literatura polska, opowiadania
Ag2S

Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłość Pamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Motyle w brzuchu, ukradkowe spojrzenia i pewność, że spotkałaś kogoś niezwykłego. Tego nie da się zapomnieć. Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń. Ich bohaterowie idą za głosem serca, bo tak kochać można tylko raz, a cudowne wspomnienia zostają na...

Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłość
Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń. Ich bohaterowie idą za głosem serca, bo tak kochać można tylko raz, a cudowne wspomnienia zostają na całe życie. To historie pełne uczuć, emocji i wzruszeń niepowtarzalne jak pierwsza miłość.
Czy święto zakochanych może trwać przez cały rok? Zatrzymaj romantyczną atmosferę na dłużej i daj się ponieść sile uczuć. Może jedna z naszych opowieści będzie podobna do twojej?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/pierwsza-milosc/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/pierwsza-milosc/

Jolka | 2019-03-26
Przeczytana: 26 marca 2019

"Pierwsza miłość" to zbiór pięknych powieści autorów,którzy stworzyli niesamowite opowiadania o sile pierwszej miłości,o sile zauroczenia i o emocjach które towarzyszą temu zauroczeniu.
Każda historia jest inna,jedne wywołały uśmiech na twarzy ,inne sprawiły,że łza się zakręciła,wszystkie jednak łączy jeden temat jakim jest miłość.
W "Pierwszej miłości" mamy przekrój różnego rodzaju zauroczenia i miejsca gdzie rodziło się to cudowne uczucie.Poczytamy tu między innymi o miłości zrodzonej poprzez portal randkowy,o uczuciu,które zrodzi się podczas wakacyjnej wyprawy,o miłości mężczyzny,który nie potrafi odnaleźć się po stracie ukochanej żony,a nawet o cudownym zauroczeniu w tramwaju.Każdy więc znajdzie coś dla siebie,bo każde opowiadanie ma w sobie coś interesującego i niesie ze sobą coś wyjątkowego.Są to piękne historie tak jak i każda pierwsza miłość.Autorzy spisali się genialnie,pokazując różne oblicza tego uczucia,które może zmienić nasze życie na lepsze jak i odebrać nadzieję...

Agnieszka | 2019-03-19
Przeczytana: 19 marca 2019

Czy pierwsza miłość to ostatnia, czy ostatnia może pierwszą właśnie jest?

Jak świat światem, próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czym jest miłość? Już od wieków poeci i pisarze starają się znaleźć odpowiednie słowa, które oddadzą jej barwę, kształt, zapach i smak. Jednak już nie raz przekonaliśmy się, że jest to uczucie, którego nie da się określić żadnymi schematami, zaszufladkować i ujarzmić.

Dziś przychodzę do Was ze zbiorem opowiadań „Pierwsza miłość”, w którym znani i lubiani autorzy polskiej literatury obyczajowej w jedenastu opowiadaniach, próbują przekazać nam wyjątkowość i piękno pierwszej miłości oraz emocje jej towarzyszące, które nie zawsze są takie, o jakich marzyliśmy.

Muszę Wam się przyznać, że podobnie jak pierwsza miłość, jest to mój pierwszy raz, kiedy zdecydowałam się sięgnąć po antologię. Jeśli jesteście w miarę regularnymi gośćmi mojego bloga, zapewne zauważyliście, że nie jestem zwolenniczką krótkich form wypowiedzi. Nie jestem bowiem przekonana, czy...

Biblioteczka Rudej | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Gabriela Gargaś Pierwsza miłość
" Od wszystkiego można się uzależnić, czy zatem od słów też?"
Aneta, kobieta tuż przed 40 jest szczęśliwą mężatką u boku Mikołaja. Ale czy tak do końca szczęśliwą? Małżonkowie popadli w lekką rutynę i gdy na horyzoncie pojawia Igor...Aneta czuje motyle w brzuchu, czuje się pożądana i kobieca. Odchodzi od męża i stara się na nowo układać życie. Początki są jak z bajki. Ale wszystko do czasu. Z kim zostanie Aneta? Z mężem, u którego noku czuje się bezpiecznie i swojsko czy z Igorem, wiecznym chłopcem, który nie dorósł do bycia w związku?
" Nad związkiem musi pracować dwoje ludzi i najważniejsze, aby obojgu się chciało codziennie wykonywać te pracę. A to niestety żmudna robota. Miłość nie jest tylko na dobre, ale i na złe".

