienia. I nikt nie wie, co naprawdę stało się tamtego lata.
***

Latem 1862 roku grupa młodych artystów, którym przewodził utalentowany i pełen pasji Edward Radcliffe, przybyła do Birchwood Manor w malowniczym Oxfordshire. Planowali spędzić miesiąc na łonie natury, szukając inspiracji. Ale ich pobyt na prowincji właśnie dobiega końca: jedna z uczestniczek wyprawy została zastrzelona, druga zniknęła – podobnie jak pewna bezcenna pamiątka rodowa – a życie Edwarda Radcliffe’a legło w gruzach.

Ponad 150 lat później Elodie Winslow, młoda archiwistka z Londynu, odnajduje skórzaną torbę, a w niej dwa pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty: zdjęcie w kolorze sepii, przedstawiające zniewalająco piękną kobietę w wiktoriańskim stroju, i szkicownik artysty z rysunkiem domu z dwuspadowym dachem, stojącego w zakolu rzeki.

Dlaczego Birchwood Manor wydaje się Elodie tak znajome? Kim jest młoda kobieta na fotografii? Czy kiedykolwiek pozna jej tajemnicę?

Córka zegarmistrza jest historią o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości i stracie, opowiedzianą głosem Birdie Bell – córki zegarmistrza, która była świadkiem i uczestnikiem tamtych dramatycznych wydarzeń.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: https://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/corka-zegarmistrza/

Matylda Saresta | 2019-03-15

Ta historia urzeka już od pierwszych słów.
Klimatem.
Stylem.
Narracją.
Niełatwo jest wyczarować taki niesamowity nastrój - przeniosłam się prawie dosłownie w sam środek opisywanych dwóch światów.
Coś zupełnie innego, pięknego - cudowna odskocznia od plastików literackich dnia codziennego.

POLECAM!

kuzynka | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Cudowności!!! Z wielkimi oczekiwaniami sięgnęłam po najnowszą powieść Kate Morton, jednej z moich ulubionych pisarek. I jak zwykle się nie zawiodłam! Autorka ponownie wciąga czytelnika w misternie plecioną na przestrzeni ponad 150 lat fabułę, w świat zagadek i sekretów przeszłości. Upalne lato i angielska wiejska posiadłość, malowniczo położona w zakolu Tamizy, skrywająca mrożącą krew w żyłach tajemnicę. Miłość, sztuka, morderstwo, zagadkowe zniknięcie, świat magii, baśni i duchów. Po zakończeniu lektury jeszcze długo nie można przestać o niej myśleć! POLECAM!!! :)

chocobuum | 2019-03-19
Przeczytana: 16 marca 2019
michasia | 2019-03-13
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 17 marca 2019

I nikt nie wie, co naprawdę stało się tamtego lata…

„Córka zegarmistrza” jest historią o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości i stracie, opowiedzianą głosem Birdie Bell – córki zegarmistrza, która była świadkiem i uczestnikiem tamtych dramatycznych wydarzeń. Premiera 13 marca.

Patronaty tygodnia

W tym tygodniu propozycja wydawnictw jest tak różnorodna jak marcowa pogoda. Od romasu, przez kryminały, aż po kolejną książkę Marty Kisiel. A co łączy je wszystkie? Na tylnej stronie okładki znajdziecie logo serwisu lubimyczytac.pl!