Katarzyna Berenika Miszczuk Randez-vous z duchem
Ewa pracuje w jednej z warszawskich korporacji. Pewnego weekendu wraz z całą firmą wyjeżdża na Mazury. Wyjazd integracyjny. Podczas tego pobytu za namową koleżanki instaluje aplikację...

Czytaanna | 2019-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2019

- Znam tylko jedną rzecz, która może być jednocześnie bardzo prosta i bardzo skomplikowana.
A co to takiego ?
Miłość!!!
Guillaume Musso.

Czy zastanawialiście się kiedyś na ile sposobów można wymieniać słowo miłość?

12 autorów, 11 opowiadań znajdziemy w książce "Pierwsza miłość". Każde z nich jest inne, a zarazem piekne pełne uczuć, emocji i wzruszeń. Ma ona wiele znaczeń,odmian i kolorów.
Autorzy swoimi opowiadaniami pokazują nam że kochać to znaczy żyć i poświęcać się dla kogoś.
To piękne uczucie powinno towarzyszyć nam przez całe życie, bez tego nasze życie jest puste, szare i bez celu.
Czy można bez niej żyć ? Chyba nie.

Bardzo polecam.

WielkiBuk | 2019-02-10
Przeczytana: luty 2019

Dwunastu pisarzy, jedenaście opowiadań, moc wzruszeń, ale też moc radości – antologia „Pierwsza miłość” ma w sobie tę moc, która ujmie serca wszystkich czytelników spragnionych życiowych, pozbawionych przecukrzonych obrazków opowieści z miłością w tle. Warto jednak zauważyć, że wszystkie te historie, pomimo swojej odmienności i zróżnicowania stylu autorów, mają tendencje do zlewania się, upodabniania do siebie nawzajem, dlatego warto podgryzać je po kawałku, traktować jak przepyszną bombonierkę i dozować sobie raz po raz.

Dla romantyków, dla których Święto Miłości trwa cały rok jak znalazł.

Kate1404 | 2019-02-03
Przeczytana: 01 lutego 2019

"Miłość zwyczajna jest bardziej magiczna od tej, o której marzymy." (Gabriela Gargaś "Miłość jest wtedy...)

Przyznam się Wam szczerze, że nie jestem fanką opowiadań, więc z wielką bojaźnią i niepewnością sięgnęłam po tę książkę. Trochę bałam się takiego słodzenia o miłości, banału, serduszek, róż, pocałunków w blasku księżyca itd. Moje pierwsze miłości to są bardzo bolesne wspomnienia i może tamte wydarzenia z przeszłości zabiły we mnie ten romantyzm jaki towarzyszy pierwszemu zakochaniu.... A czasami nawet nie pierwszemu, bo kochać można kilka razy.

Zdecydowałam, że książką będę się delektować i będę ją czytać bardzo powoli - jedno opowiadanie dziennie. Dzięki temu każde opowiadanie miało szansę zostać przemielone w mojej głowie, a tym samym mogłam wybrać swoje ulubione, do których będę chciała wracać w zależności od momentu swojego życia. Niektóre wywołały we mnie wspomnienia, inne wprowadziły mnie w zadumę, a jeszcze inne sprawiły, że serce zaczęło mi mocniej bić.

Na...

Zosia | 2019-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

Czy można znaleźć miłość od pierwszego wejrzenia?. To pytanie można sobie zdać jeszcze przed przeczytaniem książki "Pierwsza miłość". Na jej całość składa się jedenaście opowiadań autorstwa polskich pisarzy. Każde z nich przedstawia różne postaci miłości. Jedne doprowadzą nad do łez smutku, a inne do uśmiechu, momentów wzruszeń. Mamy możliwość poznać ludzi szukających miłości przez portal randkowy, zranionych przez najbliższych czy osób samotnych. Wydawać by się mogło, że miłość ma jedno znaczenie. Najwyraźniej nie i w tej książce możemy się przekonać jak dużo różnych postaci ma to wielkie uczucie.

Książka od samego początku mnie oczarowała. Zupełnie różni autorzy, prezentujący swój styl w jednym miejscu. Coś nowego, niespotykanego jak do tej pory dla mnie w literaturze obyczajowej. Nie jestem w stanie wskazać na najlepszą historię. Dla mnie każda z nich jest wyjątkowa, niezapomniana. Na długo pozostaną w mojej pamięci. Autorzy ukazali miłość w różnych jej odcieniach. Z jednej...

prostymislowami | 2019-01-25

Absolutnie zakochałam się w "Pierwszej miłości" :) Nigdy wcześniej nie sięgałam po antologie. W sumie nie wiedziałam czego się po niej spodziewać - czy autor będzie mnie w stanie zaciekawić 30 stronicowym tekstem? Przecież to nie długa fabuła, do których przywykłam :) A jednak! Da się ;) I okazuje się, że takie antologie są genialnym "próbnikiem" stylów pisania wielu autorów - w jednym miejscu. Normalnie musiałabym kupić 11 książek aby zapoznać się z tekstami pisarzy tego zbioru opowiadań. Większość z nich znałam, kilku poznałam, kilku odkryłam na nowo :) Trochę śmiechu, trochę łez... Bardzo udana przygoda!

1991monika | 2019-03-03

Pierwsza miłość zdarza się w życiu człowieka tylko raz. Dla niektórych to uczucie na zawsze, a dla innych to tylko pewien etap, bo potem zakochują się kolejny raz. Jednak ta pierwsza miłość jest wyjątkowym uczuciem, które pamięta się do końca życia i któremu towarzyszą wspaniałe elementy takie jak motyle w brzuchu, nieśmiałość, czy ukradkowe spojrzenia. Pamiętacie to uczucie?

„Pierwsza miłość” to zbiór jedenastu opowiadań stworzonych przez dwunastu autorów. Jeszcze do niedawna nie lubiłam sięgać po tak krótkie teksty, jednak jakiś czas temu się do nich przekonałam. Dzięki nim mogę sprawdzić, czy odpowiada mi styl autora, którego twórczości do tej pory nie znałam, a rozważałam, aby to zmienić. Część autorów tej antologii była mi już znana, o innych słyszałam i miałam w planach przeczytanie czegoś z ich twórczości. Myślę, że po przeczytaniu tych opowiadań nastąpi to znacznie szybciej.

Tematem przewodnim tego zbioru jest pierwsza miłość. Jednak każdy z nas może ją rozumieć,...

bookmoodpl | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

"Pierwsza miłość" to piękny zbiór opowiadań o miłości, przeważnie tej pierwszej, którą pamiętamy do końca życia. Myślę, że większość z nas pamięta swoją pierwszą miłość albo trwa w niej do dnia dzisiejszego. Autorzy opowiadać w cudowny sposób opisują siłę pierwszych zakochań, zauroczeń.

Każde z opowiadań ma w sobie pewną magię, inne spojrzenie oraz udowadnia, że miłość ma kilka odsłon i niejednokrotnie może pojawić się znienacka każdego dnia. Wszystkie historie mają w sobie pewne przesłanie, morał oraz inne spojrzenie na miłość. Opowiadania pokazują, że miłość może dużo znieść, sporo wybaczyć, jest cierpliwa, nie pamięta złego, obdarza ludzi pięknym uczuciem. Miłość kojarzy się z pozytywnymi emocjami, ale tak naprawdę ma również gorzki smak, ponieważ dzięki tej miłości jesteśmy w stanie przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu. Bez miłości człowiek jest niekompletny, może i otacza się dobrem, szczęściem, niejeden wielokrotnie powie po co mi miłość, ale tak naprawdę w głębi serca...